Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   BMW 325i - B-70-CTL (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/4343-bmw-325i-70-ctl.html)

Gratzian 29-03-05 02:41

BMW 325i - B-70-CTL
 
5 Attachment(s)
BMW 325 i - B-70-CTL

- PASTREAZA la nivel general linia sportiva germana
- motorul adus peste un M3
- un plus pentru vopsea
- interior unitar cu ansamblul
- totul original
- plus mare pt jante armonios alese cu restul
- un minus - se simte nevoia unui plus de agresivitate
- alt minus cand se pornesc neoanele multicolore de sub masina

madfish 29-03-05 12:28

am un singur comentariu de facut : este cea mai tare masina modificata din Romania.

cezar 29-03-05 12:59

Reusita
 
Nu prea ai ce sa reprosezi unei asemenea masini. Pare ca totul este exact acolo unde trebuie. :shock: :o

Geo 29-03-05 13:00

La aceasta masina apreciez faptul ca si-a pastrat aspectul unitar, dupa foarte multe modificari, si la interior, si la exterior... nu a cazut in kitch, cu toate ca la atat de multe adaugiri, este foarte usor sa strici impresia generala lasata de masina.

P.S. Ca minus mi se pare eleronul, parerea mea este ca-i supradimensionat, pentru linia masinii... in plus, zic ca nu se incadreaza in imaginea generala.

orlando 29-03-05 13:10

foarte frumos lucrata...culoare extraordinara!jantele sunt prea frumoase!un minus de agresivitate da POATE E MAI BINE SI ASA...in orice caz e frumoasa masina...dupa mine da clasa la majoritatea tuning-urilor din romania

Fixius 29-03-05 14:16

avand in vedere ca e BMW, e vopsit intr-o culoare atragatoare, jante BBS, si femei frumose prin jur... nimic important....

un minus la interior
minus la partea audio
minus la fuga de lumini care este montata sub masina
minus la tuning exterior... ( asta toata lumea are )
Si sa nu fiu kiar atat de negativ...
plus la eleron si stopuri

RaveBoy 29-03-05 14:18

un - la interior pt. ca este prea incarcat .....

CT-87-ADY 29-03-05 14:33

Multe plusuri la aceasa mashinutza..
+MOTORUL
+jante Super tari
+culoarea
+calitatea lucrarii
+interior(dar nu este pe gusutul tuturor)
+faruri si stopuri
+audio

-priza din capota nu prea imi place...
-pt. ce poate mashina este destul de \"cuminte\", dar asta nu este un minus prea mare!

Tzinand cont de catzi bani s`au bagat in aceasta masina... :twisted: _este frumoasa intradevar_ si cred k si FUGE RAU! :twisted:

GolfuletzS 29-03-05 15:05

Numai plusuri are aceasta masinutza :)

+interior
+exterior
+sound
+neoane :)



La cati bani s`a bagat in ea era pacat sa nu iasa ceva frumos :D


peace

Hondarul 29-03-05 15:07

Nu este nimic de zis despre masina, asa ca are cel mai mare 10+ de la mine e pentru femeile care o impodobeau.

tng 29-03-05 17:31

Masina nu poate fi descrisa in cuvite.
Dupa parerea mea a atins perfectiunea.
Nota 10.

BIZ 29-03-05 17:39

+ Pentru tot ce are aceasta masina ....... culoare este personalizata ( unicata ), iar eleronul se poate inclina singur la anumite viteze.

bilossu 29-03-05 17:52

yap
 
Masina arata bine.. parerea mea ca ar merge alte roti.
Oricum nu poate fii catalogata khici!! Nici nu s-ar pune problema...
Bravo! Si pt femei. :roll: :roll:

Hazbulatov 29-03-05 17:53

NOCOMMENT si atat

CT-03-ART 29-03-05 18:17

mashina e intr-adevar frumoasa...nu am ce sa comentez...

