Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piatra-Neamt (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt.html)
-   -   Roman (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt/44061-roman.html)

morpheusmaster 18-06-07 23:12

Roman
 
Destinat Romascanilor pasionati de motoare

TZG@ 19-06-07 00:03

Re: Roman
 
salut... mai facem rost de lume sa postam aici...

buddy_lexx 19-06-07 23:39

Re: Roman
 
era si timpu sa apareti pe forum! bine ati venit! speram sa activati pe forum kt mai multi!! bafta

morpheusmaster 19-06-07 23:49

Re: Roman
 
Salutare Salutare. Stiu ca sunt pasionati de masinute prin Roman, stiu ca sunt si cativa care merg in Piatra la intalniri...Eu sunt la inceput in domeniu (in seara asta miam bagat masinuta in garaj sa incep sa o mesteresc...) si knd o scot as vrea sa vad ca au loc intalnire si prin Roman, as vrea sa particip, as vrea sa vad k se dezvolta treaba si vineri seara mergem cu totii la Piatra :)...ar fi o treaba...so Romascanii sa bage posturi aici, cat mai multe :D

buddy_lexx 19-06-07 23:56

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 956830)
Salutare Salutare. Stiu ca sunt pasionati de masinute prin Roman, stiu ca sunt si cativa care merg in Piatra la intalniri...Eu sunt la inceput in domeniu (in seara asta miam bagat masinuta in garaj sa incep sa o mesteresc...) si knd o scot as vrea sa vad ca au loc intalnire si prin Roman, as vrea sa particip, as vrea sa vad k se dezvolta treaba si vineri seara mergem cu totii la Piatra :)...ar fi o treaba...so Romascanii sa bage posturi aici, cat mai multe :D

strange si u nijte oameni d prin Roman...si sa inceapa treaba! :-P Bafta!

morpheusmaster 19-06-07 23:57

Re: Roman
 
Ms. mult...Am sa incerc, sper sa imi iasa :)

buddy_lexx 20-06-07 00:00

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 956842)
Ms. mult...Am sa incerc, sper sa imi iasa :)

Atunci mult spor in cautari si la treaba cu masina! ai grija ce`i faci! :)) :D

26WRC 21-06-07 18:41

Re: Roman
 
10 Attachment(s)
salz all si eu sint din roman si sunt addicted iar la anu' o sa'mi iau si permisu' :D
postez cateva poze cu doua masini belea din roman (baiatu' cu BMW'u are si o calibra super tunata dar nu am poze cu ea :sad:..iar BMW'u e de vanzare tot ce are pe el la 7500E ..tipu' sta in cartieru' meu (favorit) ...iar despre 17DND nu stiu decat ca are/avea motor de porsche ...ear mult mai frumos rosu' ferrari pacat ca la vopsit in martie portocaliu pt tuning days)

26WRC 21-06-07 18:42

Re: Roman
 
morpheusmaster vii duminica la suceava? da'mi add pe mess la totolino90

buddy_lexx 21-06-07 19:26

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 960027)
salz all si eu sint din roman si sunt addicted iar la anu' o sa'mi iau si permisu' :D
postez cateva poze cu doua masini belea din roman (baiatu' cu BMW'u are si o calibra super tunata dar nu am poze cu ea :sad:..iar BMW'u e de vanzare tot ce are pe el la 7500E ..tipu' sta in cartieru' meu (favorit) ...iar despre 17DND nu stiu decat ca are/avea motor de porsche ...ear mult mai frumos rosu' ferrari pacat ca la vopsit in martie portocaliu pt tuning days)

tipu cu bmw-u a mai fo prin pn...a fo si la intalnirea d p 18 a comunitatii tuning moldova care o fost organizata in piatra neamt! frumoasa masina

stefan_88 21-06-07 23:50

Re: Roman
 
sal'tare baieti ... bun venit pe forum :D

morpheusmaster 22-06-07 01:26

Re: Roman
 
Super tare frate!!! Ma bucur ca se misca treaba si pe "Roman"...keep in touch...pt 26wrc...cum ziceam mai sus, masina acum e bagata in garaj (mesteresc oleak la ea)...dupa ce o scot am sa vad ce fac pe unde fac...(faine faine pozele da nu se supara nimeni k apar p site???)

26WRC 22-06-07 10:34

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 960744)
(faine faine pozele da nu se supara nimeni k apar p site???)

pai chiar daca vad masinile aproape zilnic .....tot de pe site am luat pozele.... asa ca nu cred ca se va supara nimeni ca apar si aici.

Ali_ump 22-06-07 19:00

Re: Roman
 
In primu rand bun venit pe forum ...in sfarsit cineva de la roman ia initziativa ....o sa incerc sa ma intalnesc cu voi intr-o zi la Roman pt ca eu merg destul de des in zona ....cu serviciul ...si discutam pe larg toate aspectele.
Va asteptam pe la noi vinerea ...si in numar cat mai mare....au fost odata nite baieti de la roman insa din pacate nu s-a tinut legatura cu ei ...sper ca de data asta sa fie altfel...
Sa crestetzi mari si frumosi ...si cu multe masini tunate...:)...

