![]() |
vw POLO BA-03-LGY
8 Attachment(s)
vw POLO BA-03-LGY
- praguri metal - combinatie cu negru mat care a iesit nasol, si a promis ca bate vopsitorul... - suruburi inestetice total in portiere - un plus mare la jante - vopsea cu 3 nuante diferite in functie de lumina - interior deosebit de reusit in mod unitar, reuseste sa creeze integral un stil. independent de gust, a dus stilul la capat intr-o linie originala si unicat, fara reprosh in afara de suruburile din portiere - dintr-o masina de famile, obtine o masina unicat intr-o linie unitara |
Super masinutza, mi-a placut totul la ea, mai putin vopseaua de pe capota, dar sunt convins ca proprietarul va rezolva si aceasta problema.
|
mi`a placut masina:
+ la paintjob - la culoarea masini + la partea audio - la capota + la jenti o masina reusit :) Bv propietarului :) |
Masina e ok, poate capota si plafonul sa nu fi fost negre. Interiorul e chiar frumos. Singurul \"defect\" ar fi jantele, chiar nu-mi plac :P.. ar fi mers unele mai mari si in mai putine spite, parerea mea :).
Aaa si inca ceva.. daca tot a plecat cu plafonul si capota negre.. de ce nu a continuat ideea si pe portbagaj? |
- capota si plafonu mi se par mai matuite decat restul masinii
- culoarea deranjeaza putin la ochi - nu-mi place paint jobul interior cu lanturile si gandacul ala in rest e ok. |
E extraordinara masinuta asta.
farurile nu prea dau bine in rest totul ok. O masina la care s-a muncit foarte mult si care ar putea cu usurinta sa apara in diverse reviste de specialitate (de afara, nu de la noi) |
super masina ! respekt propietarului
polo powerrr :peace: |
Este o masina uniforma in culoare: vopseaua de baza este portocalie, jantele, capota si eleronul negre. Reprezinta un paint-job uniform, se potriveste, se asorteaza. Interiorul nu are rost sa-l comentam, pentru ca nu este termen de comparatie, poate doar cu Calibra rosie. Nota 11 pentru interior. Ceea ce cred eu ca este un minus, incintele de la subwoofere: a fost comprimisa dimensiunea data de producator pentru styling si loc moderat in portbagaj. Nu stiu cum se aude dar sigur nu scot tot ce pot. Per total, un pretendent pentru best-tuning Romania.
|
nu imi place culoarea borduluii parerea mea ca bordul trebuia lasat in culoarea originala in rest masina e super
|
Superba masinuta .... singurul lucru care este inestetic .... vopseaua de pe capota ..... in rest beton
|
Despre masina lui Sandu...hmm
Sa ne gandim:cel mai tare interior dintre toate.... Cea mai tyare muzica...cel putin dupa urechile mele, nu stiu daca juriul fost de acord cu mine (singura masina din care cand a iesit helciug a zis ca ii dor \"coaiele\")...cel mai tare cd-player/mp3 player/dvd player dintre toate...pretul e mult prea mare sa fie spus :) ). Apoi..linia exterioara este foarte frumoasa, in afara de capota care daca era vopsita mai bine era super.NIci o clanta la nici o usa si nici la portbagaj...camera de luat vederi care e pe post de oglinda in spate... Legat de fetele de la usi prinse cu suruburi...omul nu a apucat sa le mascheze ca si masina lui a fost gata cu cateva ore inainte sa plecam de la Oradea...altfel nici nu putea pune fetele de usi la cele 3 medii puternice care le avea acolo...A fost cel mai indreptatit sa castige concursul de interioare si cel de sunet (pe asta nu stiu sigur daca l-a castigat) |
E superba toata masina...
singurul lucru ce iti lipseste O FOLIE FOARTE FUMURIE PE LUNETA SPATE... SI O BRUNETE IN DREPTA... |
+ pentru culoare;
+ pentru interior :peace: + pentru jante; + pentru eleron; - pentru culoarea neagra. |
+pt. exterior dar nu cine stie ce...
+jante +culoare care se potriveste si cu interiorul +INTERIORUL super tare mai putzin bordul care este prea inkrkt +Audio, avea ceva ceva in portbagaj :twisted: - negru de pe capota si plafon :x este frumoasa mashina... |
Sistemul de sunet din portbagaj prea inghesuit, mult prea inghesuit.
Paintjob-ul prea belea, putin cam exagerat la interior. Cred ca a scos maximul care se putea scoate dintr-o astfel de masina. Am votat e reusita, si chiar e. |
tuning japonez pe o masina europeana ... si asta'i rezultatul ... interiorul mi se pare putin cam exagerat, exterioru ii ok poate vopseaua ii un pic deranjanta la ochi si cam atat ... in rest sa zicem ca e ok
Dupa cum a zis si Hondarul nu cred ca incintele au fost calculate pt wooferele alea apei de sunat or suna ele da noh ... |
frumos frumos e chiar mortal
|
Interiorul masinii este ceva in genul \"theme car\"-urilor... si este chiar reusit... de unii putand fi criticata doar prin faptul ca nu le place tema alesa (chestiune de gusturi), insa ca mod de realizare, completa, a temei nu i se poate reprosa nimic!!
