Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Skoda octavia B74642 (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/6162-skoda-octavia-b74642.html)

ZoliaT_2 23-06-05 00:07

Skoda octavia B74642
 
7 Attachment(s)
modificari la exterior:

-spoiler fata model rs
-masca fata milotech
-buze din carbon milotech
-pleoape faruri milotech
-priza aer falsa plafon milotech
-praguri mattig
-prelungire spoiler spate mattig
-eleron milotech
-grile stopuri spate milotech
-ornamente manere usi milotech
-jante aliaj speedline pe 17 \"
-cauciucuri dunlop 225/45/17 spate
-cauciucuri dunlop 205 / 50 /17 fatza
-extensii aripi negre milotech
-arcuri H&R
-garda coborata 5 cm

interior :

tapiterie piele negru + bej
fete usi bej
volan simoni racing
frana de mana, schimbator simoni racing
pedalier sport milotech

TND--TEAM 23-06-05 17:14

super faina masina are un tuning f bun dar se putea pune la exterior un stiker cu foc sau un scorpion pe capota !!!
:lol: P.S nu cered ca un asemenea tuning il merita Skoda Fabia :?

AlexT 23-06-05 17:54

foarte faina, tuningu e super, imi place si interioru foarte mult si culoarea

semecristian 23-06-05 18:35

Frumos, apreciabil efortul de a face dintr-o Skoda o masina tunata. Pentru inceput, e foarte bine. ASteptam noi modificari, poate si pe la motor ??

blowwind 23-06-05 19:09

din punctul meu de vedere masina este chiar nereusita (urata)..hmm...cu ce sa incep....acele grile de pe aripi sunt kitch,la fel si prinderile de pe capota..la acestea se adauga acel air scoop(nu stiu daca are denumire in romana)care din cate vad e pus de ochi frumosi :)..grila fata este si ea urata..arata mai bine cu plasa neagra si parca prea e iesita in relief...
spoilerul fata este acceptabil dar cel spate este absolut infect... :)...un mare plus pt aripioara (eleronul) de pe portbagaj,praguri si pt interior care este absolut super si facut cu bun gust :)
aaa..mi`am adus aminte...chestiile alea de pe stopuri sunt..ORIBILE :D n`au nici un Dumnezeu..
Skoda Octavia are potential de tuning ridicat (lucru dovedit de foarte multe persoane...daca nu ma insel este un bucuresti una verde care arata super bine)...dar este foarte pretentioasa..daca ma intelegetzi..

am votat merge :)

NEo007RX4 23-06-05 19:22

masina frumoasa per ansamblu...numi place spatele deloc.. ochelarii aia de pe stopuri o strica de tot... zic ca mergea bine si un eleron de RS... cu toate cai coborata garda la sol, mi se pare f inalta...poate a avut pachetu de drumuri grele... mi se pare ciudat, cu 5cm in plus, cat ar avea normal...cred ar fi la nivelul lui octavia 4x4..

Heparu_Boy 23-06-05 19:28

Apreciez efortul lui dar nu ii cine stie ce !!! Exterioru !! Eu ash cobora masina mai jos spatele nishte genti un eleron stopuri lexus si bara spate !!!
Interiou 10(zece)

p3rv3r5ul 23-06-05 19:59

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TND--TEAM\"
super faina masina are un tuning f bun dar se putea pune la exterior un stiker cu foc sau un scorpion pe capota !!!
:lol: P.S nu cered ca un asemenea tuning il merita Skoda Fabia :?




vezi ma ca e octavia

SHOGUN-A8 23-06-05 19:59

Se vede prea bine lipsa unui eleron

XoRRo 23-06-05 20:19

super interior

c i k y 23-06-05 20:30

e super imi place la nebunie dar mergea si un eleron :roll:

hasky 23-06-05 20:51

masina este reusita ,daca ne raportam la cateva ornamente care au rolul da a face imaginea masini mai agresiva ,este si asta o idee a stylingului , forma sa usoara ,dar nu putem spune ca masina este tunata, interiorul insa este frumos si ingrijit ,asta e un mare plus ,deobicei in romania se merge pe ideea gardu vopsit pe afara inauntru........, deci are un plus la nivel de impresie artistica si liniei dar ramane o masina traditionala cu un facelift mai agresiv.