DVDValy 29-03-05 18:46

nota 10 no coment

Yoshimura 29-03-05 20:28

nu stiu cat de competent a fost ace juriu dar incli sa cred ca nu pre.... inafara e partea e soun. Si intrebare trebuia o line mai agresiva nu? pai in momentul in care tu posesor e BMw te duci la un tuner oficial el aduce linia la nivel optim din punct e vedere aerodinamic, nu se va orienta spre linie agresiva, e vorba de functionalitate si e vb e a pastra imaginea firmei nepatata de un aspect agresiv si inutil. In plus neoanele care au deranjat asa e mult va anunt ca sunt street glow si eu unul consider un + ca se modifica culoarea din buton si nu un -. Dar pana la urma e doar parerea mea!

RoSonic 29-03-05 20:47

Culoarea te face sa o remarci de departe pe strada....te delectezi cu sunetul pe care il produce... apoi la privire atenta ochiul de pasionat bmw (si masini in general) observa detaliile.... spoiler... angel eyes... grila usor modificata.... jante.... stopuri.... eleron... si s-a dus... dar cu o ultima privire vezi numarul CTL... si dupa oftat vine replica \"frumoasa masina.. era frumoasa si inainte dar acum e si mai si.... la ce masini o mai da rusine... cum facea cand era verde\"

la acestea se adauga dotarile din interior... :wink:

Concluzie MASINA EXCELENTA!!! este pe locul 2 in topul meu (dupa SADu )

tase_astra 29-03-05 23:04

Sincer nu merita premiul cel mare. Kitul este oarecum banal-cu toate ca a costat o gramada de bani . E o masina impresionanta, detinuta de un iubitor de masini si nu de un pasionat.

CT-87-ADY 29-03-05 23:05

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"RoSonic\"
Culoarea te face sa o remarci de departe pe strada....te delectezi cu sunetul pe care il produce... apoi la privire atenta ochiul de pasionat bmw (si masini in general) observa detaliile.... spoiler... angel eyes... grila usor modificata.... jante.... stopuri.... eleron... si s-a dus... dar cu o ultima privire vezi numarul CTL... si dupa oftat vine replica \"frumoasa masina.. era frumoasa si inainte dar acum e si mai si.... la ce masini o mai da rusine... cum facea cand era verde\"

la acestea se adauga dotarile din interior... :wink:

Concluzie MASINA EXCELENTA!!! este pe locul 2 in topul meu (dupa SADu )

Pt. cei ce nu cunosc Sad`u este Opelul Astra ROSU: CT-77-WRC

ZanDer 29-03-05 23:26

+, + si iarasi + :D misjtooooooo
io nu consider \"-\" faptul de lipsa de agresivitate ... lupul in pielea oii :twisted: :twisted: BETON!!! un eventual \"-\" pentru stopuri, da asja numa un pic :wink:

daflyer_oradea 30-03-05 01:54

un mic - pentru stopuri
inca unul mai mare pentru interiorul prea incarcat...cred ca stie ora pe glob la toate fusurile oraea (sau fusele orare ??) :))
Jantele sunt cam comune, si kitul exterior prea putin agresiv.Parerea mea, GAJ-ul arat mai bine desi nu e la fel de ingrijita la detaliile micute...
Nu are interiorul atat de incarcat, neoanele de pom de craciun, si o mie de ceasuri si beculete si leduri in interior. Daca aduceam si noi ceva femei sa stea pe langa masina si zicea GAJ-u ca a bagat 100 de mii de parai in ea sigur castiga el :)))))))) deci, regret ca nu a castigat cel care merita, proprietarul CTL-ului nici macar nu s-a deplasat pana acolo...Sau asta nu inseamna nimic?

daflyer_oradea 30-03-05 01:59

Sa nu mi-o luati in nume de rau cei carora le place. mie pur si simplu nu mi s-a arut superba. nu am zis ca nu e frumoasa, dar parca e putin prea incarcata si laudata...
Am votat oricum ca e frumoasa de tot :)),dar nu super.

Carmen 30-03-05 02:20

Nu stiu de ce era nevoie sa ascunda frumusete de angels-uri cu pleoapele alea... Stopuri deosebite. Armonios lucrata. Reusita masina! Nu mai enumar elementele ca nu are rost, frumoase si in concordanta.

