![]() |
Femeia ...
Cum definiti femeia ?
eu gandesc asa: cea mai frumoasa creatura .... totodata cea mai a dracu creatura (daca vrea) si btw: e vreunu pe aici care poate sa inteleaga creaturile astea ? :P p.s: cand zic creatura ma gandesc la ceva divin .. la ceva frumos nicidecum la monstruletzi urati or stuff like that asa ca nu-mi sariti in cap. ia sa vedem ce aveti de zis :) |
odata, un prieten care lucreaza la prima tv...prezinta vremea dupa stiri...avea o carte in masina care mi-a atras atentia
mare titlu: Ce stiu barbatii despre femei. Autori, editura ,tot tacamu si ii spun: frate, da si mie cartea aia sa ma uit prin ea el nu zice nimic, imida cartea,dau eu prima pagina, o prefata, de vreo 3 pagini, iar restu de 200 si ceva de pagini, goale , goale, albe. Deci, cam asta stiu barbatii despre femei. adica nimic. |
of of of :oops: tot fara nici cel mai mic efort din partea lor si ajung sa fie in centrul atentiei:))),chjiar si-un topic pe forum...
e simplu, incearca sa multumesti o fata..si-ai za vezi k n-o sa poti niciodata.. ar trebui sa fi un dzeu pe pamant sau un gigi becali in rai :lol: .. dar o intrebare... ce stiu ele despre noi...cam aceleasi lucruri ce stim noi despre ele....ajungi s-o cunosti dupa multi timp..si-ntr-o zi te uimesti de zici c-ai trait pe luna pan;atunci...la fel si cu ele..cred ca ne cunosc si-ntr-o nu mica le va fi mirarea cand vor afla ceva despre persoana de-alaturi as traduce asta..cam ca un proces de actiune-reactiune :wink: si cum o definesc...simplu..un barbat cu infatzisare de inger..asta pe principiul k barbatii nu-s frumosi :lol: :lol: :lol: |
|
femeia=probleme
|
dap aveti dreptate ... mi-e greu s reconosc ( ptr k si eu fac parte din categorie)...but women-=pain in the ass -cum zic americanii:((:((:((:(( si apropo! chiar NU incercati s l intelegeti !!!!!!
|
pfff
la ce ai scris tu as mai avea de adaugat NERVI dadi... corect ? |
Femeia = armonie in casa (atunci cand e singura) si mireasma permanenta de primavara (cand se pregateste sa iasa in oras) :lol:
But I love women :peace: (aici ma sustine si fratele Moxxu' :lol:) |
hehehehehehe si ce va mai intorc femeile p voi :P:P:P
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
exemplu: xxdadixx .. tocmai te-a intors.. si nici macar nu o cunosti.. dai reply doar la ce spune ea, desi thread-ul e plin de comentarii (dar din partea baietilor)
...obsedati sunt unii.. |
Super ai observat lucru asta pav[] .Ai fost pe faza....
|
de inteles le poti intelege doar ca ia mult timp si trebuie sa ai ceva experienta cu ele ca sa iti dai seama cum sa faci sa obtii ce vrei de la fiecare in parte.
egoismul si egocentrismul as putea sa zic ca is caracteristici principale ale lor. dar daca stii cum, le pui cu botul pe labe. |
femeia...
searching... searching.... no results for search item \"femeia\". We are sorry :P Good girls are bad girls who never get caught |
mia zis profu meu de filozofie o chestie: Primu om care a aflat ce e cu adevarat femeia a murit in clipa aia!
|
femeia ... greu ....
