![]() |
KRT - Sound Division
Divizia de sunet este una din ramurile pe care KRT va activa si va fi reprezentat ca si club de catre membrii sai. De aceea membrii existenti si cei care vor dori sa ni se alature pe aceasta parte...de sound... vor posta aici detalii despre sistemul lor de sunet din masina;).
Ia sa vedem ...:twisted: hai cu decibelu. |
Re: KRT Sound Division
6 Attachment(s)
o sa incep eu cu un sistem modest dar care e abia la inceput...se aude destul de bine ...
***Head-unit AM/FM/CD/DVD Tuner, dimensiune 2xDIN cu monitor motorizat 6.5" touchscreen VALOR * monitor LCD de 6.5" complet motorizat * poate reda DVD Video, CD Audio, VCD, MP3 si WMA, fotografii JPEG, MPEG 1, MPEG 2, MPEG 4, fisiere AVI DivX si Xvid * Tuner cu 36(FM) + 12(AM) memorii * toate functiile pot fi controlate prin intermediul monitorului de tip touchscreen * cititor carduri SD (MP3, WMA) * decodor Dolby Digital Surround incorporat * iesiri preout RCA pe 6 canale (2.5V) - fata, spate, centru si subwoofer * Powered Center Channel Output (35Watts); * crossovere high pass si low pass electronice incorporate * intrari / iesiri A/V: o 1 x intrare A/V o 2 x iesiri video o 1 x intrare video pentru camera marşarier * display LCD color 336,950 pixeli compatibil NTSC/PAL * amplificare 5 x 35W MOSFET 2X MTX XT12-44 * difuzor subwoofer auto * 30 cm diametru * putere 250W RMS, 750W max * impedanta: 2 x 4 Ohm (2 sau 8 ohmi) * SPL 2,83V/1m: 92,8dB * Fs: 34,5Hz * Xmax : 9,5mm * Re : 1,5 ohmi (cu bobinele in paralel) * Qts : 0,7 * Qms : 9,2 * Qes : 0,76 * Vas : 57 l 2X Pioneer TS-H687 * difuzoare coaxiale cu 3 cai * dimensiuni woofer: 14.5 x 20.4cm * putere RMS: 50W * putere Max: 240W * impedanta: 4 ohmi * raspuns in frecventa: 30Hz - 28KHz * sensibilitate: 90dB (1w/1m) * con woofer din polipropilena * diametru difuzor medii: 40mm * diametru tweeter: 10mm Statie philips - nu stiu detalii...ca e mai veche .. dar scoate bine (sunt legate doar subwooferele) 2X difurile stoc Condensator Dietz Power Cap 1F (21000) * condensator 1 Farad * 21 VDC * voltmetru digital cu LCD * activare remote * cod dietz: 21000 insonorizare - nu stiu detalii - portbagaj si portierele fata |
Re: KRT Sound Division
Quote:
|
Re: KRT Sound Division
Si mai avem vreo cativa care urmeaza sa se prezinte :)
|
Re: KRT Sound Division
sunetul trage la kg:lol: :lol: :lol:
|
Re: KRT Sound Division
2 Attachment(s)
am mai pus ceva la partea de sunet :-))
si anume : 2X Alpine * difuzoare coaxiale, cu 2 cai * dimensiuni: 15x23cm (6x9") * putere RMS: 45W * putere Max: 280W * raspuns in frecventa: 40Hz - 20KHz statie Coustic * amplificator 2 canale * clasa: AB * MOSFET * putere RMS: o 2 x 50W (4 Ohmi) o 2 x 80W (2 Ohmi) o 1 x 160W (4 Ohmi, punte) * raspuns in frecventa: 20Hz - 20KHz * distorsiuni: 1% (1W) * raport semnal/zgomot: 75dB * domeniu semnal intrare: 0,25 - 4V * logo iluminat pe amplificatorul nou sunt puse difuzoarele alpine si cele pioneer (medii ) |
Re: KRT Sound Division
Mergi cu masina la 4 tuning day ?
|
Re: KRT Sound Division
Merge merge...a intrat in lucru de vreo 2 zile;)
|
Re: KRT Sound Division
Ceva noutati Khristy?:) Hai cu detaliile ca io vin cu ceva poze:)
|
Re: KRT Sound Division
Quote:
Noutati nu sunt in afara de faptul ca am schimbat cutia din portbagaj cu una mai buna...si se simte foarte bine diferenta !!! am pus filtre de sunet pe portierele fata si cam atat... !!! |
Re: KRT Sound Division
9 Attachment(s)
Vin eu atunci cu niste poze cu sitemu:)
|
Re: KRT - Sound Division
nissanu-ul va fii prezent la tuning day,la sectiunea audio
|
Re: KRT - Sound Division
Ceva detalii? :)Poze!
|
Re: KRT - Sound Division
Quote:
|
Re: KRT - Sound Division
3 Attachment(s)
|
Re: KRT - Sound Division
felicitari pentru participare si cupa adusa la Piatra Neamt :D
|
Re: KRT - Sound Division
Acelasi By Alin - Locul II - Suceava 16-17 mai 2009 la SPL
|
Re: KRT - Sound Division
Felicitari Aline !!! :) Spor in continuare si cat mai multe cupe !
|
Re: KRT - Sound Division
bravo sefule :P)
|
Re: KRT - Sound Division
Rosca Alin - Nissan 100 NX - 147 db (147.5 masurat la probe inainte de concurs - Sistem de Mini 2000) @ TuningDays Iasi, 13-14 Iunie 2009.
S-au mai adus modificari? A dat foarte bine 147, ma cam minuneaza scorul, la cat e acordata incinta? Pe la 50hz a dat scorul asta, nu? |
Re: KRT - Sound Division
Bv Alin ! va reveni cu detaliile astea el:)
|
Re: KRT - Sound Division
Quote:
|
Re: KRT - Sound Division
Tot astept detalii despre sistem...
|
Re: KRT - Sound Division
8 Attachment(s)
Cateva poze cu masina si dereglatu de la Basi:) Sper sa gasesc poza cu ce a mai ramas din difuzoru castigator la Bucuresti! Poate ma ajuti Alin:rolleyes2:lol:
|
Re: KRT - Sound Division
Quote:
|
Re: KRT - Sound Division
Quote:
|
Re: KRT - Sound Division
1 Attachment(s)
Asta e poza de care vorbeam :)
|
Re: KRT - Sound Division
1 Attachment(s)
By Alin LOCUL I mini 2000 - King of Europe 2009
|
Re: KRT - Sound Division
O sa fiu chiar in clasa cu el, coleg de club, concurent la mini2000 :)
Felicitari! |
Re: KRT - Sound Division
;)) Las ca e buna putina concurenta chiar si intre colegi!
|
Re: KRT - Sound Division
KRT Sound Division va fi prezent pe 3-4 oct la 4tuning? Eu trag tare, poate termin partea de subbas, desi va fi o cutie daily acordata f low...
As vrea si eu stikerul sa reprezint clubul atunci... |
Re: KRT - Sound Division
Incerca sa fim prezenti si acolo ! Pana atunci o alta participare la Suceava cu al doilea rezultat pentru By Alin a fost devansate de baietii de la Audio Class piatra neamt cu o masina care nu face parte din grupa lui By ALin!
Ne vedem la urmatorul event! |
Re: KRT - Sound Division
4 Attachment(s)
Asteptam urmatorul show...8)
|
Re: KRT - Sound Division
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:15. |
- Copyright 2026 4Tuning