TND--TEAM 23-06-05 21:55

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"p3rv3r5ul\"
Quote:

Originally Posted by \"TND--TEAM\"
super faina masina are un tuning f bun dar se putea pune la exterior un stiker cu foc sau un scorpion pe capota !!!
:lol: P.S nu cered ca un asemenea tuning il merita Skoda Fabia :?




vezi ma ca e octavia

dar cu ce am gresit eu am spus ca un asemenea tuning nu mergea pe o fabia ?!!!!!! :twisted:

ZooM-ZooM 23-06-05 23:02

-10+ pt interior...
-cam un 6 pt stopuri (merg mai bine parca niste stopuri clare,dar poate nu's finante)
-un mare 2 pt presurile de ploaie (aparatori sau cum vrei sa le spui)
-inca un 6 pentru plasticul negru de pe aripi (si de pe restul masinii,dar parca mai mult iese in evidenta cel de pe aripi) (chiar nu e mare lucru de vopsit la alea...si da bine de tot dc le vopsesti)
-ah!am o intrebare...ce e firisoru ala ce cauciuc de pe usile din spate?!la ce ajuta nene?! ca pica un pic...cam :omfg: ....

asa...per total imi place...cu mici obiectii (vezi mai sus)
dar,am o rugaminte la tine...fa poza si la portbagaj...dupa cum vad ceva presiune tre sa vina prin bass reflexurile alea... :lol:
10x
ah,si te mai intreb ceva...cati cp are a ta?!ai chip ceva pe ea? :wink:

p3rv3r5ul 24-06-05 00:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TND--TEAM\"
Quote:

Originally Posted by \"p3rv3r5ul\"
Quote:

Originally Posted by \"TND--TEAM\"
super faina masina are un tuning f bun dar se putea pune la exterior un stiker cu foc sau un scorpion pe capota !!!
:lol: P.S nu cered ca un asemenea tuning il merita Skoda Fabia :?




vezi ma ca e octavia

dar cu ce am gresit eu am spus ca un asemenea tuning nu mergea pe o fabia ?!!!!!! :twisted:




scuze...am inteles eu gresit remarca ta.

sil4tuning 24-06-05 07:15

a mai spus si zoom zoom scoate-ti tipule aparatorile ca nu e bicicleta si stickeru de 2 lei de sub Octavia ca e super varza :evil: in rest :wink:

AR120CP 24-06-05 08:08

Imi place mult interiorul, iar exteriorul ...merge.. :roll:

Piry 24-06-05 08:48

nu-i nu stiu ce la exterior, dar si mie la fel ca si la restu imi place interioru, nu ca ar avea tare multe dar, da foarte bine albu ala cu negru

mike20 24-06-05 09:41

mi se pare mie sau topicu` cu masina asta a mai fost aici : https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=6393

EvLSant0S 24-06-05 12:08

Arata super , live arata mult mai bine decat in poze, believe me

Bestie 24-06-05 12:32

Nu prea-mi place ca si-a pus acel roof-scoop. si evident faptul ca nu are eleron. Nu unul mare, de avion... dar unul asa micut chiar ar merge.

aR99bMw 24-06-05 12:49

se potrivea mai bine sita neagra.....in rest merge...

EvLSant0S 24-06-05 12:54

1 Attachment(s)
Si o poza din fata .... :D

NosBoy 24-06-05 17:18

Bai e frumoasa, cu toate ca ar fi aratat mult mai bine cu un eleron da merge si asa. Zicea cineva ca e de vanzare ?? :D

Spark 26-06-05 19:50

mda ,... eu zic ca e reusita .. dar se putea si mai mult pt ca am mai vazut o octavia tuningata ... si aia arata exceptional
elerunul .. mda ... parca lipseste ...
si elementele noi .. cum ar fi praguri .. spoilere pleoape ... ar fi iesit mai mult in evidenta ... daca erau vopsite in alta culoare decat masina
dar la o privire de ansamblu ... e faina si asa

tox 27-06-05 01:51

arata ok, mai bine decat kithcoasa octavie de la hello taxi. grila mergea neagra si mai rara, la fel ca alea din spoiler, contrast in culoarea masinii. Stopuri lexus spate ar fi mers, fara grilele alea care le au si daciile cu nike pe luneta. pragurile parca nu-s de acolo, ar fi mers unele rieger twisted si mai late in jos. jantele sunt f misto.