am stat si am cautat pe google .. cateva exemple Femeile ocupa un loc foarte important In societatea islamica. Spre deosebire de alte religii, Islamul tine femeia la mare faima. Importanta ei ca mama si ca sotie a fost aratata clar de Profetul Muhammad (SAAS). Profetul a spus: \"Paradisul se afla sub picioarele mamelor noastre\" Odata cineva l-a Intrebat pe Profet: \"Cine merita cea mai mare grija din partea mea?\" Profetul i-a raspuns: \"Mama ta (el a repetat aceasta de trei ori), apoi tatal tau si apoi rudele tale cele mai apropiate\". in discursul sau de adio la 'Arafah, profetul a spus: \"O, oameni buni, sotiile voastre au anumite drepturi asupra voastra si voi aveti anumite drepturi asupra lor. Purtati-va bine cu ele si fiti buni cu ele, pentru ca ele sunt partenerele sprijinul vostru.\" Profetul a mai spus: \"Cel mai bun dintre voi este cel mai bun fata de sotia sa.\" Aceste zicatori demonstreaza clar pozitia importanta data femeilor In Islam. Dar mai exista barbati, In special In vest, care mai au Indoieli In privinta statutului femeilor In Islam. Pentru acesti oameni, femeia musulmana este considerata aproape ca un prizonier Intre cei patru pereti ai casei, o non-persoana, ca cineva care nu are drepturi si traieste sub dominatia barbatului. Aceste notiuni sunt total gresite si se bazeaza mai mult pe ignoranta decat pe cunoasterea Islamului. Unul din ritualurile tinand de Hajj este o plimbare rapida Intre As-Safa si Al-Marmah care este destinata rememorarii Intamplarii lui Hajirah (Hagar), mama Profetului Isma'il, care a alergat Intre aceste doua dealuri pentru a gasi apa. Aceasta este o alta dovada a importantei date femeii de catre Islam. Pentru a judeca aceste false idei ale oamenilor din vest, ar fi folositor sa studiem (examinam) atitudinea fata de femei In diferite societati din trecut. in timpul civilizatiei romane, de exemplu, femeia era privita ca un sclav. Grecii o considerau un bun care se putea cumpara si vinde. Primii crestini le vedeau pe femei ca pe niste ademenitoare, raspunzatoare de caderea lui Adam. in India, hindusii, pana curand, o considerau pe femeie mai rea ca moartea, molimile, serpii sau chiar iadul. Viata unei sotii se sfarsea cu viata sotului ei. in trecut, vaduva trebuia sa sara In flacarile rugului funerar al sotului. In statul arab preislamic, femeia era considerata o cauza de durere si nefericire, iar fetitele erau cateodata Ingropate de vii dupa nastere. in Franta In 587 CE, s-a tinut o adunare pentru a stabili daca femeia poate fi sau nu considerata cu adevarat o fiinta umana! Henri VlIl In Anglia le-a interzis femeilor citirea bibliei, si In Evul mediu Biserica catolica le-a tratat pe femei ca pe cetateni de o clasa inferioara. in universitatile din Cambridge si Oxford, studentii si studentele nu au avut drepturi egale pana In 1964. inainte de 1850, femeile nu erau considerate cetateni In Anglia, iar englezoaicele nu aveau nici un fel de drepturi personale pana In 1882. Daca retinem aceste imagini si privim pozitia femeilor In Islam, trebuie sa ajungem la concluzia ca Islamul le-a eliberat pe femei de stadiul Intunecat al obscuritatii Inca de acum 1400 ani! Islamul este o religie a bunului simt si se acorda cu fiinta umana. El recunoaste realitatile vietii. Aceasta nu Inseamna ca a recunoscut egalitatea femeii cu barbatul In toate privintele. Mai degraba, Islamul le-a definit femeilor Indatoririle legate de structura