Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand E30 325ix (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/65743-vand-e30-325ix.html)

florin83 04-02-08 19:09

Vand E30 325ix
 
7 Attachment(s)
325ix, 171cai, 4x4 permanent, 1986

Itp valabil pana in iunie 2008

Servodirectie
Abs – nu functioneaza. A functionat cateva luni, dar nici nu m-am chinuit sa il repar cand s-a stricat pt ca e foarte aiurea ABS-ul la modelele vechi. Lungeste extrem de mult distanta de franare pe uscat.
Perdeluta spate
Scaune sport
Bancheta cu cotiera
Trapa manuala
Faruri cu lupa
Oglinzi electrice si incalzite
Jante aliaj pe 15”
Eleron si spoiler spate de mtech 1.. spoiler fata nu am gasit, iar pragurile nu le-am cautat pt ca le am pe cele din kitul de ix care imi plac mult mai mult.
Cauciucuri de vara 195/50/15 continental premium contact
Cauciucuri de iarna (doar 3, unul l-am taiat de curand) 205/50/15 pneus
Mp3-player sony xplod + boxe fata/spate sony xplod

Nu ma intrebati nr de km pt ca:
1. nu stiu cat mai conteaza la o masina veche, si
2. am schimbat ceasurile.
Daca va incalzeste cu ceva acum indica ~202.000km

Eu o am din 2003 si pana acum am facut cam 40.000km cu ea.

Motorul este facut acum ~2 ani
Ambreiajul schimbat acum 1 an.

Masina a suferit o ca reparatie capitala in vara-toamna anului trecut.
Am facut tinichigeria complet si am vopsit-o. Am dat putin peste 1500E pe toata treaba asta.

Ce am schimbat de curand:
pivoti si capete de bara (maxim 1000km)
discuri fata Ate power disc, spate zimmerman, placute fata-spate (nu mai situ ce marca sunt) – maxim 500km am cu ele.
Bujii denso.. tot cam 500km

La masina mai trebuie facute cateva chestii, care n-am apucat sa le fac dupa ce am scos-o din service din cauza timpului sau a vremii

-Pe fata nu are spoiler si nici proiectoarele montate (le am, dar sunt crapate). Nu le-am pus pt ca am asteptat sa fac rost de un spoiler si tot trebuiau date jos.
-Trebuie schimbate uleiurile din cutia de viteze, cutia de transfer, diferential fata+spate, lichidu de frana, antigelul. Le am pe toate acasa dar nu am avut timp sa le schimb.
-Trapa nu stiu ce are de nu mai merge. Inainte sa o demontez n-am avut nici o problema cu ea.
-Kitul de ix (praguri si ornamentele aripilor) trebuie puse pe masina, dar nu le-am pus pt ca trebuie lipite si cu vremea asta...
-trebuie schimbat cilindrul de la ambreiaj. Il am.

Pret daca ii repar eu toate cele de mai sus – 4000E

Pret daca o dau asa – 3800E (mai mult de 200E nu costa schimbu de lichide, lipitul unor praguri si schimbatul unui cilindru de ambreiaj)

O sa-i fac niste poze dupa ce o spal. Astea sunt de prin decembrie. Jantele cu care se vinde sunt cele negre (cele 2 poze sunt mai vechi, inainte de a vopsi masina). Alea de pe masina erau imprumutate si sunt pe 14.

runceanumircea 05-02-08 11:31

Re: Vand E30 325ix
 
un schimb cu un alt urs te intereseaza? (320i motronic din 90. frumos foc:D )
eu imi caut un 4*4 si as prefere un urs pt ca il cunosc.

alecsutu1 05-02-08 13:46

Re: Vand E30 325ix
 
nu cred ca vrea,din cate stiu cauta E36 :)

florin83 05-02-08 13:58

Re: Vand E30 325ix
 
runceanumircea: am uitat sa precizez, nu ma intereseaza ABSOLUT NICI UN SCHIMB, nici macar cu un E36 pt ca am gasit unul si am nevoie de bani

