Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Fiat 500 SS Abarth de 155 CP (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/62523-fiat-500-ss-abarth-155-cp.html)

4TuningRO 11-01-08 13:05

Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
4 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...75af298e73.jpg
Fiat 500 SS Abarth de 155 CP

Versiunea Abarth a Fiatului 500 va fi prezentata in cadrul salonului de la Geneva din luna martie.

Masina stock dezvolta 135 CP, in timp ce modelul celor de la Abarth are sub capota 155 CP.

Cuplul este de 230 Nm, Fiat Abarth atingand 100 km/h in mai putin de 8 secunde.

Acul vitezometrului poate urca pana la 210 km/h. Fiat 500 ar putea beneficia pe viitor si de un kit SS de 180 CP.

Bilutz 11-01-08 13:31

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
o sa fie bomba pe roti!!!
is curios daca pretu e sub 20 de mii de euro

UNLORD 11-01-08 16:28

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
Mie nu prea mi se pare prea masculina masina asta!

Tunelord 11-01-08 16:30

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
230 de Nm...ar trebui sa accelereze binishor 8)

no limits design 11-01-08 16:32

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
la cate de mica e ...normal k are demaraj

Fi@tz3l 12-01-08 00:04

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
oh God....arata super...bine la modelul Abarth puteau sa puna alte jenti..adic cu un alt loook, prea arata a Grande Punto Abarth Dar totusi its a pocketrocket!!!!

AlexXx-4ti 12-01-08 05:33

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
salut micutul si färä tuning este No1 in topul masinilor mici,la 155cp va zbura la kg care le are .
Scuze de off-topic stiti cumva de un shop-Abarth http://content.sweetim.com/sim/cpie/...s/000200C1.gif seit ceva unde pot comanda cite ceva

VWluci 12-01-08 16:23

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
evident ca nu pare prea masculina masina asta !!

gelu_r 13-01-08 21:11

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
din partea mea e ultima masina pe care as da banii...e 21000euro aia normala...asta cred ca e cam 28 30...LOGIK ca la bani astia e puternica..costa mai mult decat un mini cooper S de 160cai...

Chucky bmw 14-01-08 00:59

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
e super e data draq cred ca e o kterink cu ea pe strada...:))

tm_kata 16-01-08 20:40

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
multi zic k e o masina frumoasa.... dar mie mi se pare urata rau

ionut_cluj 30-01-08 22:18

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
Quote:

Originally Posted by AlexXx-4ti (Post 1288544)
salut micutul si färä tuning este No1 in topul masinilor mici,la 155cp va zbura la kg care le are .
Scuze de off-topic stiti cumva de un shop-Abarth http://content.sweetim.com/sim/cpie/...s/000200C1.gif seit ceva unde pot comanda cite ceva

din cate stiu Abarth e un ca si AMG, adica nu poti sa cumperi nimic de la ei, inafara de suveniruri si de-astea. Eu am o geaca si ceva etichete si o macheta Fiat 500, cumparate din Nurnberg.

Yackone 31-01-08 02:09

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
belea ...abia astept sa vad varinata finala;)

Spark 04-02-08 12:15

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
cum zicea si cineva mai sus. cuvantul care ar carateriza-o cel mai bine e : pocket-rocket ;)
mica rau de tot ... performanta ...

ionut_cluj 04-02-08 12:39

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
Quote:

Originally Posted by gelu_r (Post 1290962)
din partea mea e ultima masina pe care as da banii...e 21000euro aia normala...asta cred ca e cam 28 30...LOGIK ca la bani astia e puternica..costa mai mult decat un mini cooper S de 160cai...

unde vezi tu Fiat 500 la 21.000???

rAdU87 17-02-08 11:27

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
ce jentzi sunt astea frate?

Bogdan_ozzy 18-02-08 13:21

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
Imi plac jantele .. arata super bine cu ele.. si totusi are putere mare .. pentru cat de mica este ;)

gorila600 25-07-09 01:14

Re: Fiat 500 SS Abarth de 155 CP
 
fun car...prea tare masinuta asta


All times are GMT +2. The time now is 13:34.

- Copyright 2026 4Tuning