SHOGUN-A8 22-06-07 19:18

Re: Roman
 
Am incercat si eu sa iau initiativa...dar a fost cam greu ca eram mai mult prin Bucuresti :)
Vara asta se strang toti si poate facem chiar o intalnire in roman...sa strangem oameni din toata Moldova :)
Avem fete pt toti :lol:

Ali_ump 23-06-07 13:26

Quote:

Originally Posted by SHOGUN-A8 (Post 961870)
Am incercat si eu sa iau initiativa...dar a fost cam greu ca eram mai mult prin Bucuresti :)
Vara asta se strang toti si poate facem chiar o intalnire in roman...sa strangem oameni din toata Moldova :)
Avem fete pt toti :lol:

Inceputu e greu ...dupa toate vin de la sine...si io va recomand sa incepti cu intalniri saptamanale ...pana va strangeti mai multi ...dupa care vedeti ce e de facut.
Mai venim si noi pe la voi ...in vizita ...mai veniti si voi pe la noi ....ne mai intalnim cu Tg Neamtu ...cxa sunt si ei cativa...si iese treaba buna.
Spor in continuare!


Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 960027)
salz all si eu sint din roman si sunt addicted iar la anu' o sa'mi iau si permisu' :D
postez cateva poze cu doua masini belea din roman (baiatu' cu BMW'u are si o calibra super tunata dar nu am poze cu ea :sad:..iar BMW'u e de vanzare tot ce are pe el la 7500E ..tipu' sta in cartieru' meu (favorit) ...iar despre 17DND nu stiu decat ca are/avea motor de porsche ...ear mult mai frumos rosu' ferrari pacat ca la vopsit in martie portocaliu pt tuning days)

Golfu de care spui tu are un motor 1.8 8 valve ...am stat de vb cu el la Bacau cand a fost intalnirea 4 tuning...pe 19 Noiembrie 2006....avem si nou un golf II GTI dar cu un motor de 1.8 16V si stiu sigur pt ca tipul de aici a stat de vb cu vecinu tau.

ionut17 23-06-07 17:26

Re: Roman
 
1 Attachment(s)
puteti conta si pe mine

Ali_ump 23-06-07 17:29

Re: Roman
 
a uite ...asa se face treaba:)

morpheusmaster 24-06-07 15:17

Merge??
 
1 Attachment(s)
Vad ca se misca treaba...e parere aveti de vynilu de pe masina din poza??? (merge????)

P.S. e virtual tuning (masina e real)...km asa o sa vreau sa arate si a mea...so...o parere???

Ali_ump 24-06-07 18:16

Re: Merge??
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 964385)
Vad ca se misca treaba...e parere aveti de vynilu de pe masina din poza??? (merge????)

P.S. e virtual tuning (masina e real)...km asa o sa vreau sa arate si a mea...so...o parere???

E ok...insa io personal nu prea sunt de acord cu vinilurile...mai degraba ceva vopsit....cu un model ...ceva de genu asta:!:

ionut17 24-06-07 21:51

Re: Merge??
 
9 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 964385)
Vad ca se misca treaba...e parere aveti de vynilu de pe masina din poza??? (merge????)

P.S. e virtual tuning (masina e real)...km asa o sa vreau sa arate si a mea...so...o parere???

nici mie nu prea imi place. mai degraba ceva in genul asta

morpheusmaster 24-06-07 22:20

Re: Merge??
 
Quote:

Originally Posted by ionut17 (Post 964892)
nici mie nu prea imi place. mai degraba ceva in genul asta

Da fraticule...eu am intrebat o parere la vynil...k am si eu o tona de poze cu seicento tunate si stiu ce model si ce vreau sa imi pun pe el...oricum ms mult k astea nu le aveam :D ...

Ali_ump 25-06-07 19:03

Re: Roman
 
Copii apucati-va de racolat membri pt comunitatea 4 tuning la voi ... ca vrem sa va vizitam in vara asta:) aveti ceva masinutze pe acolo

morpheusmaster 25-06-07 23:04

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 966158)
Copii apucati-va de racolat membri pt comunitatea 4 tuning la voi ... ca vrem sa va vizitam in vara asta:) aveti ceva masinutze pe acolo

:)) Eu spun sa impartim fluturasi...:) (glumesc)...no...pai hai sa facem un autocolant cva...k pe mina asta ma atras...am vazut niste masinute cu autocolantu 4tuning, am stiut despre ce e vb...am intrat pe forum...si acum aici sunt :)...astept propuneri...chestiii....deja suntem vreo 4 aici pe site...poate ne vdm oleak...ce ziceti?

