Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alba Iulia (https://forum.4tuning.ro/405-alba-iulia.html)
-   -   Masina mea (https://forum.4tuning.ro/405-alba-iulia/43494-masina-mea.html)

hoinar 11-06-07 22:07

Masina mea
 
Cine are ce arata, sa arate :) Am masina mea si ma mandresc cu ea. Important e sa aratati ce vreti sa tunati. Ce planuri aveti. Daca ati inceput, sa vedem ce ati facut pana acuma. Bafta sa va realizati visul!

riv_gms 11-06-07 22:51

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by hoinar (Post 944187)
Cine are ce arata, sa arate :) Am masina mea si ma mandresc cu ea. Important e sa aratati ce vreti sa tunati. Ce planuri aveti. Daca ati inceput, sa vedem ce ati facut pana acuma. Bafta sa va realizati visul!

eu ink nu ma trezesc din gandul k dacia mea are 4 prezoane :D)

yulasinio 12-06-07 00:14

Re: Masina mea
 
Imi pare rau ca nu mai prezint inca odata masinile dar lenea e prea mare :rolleyes2
Asa k va astept pe urmatoarele threaduri cu sugestii, impresii si tot ce simtiti voi a spune 8)
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/42482-94-integra-dc2.html
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/32461-my-honda-accord-2-oi-ls-proiect-incheiat.html

Maxim respect si bafta.

hoinar 12-06-07 09:01

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 944439)
Imi pare rau ca nu mai prezint inca odata masinile dar lenea e prea mare :rolleyes2
Asa k va astept pe urmatoarele threaduri cu sugestii, impresii si tot ce simtiti voi a spune 8)
https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=42482
https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=32461

Maxim respect si bafta.

vad ca avem inca un fan honda printre noi ;) frumoase masinile, in special integra. cand mi s-au incarcat pozele pot sa spun ca strangeam destul de tare de mouse. cred ca saracul ar fi zis "au!" de-ar fi putut. e beton! :)

sper la anul sa vin si eu cu o surpriza... who knows...

yulasinio 12-06-07 22:03

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by hoinar (Post 944756)
vad ca avem inca un fan honda printre noi ;) frumoase masinile, in special integra. cand mi s-au incarcat pozele pot sa spun ca strangeam destul de tare de mouse. cred ca saracul ar fi zis "au!" de-ar fi putut. e beton! :)

Mersi mult de apreciere.
Ce imi pare f rau e ca pe piata second din ro preturile sunt f ridicate iar masinile japoneze sunt ffff rare si scumpe.
Dar cine stie...
Quote:

sper la anul sa vin si eu cu o surpriza... who knows...
Ce ai avea in plan?

riv_gms 12-06-07 22:47

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 945951)
Mersi mult de apreciere.
Ce imi pare f rau e ca pe piata second din ro preturile sunt f ridicate iar masinile japoneze sunt ffff rare si scumpe.
Dar cine stie...

Ce ai avea in plan?

haideti totusi sa nu lungim vb .. lasam pozele sa vb ok?

hoinar 12-06-07 23:19

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 945951)
Mersi mult de apreciere.
Ce imi pare f rau e ca pe piata second din ro preturile sunt f ridicate iar masinile japoneze sunt ffff rare si scumpe.
Dar cine stie...

Ce ai avea in plan?

fie o honda crx fie... dar sa speram... :) va fi surpriza daca imi ies toate planurile...

bogdan100 13-06-07 08:11

Re: Masina mea
 
hehehe eu stiu ce surpriza vrea hoinarul :D:D

zero_patru_hol 21-06-07 23:27

Re: Masina mea
 
va salut!

m-am hotarat sa-mi prezint si eu masinuta mea.
e prima prezentare a masinii cu toate ca sunt membru pe mai multe forumuri.

masina mea este un peugeot 206, la care am muncit(chiar eu) foarte mult si sunt mandru de ce a iesit.
motorul este unul de 1.4 75CP - e mic da asta e - m-am obisnuit de mult cu ideea.

ce am facut la masina:
- la motor doar admisie directa de aer K&N

- interior
vopsit elemente de interior in culoarea masinii
neoane la pedale
pedale aluminiu
bord cu plasma in 2 culori albastru-verde
schimbator sport si scurtat ca lungime
polita peste portbagaj din fibra de sticla pt boxe

- exterior
suspensie sport FK coborata 3.5cm
toba sport Yed performance 100% inox - suna suuuuper
bara fata Carzone
bara spate custom made - la baza sta tot carzone
praguri rieger putin modificate ca inaltime
haion spate "curat" + deschidere de la buton
masca sport
pleoape
stopuri negre(sunt al treilea set de stopuri)
eleron
vinyl negru+rosu - 100% original - facut de mine
vopsea 2 culori albastru+negru
set led-uri sub masina cu 12 functii

- audio
player Pioneer cu magazie 6 CD-uri + telecomanda pe volan
amplificator 400W RMS
set boxe ovale Pioneer 120W RMS
boxe in usi stok
subwoofer Kicker Solo-baric pe 12` 750W RMS

in principiu asta e masina
poate am mai scapat cate ceva - ca am facut o gramada la ea

sper ca nu v-am plictisit

zero_patru_hol 21-06-07 23:34

Re: Masina mea
 
am uita jantele pe 17 :D

uite, pun si cateva poze.

zero_patru_hol 21-06-07 23:39

Re: Masina mea
 
7 Attachment(s)
si pozele....

hoinar 22-06-07 10:23

Re: Masina mea
 
e foarte frumoasa. ai si de ce fi mandru :)