X-Ray-Eyes 30-03-05 02:27

Sincer eu nu inteleg un singur lucru ...
DE CE UNII VOTEAZA MASINILE CA FIIND \" kitch, nu m-as sui la volan \" ???

Oare tot TuningShow-ul asta a fost alcatuit numai din masini de c@c@t ???
Sincer eu nu va inteleg !
Daca si CTL-ul este kitch inseamna ca nici Skyline Veilside R33 nu va satisface !!!
Mai bine v-atzi uita in ograda inainte de a intra pe net sa vedeti daca nu cumva de banii aia pe care i-ati dat la internet nu ar fi trebuit sa cumparati fan pentru vaci , stroth pentru porci , ovaz pentru cai si mai stiu eu ce !

daflyer_oradea 30-03-05 03:20

In sfarsit a pus cineva punctul pe i. nu cred ca a fost nici o masina intr-adevar kitch la show...poate ca nici nu ati fost acolo sa vedeti e viu, si acum comentati tot felul de aiureli.
eu am stat destule ore in cele 2 zile pe acolo si m-am tot uitat la masini de cateva ori...si credeti-ma pe cuvant ca daca vi s-a parut vreuna kitch aveti nevoie de ochelari sau de un creier nou :))
Si post-ul acesta ar trebui pus in fiecare topic referitor la masini....ca au mai votat unii pe ici, pe colo. :roll:

Hondarul 30-03-05 10:06

Dayflyer, e normal sa aperi Oradea, dar macar vino cu argumente. GAJ-ul, in afara de acele usi lambo care ascundeau rugina, nu avea nimic. Nu ar fi meritat absolut deloc premiul el mare. De ce ??? Pt ca nu a dat atentie la detalii. CTL-ul este cu totul alta clasa. La el nu vei vedea rugina, tobe puse de mantuiala, sau eleroane care zbarnaie ca draqu. Fiecare cu gusturile lui, dar nu poti spune ca acea masina ar fi trebuit sa castige. Nicidecum.

legorzv 30-03-05 11:01

Re: BMW 325 i - B-70-CTL
 
Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
BMW 325 i - B-70-CTL

- PASTREAZA la nivel general linia sportiva germana
- motorul adus peste un M3
- un plus pentru vopsea
- interior unitar cu ansamblul
- totul original
- plus mare pt jante armonios alese cu restul
- un minus - se simte nevoia unui plus de agresivitate
- alt minus cand se pornesc neoanele multicolore de sub masina

totusi ramane o opera de arta,intradevar masina este speciala. comentariile sunt de prisos.juriul in schimb a dat dovada de \"mare profesionalism\",n-am cuvinte.


XoRRo 30-03-05 12:06

eu am vazut masina pe strada si va asigur ca arata altfel decat in poze (sau stand pe loc)... dragoste la prima vedere... :yikes: :yikes:


:peace:

Anami 30-03-05 12:24

CTL'ul.. intradevar o masina superba!!! Felicitari Catalin pt. masina! a iesit SUPERBA!!!

daflyer_oradea 30-03-05 12:40

N-am zis eu ca nu e superba CTL-u.
Dar GAj-u are acel ceva...ce parca CTl-u nu il are.E mult prea ingrijita, pare o masina numai de ssalon.Cat despre rugina de la GAJ, eu nu am vazut-o...eleronul zbarnaia de la cei peste 1000 de watti, plus ca masina a venit pe rotile ei de la Oradea,avea usile alea tari de tot, kit exterior peste ctl, jenti peste ctl, sunet peste ctl, numai interiorul foarte impopotonat al ctl-ului era peste GAJ, dupa anumite pareri...
NU spun eu ca nu e ctl-u frumoasa, dar mie tot mai mult imi place GAJ-u.
daca as avea de laes intre cele 2 , as alege GAJ-u, fara sa sa stau prea mult pe ganduri.De aceea am zis ca as alege-o in detrimentul oricarei alte masini.Pus ca nu s-au bagat in ele sume comparabile...
Deh, poate isi face GAJ-u si calibra turbo...si atunci , cine ste, poate aia o sa si arate bine, si are si motor...