26WRC 25-06-07 23:46

Re: Roman
 
raspund prezent la orice ora din zi si din noapte, dar noi astia 3-4 (dintre care doar 2 au permis...) nu cred ca putem face prea multe deocamdata ....
masini si pasionati sunt multi in roman unii chiar profesionisti..., dar nu stiu cum i'am putea atrage pe forum sau la intalniri saptamanale..

SHOGUN-A8 25-06-07 23:47

Re: Roman
 
Morpheus sa inteleg ca tu esti prieten cu Andrei-bontzay?
Anyways...n-ar arata deloc bine cu vinilurile alea! :D
Si nici ca la avatar n-ar arata ok :p
Incearca o capota neagra si plafonul negru...:)

morpheusmaster 25-06-07 23:48

Re: Roman
 
da, u are right...acum cine ma ajuta si pe mine cu niste jante de 13' sau 14' second?? (in 4 prezoane... ET= 100) ???

SHOGUN-A8 25-06-07 23:50

Re: Roman
 
Da o tura pe la sectiunea bazar man, vei fi uimit cate sunt pe acolo ;)

buddy_lexx 26-06-07 13:09

Re: Merge??
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 964385)
Vad ca se misca treaba...e parere aveti de vynilu de pe masina din poza??? (merge????)

P.S. e virtual tuning (masina e real)...km asa o sa vreau sa arate si a mea...so...o parere???

eu iti recom..un desen cu aerografu..nu prea complicat....cva..ca nijte fulgere ...sau cva cu negru...

Ali_ump 26-06-07 19:12

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 966609)
da, u are right...acum cine ma ajuta si pe mine cu niste jante de 13' sau 14' second?? (in 4 prezoane... ET= 100) ???

Dar Bontzay nu mai intra pe forum ...?

morpheusmaster 26-06-07 23:32

Re: Roman
 
Ma mir cum de nu sa "inscris" pana acum la sectiunea Roman...doar cu el am vb. de toata faza, de initiativa si sa intru si eu putin pe forum sa vad kre e treaba cu intalnirile saptamanale prin P. Nt. ...ii las un offline sa "check in" :)

Ali_ump 27-06-07 18:36

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 968472)
Ma mir cum de nu sa "inscris" pana acum la sectiunea Roman...doar cu el am vb. de toata faza, de initiativa si sa intru si eu putin pe forum sa vad kre e treaba cu intalnirile saptamanale prin P. Nt. ...ii las un offline sa "check in" :)

You do that ....si poate ne mai vizitati pe la Piatra pana ce se mai aranjeaza treburile pe la voi ...o sa vreau sa ma int intr-o zi cu voi ...sa stam de vb cand ajung in Roman ...

morpheusmaster 28-06-07 00:10

Re: Roman
 
Acum vin cu o problema pe bune...deci... Ipoteza: la Fiat Seicento distanta dintre prezoane este de 98 (masurat pe subler)...jantele care imi trebuie sunt de 13" cu distanta intre prezoane de 100...am intrat pe forum la fiat si acolo tipii vb. ca treaba asta se rezolva cu "Wobbly Bolts" http://www.fiatforum.com/punto/6520-wobbly-bolts.html ...acu faza e asta...eu de unde pana mea gasesc din astea??? sau pe cineva kre sa imi faca??? P.S. Am pus janta cu distanta de 100...si ramane spatiu najpa...nu e imbinare perfecta... Cine ma ajuta?

ionut17 28-06-07 10:39

Re: Roman
 
din cate stiu eu iti trebuie flanse sau schimbi fuzetele si tamburi cu unele care sa aiba distanta care iti trebuie

morpheusmaster 30-06-07 23:08

Re: Roman
 
da gata??? nu mai misca nimeni nimic pe aici??? :(

buddy_lexx 30-06-07 23:46

Re: Roman
 
se pare k nu ..din pakate... :sad:
mai spune si u la lume sa intre pe forum sa posteze... :D

Ali_ump 03-07-07 12:23

Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 975135)
da gata??? nu mai misca nimeni nimic pe aici??? :(

Ne-ai inchis cu problenma ta :)



Este un Cielo galben frumos ...DMX la numar in Roman ...a fost la noi la Piatra la intalnire odata ...il stie cineva??\
Si daca stie cineva cum pot da de Bontzay??? va rog sa imi spuneti

26WRC 03-07-07 20:09

Re: Roman
 
stiu cielo 48dmx e tot din favorit are capota si pleoape cu folie de carbon ,jante , stopuri clare pe negru dar nu'l cunosc pe proprietar

iar masina lui bontzay nu am mai vazut de mult prin roman

morpheusmaster 04-07-07 00:36

Re: Roman
 
26wrc ai zis k tragi o fuga pan la piatra sa vezi oltcitu' minune a lui ghici...ai mai fost???

26WRC 04-07-07 01:52

Re: Roman
 
fuse'i in piatra dar nu avuse'i numarul de telefon bine cunoscut 222111 ... sper am ocazia sa vad si eu olteanu' mergand cu "mult" la ora


All times are GMT +2. The time now is 13:33.

- Copyright 2026 4Tuning