![]() |
GOLF IV camleon hungary IOZ378
8 Attachment(s)
GOLF IV camleon hungary IOZ378
aceasta este masina care a castigat best car la salonul tuning-sound oradea. parerea noastra este ca a castigat prin simplitate. culoarea joaca un rol foarte important si reprezinta simbolul tendintei tuningului in sua: culoare cameleon, jante crom, lambo doors asta e reteta, si dupa cum vedeti, a functionat. + finisaul impecabil, am incercat langa ea sa gasesc o mica imperfectiune de imbinare, etc.... fara succes - lipsita de originalitate: praguri comune, bara fata prea mare, fusta spate la fel de comuna -proprietarul nu si-a revarsat asupra masinii personalitatea... ci a platit: culoare cameleon, jante crom, lambo doors... a platit si a castigat spuneti voi ce parere aveti |
foarte frumoasa, neincarcata... dar cineva atent la detalii n-ar fi lasat o masina atat de modificata cu interiorul ala de... golf! per total: e reusita
|
Am impresia ca proprietarul masinii merge pe principiul: afara vopsit gardul.., inauntru leopardul :!:
Masina arata bine , dar putea sa mai lucreze la interior, pt ca un volan si niste presuri nu inseamna tuning de interior :wink: |
Re:
[quote=\"AR120CP\"]Am impresia ca proprietarul masinii merge pe principiul: afara vopsit gardul.., inauntru leopardul :!:
Masina arata bine , dar putea sa mai lucreze la interior, pt ca un volan si niste presuri nu inseamna tuning de interior :wink:[/quote la cati bani a bagat in ext crede-ma ca nu toti isi permite sa-si vopseasca asa masina am pe cineva care lucreaza la vopseluri STANDOX si fac si culori pe comanda combinate cum vrea muschiul tau si vreau sa-ti spun ca cateva grame ajunge la vreo 2- 3 bulioane |
plus alte accesori ce mai are pe i-a , numai un spoiler fata e intre 150- 350 de euro totusi sunt niste bani bagati in ext .
|
e frumoasa foc:D chiar imi place:D
|
Un plus pentru vopsea, spoiler fata, jante, stopuri spate si suspensii (mai ales).
Un minus pentru prelungirea spoilerului din spate si pentru interior. |
cred ca masina ar fi aratat mult mai bine daca era doar vopseaua cameleon cu suspensie sport si jantele ei si fara nici un kit exterior! dar bineinteles lambo doors sa ramana! proprietarul aproape ca a stricat armonia culoare-stil cu un kit exterior extremist (spoiler fata imens, praguri care nu se integreaza in peisaj si fusta spate prea mica)
in rest nota 10+ pentru masina |
va pot spune ca in romania sunt masini cu vopsea de peste 10000 de euro
PS; sunt prieten f bun cu directorul de la standox romania |
Tuning`ul exterior este de nota 10 la fel si culoarea.
Interiorul :( |
Arata bine.. fusta din spate nu e minca.. da impresia de inegalitate fiindca masina e lasata de fata.. cand o ridica se pastreaza linia.
nu-mi place ca are rotile cam mici.. mergeau niste jante mai mari dak tot ii place sa lase atat masina de bot si sa intre roata sub aripa... |
wow :shock: ...masina este impecabila :!: , sunt de parere ca jantele sunt destul de mari 8)
|
masina e perfecta....culoare tot....jante......
spoileru fata imi place cum arata pe masina...spatele parca merja altu.....sa macar de era facut fara imbinare...... :) |
desi sunt proprietar de golf 4 nu pot sa fiu subiectiv cu aceasta masina...cel mai mare minus este in interior la volan...a renuntat la volan+airbag pt un volan de 2 lei...daca tot a bagat bani in masina putea sa-si ia un volan f grav de gti aniversar sau r32...masina per total e chiar tare suspensia este geniala
inca ceva...bara fata mi se pare prea comuna iar eu personal n-as pune jante cromate pe un golf 4 din simplul motiv ca jantele cromate mi se par ok pe o masina luxoasa...iar golf 4 este departe de a fii o masina de acest gen |
frumoasa mashina pe dinafara dar inauntru...
