Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/51151-ac-schnitzer-gp3-10-gas-powered.html)

RoSonic 10-09-07 13:10

AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
5 Attachment(s)
AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED

AC Schnitzer aduce la Frankfurt proiectul GP3.10, un Seria 3 Coupe alimentat cu gaz.
Motorul instalat pe GP3.10 este un V10, imprumutat de pe m5/m6, si modificat de AC Schnitzer. Desi combustibilul folosit este GPL, puterea dezvoltata este de 552cai putere, iar cuplul are valoarea maxima de 540Nm.
Acceleratia de la 0 la 100km/h se face in 4.5 secunde, iar viteza maxima este de 320km/h. Pentru a oferi siguranta pe masura puterii atat suspensia cat si sistemul de franare au fost modificate.
Valoarea GP3.10 este estimata la 198000euro, insa nu va fi pus in vanzare, ramanand deocamdata doar un prototip.

ESPinoza 10-09-07 13:29

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
Quote:

Originally Posted by RoSonic (Post 1091867)
AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED

AC Schnitzer aduce la Frankfurt proiectul GP3.10, un Seria 3 Coupe alimentat cu gaz.
Motorul instalat pe GP3.10 este un V10, imprumutat de pe m5/m6, si modificat de AC Schnitzer. Desi combustibilul folosit este GPL, puterea dezvoltata este de 552cai putere, iar cuplul are valoarea maxima de 540Nm.
Acceleratia de la 0 la 100km/h se face in 4.5 secunde, iar viteza maxima este de 320km/h. Pentru a oferi siguranta pe masura puterii atat suspensia cat si sistemul de franare au fost modificate.
Valoarea GP3.10 este estimata la 198000euro, insa nu va fi pus in vanzare, ramanand deocamdata doar un prototip.

frumos kitul in afara de consola aia centrala chiar mi se pare ca a iesit nasol vopsita asa si spatele. nu prea imi place evacuarea si cu eleronul ala de pe plafon arata cam nasol . a sa nu uit de GPL :D

Rasputin 10-09-07 14:07

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
Foarte tare kit-ul.:-)

topser 10-09-07 14:21

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
numi place deloc chestia aia de pe plafon....maine poimaine o sa vezi pe toate daciile kitch-uite ...:))) type-r =))

RoSonic 10-09-07 14:27

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
Pai se pare ca eleronul ala a devenit ceva caracteristic petru ei. Era si pe Z4 Profile.

shaid-kid 10-09-07 17:33

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
Va da-ti seama ca ala nu e doar de design acolo...ca nu il puneau ei asa ca sa arate mai bine masina e clar ca are si un scop practic...

timmyamza 10-09-07 17:45

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
cand o sa ajunga si la noi masinile pe gaz puternice? :(

2fast4you 10-09-07 18:00

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
Quote:

Originally Posted by timmyamza (Post 1092398)
cand o sa ajunga si la noi masinile pe gaz puternice? :(

Pai asta ar cam fi primu pas.

Au reusit si ei sa schimbe jantele alea cu care apar toate masinile scoase de ei. Si astea noi sunt f f frumoase.

Co5m1n eXtreme 10-09-07 18:25

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
chiar e misto masinuta ...foarte reusita ...

LoganFan 10-09-07 22:21

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
super smechera masina,putere foarte mare ptr masina asta,culoare bine aleasa,si pretul destul de piperat,dar ce vreti acum e un BMW :))

B.D. 10-09-07 22:50

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
eleronul ala mic ajuta la ceva ?

STRES 11-09-07 13:53

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
Superb... Totusi nu inteleg ce dracu' are Schnitzer cu eleronashul ala, infect, dupa parerea mea...

dragos002 11-09-07 14:10

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
E pus la mishto eleronul ala si urata mai e si evacuarea aia parca a avea vreun motor cu reactii...in rest mishto kitu

B.D. 11-09-07 14:52

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
Quote:

Originally Posted by dragos002 (Post 1093847)
E pus la mishto eleronul ala si urata mai e si evacuarea aia parca a avea vreun motor cu reactii...in rest mishto kitu

nu cred ca e la misto pus am vazut si in wtcc eleroane de genul ala

Co5m1n eXtreme 11-09-07 16:31

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
intr'adevar eleronu nu prea inteleg ce cauta acolo.....

ady` 11-09-07 21:21

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
eleronu ala...sau eleronu incorporat in antena aia de gps...sau ce draci o fi chestia aia arata nasol de tot...si la z4 arata nasol...vb cuiva de mai sus acum vezi prin targ dracovenii de genu ala si isi pun toti pe orice galeata..:|totusi masina arata foarte bine..jentile imi plac mult de tot dar nu imi place cum e pusa pe mijloc toba..sau nu prinde bine pe culoarea asta,daca era rosie masinutza poate arata mai bine

Bobby boss 12-09-07 02:27

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
Interiorul este foarte reusit in rest piesa de masina.

Dealerdej 12-09-07 22:11

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
mishto...si interioru e bestial cu exceptia consolei centrale..parerea mea

THX-1 13-09-07 13:37

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
:lol: :lol: :lol: :lol: Ma apuca rasul cand ma uit la asa ceva..Doamnee,ce porcariee!!!!:shock:

TZG@ 14-09-07 13:01

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
pacat ca n-o sa-l vedem pe strazi, sigur s-ar gasi cumparatori in Romania pt asha ceva...

marin_m_alex 16-09-07 12:13

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
ce scot cei de la Ac Scnitzer sunt opere de arta!superba masina..:shock:

Eugen_TL 19-09-07 17:39

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
masina e frumoasa rau..dar eleronu ala mic e urat cu draci :) ozn :))

alex-mishu 01-10-07 22:03

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
Super tare masina...
Culoare.....performante....jante....design....
Atata putere scoasa din GAZ...
Bravo...

edi2peu 30-10-07 18:50

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
motor V10, interior stilat, si oricum 552 Cp la motor pe GPL chiar ca e ceva, totusi pretul e piperat, il iert pt ce e BMW, cunoscatorii stiu de ce

TSC-Us 31-10-07 15:11

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
f reusit kit-ul intreg, dar pretul este prea mare, parca !

gpl-ul are cifra octanica mai mare(asa stiu eu, cel putin mai mare decat benzina de 95), de aceea cred ca au si ajuns la 552 cp!?

Patrulei 31-10-07 20:37

Re: AC Schnitzer GP3.10 GAS POWERED
 
f.frumos kit`u eleron sau ce aia d sus:Pil strica dar in rest super tare.Si ar m`ai trebui putin pretul scaazut:P;))in rest e frumoasa masina


All times are GMT +2. The time now is 04:23.

- Copyright 2026 4Tuning