![]() |
Tuning pe machete
Acest topic este dedicat pentru machetele voastre modificate de voi! Machetele modificate din fabrica vor fi prezentate aici:Machete Stock!
Va asteptam cu operele voastre de arta:) |
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
6 Attachment(s)
Before & After...:))
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
PS: ma refer la macheta standard , calitate/detalii :P |
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
ai modificat-o bine...e de efect modificarea ;) la interior ;) bafta in continuare
|
Re: Tuning pe machete
3 Attachment(s)
A mea nu are modificari la motor etc:rolleyes2 Dar e a mea si tin mult la ea:oops: :yes: :yes: :evil_laug :evil_laug Daca aveti voi idei ce as putea sa-i fac:lol: |
Re: Tuning pe machete
eagle, am pentru tine o "misiune" :lol:
vad ca nu esti din ro, asa ca ai mai multe sanse sa gasesti ce caut eu: un motor de la firma Partsbox (asa am gasit scris pe un forum) de orice fel. preferabil un small block sau ceva sa mearga pe o masina americana (am in proiect un mustang gt din 99 si ii lipseste motorul). ontopic: un link pe care il recomand tuturor;) http://www.briansmodelcars.com/ |
Re: Tuning pe machete
O sa caut in Ianuarie ca e un show aici de masini de epoca, tuning in general si vine un camion plin de masinute, motorete etc :D ..
@ ~Ada~: Poti sa schimbi jantele :):idea: |
Re: Tuning pe machete
1 Attachment(s)
am si eu o intrebare : de unde sa iau jante ?
caci obisnuiam sa le iau de pe autoart.ro , dar cum nu mai comercializeaza am ramas fara 'furnizor' :| PS: bmw-u e proiectu' , momentan e dezasamblat tot :lol: |
Re: Tuning pe machete
Quote:
M-am apucat de touareg ...lucrez la interior ....knd o sa fac poze o sa le pun ... Eagle: Posteaza in topicurile dedicate nu unde gasesti! |
Re: Tuning pe machete
Am si io o intrebare :D cum pot sa fac "neoane" la machete?:D
|
Re: Tuning pe machete
Exista chiar neoane mici care se pun si in displayuri la telefoane, mini-televizoare LCD, dar costa destul de mult:(
|
Re: Tuning pe machete
da.....da alta metoda(home made) nu este :D chiar nuj cum as putea :D
|
Re: Tuning pe machete
5 Attachment(s)
Incep proiectul Lambo GTR .... sa vedem ce iese :
|
Re: Tuning pe machete
Ce ai de gand sa faci ?:D
|
Re: Tuning pe machete
Negru mat ( piese ), un eleron ceva... jante poate...
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
inca o data, stie cineva de unde pot face rost de jante?;;) |
Re: Tuning pe machete
cei din Bucuresti sa incerce la magazinul cocor, la NICORO TRADING..
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
2 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
sunt unele care au in partea de jos un LED albastru care lumineaza destul de puternic pe timp de noapte :D eu asa am facut cu un G5 si a iesit misto rau :P |
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
10 Attachment(s)
as vrea sa va impartasesc proiectul meu cu un challenger din 2006...iata si cateva poze cu acesta...e marca Maisto, scara 1:24, cu radiocomanda.
Masina a venit cu jantele cromate. Modifcari: am lasat-o mai pe burta, neoane, xenon in faruri. Planuri de viitor: stoboscoape in proiectoare, xenon faza lunga, vopsea alb perla, stegulet cu USA :D |
Re: Tuning pe machete
Frumoasa rau masina ta :D ..dar ce e cablul ala langa geam ? :|:)
|
Re: Tuning pe machete
3 Attachment(s)
interioru , nu mai am poza q el stock ....
|
Re: Tuning pe machete
Cum ati coborat masina ? si as fi si eu interesat de jante 1:18 ... dar au prindere stil bburago nush daca merge ceva facut.
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
7 Attachment(s)
Am facut si io ceva modificari la hummer (leduri si am scos pragurile)...urmeaza sa fac mai joasa si app REME ce neoane ai pus la masina ...unde ai gasit?
|
Re: Tuning pe machete
5 Attachment(s)
Chevy 3100, 1/24, Maisto.
Azi a fost vopsit din rosu in negru satinat, i-am facut interiorul in rosu, si am pus furnir pe platforma. Trebuie sa-i schimb rotile, sa o las mai jos, si sa-i fac ceva in spate....woofere...ceva d genu. |
Re: Tuning pe machete
le vopsiti direct cu spray peste vopesaua originala?
|
Re: Tuning pe machete
Ce ziceti baieti, fac si o sectiune cu tutoriale? ...nu e nevoie sa puneti voi tutorialele acolo, o sa copiez eu de aici dupa topic tehinicile cu timpu` dar daca vreti puteti pune si voi :)
|
Re: Tuning pe machete
un topic cu tutoriale? hmm, da...dar in romana sa fie. o sa mai iau si eu si sa mai traduc cateva daca e:P
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
10 Attachment(s)
Iam schimbat ledul rosu cu 3 leduri verzi :D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:59. |
- Copyright 2026 4Tuning