Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Logan tuning - Miker (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/64184-logan-tuning-miker.html)

Achim 24-01-08 23:52

Logan tuning - Miker
 
Pt ca de multa vreme vroiam sa "prezint" si eu masina unui bun prieten de-al meu si un bun coleg de club, m-am decis sa ii fac aici un topic...

https://photos1.hi5.com/0015/164/293/QbsnDO164293-02.jpg

Pt mai multe poze:
http://www.hi5.com/friend/photos/dis...wnerId=4363753
si
http://www.hi5.com/friend/photos/dis...wnerId=4363753

(unele poze sunt cu vechile jante KM pe 16")

MASINA: Dacia Logan
MOTOR: 1.5 dCi Turbo
PUTERE: 84.5 bhp @ 3750 Rpm
Nm: 212 Nm
0-100 km/h: N/A


MODIFICARI
Body kit Dinamic Style PILOT
Capota Bad Boy Look costum made
Jante Aliaj 17" Dotz
Cauciucuri 205/45/ R17 Goodyear Eagle F1
Evacuare dubla Borla (fara catalizator, fara finale)
Faruri Angel Eyes
Stopuri lexus
Kit LED-uri under car
Arcuri sport Eibach
Bare rigidizare fata/spate Weichers
TCM Turbo OBD Stage 3
Filtru aer Green (in carcasa originala)
Lumini bord si comenzi ZeXstar
Player Alpine - 9887R
Boxe Infinity Ref (component fata) + statii Magnat Tribal X One si Magnat Rock 8000
Subwoofer Pionner Champion Series 400 w RMS sealed
Condensator 1 farad Toxic
Antifonare Dynamat
Discuri ventilate Zimmerman cu
Placute frana Ferodo Racing
Kit xenon proiectoare
Kit xenon faza scurta

Cossminel 29-01-08 21:53

Re: Logan tuning - Miker
 
ar fii bine sa`i puna si`un eleron :>

Achim 30-01-08 10:12

Re: Logan tuning - Miker
 
il cauta pe cel de la Zender dar nu il gaseste...
oricum de pus ii pune ;)

ggd_87 30-01-08 10:14

Re: Logan tuning - Miker
 
frumoasa masina lu nenea Miker. sa aibe grija de ea (mai multa grija). :lol:

ANM 30-01-08 10:21

Re: Logan tuning - Miker
 
personal te idolatrizez...foarte tare ce ai facut din logan....visul meu...diesel consum mic...tuning sa-si rupa gatu pietonii knd se uita dupa masina ta:)

un singur lucru de precizat...NU-I PUNE ELERON! O FACI PREA SA ARATE A FORMULA 1...fara eleron arata prea bine!

Achim 30-01-08 10:29

Re: Logan tuning - Miker
 
eleron ... adik "duck tail"... doar o "buza" din aia mica pe portbagaj... nu vreun "uscator de rufe" :)

ANM 30-01-08 10:39

Re: Logan tuning - Miker
 
aia da...bun gust chestia aia mica...specifica la M-uri....eleronu e fumat de mut...cel putin pentru logan

Cossminel 30-01-08 13:31

Re: Logan tuning - Miker
 
Quote:

Originally Posted by ANM (Post 1322842)
aia da...bun gust chestia aia mica...specifica la M-uri....eleronu e fumat de mut...cel putin pentru logan

pai si aia mica tot eleron e..si e singuru lucru care ii lipseste

Miker 30-01-08 20:06

Re: Logan tuning - Miker
 
heheh 10x a lot guys ma bucur ca va place troaca mea ;)

B-08-ZIA 30-01-08 20:47

Re: Logan tuning - Miker
 
salut!!! deosebit acest logan...ce sa mai....no comment..apropo fara eleron te rogg!!!