PS: nu mai trebuie lasata f mult din suspensie, 5 cm e ok, ca daca se urca soferu din poza e numa buna :)

ZooM-ZooM 27-06-05 07:32

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Spark\"
si elementele noi .. cum ar fi praguri .. spoilere pleoape ... ar fi iesit mai mult in evidenta ... daca erau vopsite in alta culoare decat masina


:!: :!: :!: :shakefist :shakefist :woowoo: :woowoo: eventual rosii,nu?! a big LOL!

AliNOS 28-06-05 01:11

eu sunt curios cati din cei care critica cu atata ardoare sau din cei care dau note au macar o masina facuta cum e aia... si am mai vazut o remarca ceva de genu: e bine ca se incearca sa se faca si din skoda o masina tunata.. daca v-ati uita pe situri de afara ati vedea skode tunate atat exterior, si interior, si kit Stage III 350cp din motor 1.8T plus alte modificari gen ambreiaj sport, si multe altele.. intradevar nici mie nu-mi place priza de aer de pe plafon, prinderile capotei tip WRC pt ca nu-si au locul acolo, abtibild-ul din spate de sub Octavia si mai multe dar eu cred ca trebuie incurajat.. in final omu isi face masina cum ii place lui nu cum vreti voi [cu indemnuri gen \"da-ti frate jos aia\", \"pune-ti ailalta sa vezi ce marfa e\", etc..]

aR99bMw 28-06-05 02:06

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"AliNOS\"
eu sunt curios cati din cei care critica cu atata ardoare sau din cei care dau note au macar o masina facuta cum e aia... si am mai vazut o remarca ceva de genu: e bine ca se incearca sa se faca si din skoda o masina tunata.. daca v-ati uita pe situri de afara ati vedea skode tunate atat exterior, si interior, si kit Stage III 350cp din motor 1.8T plus alte modificari gen ambreiaj sport, si multe altele.. intradevar nici mie nu-mi place priza de aer de pe plafon, prinderile capotei tip WRC pt ca nu-si au locul acolo, abtibild-ul din spate de sub Octavia si mai multe dar eu cred ca trebuie incurajat.. in final omu isi face masina cum ii place lui nu cum vreti voi [cu indemnuri gen \"da-ti frate jos aia\", \"pune-ti ailalta sa vezi ce marfa e\", etc..]

kit stage 4 este? :lol:

GABBY_ 28-06-05 06:30

nu va mai speriati chiar asa ptr ca sunt destule mai klumea la noi in tara.chiar in cta e una care este super agresiva si mai are si peste 130 de cp nu stiu sigur cat dar sunt destui.masina e prea klumea pe langa asta,dar singurul incovenient pe care nu il accept eu:mult fum tata la balana ,masinile cu tenta sportiva si cele sportive nu au ce cauta cu fumul dupa ele.dar asta e.gusturile nu se discuta.

ZooM-ZooM 28-06-05 08:59

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"GABBY_\"
nu va mai speriati chiar asa ptr ca sunt destule mai klumea la noi in tara.chiar in cta e una care este super agresiva si mai are si peste 130 de cp nu stiu sigur cat dar sunt destui.masina e prea klumea pe langa asta,dar singurul incovenient pe care nu il accept eu:mult fum tata la balana ,masinile cu tenta sportiva si cele sportive nu au ce cauta cu fumul dupa ele.dar asta e.gusturile nu se discuta.

poate stitzi poate nu...dar eu spun pt cei ce nu: in buc exista o skoda octavia neagra,cu evacuare pe lateral!!! are insemnul RS pe grila fata si tot insemnul RS mare,pe plasa,in locul numarului de inmatriculare.
imi pare rau ca nu am poze...dar chiar as vrea sa va arat ceva frumos...nu stiu ce motorizare are si ce are la interior,pt ca eram in trafic cand am vazut-o...dar e ceva FAIN RAU!
hai cu poze daca are cineva! :wink:

Dodger_ 28-06-05 13:35

in oradea e un RS rosu tuningat un pic cu gust la exterior
in schimb din cate am auzit are cilindreea marita, pistoanele, axa cu came schimbata, chip etc. se zice k are p la 240 cai

the_mav 28-06-05 13:42

Quote:

in schimb din cate am auzit are cilindreea marita, pistoanele, axa cu came schimbata, chip etc. se zice k are p la 240 cai
pai cati cai avea stock? si ce rs era?

