Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Skoda (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda.html)
-   -   Superbul (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/59480-superbul.html)

RS WYS 08-12-07 09:46

Superbul
 
5 Attachment(s)
Supun judecatii voastre fosta mea masina-Skoda Superb 1.9 tdi nascuta cu 130 de cai (96 kw) iar dupa ce am facut unele modificari arata ca si in poze.La partea tehnica am modificat:
MOTOR- chip tuning +turbo schimbate pe la vreo 3500 km in Austria la UPsolute astfel am reusit sa o duc la 170 de cai cu 395Nm cuplu.Am modificat franele (originalele nu ma duceau mai mult de 9-10.000 km )montand un kit fata TARROX iar pe spate Zimmeman,suspensie reglabila Eibach si cam atat.Pe exterior am combinat elemente de la Auto Janko si de la Milotec.Astept parerile voastre

RS WYS 08-12-07 09:49

Re: Superbul
 
Momentan am trecut la octavia2 rs dar o sa postez poze doar atunci cand o sa o am gata.

central 08-12-07 10:17

Re: Superbul
 
foarte misto masina arat super si asteptam poze cu rs-ul;)

naka66vio 08-12-07 17:42

Re: Superbul
 
pune cateva poze si cu rs ul pls vad ca este rosu

keeeee 08-12-07 18:24

Re: Superbul
 
mai mult nici k se putea.......

RS WYS 08-12-07 22:17

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by central (Post 1235958)
foarte misto masina arat super si asteptam poze cu rs-ul;)

Multumesc mult ptr faptul ca iti place masina .Luni o sa postez ceva si cu rs pe care tocmai l-am luat ptr ca luni sunt gata spoilerele de vopsit.

keeeee 08-12-07 23:27

Re: Superbul
 
curios?SCANDALOS?

RS WYS 09-12-07 08:42

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by keeeee (Post 1237116)
curios?SCANDALOS?

poti fi mai explicit?

keeeee 09-12-07 10:20

Re: Superbul
 
adika pozele sint scandalos de frumoase,si curios sa le vad,erau niste versuri din parazitii

Stuey 10-12-07 00:55

Re: Superbul
 
Bine ai venit in club!!! Frumoasa masina...imi place (+ k e ff spatioasa :) a avut o cunostinta de-a mea) In rest ce sa zic...sa o stapanesti sanatos!

RS WYS 10-12-07 16:59

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by Stuey (Post 1238914)
Bine ai venit in club!!! Frumoasa masina...imi place (+ k e ff spatioasa :) a avut o cunostinta de-a mea) In rest ce sa zic...sa o stapanesti sanatos!

Mersi mult de urare ,eu am stapanit-o vreo 2 ani-masina este din 2004 si am vandut-o acum am o Octavia 2 rs

naka66vio 10-12-07 19:25

Re: Superbul
 
pune ceva poze cu rsul

RS WYS 10-12-07 21:11

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by naka66vio (Post 1240150)
pune ceva poze cu rsul

O sa pun dar am luat-o doar de o saptamana si acum este in service k vreau sa-i montez body kitul ,masca fata ,prizele de aer ...etc.Va dau cateva date despre ceea ce am pus in plus la rs fata de masina de serie
-xenon
-senzori de ploaie
-senzori de lumina
-functia coming home si leaving home
-trapa
-sound sistem
-senzori de parcare
-mp3 player cu 6 mp3
-4 airbag suplimentare-total are 8
-oglinzi heliomate , electrice si incalzite
-jante pe 18 toli cu cauciucuri Michelin pilot sport
si cam atat-masina a costat DDP 27000 €

keeeee 10-12-07 21:55

Re: Superbul
 
hai ku pozele

RS WYS 11-12-07 09:19

Re: Superbul
 
7 Attachment(s)
Postez pozele facute la ridicarea masinii.

naka66vio 11-12-07 21:02

Re: Superbul
 
ce impresii ai depre masina?ma refer la rs?

RS WYS 13-12-07 10:52

Re: Superbul
 
6 Attachment(s)
ultimele modificari la rs

RS WYS 13-12-07 11:00

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by naka66vio (Post 1242125)
ce impresii ai depre masina?ma refer la rs?

Impresii pozitive - motor destul de performant cu un cuplu bun ptr un benzinar,aspect exterior ok,sound bun ,farurile cu xenon care merita toti banii si cam atat ptr k masina este noua si nu am prea putut sa o testez la capacitate maxima
Impresii negative- foarte inalta ptr o masina care se vrea sportiva (de asta i-am si comandat un kit de suspensie Eibach)si de aici si o stabilitate mai slabutza,nu prea are sunet sportiv chiar daca Skoda asa afirma,lipsa comenzilor pe volan care nu exista ca si optiune pe rs,
Cam atat deocamdata in rest ce sa zic sper ca am facut o alegere buna ptr k initial am vrut sa iau diesel dar am inteles ca are o gramada de probleme din cauza filtrului de particule si am renuntat.Per total masina este ok si nu cred ca de banii astia puteam sa imi iau o alta masina NOUA cu atatea pe ea

naka66vio 13-12-07 15:09

Re: Superbul
 
cat teau ajuns arcurile eibach si de unde leai comandat si in cat timp vin.pls.multumesc

