Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/55915-vw-golf-discutii-intrebari-sfaturi.html)

Doctorul 30-11-06 13:24

VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
sharky cat te-a costat cu totul ?si ce motorizare este?multumesc!

ast3riCS 03-12-06 00:42

Re: Prezentare Golf 1.....
 
golf 1........visul meu, abia astept sa fac 18 ani!tari golfurile!!!

sharky-vw 06-12-06 21:46

Re: Prezentare Golf 1.....
 
toata investitia...aproape 4600 euro ....motor 1.1,evacuare inox,piele.....etc...

CJ-01-WOB 10-12-06 21:07

Re: Prezentare Golf 1.....
 
Quote:

Originally Posted by sharky-vw (Post 650940)
toata investitia...aproape 4600 euro ....motor 1.1,evacuare inox,piele.....etc...

pacat ca ai modelul vechi de carcasa .. lucrarea a iesit impresionant de bine!



Quote:

Originally Posted by Syc@ (Post 655336)
Frumoase masini dar nu m-am putut abtzine sa nu-mi pun si galbeneala mea bafta tuturor.

topicul e exclusiv golf 1 ! pt golf 2 este alt topic !

mishu2007 23-03-07 15:46

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
scuze de confuzie e pe benzina. tabla nu e o problema, in sensul ca am unde sa o fac si este un specialist bun, pe mine partea mecanica ma omoara. am fost pe la multi mecanici care mai mult au stricat. ce zici de un motor second-hand este o solutie buna

sharky-vw 23-03-07 22:06

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
depinde ce are motorul tau...dar si solutia cu un motor sh este buna...numa sa il auzi si sa mergi cu el....mecanica...este f simpla...asha ca...iti iei piese noi....si le poti inlocui chiar tu....

mishu2007 23-03-07 22:39

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
motorul meu consuma mult ulei. 500-600ml la 100km mi se pare mult. scoate un fum mai ceva ca un camion vechi. putere nu mai are la 90km/ora incepe si tremura, iar bujiile stau mereu umede si inegrite. nici carburatorul nu se simte prea bine "datorita" unor mecanici "specialisti" socul automat pe care il avea acum l-au distrus si de fiecare data cand pornesc masina indiferent daca e frig sau nu trebuie sa ii tin clapa apasata pentru a putea porni. daca nu o pornesc 3-4 zile mi se evapora benzina din camera. plus ca mai am alte probleme nu mai amortizeaza de loc parca sunt in caruta.

mishu2007 23-03-07 22:42

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
piese noi cred ca ma usuca la bani plus ca mai sunt facute si pe vapor undeva si nu am nici o garantie in ele, iar sh nu stiu de unde sa iau sa fie cat de cat bune, nu super uzate.

sharky-vw 24-03-07 22:15

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
foarte multe piese noi sunt mai ieftine decat cele de dacie...:)....daca zici ca manaca atat ulei...inseamna ca ...iti tre segmenti...eventual cota 1 .....toate garniturile...etc...motor sh...gasesti pe la 150 -200 euro.....tu decizi ce faci...adauga id-u; meu de mess..si mai vb...gabizuz

cristivw 27-07-07 14:37

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
nu vinde nimeni un golf1? :D bun de restaurat, acte ok... dati-mi un pm in caz de...

vlad_VSV 27-07-07 18:48

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
si eu as vrea unul,sau un cabrio.....:).....in stare cat de cat ok

scorpio GL 11-10-07 21:53

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
te duci la bricostore si iei absolut orice furtun ai nevoie.

adicristea 12-10-07 08:38

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
Multumesc!

Golf1 26-10-07 07:32

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
ma ajuta cineva? pot sa montez un motor de golf3 GTI pe un golf 1? trebuiesc facute modificari majore?

scorpio GL 26-10-07 20:36

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
ce motor aveai inainte?

Golf1 26-10-07 20:50

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
pai motorul este de 1100ccm :( e mic rau ....vreau ceva mai puternic....

scorpio GL 27-10-07 20:42

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
in cazul asta iti vor trebui suportii de motor de 1,8.dupa ce pui suportii, plug and play.
vei avea nevoie si de alta cutie...

B86CEZ 29-10-07 15:58

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
salut baietzi ma intereseaza urgent un motor de g1 disel 1.5 in stare buna de functionare ... sau chiuloasa astept oferte.... urgent

Golf1 29-10-07 23:20

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
imi spune si mie cineva cat ma costa 4 telescoape si 4 arcuri sport pentru un golf 1? daca vinde cineva cutie in 5 + motor 1,8 l, suportii si planetarele (in stare perfecta de functionare) va rog sa ma contactati pe id max_380

KENZO 30-10-07 16:53

Re: Proprietari de GOLF 1 ...
 
Respect Feghea Pt Ce A Facut Din Masinutza Aia....nr1 Dupa Mine!

