![]() |
Golf 4 "full" ?
2 Attachment(s)
Salutare, de cateva zile un baiat si-a luat golf 4 din Germania si i-a prostit pe toti ca e full, eu am indraznit sa-l contrazic ca nu este full dar toti au inceput sa ma ia la misto ca masina este full.
Masina este un VW Golf 4 din 2000, motor 1.4 si 75 cp Stie cineva ce dotari optionale erau pe golf 4 din 2000 ? Eu i-am zis ca nu are clima, xenon, trapa, piele (iar raspunsul lui a fost ca in 2000 nu erau disponibile :rolleyes2 ) Multumesc frumos |
Re: Golf 4 "full" ?
Quote:
|
Re: Golf 4 "full" ?
10 Attachment(s)
dotari la golf 4 2002 care am avut onoarea sa-l demontez si sa-i pun folie:
-climatronic -esp -incalzire in scaune -volan din piele cu comenzi pe el -navigatie mare color -insertii de lemn -piele -bluetooth -4 motion -6 viteze -cotiere fata spate -scaune recaro -memorie in scaun -pilot automat -computer de bord -4 geamuri electrice -trapa electrica -oglinzi electrice si incalzite -proiectoare de ceata -parctronic -motor v6 benzina 204 cp toate dotarile enumerate sunt de fabrica inclusiv bluetooth-ul. masina este bestiala. atasez niste poze. |
Re: Golf 4 "full" ?
Quote:
|
Re: Golf 4 "full" ?
Din cate se vede in poze, masina are doar aer conditionat (care cred ca era minimul standard in 2000), volan sport (mai mult ca sigur imbracat in piele -> inseamna ca si maciulia schimbatorului, si frana de mana, sunt imbracate in piele). Nu se vede daca are macar geamuri electrice. Nu are nici macar climatronic, computer de bord sau scaune incalzite. De ASR/ESP, tempomat, navi, piele, trapa nici nu poate fi vorba.
Daca te descurci cu germana, uite un site unde se vad diferitele dotari ale Golf-ului IV in decursul anilor: http://michaelneuhaus.de/golf/golf4modjahr.htm |
Re: Golf 4 "full" ?
Bravo PIRATU BV....Asta da dotare.Am si eu un Golf IV,are tot mai putin navigatiesi piele.asta e BETON
|
Re: Golf 4 "full" ?
e criminal cu dotarile astea.isi face banii din plin.a costat undeva la vreo 13000.
g4 cu dotari mai multe ca asta nu am mai vazut sau auzit |
Re: Golf 4 "full" ?
Intr-adevar chiar nu am mai vazut un G4 cu toate dotarile astea. O mai fi ramas ceva nebifat pe lista de optionale ? Iar pretul mi se pare foarte bun.
|
Re: Golf 4 "full" ?
din cate am inteles masina stock era undeva la vreo 20000 iar propietarul dupa configurare ar fi achitat vreo 40000 pe ea.dar a vrut toate dotarile omul pe ea si el a optat ptr manual in 6 tr, nu a vrut tiptronic.
parerea mea este ca masina aia va avea pret intotdeauna si se va vinde indiferent de pret. |
Re: Golf 4 "full" ?
13000 cu taxa sau fara taxa de prima inmatriculare???....sau a fost cumparata din romania???
|
Re: Golf 4 "full" ?
Quote:
|
Re: Golf 4 "full" ?
13 000 cu tot cu inmatriculare si masina a fost luata din germania.
unde mai pui ca omu a plecat chitit pe a6 sau in cel mai rau caz a4 dar cand a vazut masina asta nu s-a putut abtine si cred nimeni nu se putea abtine.daca-l intrebai inainte de plecare daca vrea g4 clar ca nu mai ales ca e la vreo 2m si 100 kg,dar acum nu ar da-o pe nimic. cel putin ptr moment. |
Re: Golf 4 "full" ?
frumos g4-ul, la asta poti sa zici "full" nu la aia din primul post
oare in 2000 erau disponibile optiuni cum are golful asta care l-a postat piratu ? comenzi pe volan, piele, clima, navi, trapa, etc. |
Re: Golf 4 "full" ?
cred ca da. iar daca nu erau disponibile,la configurarea masinii sunt sigur ca
puteai sa le ceri si le puneau pe masina, dar fii convins ca astea costau mult. |
Re: Golf 4 "full" ?