La exterior: vopselele sunt frumos alese..... Spoilerele vin bine.... doar la portabagaj as avea obiectii asupra acelei portiuni dintre stopuri... care pare cam \"goala\" :D adaugand si portbagajul cu \"bunatati\" i-as acorda o nota mare.. deci s-ar potrivi calificativul \"e frumoasa intr-adevar\" |
super marpha
|
... nu se duce cu ea si la concursuri de paint caruri din afara ... ar castiga probabil ceva.... extraordinar
|
INtr-adevar pot sa va confirm ca bassi din portbagaj nu functioneaza la puterea lor totala de 1,4 kw...ca e cutia prea mica, dar pana pe la 1,2 kw merg chiar bine...eu zic ca el va castiga concursul de sunet...nu stiu daca ati stat vreunul in masina dar eu am venit cu el de la lukoil-ul de la intrarea de la prisma pana la prisma 2 si am fugit efectiv din masina...si mie imi place muzica data exagerat de tare :)) nu am mai incercat o asemenea senzatie niciodata si nu am auzit o masina in care sa se auda mai clar si mai tare toate frecventele care le aude urechea umana.Pe bune...data viitoare rugati-l sa va faca o proba.Si GAJ-u e pe aproape la sunet, dar nu a apucat sa regleze toate...cutia la GtI-urile alea e cam mica pentru 1,6 kw. :))
|
Zi-ne si noua de unde scoate 1.6 Kw in masina aia.
|
Pai calculeaza si tu:
2 bassi 2x500 RMS-aia din spate 2 bassi 2X200 RMS-aia din lateral - sunt mai mici fiindca nu a avut loc pentru cutii, de aceea e diferenta asta majora apoi 10 X 100w RMs - mediile alea DLS-varful de gama de la dls din iarna asta - cu tot cu crossovere si 8 tweetere, cred, alea n le-am mai numarat aaa...si partea de amplificare - 2 pioneer de 600 de w , 2 pioneer de 500w si 2 condenstaori din care se vedea numai unul, repartitoare de curent si,bneinteles , scula de semnal, pioneer cd-player, mp3 player, dvd player cu touch screen, si care mai era si conectat la camea de luat vederi din spate. Daca nu am fost destul de clar iti dau nr proprietarului sa il suni sa te lamuresti. Si inca ceva-la el se auzea cel mai bibne, numanu prea ne-au lasat sa dam drumu la muzica, fiindca nu se aude \"cica\" muzica de la boxele profmului.Si daca era muzica pornita, trebia sa fie si motorul pornit, si aia iar nu era voie... |
AAA...si GAJ-ul are doua GTi-uri de 800 w rms fiecare, ca de fapt cred ca de el era vorba...nu scoate 1,6 kw ci nuami 1,2 cred...nu a avut amlificator sa le dea in gura...avea un amplif pe 1 ohm stabil de 1200w...numai daca dadea chair tare ii sarea luneta de la loc si lui...mediile hertz se auzeau si ele bine de tot...dar nu erau asa multe ca si la LGY...oricum, una peste alta, ei doi si LEU au avut cea mai tare si mai calitativa muzica dintre toate.
|
Nu m-ai inteles... Bateria masinii are numai 55 de amperi parca... Ai habar cate baterii trebuie sa ajungi la 1.6 Kw ??? Sau tu confunzi watii cu amperajul, sau cum, ca nu inteleg sincer... Mai bine pune-l pe proprietar sa ne zica mai multe. Tu esti purtatorul e cuvant ??
|
Excelent, cu exceptia gandacilor si a lanturilor.
|
ca mod de realizare e super si cred ca premiul(daca a castigat ceva )ar trebui sa-l imparta cu cel care a realizat acest paint.