inauntru nu vad nimik asa frumos ca afara... spoileru fatza e cam fustitza pragurile cum zicea si zoliat prea comune... dar vopseaua jantele si ushile sunt bestiale... pun si eu o intrebare cum s-a simtzit in romania cu suspensiile alea...adica ma refer la drumurile noastre... tare sunt curios cred ca simtzea orice groapa calumea asa...! |
Masina are amortizoare reglabile si e lasata de fata?Ptr ca nu cred ca poti merge cu spoilerul ala pe strada,il faci varza in 10Km..jentile si lambodoors ii dau un plus masinii in rest e cam comuna..interiorul e prea stock..parca e un 1.9 SDI
|
masina are suspensii pneumatice...omu o lasa si o ridica din telecomanda...cam asa o arde
|
btw aproape 3000 de euro au costat suspensiile
|
spoilerul fata este mult prea bombat fata de cel din spate, de aici si inegalitatea amintita mai sus; probabil ar fi trebuit sa-l faca mai finut si nu asa de butucanos....parc-ar f..e toti aceeasi pi..a!...nu pot face si ei ceva mai ingenios? din fibra se pot faec multe lucruri, imaginatie sa ai!....si sa nu-mi spuneti ca n-a mai avut bani.. :lol:
|
Masina finuta de tot,fara eleron,fara vinyl si treburi.
|
si uite asa si-a batut joc de ceva ce putea iesi frumos ...
|
Re:
Quote:
|
can am fost acolo...si am vazut-o vreo 15 minute nu mi-am desprins ochii de pe ea....e foarte foarte reusita..... :lol: si nu sunt fan golf.....
|
bestiala mashina .... bestiala culoare .. si suspensiile ... no comment :))
|
4 Attachment(s)
va vom oferi si pt aceasta masina golf4 cateva exemple ,bijuterii pt a putea sa le comentam impreuna . as vrea doar sa adaug un lucru f important masinile acestea sunt create intr un stil european mult diferit de cel japonez si american....ar fi f interesant de observat aceste diferente intre stiluri si elementele lor caracteristice
|
e periculoasa masina.insa cred k nu iar fi trebuit spoilerele astea modificate.arata mult mai bine fara.parerea mea
|
vot - merge
Toate elementele luate independent sunt f reusite: super vopsea, super jante, super kid caroserie, super suspensie Dar impreuna pe acest Golf IV fac o cacialma, IMO. Spoilerul fatza e mai mare decat cel din spate. Jante mari cromate si suspensie pneumatica sunt chiar frumoase pe un Escalde, un F150, S-class, dar un Golf? In rest, interiorul e simplutz dar facut cu gust. Faruri si capota \"bad boy\" frumoase |
bad boy-ul meu este mai lucrat si arata mai bine decat asta...farurile alea se gasesc usor :) daca n-ai xenon pe ele nu vezi nimic :D
|
hmm... sunt niste masini tunate... vezi peste tot... dar ce imi place la ele... este paintjobul... nota 10
|
Cameleonul ala, este de-a dreptul superb.. absolut original, si totodata elegant, ca nu prea are tot felul de abtzibilduri si viniluri.. (i hate doze)... nota 10... sau poate 9, pacat de interior, se mai putea lucra
|
da simpla si la exterior si la interior
|
desi shi eu sunt adeptu personalizari fiecarei masini in functie de fiecare propietar vreau sa spun ca aceasta masina arata incredibil de bine asa comuna shi simpla cum e
cand am vazut o la oradea :yikes: tot respectu pt acest golfulet |
Re: GOLF IV camleon hungary IOZ378
+exterior! Superba
-interior! Ar trebui lucrat shi interiorul sa fie in concordantza cu exteriorul |
Re: GOLF IV camleon hungary IOZ378
exterioru' extraordinar da la interior zubtzi rau
|
Re: GOLF IV camleon hungary IOZ378
masina este draguta...parerea mea....insa interiorul.....scoate tot si dai foc......
vopseaua intradevar este bestilala cat si shawed & lambo doors.... |
Re: GOLF IV camleon hungary IOZ378
voi vedeti cand a fost postat ultima oara??masina e hidoasa...in afara de capota nu are nimic care chiar sa ii stea bine...
|
Re: GOLF IV camleon hungary IOZ378
4 Attachment(s)
nu-i nusj ce faina... va arat io una faina alu o macaroana ce ii cu mine in club :)
|
Re: GOLF IV camleon hungary IOZ378
si primele poze puse da si astea ultimele sunt superbe,mai ales astea de la postu anterior.....e mai agresiva masina
fiecare sio face in stilu lui pentru primu golf: un minus la interior....nu inteleg baga atatia bani la exterior si nu e in stare sa mai dea ceva si ptr interior.......sau poate urmeaza si partea asta........who knows:) |
Re: GOLF IV camleon hungary IOZ378
Ce sa mai zici te lasa fara cuvinte .. Beeton Majina ;) ...
|
Re: GOLF IV camleon hungary IOZ378
arata chiar mijto masina...:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:18. |
- Copyright 2026 4Tuning