![]() |
Moto la legal racing
CE parere aveti despre viitoarea participare a motocicletelor la cursele legale?
|
o sa fie cel putin interesant :twisted:
|
cred ca ar fi ceva interesant avand in vedere ca sunt destui pasionati de motociclete si numarul lor e in crestere
|
Ar veni f multa lume sa vada asta, cred! Organizam ceva?:)
|
cred ca ar fi super tare...dar normal ca posesorii de masini nu ar mai fi in prin plan ceea ce cred ca i-ar deranja :evil:
sabin74 :lol: |
Quote:
I-ar pasiona pe toti!!! Insa riscul este foarte mare... poate doar sa fie profesionisti.. nu orice baietas care abia si-a tras motor si deja se crede Rossi :lol: |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
:twisted: PS: eu as fi pentru un asemenea eveniment |
Da,super idee,ce show va fi :twisted:
|
https://www.4tuning.ro/images/legal_racing/7.jpg
Asta asa ca o \"aducere-aminte\" de la una din cursele organizate de Legal Racing pe Vitan, unde-au fost motoare din abundenta ;) (si parca a fost si grupa speciala pentru moto) |
pai si nu crezi ca asta ar aduce mai multi spectatori si sponsori implicit un profit mai mare?
si poate sa se ajunga sa nu se mai ia taxa de inscriere! :) |
Re:
Quote:
|
Re:
Ce te face sa spui asta? Adica ce, \"masinistii\" sunt toti profesionisti? Esti sigur k multi dintre ei nu se simt Schumacher k abia si-au tras si ei o masina smechera? Asa cum a zis si Nkz, cred k le e frica \"masinistilor profesionisti\" sa nu le ia fata \"baietasii cu motoare\" - ceea ce oricum s-ar intampla... Dar pentru publicul larg si pt acei cativa pasionati si de masina si de motor deopotriva, care nu sunt afectati de complexe si frustrari si stiu sa fie baieti ar fi foarte interesant sa se organizeze asa ceva.
|
si ganditi-va atat: doamne fereste un accident de motor \"matura mai putine persoane\" decat o conserva de o tona jumate. deci problema mi se pare pusa cam neprofesional.
o organizare buna ar lasa loc si pentru cei pe 2 roti fara a pune in pericol pe nimeni... |
de cand e masina conserva ? Eu ii respect pe cei pasionati de motoare dar se pare ca respectul nu e reciproc . Ne vedem la iarna ! :lol:
|
Re:
Quote:
|
Daca iti trebuie un STI sa arzi o Nova ... esti baiat ! ;) Eu glumeam. Nu inteleg rivalitatea asta. Sunt 2 pasiuni destul de diferite...
|
Quote:
Si pentru a clarifica, sa-mi explic un pic postul intr-un mod cat mai direct: o masina este mult mai usor de controlat la o liniuta, nu trebuie sa fii expert (stai comod in scaun, dai din pedale si amesteci la benzina ;) ).... insa un motor, prin acceleratia pe care o are si viteza la care ajunge pe acei 400 de metrii necesita talent din partea celui care il conduce, talent pe care nu cred ca un incepator al motoarelor il are. Hai totusi sa purtam discutia constructiv fara ironii si fara a cauta divergente. La ce viteza ajunge un motor performant la sfarsitul celor 400 de metri? Si la acea viteza ce distanta este necesara pentru a observa trecerea finish-ului, a reactiona in vederea franarii si a opri in siguranta? |
Re:
Quote:
Mai ai si alte poze? Daca da...te rog frumos sa mi le dai si [email protected] Merci! |
Sabin, din pacate nu am... aia am luat-o de aici https://www.4tuning.ro/legal%20racing_I.htm unde mai e inca una... dar tot asemanatoare.
|
adik am observat eu ca cienva vrea sa zica aici ca de exemplu o masina cu tractiune spate se controleaza usor...