Black Skorpyo 30-01-08 23:55

Re: Logan tuning - Miker
 
Frumos lucrat, si mie i-mi place, cu sau fara eleron integrat tot bine arata. I-mi place mult modelul asta de bara spate, cel de pe fata e dragut dar se poate si mai bine, poate ne aude cineva :P Si culoarea e frumoasa, capota e bine gandita in linia barei fata, iar jantele superbe. Bravo, frumos lucrat, cu bun gust :)

ggd_87 31-01-08 11:19

Re: Logan tuning - Miker
 
Quote:

Originally Posted by Miker (Post 1323966)
heheh 10x a lot guys ma bucur ca va place troaca mea ;)

si noi ne bucuram ca-ti place troaca ta! :lol:

Miker 01-02-08 11:36

Re: Logan tuning - Miker
 
Masina este de vanzare pt detalii contactati-ma

Ingerasul99 01-02-08 18:37

Re: Logan tuning - Miker
 
am incercat sa dau comment dar nu putea ca nu aveam la friends , vroiam sa iti zic , ca e super tare masina , sa o stapanesti sanatos si la mai multe

Achim 09-03-08 19:13

Re: Logan tuning - Miker
 
Masina nu mai este de vanzare, si va asteptam la standul Dream Squad din cadrul salonului de tuning de saptamana viitoare sa admirati noile modificari ;)

Va spun doar atat... ca o sa ramaneti socati si ca nu o sa recunoasteti masina ;) Alte detalii nu va dam :D

Ja_Rule 09-03-08 20:57

Re: Logan tuning - Miker
 
un logan care cu adevarat isi merita locul la sectiunea "dacia tuning" .. felicitarile mele

Achim 17-03-08 00:41

Re: Logan tuning - Miker
 
Pt cei care au apucat sa o vada la salon sper ca apreciaza...
Iar pentru restul maine o sa urcam poze :D

p.s.: masina este noua "posesoare" a titlului de BEST AUTOHTON la TuningDays 2008

mareo 17-03-08 09:30

Re: Logan tuning - Miker
 
1 Attachment(s)
ai dreptate...a fost de nerecunoscut...:D suuuperba...am ramas fara cuvinte;);)

Ingerasul99 17-03-08 19:26

Re: Logan tuning - Miker
 
cat de agresiva e , schimbare totala , cum zice si mareo de nerecunoscut

Preparatul 17-03-08 19:45

Re: Logan tuning - Miker
 
eu mi-am dat seama dupa aptipildul de pe parbriz cu www.miker.ro :D super golanul

silviu_fxx 17-03-08 19:54

Re: Logan tuning - Miker
 
Sa mai zica lumea ca Loganul nu se preteaza modificarilor exterioare. Cred ca garda la sol micsorata e cea mai de efect modificare.
Bine ar fi ca modificarile exterioare sa vina odata cu cele de la motor.

Miker 18-03-08 01:04

Re: Logan tuning - Miker
 
Multumesc mult tuturor si ma bucur ca v-a placut noul look ;) noul bebelush look :)

ggd_87 18-03-08 01:49

Re: Logan tuning - Miker
 
Quote:

Originally Posted by Miker (Post 1429614)
Multumesc mult tuturor si ma bucur ca v-a placut noul look ;) noul bebelush look :)

>:P :P sa te sparg cu culoarea ta! :lol:
ai avut noroc ca nu am venit eu! :lol: =))
bv mah felicitari pt premiu si poate dai de baut din cupa aia.

Sonny 18-03-08 09:26

Re: Logan tuning - Miker
 
Eu o cautam, dar ma asteptam sa fie rosie. Am recunoscut-o dupa capota! :P Superba!

Miker 19-03-08 02:08

Re: Logan tuning - Miker
 
7 Attachment(s)
Sorry baieti pt raspunsul cu intarziere dar am trecut printr-o perioada in care nu prea am stat pe akas numa cu masina prin service-uri plus alergatura de zi cu zi cu telefoanele am fost incarcat.
In primul rand multumesc tuturor pt urari si ma bucur ca va place masina asta a fost scupul de la inceput sa nu intre nici un element de kitch pe masina.
In al 2-lea rand culoarea a fost gandita cand a trebuit sa o aleg deoarece a fost idee sa fac o dacie veche berlina in varianta noua cu noua fatza ;)

