![]() |
6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
m-ar interesa un golf 4 adus de prin germania si am intrebare...il iau de acolo cu vreo 3-5 mii... +taxa de inmatriculare+tva+traducere acte ma incadrez in pret? cine aduce masini de afara?
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
daca il vei lua din autohaus-uri nu vei avea nici o sansa ptr ca si ei au samsarii lor .vei gasii poate un sdi la vreo 4000 dar numai la particulari ,la ocazii
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
sdi sau un 1.4 benzina sar putea sa gasesti dar cum a zis si gabyy doar la particular poate sau cu cinestie ce defecte
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
mai bine cauti un 3 GTI la banii aia...nealergat...sau astra gsi...nu are rost sa dai banii pe un 4 care sigur are 300kkm+ sau cine stie ce vicii ascunse...
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
ba cand sunt ceva bani nu gasesti nimic ce sa iti placa...:((((....vreau ceva dupa 2000 supapa...si vreau consum decent nu gti-uri, vr6-uri ca nu am cisterna acasa ;)
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Fiat Stilo Coupe....decat un golf obosit si chel...sau poate ai noroc la o Astra
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Astra 1.7 dti cred ca iti ajunge...si ca pret si ca putere,fiabilitate...are consum exceptional de bun...am una variant si chiar merge bine...daca nu ne uitam la partea cu stabilitatea pe viraje :))
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
gasit in romania focus 1,8 diesel si un pejo 307 1,4 benzina..preturi acceptabile si nu mai plec din tara ca vad ca nu se merita cu taxele astea...ce sa aleg dintre ele?
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Cati km au la bord si ce optionale au pe ele ? Presupun ca nu au fost bushite, au servisurile la zi si li s-a schimbat uleiul la timp :)
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
carte de service la amandoua, 122 mii fordu, 98 mii 307, dotari decente pt preturile care le au ( aer abs geamuri electr alarma)
care e mai ieftin de intretinut si ce consum au prin oras? ce stiti de motorul diesel de la ford? e fiabil? |
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
fordul ar trebui sa fie TDCI nu? este mai bine sa iei fordul pentru ca are si cai mai multi decat astra si la consum iti ia cam 6-7 in oras in regim de accelerare ,stopuri...trafic...am un prieten cu un TDCI si este foarte multumit...deh...Ford nu DACIA :))
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
e din 2001 -- 90 cp.. nu stiu daca e tdci, stiu doar ca e 1,8
pejoul e 7000 da are si ceva mai multe optiuni si e 2003...mai putini km 75 cai |
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
iti dau eu un astra la 7500 de euro si arata tzatza de matza ;)
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
maxim 7000 am omule..si asa intru in datorii cu 7000..da vreau o masina buna
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Quote:
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
eu iti pot oferi un mondeo din 2000, inmatriculat tot, cu multe optiuni, la sub 6000e. o sa-ti iasa cu cateva sute de euro sub pretul pietei... pe urma cu el poti lua la schimb un golf 4 (schimb pe schimb) si iesi mult mai ieftin. da-mi un pm daca vrei detalii.
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Fara sa fiu partinitor ! Dintre focus si pejo as alege astra :).
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
si mondeo din 2000? adica dintr-o clasa in care mai face parte passat (mult mai scumpe) si vectra (vechi la banii astia) si pisicuta sau mercedesuri (antice)... ce ai alege?
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
sincer? nici una..eu sunt mai zgarcit si caut ceva sa ia maxim 10 in oras..iar masina ta nu cred ca are performante deastea avand in vedere ca e 1,8 benzina...... pana la urma cred ca raman la focus..tot din motive de $$$$$$
sau dacac sare cineva cu oferta mai buna dceat focusu ala la 6700 :D |
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Un astra 1.7 dti e suuuper economic, 6 - 6.5 % in oras. E destul de fiabil...si destul de ieftin de intretinut.
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
pai da-mi unu cu 6500 in 4 usi daca ai si il iau cu cea mai mare placere...sunt mai scumpe din pacate :(
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
vara chiar 10 ia in oras... iarna undeva spre 12. deh, platesti mai mult pentru faptul ca stau 5 oameni in comfort foarte bun in ea si ai loc si un portbagaj foarte generos, tabla nu plastice si fibre, etc.
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Quote:
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Am gasit la 6000 de euro, 2 L dti astra caravan..cu 125.000 km la bord.