Domnu! fa un pas in fata si adu-ti aminte de accident de M3 pe Kiselef! Cum zici tu de altfel...pe linie dreapta |
Irelevant intr-o discutie despre curse organizate in cadrul legal un accident de pe sosea.
ps: ssst, incearca totusi sa lasi deoparte tonul ironic in posturile tale! |
ssst ... uiti ceva detalii importante : asfalt inghetat , viteza f f mare (din cate stiu cam 200) si mai uiti un lucru - soferul a bruscat volanul si de aceea a derapat. So ... nu ai nimerit-o . As avea si eu ceva exemple de motoare scapate de sub control. Nu vreau sa le aduc in discutie pt ca au avut urmari tragice.
|
deci recapitulam:
cum s-a intamplat acel accident pe linie dreapta...si aici nu ma intereseaza cauzele asa se poate intampla si la curse..pericol exista oriunde si asta stit. cat despre gradul pericolului este un lucru discutabil @lucian: accidentele de care spui tu in proportie de 80% se petrec din cauza soferilor de masini si lipsa culturii motocicletelor si aici pot sa aduc 1000 de exemple eu speram intr-o colaborare si sa iasa ceva frumos. |
Sper ca nu am fost inteles gresit. Si eu vreau sa vad motoare la legale .
|
RoSonic, imi pare rau daca tu crezi k vreau sa bag vrajba. Nicidecum! Mi s-a parut doar k iti exprimi o parere proasta in legatura cu incepatorii moto, in favoarea celor de masini. Mie imi plac ambele, asa k nu e vb de nici o rautate sau ironie. Eu daca am ceva de spus, spun deschis si rostul acestui topic nu este sa bagam vrajba intre masini si moto, ci sa organizam ceva frumos.
Cat despre incepatorii moto, vreau sa iti spun k sunt mult mai atenti si mai profesionisti decat incepatorii auto - tocmai pt k, asa cum ai spus si tu, sportul asta necesita mai multa concentrare. Deci, unde e pericolul?? |
O intrebare am .. cred ca .. aceasta intrebare spune TOTUL
:roll: CINE NU VREA SA VADA MOTOARE LA LEGALE ?! :roll: nu cred ca e vreunu care sa nu vrea sa vada motoare la legale... sincer... asa ca.. vedeti ce faceti ca .. la urmatoarea cursa sa va aiba alaturi baietii ce detin monstruletii pe 4 roti |
toata lumea ar vrea sa vada motoare la legale
chiar , e cineva care nu ar vrea ? sa zica aici .. si sa argumenteze.. topicul si-a atins scopul acum ... ca la sprite... \"Saaa veedeeeeem efeeeectuuuuuuul...........\" efectul ar fi aparitia motoarelor la urmatoarea legala asteptam |
Timisoara ar fi un exemplu bun.Showl pe care l-au facut motociclisti a fost bestial.
|
Re:
Quote:
Benny asta ar fi bine de luat in ..., scos afara. Sunt atatea masini care vor sa se dea incat nu cred ca ar fi necesar sa lasam si motoarele. Poate daca facem o etapa de libere vom ataca si zona moto, ina asta nu va fi o regula. Nu inteleg atceva, vad multi oameni destepti, potenti si plini de idei asa ca ii rog sa organizeze si ei macar o etapa moto si poate vin cu motorul sa ma dau, nu sunt Valentino Rossi nici pe departe dar sigur pot face multe \"victime\". |
dupa cum se stie sebi pentru a organiza asa ceva ai nevoie de o gramada de relatii si pile pt a obtine aprobarile necesare :wink:
in al doilea rand povestea este ca atunci knd aveti nevoie de vre un motor pt o masina puternica aparuta brusc nu mai e nici o problema si nu mai sunt probleme..vezi kzul viper, supra ,celica |
sssst, la cursa de la Galati organizata de LR se anunta ca se vor da si motoare!
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...=10870&start=0 |
-Pai ar fi o idee buna cu motocicletele...dar indelung refuzata timp de 3 ani!!!!!
-Acum pentru straucirea evenimentelor obosite se va permite si motoarelor sa participe. - O idee buna dar sub alta egida organizata cred ca ar fi un eveniment superb......cam atat de spus macar aici nu-mi mai sterge Sebastian posturile............. |
Re: Moto la legal racing
Sambata sau Duminica impruna cu un partener traditional va oferim pe baneasa un eveniment de liniute moto.
|
Re: Moto la legal racing
S-a amanat, e prea cald!
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:10. |
- Copyright 2026 4Tuning