Treaba cu gusturile nu se comenteaza asa ca daca lui i-a placut tema aleasa ............. Spatele parca e totusi cam grosolan si plin . In rest toate bune si frumoase. Succes in continuare |
my vote..ardelean..mai ales oradean :lol: :wink: !! singurul minus dupa parerea mea este portbagajul,unde e prea 'gol' :wink:
|
sonorizare+
body kit + interior+ culoare imi place si interior si exterior dar parca pre` domina (ma dor ochii :shock: :) ) Frumoasa. |
am observat si eu halul in care erau prinse fetele de usi... suruburile alea... bleak... in restu supermasina! si superideea cu negru mat... in locul lui as face ceva sa integrez negrul ala mat... as schimba masina nu capota, pt ca ideea este super si nu am mai vazut nimic la o masina vopsit negru mat in romania decand mi-am vopsit eu jantele la dacie acum vreo 2 ani... dar nu a iesit bine... hotrods'urile sunt vopsite total negru mat... adica unele... si efectul e BOMBA! :D :D
|
Hondare mereu ai ceva de comentat si nu ma crezi,
proprietarul nu intra pe net ca nu are timp, are magazin de tuning si hi-fi... Si gaj-u are condenstaor de 10 farazi, deci are de unde alimenta ataitia kilowati.O sa il rog pe Sandu sa intre pe net sa iti explice special daca tu nu vrei sa crezi si sa intelegi.In primul rand toti care au avut scule de la Oradea au baterie de 75 Ah.Si tot el a facut si instalatia din GAJ, sau cel putin o parte, ca restul si-a facut-o proprietarul.Dar ltimele legaturi si reglaje tot nu au fost facute la bmw...nu ami era timp.Dar aici e topic despre Polo, so...Daca chiar nu intelegi si nu vrei sa crezi, iti dau nr lui Sandu, suna-l si lamureste-te.De fapt daca te uiti atent se vede nr de tel... |
Re: vw POLO BA-03-LGY
SA TRAIASCA BOMBONICA!!!!!!
SINGURUL MINUS DE LA GAJU IL REPREZINTA SI TI-AM MAI SPUS PUNE CAUCIUCURI DE 205, CA DACA NU VIN CU RAID SI ITI OMOR GINDACII |
Masina...sincer si fara nici o indoiala:Polo a iesit bine...chiar dac` omul este un tapar...o mica atentie...putea sa de-a o alta culoare masinii..oricum e bine si asa...
|
In privinta POLO-ului la exterior nu pot spune dacat ca vopseaua neagra avea oarecare \"probleme\"in rest nota 10.
Nu prea sunt in masura sa imi dau cu parerea la elementele de tuning,dar la audio pot spune ca singurii care isi pot da cu parerea de audio in masina asta este cei care au stat IN MASINA si nu afara.Masina nu mi-a creat o impresie super buna la audio de afara,dar ideea este ca nici nu ar fi trebui sa imi creeze,pt ca masina cred ca este izolata. Daca este sa compar cu celelalte(cu mentiunea ca 80LEU nu am auzit) pot spune ca este DE DEPARTE pe primul loc la putere,calitate. Sa nu va lasati pacaliti la felul cum sunt dispuse difurile in portbagaj,din cate am inteles sa lucrat la fazarea difurilor. Rezultatul: un sunet foarte clar,un bass foarte puternic,foarte ferm toate astea la volum mare.Daca mai adaug instalatia multimedia(mai ales HU) dupa parerea mea il plasez pe primul loc la audio+la interior. Hondare ,ce imi pare rau ,este ca din cate spui tu,nu ai auzit instalatia DIN INTERIOR,ai fi fost foarte uimit. |
mashina mi`a atras atentzia cel putin mie prin interior .. care este deosebit ... dar park prea inkarcat d culoare ... nush asa mi se pare mie .. poate la interior ash fii oprat ptr o culoare mai inchisa .. poate un grii sau negru .. nush ceva mai inchis nu tot portocaliu ... capota aduce putin cu cele de carbon din NFS daca statzi sa va ganditzi bine .. ptr k cele din carbon in NFS nu erau in culoarea mashini .. ci erau negre sau grii .. .
culoarea superba .. spatele reushit .. eleronu bine ales .. despre jante .. un mare + .. in mare bodykit`ul .. reushit ... despre partea audio .. nu am nimik de spus decat un WOW ... si .. daca imi aduk bine aminte .. la supercar la rex omu avea un cadilac sau ceva d genu asta .. cu vre`o 7 statzii in plafon .. deci ... respekt ptr el ... e o mashina reushita .. cu care sa mergi de asemeanea cu 40 la ora si cu muzica la blana |
omu nu era ala cu cadilacu.
cadilacu era ford si omu ala era zozo.Asta cu polo-ul e sandu... in rest, tot ce ati spus este adevarat. :) |
ce pot spune.......Bihoru' traishte! mashina e super.....apropo....l'ai batut pe vopsitor? orikum arata mult mai bine decat cand era vrde
P.S. ai cashtigat best in show la oradea? P.S.S. ce'tzi mai face micutzu'? |
mai bine punea un dvd mai ieftin si lua niste jante mai scumpe...
bara de pe fatza este foarte-foarte-foarte reusita. pacat de eleron (nu e subaru imprezza). interiorul - bine lucrat, dar prea rosu! concluzia - cu banii investiti in masina aia putea iesi ceva MAI bun... |
super
+ pt culoare + interior - jante ( se putea si mai bine ) |
e ceva
nu sufera comentarii negative ce sa mai..are atatea plusuri incat nu mai conteza cateva pareri subiective.. :lol: jmekera ..nush la motor ce-o fi :oops:
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:33. |
- Copyright 2026 4Tuning