RS WYS 13-12-07 15:37

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by naka66vio (Post 1244650)
cat teau ajuns arcurile eibach si de unde leai comandat si in cat timp vin.pls.multumesc

kit arcuri +telescoape reglabile = 1450 Euro si le-am comandat in Italia .Termen de livrare -jumatatea lui Ianuarie.Doar arcurile am inteles ca costa cca 500Euro

keeeee 13-12-07 20:33

Re: Superbul
 
.................tare......................

keeeee 14-12-07 11:40

Re: Superbul
 
de curiozitate,kit aidat pe grile,asta de la skodatuning are niste scoruri de te doare kapu.

GABBY_ 14-12-07 11:43

Re: Superbul
 
superb-ul trebuie coborat macar un pic,arata urat de tot buza aia din bot asa de distantata de asfalt

Aaronnel^ 14-12-07 15:05

Re: Superbul
 
Nu cumva e RS-ul prezentat saptamana trecuta la Tuning Show in sectiunea Workshop?

Spyddy 14-12-07 15:26

Re: Superbul
 
aia de la Tuningshow nu este Rs.

gj02uas 14-12-07 16:16

Re: Superbul
 
Spune-mi si mie te rog cum a fost prinsa pe fata emblema de rs pe grila originala? A fost lipita sau prinsa cu altceva?

RS WYS 14-12-07 23:02

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by GABBY_ (Post 1245983)
superb-ul trebuie coborat macar un pic,arata urat de tot buza aia din bot asa de distantata de asfalt

Daca te uiti un pic dupa ce am postat pozele am facut si o descriere a ceea ce am pus pe masina,printre altele era si kit suspensie EIBACH care are - 30 mm din garda la sol a masinii.Te rog sa ma crezi ca mai jos decat era devenea impracticabila ptr drumurile noastre.Si asa ma injurau toti ptr ca unde erau drumuri mai cu gropi abia ma taram.Deci masina este deja mai joasa decat era cand am cumparat-o.O singura chestie -tot ceea ce este facut ptr Romania este mai inalt.

RS WYS 14-12-07 23:19

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by gj02uas (Post 1246326)
Spune-mi si mie te rog cum a fost prinsa pe fata emblema de rs pe grila originala? A fost lipita sau prinsa cu altceva?

Initial am crezut ca este sudata dar cand am demontat-o era de fapt lipita

RS WYS 14-12-07 23:20

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by keeeee (Post 1245977)
de curiozitate,kit aidat pe grile,asta de la skodatuning are niste scoruri de te doare kapu.

Pe care ? La superb sau la RS?

gj02uas 15-12-07 13:01

Re: Superbul
 
Merci frumos. Inseamna ca poxipol-ul e solutia

RS WYS 19-12-07 22:57

Re: Superbul
 
Vad ca nu mai prea sunt comentarii.Inseamna ca masina place,sau mai bine zis masinutzele

naka66vio 19-12-07 22:59

Re: Superbul
 
dap f frumoase.sa pui poze dupa ce pui suspensia la rs

gj02uas 21-12-07 19:42

Re: Superbul
 
Daca schimbi suspensia, o vinzi cumva pe cea originala de pe masina ?

keeeee 22-12-07 09:12

Re: Superbul
 
kiit te au dus grilele?

RS WYS 22-12-07 22:32

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by gj02uas (Post 1257089)
Daca schimbi suspensia, o vinzi cumva pe cea originala de pe masina ?

Da ,suspensia originala de pe masina este de vanzare.Daca te intereseaza imi spui si discutam.Asta se va intampla abia pe la jumatatea lui Ianuarie.

RS WYS 22-12-07 22:34

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by keeeee (Post 1257618)
kiit te au dus grilele?

tot ceeea ce am pus pe rs m-a costat fara vopsit si montat 20 de milioane.Grile +body kit+eleron luneta+alte cateva mici prostii.

gj02uas 23-12-07 01:01

Re: Superbul
 
Da-mi un pm si zi-mi un pret te rog. Merci

RS WYS 23-12-07 09:54

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by gj02uas (Post 1258592)
Da-mi un pm si zi-mi un pret te rog. Merci

pe la vreo 250 de €

gj02uas 23-12-07 10:49

Re: Superbul
 
In cazul asta sunt interesat.Sa imi zici o modalitate cum putem sa luam legatura.

RS WYS 24-12-07 00:48

Re: Superbul
 
Quote:

Originally Posted by gj02uas (Post 1258802)
In cazul asta sunt interesat.Sa imi zici o modalitate cum putem sa luam legatura.

id mess tomuta_florin


All times are GMT +2. The time now is 07:02.

- Copyright 2026 4Tuning