FreeFo` 31-10-07 15:43

Re: Vw Golf 1 - Discutii, intrebari,sfaturi
 
salut fratilor :) care stie niste detalii tehnice ale golfului 1 cu motor de 1.4cc...cai putere, sunt fiabile?...d`astea...+ se mai gasesc piese bune la ele?... k la dacie, m`am lecuit :) cam dupa ce sa ma uit la unul condus de o femeie? dar in general? k ma gandesc serios sa`mi iau unul din `80 cu 5 usi si as vrea sa stiu in ce ma bag :) 10q

tronarcristian 29-11-07 12:06

am o mare problema!ma puteti ajuta cu un manual de golf 1?
am dus masina intrun servis si miau dereglat carburator aprindere tot
sau niste sfaturi
nu mai mere innegreste bujiile porneste greu nu mai are putere etc
:cry:


are cineva un manual pt golf 1

apropo are motor de 1.6 benzina

free_ticketfly 18-12-07 13:15

Re: Vw Golf 1 - Discutii, intrebari,sfaturi
 
Salut am si eu nevoie de o lamurire vreau sa pun la un golf 1 discuri pe spate si nu stiu ce cablu de frane de mana se potriveste sau sa se poate adapta.
Astept raspuns sau idei.Multumesc

free_ticketfly 12-01-08 19:27

Re: Vw Golf 1 - Discutii, intrebari,sfaturi
 
Am rezolvat

TYBYSTC 27-08-08 11:21

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
un golf mk 1 bun de restaurat am eu motor 1,6 benzina 2+1 portiere masina e radiata e cu nr vechi mai multe relatii 0744144093 piatra neamt

giubau_v8 12-01-09 15:07

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
de ceva vreme ma bate gandu sa imi iau un golfulet si nu stiu ce sa fac
am gasit unul care sta pe dreapta de vreo jumatate de an, arata cat de cat bine, are ceva probleme cu rugina, dar se rezolva, trebuie discuri pe fata ca am vazut ca sunt corodate
dilema mea e urmatoarea...motorul e 1.5 diesel si nu stiu nimic despre motoarele astea
proprietaru a zis ca nu stie daca mai porneste...ca i-ar trebui o baterie...la ce ar trebui sa ma uit?
ca pret a zis ca vrea 20 mil...e mult e putin? ma bag sau nu ? chiar imi doresc un golf

TYBYSTC 12-01-09 15:09

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
am eu unul la 250 euro sau la schimb cu un set de jante + gume
id: tybystc

giubau_v8 12-01-09 15:42

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
stiu masina ta..diferenta intre ce am gasit eu si ce ai tu e ca asta mai are itp, e cu numere noi..si nu sta de foarte multi ani pe dreapta...parca am vb pe pm la un moment dat

TYBYSTC 12-01-09 15:43

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
ok nu mai stiu exact scz de deranj
dar sunt presat sa eliberez terenul !!!!!

DRICI 73 12-01-09 16:13

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
salut! motoarele diesel de 1.5 sunt cu probleme. am avut si eu unu mai demult. pornea greu la rece si nu mergea ca si unul de 1.6 din constructie alezajul e acelasi dar e mai mica cursa pistonului si nu are compresie asa buna! cam asta este problema cu ele. pana la urma i s-a schimbat motorul. am si alti prieteni care au avut probleme cu 1.5 d
mai bine cumpara unul pe benzina

giubau_v8 13-01-09 08:57

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
deci sfatul e sa nu ma bag...are cineva un golf 1 de vanzare la un pret decent ? in stare de functionare si cu itp :D ??

magu 13-01-09 09:26

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
>>>am eu la 1000e....dar nu cred ca te intereseaza

https://forum.4tuning.ro/501-anunturi-auto-vw/102623-vw-golf-mk1.html

giubau_v8 13-01-09 09:28

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
e tare masinuta ta....dar eu ma gandeam la ceva in maxim 20 mil ...sa il folosesc un timp si apoi cand o sa am mai multi bani sa fac o restaurare ca la carte :D

radu atlas 07-02-09 13:13

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 1977477)
deci sfatul e sa nu ma bag...are cineva un golf 1 de vanzare la un pret decent ? in stare de functionare si cu itp :D ??

am eu un golf 1 cabrio de vanzare.itp expirat din septembrie.ultimul itp facut pe grivitei,asigurare inca valabila.motor 1457 benzina.acte in regula(cabrio si in talon!),masina merge si fara itp.chiar bine.tel de contact 0726640250.

giubau_v8 08-02-09 11:53

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
ceva detalii? poze? pret? propietar?

radu atlas 09-02-09 16:45

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 2047897)
ceva detalii? poze? pret? propietar?

Detalii la telefon 0726640250.Alte detalii,poze,in forum,la vw,pagina 2,anuntul din 06.02.09 sau in bazar(4tuning.ro) la vw-golf-bucuresti,pg 3.Pret discutabil 1500 euro.Proprietar?Nu prea inteleg.Da anuntul este postat de proprietar,acelasi din talon si din cartea de identitate.
Detalii mai atente la 0726640250 sau langa masina ,daca esti interesat.Cu respect,Radu.

racu` 26-02-09 19:38

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
am si eu o mare intrebare...poate sa imi spuna si mie cineva daca merge pus pe mk1 bord de golf 2??:D

Heaven^ 13-03-09 00:58

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by racu` (Post 2103026)
am si eu o mare intrebare...poate sa imi spuna si mie cineva daca merge pus pe mk1 bord de golf 2??:D

Merge!

CJ-01-WOB 22-03-09 10:25

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
trebuie decupat insa din el!!

BULLDOG 26-03-09 13:36

Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
 
Salutare. Vreau sa cumpar un golf mk1. Dupa ce ar trebui sa ma uit cand il cumpar? Ce probleme? Si inca ceva: unde gasesc seriile?


All times are GMT +2. The time now is 16:35.

- Copyright 2026 4Tuning