![]() |
Ce fel de becuri folosesti?
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...2cf8f83384.jpg
Ce fel de becuri folosesti? (care este alegerea ta ?xenon,halogen sau alte gaze rare ? :D) |
Re: Ce fel de becuri folosesti?
gaze rare...buna melodia..:P
ontpc Philips bluevision dar le schimb in curand cu un sistem xenon... |
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Xenon aftermarket Hella.
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
1 Attachment(s)
Bi-xenon de fabrica..
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Xenon aftermarket BlueXenon.
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Xenon Fabrica P Scurta Si Halogene Albastre P Lunga
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Philips Blue Vision si in faruri si in proiectoare...
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Bi-Xenon +xenon in proiectoare:-)
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Osram Silverstar h4
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Pe A3 am Xenon Plus, si in scurt timp o sa montez o instalatie xenon si in proiectoare.
Pe Calibra am Philips BlueVision, si ea o sa primeasca in curand Bi-Xenon+xenon in proiectoare. |
Re: Ce fel de becuri folosesti?
amarate stock... hella... le schimb doar cand am suficienti bani pentru unele aftermarket care sa bata simtitor mai bine
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
philips blue vision am avut acu am tot philips night .........is arginti becurile....cica au 30% mai multa lumina.... xenoane soon i hope
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Xenon din fabrica Hella
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
BiXenon after-market H4 pe faruri
pe proiectoare momentan halogen H11, dar umeaza sa fie schimbate cu xenon H11, sau macar imitatie xenon din LED-uri |
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Xenon Suneyes. Super multumit. luate de la cineva de pe forum.. bag si pe lunga in curand.
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Am optat pentru Osram H3 cool blue pentru proiectoarele originale pe care le-am montat in far. Sunt bune la prima perceptie si nu sunt chiar asa de scumpe ca Philips. Am dat pe ele 11 Ron la Cora. Am schimbat o singura data bec H7 si l-am cumparat atunci fara sa stiu ca exista asa mari diferente de calitate intre ele, cat si nuante de culoare. Nu am experienta prin urmare cu mai multe seturi, dar consider ca astea pe care le-am cumparat sunt destul de bune, fiind Osram (firma a lui Siemens). Am sa vad cu timpul si cat tin si cum se comporta.
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Bi-Xenon din fabrica. Sunt ok.
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Philips x-treme power,pt cazanul meu si sunt multumit.
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Philips White Vision , am scapat de galbuiul stresant de la becurile stock , dar mai am de scapat si de la proiectoare , tot ceva white :)
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Quote:
nu ti-as recomanda . la proiectoare cu cat e mai galbena lumina , cu atat sunt mai eficiente . de aceea nici mercedes , nici bmw , nici audi , nu pun xenon in proiectoare , desi masina este "full option" cum se spune , si are xenon pe faruri . mai ales in perioada asta eu zic sa tii becurile gablene , iar vara , daca vrei , poti sa iti pui albe , asa cum am facut si eu |
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Philips Blue Vision si sper in viitorul apropiat o pereche de xenoane :D
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
phillips blue vision si in curand bi-xenon
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Philips Halogen H4.
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
actualizez: Philips Blue Vision. gata cu galbuiul stresant
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
biXenon 6000k H4 :D
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Philips BlueVision pe H7
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Stie cineva daca aceste BlueVision sunt omologate la noi ? E voie cu asa ceva, fara sa fie vreo problema ? Multumesc anticipat. :D
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
pai normal ca e voie. adica diferenta intre bluevision si farul clasic nue mare, doar ca bluevision nu mai da lumina aia galbuie enervanta, da o lumina alba si mai rece, nicidecum albastra dupa cum zice numele. in plus, lumineaza mai bine.
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Multumesc pentru raspuns amphetamine auzisem zvonuri cum ca nu ar fi omologate si le-am dat jos, acum se pare ca le voi pune inapoi. :D
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
halogene H4 cu tenda de albastru
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
1 Attachment(s)
ii diferenta mare intre : philips BlueVision si philips Philips x-treme power? cica X-treme power da cu 80 % mai multa lumina. ce parere aveti. aveti ceva comparatii intre cele 2?
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Quote:
am si eu un xenon 8000k pe scurta si ceata. mi-as pune un halogen pe o culoare asemanatoare. ce imi recomanzi ? vreau sa scap de galbenul din lunga. am inteles ca cele cu led-uri smd au culoare undeva pe la 6000k doar ca nu mai prea vezi pe lunga cu ele. |
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Xenon scurta lunga proiectoare si marsarier 6000k toate
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
stock :cry::cry::cry:
|
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Quote:
Ps: la plafoniera nu?:lol: |
Re: Ce fel de becuri folosesti?
http://www.4tuning.tv/xo7M5vbq7WK/xe...marsarier.html
pot da flash-uri cu marsarieru celor ce vin ca nebunii si incep sa dea flas-uri chiar daca nu ai unde sa te bagi pe alta banda... in plus la mersul cu spatele sau la parcari vizibilitatea e net superioara. Si la interior am pus peste tot led-uri pt o lumina alba curata (mie unul imi place enorm de mult). |
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Tu in timp ce mergi cu a3a a4a a5a... daca vine unu din spate ii dai R sa inteleg? sau ai pus un buton separat :lol:
Eu la aia de vin in curu meu le pun frana incet incet cat sa se aprinda stopul..daca insista franez pana la 0km/h ...si daca tot e smecher cand ma va depasi am grija sa nu-l las si-l tin 20 min in spate cu cat vreau... Eu cand pot dau semnal dreapta si las pe toata lumea sa depaseasca sa se bage..dar cand unu ma streseaza am grija sa-l rezolv. |
Re: Ce fel de becuri folosesti?
[QUOTE=Eugen_TL;4471271]Tu in timp ce mergi cu a3a a4a a5a... daca vine unu din spate ii dai R sa inteleg? sau ai pus un buton separat :lol:
am buton separat ascuns la schimbator pt flash-uri la orice viteza iar cand bag in R porneste automat!!! Stiu ca multi ma vor injura dar... nu-i suport pe dobitoci!!! Uita-te la video-ul din link : http://www.4tuning.tv/xo7M5vbq7WK/xe...marsarier.html si pt cei ce cred ca nu se incarca destul de repede , crede-ma ca noaptea vezi diferenta instantaneu intre lumina stock si cea a xenoanelor !!! |
Re: Ce fel de becuri folosesti?
Quote:
PS - tare asta cu xenon in spate, nimeni nu se asteapta. |
| All times are GMT +2. The time now is 17:08. |
- Copyright 2026 4Tuning