Narcys_dj 22-06-07 15:58

Re: Masina mea
 
ii faina dar fa`i ceva si la motor...eu stiu...filtru sport...chiptuning...ceva de genu:) daca nu te provoc la o liniuta cu solenza mea ca asa mie si mie motoru:))))1,4....75 yepe:))

zero_patru_hol 22-06-07 16:33

Re: Masina mea
 
are filtru de aer sport. altceva nu-i mai fac, in primul rand motorul nu se preteaza la modificari (1.4 75cp - cu chip 85 sau 89 nu mai stiu exact- nu merita efortul), si in al doilea rand imi iau alta masina:D .

riv_gms 22-06-07 17:04

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by zero_patru_hol (Post 961647)
are filtru de aer sport. altceva nu-i mai fac, in primul rand motorul nu se preteaza la modificari (1.4 75cp - cu chip 85 sau 89 nu mai stiu exact- nu merita efortul), si in al doilea rand imi iau alta masina:D .

ee masinai`i super ... toata stima ... te`am zarit si auzit evacuarea super ... stima pt u si masina ta

yulasinio 24-07-07 22:48

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 944439)

un mic update.... accordul a plecat sambata pt 1200€...banii s-au dus deja :rolleyes2
AMR 11 zile pana ma intorc acasa :woowoo:

bogdan100 26-07-07 20:00

Re: Masina mea
 
frumos :) :P

ab-82-dyu 03-09-07 22:25

Re: Masina mea
 
cateva modificari , imbunatatiri facute la masina mea..." o dacie.."

capota fata prelungita
eliminare manere usi portbagaj
jante pe 15/ anvelope195/45spate si respectiv 175/55 fata
geamuri elctrice fata
scaune honda crx
bari fata- spate, praguri fibra
deschidere portbagaj din telecomanda la fel si usa soferului
vopsea black magic perl (skoda)
audio kenwood(sub+amp)
triple spate albe
interior imitatie piele visinie

cam astea pana in acest moment

yulasinio 03-09-07 23:25

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by ab-82-dyu (Post 1079753)
cateva modificari , imbunatatiri facute la masina mea..." o dacie.."

Niste poze ceva sa vedem si noi cum a iesit?
Bafta in continuare

ab-82-dyu 14-09-07 13:14

Re: Masina mea
 
9 Attachment(s)
poze cu masina

yulasinio 14-09-07 14:09

Re: Masina mea
 
Imi place ata aia lasata pt deschiderea usilor ;)
Imi place cum a iesit pana acum.
Ii schimbi si suspensia?

bafta

Salas 28-08-08 22:23

Re: Masina mea
 
6 Attachment(s)
Pun si eu cateva poze cu masian mea si cu cateva din modificarile aduse masini!!!

Prelungiri fata, spate, praguri laterale, pleoape faruri,
- stopuri fumuri LED,
-cip, geamuri fumuri
-eleron tip EVO
-toba sport
-jante 17'' DRIFTZ + cauciucuri NEXEN 205 - 45 - 17''
-sistem audio Sony XPLOUD, tub bas 600W + statie JVC
-filtru aer conic
-Suspensie sport Wiatec

flocea_ro_ab 02-09-08 00:48

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by ab-82-dyu (Post 1079753)
cateva modificari , imbunatatiri facute la masina mea..." o dacie.."

capota fata prelungita
eliminare manere usi portbagaj
jante pe 15/ anvelope195/45spate si respectiv 175/55 fata
geamuri elctrice fata
scaune honda crx
bari fata- spate, praguri fibra
deschidere portbagaj din telecomanda la fel si usa soferului
vopsea black magic perl (skoda)
audio kenwood(sub+amp)
triple spate albe
interior imitatie piele visinie

cam astea pana in acest moment

si eu vreau sa imi anulez manerele la usi, nu te salta politia /?

adrian gavrila 16-09-08 16:02

Re: Masina mea
 
3 Attachment(s)
Buna Ardeal...
sper sa pot ajunge in Alba anul ce vine sau peste 2 ani si sa mergem impreuna la un show...

CED 18-09-08 09:34

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by adrian gavrila (Post 1757273)
Buna Ardeal...
sper sa pot ajunge in Alba anul ce vine sau peste 2 ani si sa mergem impreuna la un show...

si noi speram sa aduci masini frumoase si sa ne incumetam sa facem aici un show super
anul asta nu am avut destul curaj si ne gindeam sa mai cistigam experienta asa ca te asteptam cu drag

adrian gavrila 21-10-08 17:40

Re: Masina mea
 
Sunt sigur ca daca o sa organizati un tuning show, va fi cel mai tare.Oricum, daca e nevoie sa va ajut in ce pot ,stiti unde sa ma gasiti.

Opelul calibra este masina de coperta ,intr-o revista tuning (Top Tuning) cu 5 pagini de reportaj.

CED 21-10-08 20:09

Re: Masina mea
 
Quote:

Originally Posted by adrian gavrila (Post 1818661)
Sunt sigur ca daca o sa organizati un tuning show, va fi cel mai tare.Oricum, daca e nevoie sa va ajut in ce pot ,stiti unde sa ma gasiti.

Opelul calibra este masina de coperta ,intr-o revista tuning (Top Tuning) cu 5 pagini de reportaj.

felicitari - pune niste poze sa ne scaldam ochii :D:D:D


All times are GMT +2. The time now is 23:10.

- Copyright 2026 4Tuning