biologica diferita. (2:228) Allah nu i-a facut pe barbat si pe femeie identici, deci ar fi Impotriva naturii sa existe o egalitate totala Intre barbat si femeie. Aceasta ar distruge balanta sociala. Societatea n-ar prospera, ci ar avea probleme nerezolvate precum casnicii rupte, copii nelegitimi si distrugerea vietii de familie. Aceste probleme sunt deja raspandite In societatile vestice. Fete de scoala Insarcinate, cresterea avorturilor, divort si multe alte probleme s-au acumulat datorita unei perspective prea tolerante si a asa numitei libertati a femeilor. am gasit foarte multe chestii d`astea .. dar .. hai sa stam sa ne gandim profund ... Ce vor fetele ? De ce m`am nascut si care este rolul meu pe acest pamant ? De ce 2 + 2 fac 4 si nu 5 ? Ce este femeia ?.. este de asemenea o intrebare la care nimeni nu poate raspunde ... Rapirea jurnalishtilor a fost o farsa .. sau chiar pe bune ? .. o intrebare la care cineva shtie raspunsu dar nu vrea sa ni`l spuna ... Exista oare extratereshtri .. ? ... aceeashi chestie .. cineva shtie dar nu vrea sa spuna ... dar la intrebarea ce este femeia .. nu shtiu cati dintre noi pot raspunde ... este o fiintza care da viatza copiilor tai .. te hraneshte te spala .. te inshala .. te cearta te cicaleshte ... te omoara :D ( vezi shtirile de la ora 5 ) ... nush ... femeia are multe definitzii :D ... |
hai sa stam sa ne gandim bine ... sunt intrebari la care unii au raspunsuri ... si nu vor sa le dea ... si sunt si intrebari la care nimeni nu shtie raspunsurile ..
Cine sunt eu si ce rol am pe acesasta planeta .. ? Exista extratereshtri ..? Ce vor fetele ? Ce Este femeia ? intrebari .. la care cineva poate raspunde ... o alta intrebare .. la care cineva poate raspunde .. dar nu o face .. este ... Ce Salariu are Esca ... ? ( asa k sa mai va destindetzi ) .. sau .. rapirea ziarishtilor din irak a fost o chestie politica .. o farsa sau chiar rapire .. asa k ... voi datzi ce definitzie vretzi femeii ... ideea mea despre femeie este urmatoarea .. este fiintza care da nashtere unei alte fiintze ... este mama .. sotie ... prietena ... te cicaleshte ... te cearta .. te iubeshte ... te ingrijeshte .. te omoara ( vezi shtirile de al ora 5 ) .. si multe altele .. dar deja m`am plictisit :) |
Re:
Quote:
cat de tareeee :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mah voi nu va dati seama cata importanta dati de fapt femeii cu chestiile astea...credeti ca ele stau si se gandesc despre noi la fel???NUUUU ele ne joaca pe degete...tocmai pt ca-s FEMEI=))))) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: |
Psycho se vede ca ai la timp liber....garla...
|
Femeia - un rau necesar ! 8)
|
nu fiti ma misogini!
|
Cine e misogin ? Eu iubesc femeia ! :D
|
Am si eu o intrebare...
ELE ne inteleg pe NOI? Femeia... eu cred k e LUCIFER (nenea ala cu coarne, coada si urat) in persoana. Daca ar fi sa caracterizez femeia as spune asa : parsiva, scorpie, bitch, in fine, numai cuvinte de \"lauda\". Este un \"bun indinspensabil\".... PEACE :peace: |
Re:
Quote:
|
Bineeeee, atunci o spun altfel.
Femeia : eu cred k e LUCIFER ( frumusetea aia de inger dar cu sange rau si afurisit in el) in persoana. Acum e bine? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: PEACE :peace: |
|
frateeeeeeee ce de botoane :D
|
Re:
Quote:
|
femeia e de fapt un barbat complexat, cu (o)(o) si fara _|_
|
trecand peste kestiile din dotare,unde este klar mai dotata si mai faina....