Si alt caravan, cu 90.000 la bord, 1.7 dti 6500 euro...si cu AC ! Poate nu fix masinilea astea te intereseaza, dar macar iti faci o idee, si anume ca ESTE posibil sa iei o astra diesel pana in 6500 de euro...cu km relativ putini si cu cateva optiuni...asta daca, cauti. |
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
initial am vandut masina mea...o astra din 93 sa imi iau golf....golf nu pot sa imi iau cu toate ca e boala mea :(...astra caravan am gasit si eu ..plm..mie daca nu imi place masina nu iau si break-urile nu sunt pe lista...un hatchback e mai pe gustu meu, mai de oras..daca e si in 4 usi e ideal
apropo...mistourile nu isi au rostu cred eu, eu caut sa dau cat mai putini bani pe o masina buna ( asa e bine zic eu) ca nu am ca tine de aruncat in stanga si in dreapta domnu dolb, a..si logan niciodata |
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
pai si cu ce am facut misto ? nu inteleg
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Aaaa..nu vrei caravan. Asta nu am stiut...scuze :(
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Fiat Stilo nu iti place?
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
cel in 4 usi nu prea...cel in 2 usi e frumos...depinde si de masina...ce optiuni are..si pretu :(
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Astra 1.7 dti 75 cai e buna , am condus una timp de o luna , tot in 4 usi ... mergea super misto , consuma putin si comfortabila ... acu depinde de la cine o cumperi => ala cu care am mers eu era a lu' unchiumiu care o intretine super bine . Acuma depinde totul de tine ! Bafta ! Cu respect !
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Quote:
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
cum se face ca golfurile din 2000 2001 unele au euro 3 si unele euro 4? e teapa daca scrie ca are euro 4 sau se poate face ceva( sa inlocuiasca , catalizatoarele sau ceva de genu) sa aibe euro 4?
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
urgent fratilor ca mi-au iesit ochii din orbite de cand caut masina...am gasit un bmw 318 diesel cu detoate, nu merge aerul conditionat la el, varianta scurta din 98.....5000...sfaturi cat mai multe ca e departe si in seara asta am tren...omu accepta tester
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Quote:
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
Quote:
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
e din romania, are 150 mii km si omu spune ca a fost masina sorei lui, e modelu in 2 usi compact
ms pt informatia cu golfurile |
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
1 Attachment(s)
Iti fac eu o oferta... masina e de vanzare la 7800 negociabil... pe forum... peugeot 206 benzina.. din 2005 .. 75 cai... consuma fff putzin.. are doar 20.000 km ... e in stare foarte buna.. are jenti O.Z. racing superturismo.. si suspensie sport... euro 4 ... carte service... vreau sa o vand ca eu termin cu bacu si tre sa fac un leasing la un A4 2007 si am nevoie de bani... lasa tu jegurile alea din 2000... si '99 ... si etc.. :D
asta dak mai faci rost de inca ceva $$... ne intelegem... ! N`am decat poza asta deocamdata.. |
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
am vazut masina ta la bazar...nu am de unde sa fac rost de bani.. si oricum pejo 206 nu ma prea incanta mai ales dupa ce a iesit melodia aia a lu maximilian- P**** la volan;)..no offence..masina ta arata bine...si daca vroiam sa iau un 206 luam unu diesel
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
ahhh... m`ai prins .. eu deaia o vand c`a iesit piesa aia pe piatza si mi`e teama sa nu se faca prea cuoscuta :P aa.. :) piesa.. pai cine e ala ce canta sa`mi zica mie ca e masina de p**** :) .. o fi avand el 3 c**ie ? treaba lui ce canta si cum canta.. :D oricum ti`am facut o oferta doar ca sa nu stau degeaba aici pe forum.. poate vand si masina :D ca a fost fratemio la cluj cu ea si lumea intreba de ciocolata nu stiu de ce fel.. la greuuuu toata lumea cauta in targu de masini ciocolata ... (deaia de mancat) .. bafta la cautarea masinii :D
|
Re: 6500 euro..pot sa imi iau un golf 4?
:))... sincer nu e din cauza melodiei ca eu nu sunt genu de oaie sa ma iau dupa oricine ce e frumos si ce nu...e din cauza $$$$..bafta la vanzare cu masina
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:43. |
- Copyright 2026 4Tuning