NSL_Cosmin 30-03-05 13:25

daca nu era cazul sa-i dea alta culoare adica sa schimbe verdele care-l avea inainte cu acest portocaliu era si mai BMW. :)
Un plus pentru eleron ptr. ca din cate stiu eu e si functional .
S-ar fi incadrat mult mai bine si ar fi fost mult mai estetic sa fie doua evacuari.
Alt plus pentru ceasurile montate pentru ca-i sunt intradevar de folos si nu sunt puse de forma.
Ca si concluzie personala: BMW indulcit(dar nu si cumintit) de aceasta culoare portocalie

Robert_V6 30-03-05 16:49

super masinutza! merita sa castige premiul cel mare!

DonHacker 30-03-05 16:58

interiorul mi se pare de tot ***..d c ?? hai sa va spun:
**Marile firme (Mercedes,VW,BMW) incearca sa reduca cat de mult faza cu 'ceasurile,ledurile,neoanele' de interior ca sa nu`i distraga atentzia soferului..mai bine zis PT CE`I TREBE` CTL`ului '100' de ceasuri ?? vrea cumva sa moara mai rapid ?? La volan nu trebuie sa fii cat mai relaxat?..nu sa fii atent la 20 de ceasuri..si mai ales ca au si culoarea aia tzipatoare..nu gasesc rostul acelor ceasuri..ala e cel mai mare KITCH de pe masina..si un kitch mare de tot :wink:

Gabi 30-03-05 17:03

Ceasuri asa, fara rost, doar tu poti sa-ti pui pe masina. Alea sunt chiar functionale. Poate nu toate, dar majoritatea. Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba.

Vyruss 30-03-05 17:11

Cunosc masina de cand era verde, shi chiar imi place. Nu prea am nimik de comentat. Imi este foarte greu sa-i gasesc un defect. Poate doar interiorul prea incarcat, dar nici aici nu este facut cu prost gust.

DonHacker 30-03-05 17:32

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gabi\"
Ceasuri asa, fara rost, doar tu poti sa-ti pui pe masina. Alea sunt chiar functionale. Poate nu toate, dar majoritatea. Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba.

cum vb sa ma aflu in treaba ?? Si daca sunt functionale..are logica ?? Atrage atentzia soferului :!: :!: :!: :!: :!: :!: ,mie mi se par kitch curat..nu era mai logic sa`si puna un monitor si sa aiba toate functiile ceasurilor incorporate ?? gen WCC ?? :wink: !! think about it.. :wink: cum era in Celica aia alba (parca..)

Turbo110 30-03-05 18:17

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
interiorul mi se pare de tot ***..d c ?? hai sa va spun:
**Marile firme (Mercedes,VW,BMW) incearca sa reduca cat de mult faza cu 'ceasurile,ledurile,neoanele' de interior ca sa nu`i distraga atentzia soferului..mai bine zis PT CE`I TREBE` CTL`ului '100' de ceasuri ?? vrea cumva sa moara mai rapid ?? La volan nu trebuie sa fii cat mai relaxat?..nu sa fii atent la 20 de ceasuri..si mai ales ca au si culoarea aia tzipatoare..nu gasesc rostul acelor ceasuri..ala e cel mai mare KITCH de pe masina..si un kitch mare de tot :wink:

Cu bani pe care ia investit catalin in masina aia cred pustiule de 15 ani ca iti iei 2 mii de biciclete !

Turbo110 30-03-05 18:20

:))
 
esti chiar terminat......ceasulire alea indica turatiile motorului presiune din kompresor .......temperatura apei .temperatura uleiului......s.m.d asa ca tu ratatule numai vb despre masina unui om care a investit in ea 50 de mii de E atata timp cat tu mergi cu bicicleta ! cu bicicleta !

Gabi 30-03-05 18:27

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gabi\"
Ceasuri asa, fara rost, doar tu poti sa-ti pui pe masina. Alea sunt chiar functionale. Poate nu toate, dar majoritatea. Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba.

Lasa-l, Feghea, s-o dea inainte pana trece de la scuter la motor :lol:


All times are GMT +2. The time now is 05:31.

- Copyright 2026 4Tuning