![]() |
Mazda Furai Concept Car
4 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/147852e336fab0.jpg
Mazda Furai Concept Car Conceptul Mazda Furai va fi prezentat in cadrul Detroit Motor Show 2008, care se va desfasura intre 19 - 27 ianuarie. Numele FURAI inseamna "sunetul vantului". Sasiul masinii este unul C65 Courage, si face parte din clasa LMP2 corespunzatoare competiilor americane Le Mans. Stilul caroserie seamana cu cel al conceptului Nagare si este al cincilea concept din familia Mazda, dupa Nagare, Ryuga, Hakaze si Taiki. Masina e propulsata de un motor Mazda 20B, care dezvolta 450 CP, datorita combustibilului pe baza de etanol E100. Mazda nu a confirmat pana acum trecerea la productia de serie pentru vreunul dintre aceste concepte. |
Re: Mazda Furai Concept Car
asta e chiar un adevarat concept car .nota 10
|
Re: Mazda Furai Concept Car
batmobile.......:shock:
|
Re: Mazda Furai Concept Car
ca design arata de nota 10 ........... pur shi simplu e super agresiva shi ***urista
|
Re: Mazda Furai Concept Car
liniile alea sunt criminale!!:O:O
|
Ariel_O.Z.: Mazda Furai Concept Car
oooaaauuuuu!!!...ce e asta batmobil-ul lui Batman?!!!super masina...adevarat concept
|
Re: Mazda Furai Concept Car
Arata f. bine, cam ca toate conceptele Mazda!
|
Re: Mazda Furai Concept Car
superba...no coment :shock:
|
Re: Mazda Furai Concept Car
|
Re: Mazda Furai Concept Car
avion frate, stealth design
|
Re: Mazda Furai Concept Car
da ..super masina
|
Re: Mazda Furai Concept Car
Da arata foarte bine dar totusi 450 de cp pe ethanol e100 care din cate stiu eu e cel mai bun ,are ceva ceva .. si unde va fii folosit? doar la curse?
|
Re: Mazda Furai Concept Car
cum a mai zis cineva.. chiar ca zici ca e masina lu BAtman :)
oricum e smechera tare.. :twisted: |
Re: Mazda Furai Concept Car
arata bine...dar cred ca v-a fi folosit doar la curse (vorba lu bogdan) in oras n-ai ce face cu ea...in rest frumoasa si chiar reusita masina
|
Re: Mazda Furai Concept Car
:lol:tare as vea sa o vad pe strazile de la noi cum se descurca:lol:
|
Re: Mazda Furai Concept Car
imi plac mult masinile care zici ca sunt lipite de pamant
|
Re: Mazda Furai Concept Car
Foarte frumoasa Mazda asta ... pacat ca cel mai probabil va ramane un concept ...:x
|
Re: Mazda Furai Concept Car
... :shock: absolut superba ...
|
Re: Mazda Furai Concept Car
Da cam seamana cu "Batmobil-ul"
|
Re: Mazda Furai Concept Car
SUPER taRE !!!!As vrea sa vad o asemenea masina in realitate!
|
Re: Mazda Furai Concept Car
Doar WooooooooooW .........Superba ...!!!
|
Re: Mazda Furai Concept Car
Ramai fara cuvinte! Extraordinara:D
|
Re: Mazda Furai Concept Car
frumos concept ...si sa speram ca nu o sa ramana la acest stadiu....dar tinand cont de problemle cu carburantii in ziua de azi s-ar putea sa il vedem pe strazi in cativa ani cu un motor electric:))))
|
Re: Mazda Furai Concept Car
super tare:O
|
Re: Mazda Furai Concept Car
dak o vezi p-asta pe strada zici k au venit extraterestrii in vizita
|
Re: Mazda Furai Concept Car
nu am mai vazut pana acum un "concept car" la mazda
|
Re: Mazda Furai Concept Car
prea SF
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:29. |
- Copyright 2026 4Tuning