:? ..pei....e...care s-a invatat sa faca figuri in context erotic,bazandu-se mai tot timpul pe sharm si frumusete....cum ar veni...deci... :? si care este urate devin neveste si victime ale violentei domestice...deci,cum ar veni...ele este ce vrem noi sa fie sau ce credem noi ca sunt.....bun? |
Cred ca se supraestimeaza in mod grosolan femeia si i se atribuie niste calitati si virtuti care practic rezulta din nevoia unor barbati de a fi dominati.Uitati rolul masculin si viril al barbatului si va lasati coplesiti de imaginea femeii.Femeia nu este desteapta mereu, ea este doar smecherita si asta pentru ca i se permite.Femeia desteapta nu joaca barbatul pe degete ci il iubeste si il apreciaza la maxim.Nu va mai mirati ca femeia joaca barbatul pe degete, o face pentru ca i se permite.AMintiti-va ca sunteti barbati si comportati-va ca atare.Intotdeauna , cand un barbat are o critica la adresa unei femei sau la adresa femeilor in general, este considerat misogin.Termenul asta este in totalitate de conceptie feminina si in totalitate obosit.Fi-ti barbati si tratati femeia cum va trateaza si ea pe voi, daca va respectati:)
|
corect rabanne cu precizarea: tratati-o mai rau decat va trateaza ea pe voi ;)
|
gata, am sters OT`u , continuati plz
eventual definiti iubirea :) acolo sa va vad :D |
1 Attachment(s)
chit ca mi-s un pic OT , ascultati melodia , la ce va face sa va ganditi ?
: / intrebare de baraj |
femeile=oameni, nimic mai mult , nimic mai putin
|
Denumire: femeie
Symbol: wo2 Descoperitor: Adam Masa moleculara : in mod normal 55, dar poate varia intre 40 si 200 Raspandire: poate fi intalnita si in mediul rural si cel urban Proprietati fizice: *suprafata extrioara deobicei acoperita de o crusta colorata * prezinta instabilitate termica: trecerea de la punctul de fierbere la cel de inghetz fiind determinata de factori dependenti de propria-i vointa *punctul de topire poate fi atins numai cand i se acorda atentie deosebita * in stare naturala poate fi gasita in forme variate de la fecioara la hoasca batrana *reactioneaza la atingere in puncte strategice proprietati chimice: *afinitate ridicata cu aurul, argintul, platina diamante si pietre pretioase. interactiunea cu aceste metale este usor de masurat in carate si grame si aduce de cele mai multe ori rezultatul scontat *capacitate mare de absorbtie pentru substante scumpe * mare pericol de explozie fara cauze precise ori semne prealabile *capacitate incomensurabila de \"topire\" a banilor , special a celor condensati in cartile de credit ale barbatului Utilizare: *ca element decorativ in plimbarile cu masina sport proaspat cumparata, ori la receptii unde reprezentanti ai aceleasi clase trebuie indusi in eroare. *bun instrument de destindere cand se afla in starea ei maleabila (arareori, dealtfel) Culoare: exemplarele (specimenele) pure in starea lor naturala au culoarea roz specimenul capata instantaneu culoarea verde daca e pus alaturi de un specimen mai frumos, Concluzii: element foarte periculos daca e utilizat de persoane necalificate ca masura necesara de protejare a barbatului s-a dat legea care nu permite posedarea a mai mult de un singur exemplar. |
1 Attachment(s)
na ca am reusit sa caracterizez si yo femeia
....printr`o poza :) |
deci ala care a inteles femeia a murit pe loc
nu-s de inteles.un lucru stiu despre ele:cu toate ca-s da-te draq,sunt nehotarate rau de tot pt ca le este frica sa nu-si ia tzeapa.daca stiu ca dau ele tzeapa...totul e ok.daca tipu' e mai rasarit la minte si le-ar putea da peste nas.....stau si se gandesc.io am patit-o de 2 ori in rest.......enigme P.S. partea nasoala e ca nici ele nu prea stiu ce vor |
hmm, femeile ne invart pe degete, asta e clar, pe oricare din noi dak ne-ar acosta o tipa frumoasa si ar insista ( sau nu :lol: ) am ceda lejer.
oricat ne straduim noi sa demonstram contrariul ea ne-ar putea juca pe degetele fara sa maraim prea mult :twisted: |
| All times are GMT +2. The time now is 16:10. |
- Copyright 2026 4Tuning