Oamenii din ziua de azi au luat`o razna cu "full"....cum detin cateva optiuni,cum e full....chiar daca nu ai banala trapa deja nu mai este full...dar cate airbaguri erau pe masina???
|
Re: Golf 4 "full" ?
ca la noi la nimeni.tocmai de asta am postat masina sa se vada cam cum tr sa arate un g 4 full.
|
e bestiala...cred ca oricare si-ar dorii una ca aia FULL.e o masina adevarata.cat despre ce spuneai ca in 2000 daca exista golf cu asemenea optiuni ei bine pot sa iti spun ca am mers eu cu una dar nu mai stiu sa iti enumar tot ce avea pe ea dar pot sa iti spun ca avea niste scaune sport recaro negre de plangeai,bineinteles incalzite,climatronic,tot asa trapa,xenon si multe altele dar sincer nu le mai enumar pt ca nu mi le mai aduc aminte si nu vreau sa vb prostii.printre ele stiu si ca avea un motor V5 150cp+cip si 6 viteze si parca era si 4 motion.masina era la tess acum multi ani avea o problema si m-am dat cu ea.nu puteai sa iesi din scaun pe cuvant cand schimbai vitezele.era foarte stabila si inca o chestie,dar era o problema la masina aia scotea foc pe toba cand o turai foarte tare si schimbai in multe ture,dadea rateu si scotea foc.ala care o avuse o cam obosise....deci masini exista si din anul ala cu toate optiunile care le-ai spus tu la golful ala full
Am uitat sa mentionez ca scaunele acelea recaro erau din piele!! Uita-te si la niste poze... De exemplu, intra aici sa vezi masina din 1999: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=4 si nu ii mai asculta pe toti, ca stii cum e, fiecare e mandru de masina lui si incearca sa spuna ca a lui e nu stiu cum, dar majoritatea dupa ce nu le mai au spun bine ca am scapat de cotet. Rar auzi pe vreunul sa spuna mai ce rau imi pare dupa ea... Iar inca un exemplu: gandeste-te numai la o chestie... Pe Golf 3 a fost pus climatronic, de ce sa nu puna optional si pe golf 4m ca sa nu mai spun ca aveau si passaturile alea vechi din 90 si chiar si golfurile 2 (pt cine stie). Si sa iti mai dau inca un exemplu ca sa ti se duca toate dubiile: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=1 ABS,geamuri electrice,ESP,scaune piele incalzite,xenon etc. Deci sper ca te-am lamurit. Si spune-i te rog prietenului tau sa se documenteze inainte de a vb asemenea lucruri si de a se da mare ca are un amarat de golf,ca fara suparare e naspa cu draci. Un exemplu frumos si de clean tuning poti sa i-o dai pe a ta, ca sa nu mai vb de golful acela full. Toata stima P I R -atule si poate imi pui si mie o folie candva.... Si am uitat sa mentionez iar masina e din 1999. Deci spunei ca nu a aparut tehnologia aia cu ESP si toate celelalte sisteme odata cu Golful din 2000 si ceva. Erau si pe masini mai vechi anumite sisteme dupa cum am spus chiar si pe golf 3 si 2. Iar masina fara piele nu o poti numi full. Si pielea nu a aparut pe golf 4... Se practica de cand sunt masinile!! |
Re: Golf 4 "full" ?
as mai vrea sa mai adaug inca un aspect daca imi dai voie sa ii lamurim pe...full option cred ca sunt extrem de putine masini deoarece nu cred ca este foarte multa lume care vrea ABSOLUT toate dotarile care le pune fabricantul pt acel model deoarece costa o avere.deci prin urmare o masina full dupa cum am spus inseamna o masina cu toate optiunile posibile pt acel model asa ca lasati-o balta cu full option fara piele ca defapt le mai lipsesc o groaza de optiuni!
ps:P I R-atule imi faci o oferta pt sarbatori:D la golful meu 3 fata+spate folie care nu e nici decum full option? :D ms |
Re: Golf 4 "full" ?
nu stiu cate usi are.
daca e in 3 usi laterale spate+luneta 300 ron iar fata +100 ron. daca e in 5 usi 450 ron toate geamurile si ai si un parasolar in pret. oferta este pana la sfarsitul anului. scuze de offtopic. |
Re: Golf 4 "full" ?
salut e in 5 usi masina.deci 4,5mil fata,spate si luneta?daca e spune-mi te rog cand sa vin si unde ca am uitat unde ai sediul sau lasa-mi nr tau de tel.pot veni si azi....
|
Re: Golf 4 "full" ?
salut.0745 792 751.
str.titan nr.1 da-mi un tel si vb la tel. scz de offtopic. |
| All times are GMT +2. The time now is 07:05. |
- Copyright 2026 4Tuning