tekno 28-06-05 15:34

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Dodger_\"
tuningat un pic cu gust la exterior

da-te-m gatu' matii shi invatza ce vorbeshti :evil:

Nfsu2_rules 28-06-05 18:51

Arata bine ; interiorul e super cu pielea aia ; per ansamblu simplu si elegant ; fara zeci de accesorii care nu-si au rost (as avea mici obiectii la roof scoop) dar imi place ; nota 9 ! :)

ferocus 28-06-05 22:35

vad ca pe lista de sigle pe usa e si JBL ca un fel de \"veniti, baieti, si luati, ca e gratis!!!\"

nu de alta, dar daca eu mi-as pune sigla Alpine pe masina as dormi in masina, ba mi-as cupara si un pitbull si l-as tine numai in masina.

my 2 cents

b09ubp 29-06-05 00:15

mare Ti-e gradina, Doamne. cred ca am numarat vreo 20 d post-uri de la copii. nu aveti 18 ani, habar nu aveti de volan decat ca nu e in dreptul scaunului pe care stati voi cand masina merge, dar va bagati la critici.

copii, cand va veti prepara voi propria masina, sa vorbiti asa. nu cand inca sunteti la stadiul de \"tati, tati, iar ai trecut de scoala\".

sunteti penibili. nu de alta, dar nu aveti habar cum se castiga banii, si credeti ca a baga bani in ceva inseamna sa folositi creditele de la nfsu2. mai rau, desi sunteti elevi, multi nu stiti sa scrieti corect...

omul ala si-a facut masina cum a vrut el, nu ca sa va impresioneze pe voi cand veniti de la scoala.


moderatorii nu ar face rau sa nu permita chiar toate comentariile, e pacat de acest site...

HAL 29-06-05 01:14

@ b09 ubp cumva masina itzi apartine?

nu cred ca este corect tonul tau fatza de diversi membrii ai acestui forum fie ei mici mari!! este o tzara libera si fiecare are dreptul la o parere! nu cred ca itzi poate reveni tie dreptul de a-i judeca pe ei cum nici ei nu te-au judecat pe tine! sunt destui \"copii\" pe forum care stiu multe chestii despre motoare respectiv masini si am citit si eu threadul de la inceput si chiar nu am gasit un post scris cu rautate sau jignitor la adresa prprietarului asha ca nu inteleg de unde porneste supararea ta!daca s-a cerut parerea lasa-ne sa ne-o expunem!

aR99bMw 29-06-05 01:19

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"b09ubp\"
mare Ti-e gradina, Doamne. cred ca am numarat vreo 20 d post-uri de la copii. nu aveti 18 ani, habar nu aveti de volan decat ca nu e in dreptul scaunului pe care stati voi cand masina merge, dar va bagati la critici.

copii, cand va veti prepara voi propria masina, sa vorbiti asa. nu cand inca sunteti la stadiul de \"tati, tati, iar ai trecut de scoala\".

sunteti penibili. nu de alta, dar nu aveti habar cum se castiga banii, si credeti ca a baga bani in ceva inseamna sa folositi creditele de la nfsu2. mai rau, desi sunteti elevi, multi nu stiti sa scrieti corect...

omul ala si-a facut masina cum a vrut el, nu ca sa va impresioneze pe voi cand veniti de la scoala.


moderatorii nu ar face rau sa nu permita chiar toate comentariile, e pacat de acest site...

cum se castiga banii in ziua de azi????? :lol: :lol: :lol: :lol:

Nfsu2_rules 29-06-05 09:02

Repet , masina mi se pare frumoasa , si da , cred ca cel care a tunat-o s-a descurcat admirabil !
Cat despre cel care era cu gura mare (B09UBP), nu are motiv ! (in fond , si el are 20 de ani) si nu l-au angajat baietii de la Pimp My Ride pentru cat de expert e in tuning !
De asta e forum , ca sa isi spuna fiecare parerea !
De ce sa existe numai pareri pro ? O evaluarte completa se face observand si plus-urile si minus-urile
Per ansamblu mie mi se pare o masina reusita ! Felicitari !


All times are GMT +2. The time now is 16:34.

- Copyright 2026 4Tuning