Cat despre modificarile recent aduse sunt urmatoarele:
1. Eleron Zender + integrare custom in portbagaj (pierdut)
2. Pragurile inserate in caroserie.
3. Incuietorile fata + emblemele spate scoase si acoperite
4. Spitele la jante vopsite negre
5. Lumina numar spate + lumina plafoniera zeXstar
6. Amortizoarele BILSTEIN . . . in compozitie cu arcurile EIbach sunt nota 10 . . . confort sporit si stabilitate mult mai mare.
7. Set scaune Sport JSV cu centuri
8. Insonorizate Dynamat (portiere fata, portiere spate, portbagaj,) ******* 10x ;)
9. Player Alpine 9887r + bluetooth adapter 300bt, Boxe fata infinity REF Component 2x90w RMS, Boxe spate Infinity Ref 2x95w RMS, Sub Sealed Pionneer - 400 W RMS, Statii Maganat Rock 8000 4x140w RMS si Magnat Tribal X One 1x500 w RMS
10. Filtru Green In carcasa de la Racing Nick
11. Masina vopsita integral . . . THE NEW DACIA ;)

Si cateva poze de pe la salon cu noul LOOK

mareo 21-03-08 10:02

Re: Logan tuning - Miker
 
superba masina....merita premiul;) bafta in continuare

bolidu' 21-03-08 12:16

Re: Logan tuning - Miker
 
de nerecunoscut!!!dupa capota semana dar am zis ca poate a copiat-o ala.....:))mishto,chiar a iesit belea,si abtipildul cu DACIA e de mare efect!

Achim 21-03-08 13:06

Re: Logan tuning - Miker
 
stickerele sunt cele originale de la Dacia Cup ;)

si inca niste poze noi de la salon: https://forum.4tuning.ro/showthread.p...44#post1436744

mareo 22-03-08 08:43

Re: Logan tuning - Miker
 
1 Attachment(s)
intradevar superba , mai pun o poza;) daca nu te superi...

Achim 22-03-08 14:02

Re: Logan tuning - Miker
 
nu cred ca se supara nimeni ;)

Miker 26-03-08 21:59

Re: Logan tuning - Miker
 
Multumesc inca o data pt aprecieri :) o s-o tin tot asa promit ;) :D

Buga 27-03-08 10:55

Re: Logan tuning - Miker
 
dap . asta a fost singurul logan de la 4t care mi a atras atentia si la care m am oprit sa citesc cate ceva despre el :D . felicitarile mele

numai bine

Ingerasul99 27-03-08 18:30

Re: Logan tuning - Miker
 
nu doar loganul lui miker a fost frumos , in fine gusturile nu se discuta

Buga 27-03-08 18:57

Re: Logan tuning - Miker
 
Quote:

Originally Posted by Ingerasul99 (Post 1450813)
nu doar loganul lui miker a fost frumos , in fine gusturile nu se discuta

n am zis ca doar acest logan a fost . au fost si altele frumoase , dar doar acesta mi a atras atentia :)

numai bine

gninut 27-03-08 21:49

Re: Logan tuning - Miker
 
1 Attachment(s)
felicitari miker,de mult imi doream sa mai vad un logan care sa-mi placa.Pun doua poze cu loganurile care mi se par mie cele mai reusite,pe cel de CL nu l-am mai vazut de mult,am auzit ca la facut praf.
Bravo baieti.

Achim 28-03-08 01:17

Re: Logan tuning - Miker
 
da si mie mi-a placut f mult cel de CL ... f curat si etc ;)

Ingerasul99 28-03-08 13:40

Re: Logan tuning - Miker
 
gninut baiatu cu loganul cum a reusit sal faca praf , a avut accident cu el?

Achim 28-03-08 14:25

Re: Logan tuning - Miker
 
nu ... l-a luat la bata... off-topic :(

Miker 28-03-08 17:00

Re: Logan tuning - Miker
 
Hehehe thanks again sincer si mie mi-a placut mult cel de CL dar nici eu nu l-am mai vazut de mult

ggd_87 29-03-08 14:46

Re: Logan tuning - Miker
 
Loganu de CL inca mai exista,asa am intelese de la fostu proprietar,dar nu intr-o stare foarte buna (nu este ingrijita masina). :sad:


All times are GMT +2. The time now is 13:34.

- Copyright 2026 4Tuning