Nota Moderator: Te rog citeste si respecta Reguli de postare a anunturilor !
Ai dreptul sa-ti ridici in pagina topicul cel devreme o data la interval de DOUA zile!
De data asta trec cu vederea...sper sa nu mai existe o "data viitoare"
Multumesc pentru intelegere,vanzare buna !

florin83 09-02-08 21:42

Re: Vand E30 325ix
 
ok..
up..

florin83 11-02-08 08:28

Re: Vand E30 325ix
 
4 Attachment(s)
poze noi!

pret negociabil

florin83 13-02-08 10:01

Re: Vand E30 325ix
 
3500E pretu pt masina asa cum e si 3700E daca o fac eu..

colegutu_2005 13-02-08 11:30

Re: Vand E30 325ix
 
e foarte mijto masina , pare foarte tipla

florin83 13-02-08 11:58

Re: Vand E30 325ix
 
mersi!

pai e vopsita de curand unde am lasat o gramada de bani.. m-a intrebat vopsitorul si tinichigiul cum vreau sa o fac.. pt vanzare sau pt mine. atunci vroiam sa o tin si am ales sa dau un ban in plus si sa o faca calumea.
e facuta tinichigeria complet.. de la faruri pana la stopuri..

acum nu arata asa de bine ca mai am mici chestii de pus. praguri, spoiler fata, etc..
cum se face mai frumos afara o sa le montez.

florin83 15-02-08 10:28

Re: Vand E30 325ix
 
pret negociabil..

florin83 18-02-08 08:34

Re: Vand E30 325ix
 
3500e.........

florin83 20-02-08 08:48

Re: Vand E30 325ix
 
uitasem nr de tel :
0742.064.814'

florin83 22-02-08 07:17

Re: Vand E30 325ix
 
pret negociabil

florin83 25-02-08 08:45

Re: Vand E30 325ix
 
uppppppppppp

florin83 27-02-08 09:19

Re: Vand E30 325ix
 
upppppppppppppppp

florin83 01-03-08 08:11

Re: Vand E30 325ix
 
pret destul de negociabil.. :)

florin83 03-03-08 08:56

Re: Vand E30 325ix
 
upppppppppppppppppppppp

ANM 03-03-08 23:58

Re: Vand E30 325ix
 
iti zic din proprie experienta k nu ia nimeni masina k sa se apuce sa munceasca la ea...putini sunt cei care au minte si prefera sa faca ei lucrurile bine decat altii prost...deci ar fii mai bine sa incepi sa o pui tu la punct si dup-aia poti sa tii la pret oricat fiindk stii k maine merge si arata ceas si ai un motiv puternic sa obtii cat vrei!

florin83 05-03-08 14:46

Re: Vand E30 325ix
 
stiu, ai dreptate, dar stau cam prost cu timpul si a fost si vremea asta urata pana acum.
o sa incep sa o aranjez eu.

florin83 09-03-08 08:53

Re: Vand E30 325ix
 
upppppppppp

florin83 19-03-08 18:52

Re: Vand E30 325ix
 
uppppppppppp

Bogyciu 20-03-08 07:18

Re: Vand E30 325ix
 
Iti dau 100 mil fix pe ea. Daca te intereseaza da-mi un PM

florin83 27-03-08 12:53

Re: Vand E30 325ix
 
nu ma intereseaza

florin83 31-03-08 10:39

Re: Vand E30 325ix
 
s-a dat! se poate inchide topicul.

Cosmin_B-14-BBL 12-05-08 20:15

Re: Vand E30 325ix
 
salut,Iti ofer la schimb un BMW e30,ursulet,model 324,motor 2400 td,an 87,are geamuri electrice,oglinzi electrice,trapa,geamuri fumurii omologate,masina a avut motorul schimbat si nu este trecut in acte,se poate trece la rar fara probleme,si o DACIA NOVA an fab 1996,alba,motor 1600,gaz omologat...

ZerO_CooL 12-05-08 21:17

Re: Vand E30 325ix
 
Daca masina s-a dat... de ce mai insisti ?


All times are GMT +2. The time now is 19:31.

- Copyright 2026 4Tuning