Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

bzsa 08-06-07 23:52

VW Vento - Proprietari
 
4 Attachment(s)
aici poate sa prezinte masina proprietarii de vw vento poze, modificari ,probleme orice legat de acest model de vw este binevenita

cateva poze cu masina mea
o sa mai urmeze poze dupa ce ii montez stopuri si semnalizatoarele clare
asta pt un mic inceput

nimeni nu are vento sau golf3 pe forumul asta???

don_vento 26-06-07 00:50

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
Am si eu un vento si voi posta curand poze cu acestea. vroiam sa te intreb de unde ai luat semnalizatoarele si halogenele?

don_vento 26-06-07 00:54

Re: Proprietari de vw vento
 
Eventual sa-mi spui si despre pleoapa de sub capota.

bzsa 26-06-07 01:10

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by don_vento (Post 966756)
Am si eu un vento si voi posta curand poze cu acestea. vroiam sa te intreb de unde ai luat semnalizatoarele si halogenele?

semnalizatoarele sunt comandate de la FK
la fel si masca fara sigla si pleopa

bzsa 26-06-07 01:13

Re: Proprietari de vw vento
 
https://forum.4tuning.ro/176-cluj-street-racing/12240-garaj/page-19.html
aici ,mai sunt ceva poze cu stopuri noi ce le-am pus
si semnalizatoare clare din aripa

FIGHET 26-06-07 01:17

Re: Proprietari de vw vento
 
frumos vento cu toate ca ....kind vad aceasta masina ma gindesc la militia romana

bzsa 26-06-07 01:22

Quote:

Originally Posted by FIGHET (Post 966796)
frumos vento

mersi
o sa mai vina si chestii noi ;) ;)
o sa vina si pozele:D

Quote:

Originally Posted by FIGHET (Post 966796)
frumos vento cu toate ca ....kind vad aceasta masina ma gindesc la militia romana

cand va fi gata nu o sa semene cu masina de politie
asta iti zic eu sigur:-)

don_vento 26-06-07 01:50

Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 966786)
semnalizatoarele sunt comandate de la FK
la fel si masca fara sigla si pleopa

ma lamuresti te rog....... FK?

eventual da-mi un nr. de telefon sau un ID pe meseger. ca sa discutam mai usor.

bzsa 26-06-07 08:08

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by don_vento (Post 966874)
eventual da-mi un nr. de telefon sau un ID pe meseger. ca sa discutam mai usor.

.

ti-ma lasat id pe pm

ErdVento 27-06-07 23:58

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa!!!
din serie ai avut halogene? sau dupa ce ai cumparat-o de la FK ai montat-o pe pozitie,sau ai buton separat?
felicitari pentru stopurile..........sunt frumoase!!

ErdVento 28-06-07 00:03

Re: Proprietari de vw vento
 
don vento...
e super frumoasa masina
e GTD?imi plac la nebunie pragurile si barile diferite de cele pe care avem noi pe cele cu benzina..........si mai in plus si ceva din plastic pe aripi!!!!
e super......numai bine la masina!!!
sper sa vin si yo cu cateva poze........doar ca pana acum nu prea am nimik modificata.....dar va urma...

don_vento 28-06-07 01:52

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 970553)
don vento...
e super frumoasa masina
e GTD?imi plac la nebunie pragurile si barile diferite de cele pe care avem noi pe cele cu benzina..........si mai in plus si ceva din plastic pe aripi!!!!
e super......numai bine la masina!!!
sper sa vin si yo cu cateva poze........doar ca pana acum nu prea am nimik modificata.....dar va urma...

e GT doar, si e pe Benzina
pe langa ce se vede la exterior are suspensie sport, scaune modificate, volanul mai micut si in trei spitze, discuri ventilate fata si spate, si astea toate de fabrica.
multumesc pt. felicitarile referitoare la masina

bzsa 28-06-07 07:44

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 970541)
bzsa!!!
din serie ai avut halogene? sau dupa ce ai cumparat-o de la FK ai montat-o pe pozitie,sau ai buton separat?
felicitari pentru stopurile..........sunt frumoase!!

am avut halogene din fabrica numa le-am schimbat cele de fabrica cu cele clare de la fk si crede-ma se vede diferenta eu am ramas uimit cand am vazut ce tare se vede pe langa cele de fabrica la care nu se vedea cand e pornit sau cand e oprit
:x

bzsa 28-06-07 07:47

Re: Proprietari de vw vento
 
pozele cu stopurile nu au iesit chiar bine dar o sa revin cu poze

ErdVento 28-06-07 11:34

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa
eu nu am din fabrica halogenele dar daca cumpar si yo de la fk cum pot monta??sau de ce am nevoie ca sa functioneze???

bzsa 28-06-07 18:22

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 971111)
bzsa
eu nu am din fabrica halogenele dar daca cumpar si yo de la fk cum pot monta??sau de ce am nevoie ca sa functioneze???

eu mi-am mai montat halogene nu la masina asta dar faz ar fi cam astfel nu iti trebuie decat firele trase pana in bord sau unde ai intrerupator si un releu
cam de asta ar fi nevoie
eu am unul acasa complet cu fire intrerupator releu asa am cumparat-o de nou scrie ca e pt opel dar o sa revin cu poze sa ca sa te lamuresc

paul_ral 28-06-07 23:34

Re: Proprietari de vw vento
 
4 Attachment(s)
Vento 1,8i GL geamuri, faruri, proiectoare ceata inclusiv lampa spate, oglinzi electrice incalzite, volan reglabil scaune reglabile 2 directii cu suport lombar, parasolare iluminate si ultima achizitie din SUA suport pahare in consola centrala. Proiecte: instalare MAF si climatronic

don_vento 29-06-07 02:30

Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 971111)
bzsa
eu nu am din fabrica halogenele dar daca cumpar si yo de la fk cum pot monta??sau de ce am nevoie ca sa functioneze???

mergi la un electrician siti pune langa dezaburire un intrerupator care il leaga la halogene. la fel vreau sa fac si eu.
alta solutie ar fi sa-ti schimbi intrerupatorul cu care aprinzi farurile, dar e mult mai costisitoare si nu cred ca merita.
un electrician bunisor ar trebui sa-ti rezolve problema.
si.......... scuze daca m-am bagat in discutia voastra.;)

Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 972252)
Vento 1,8i GL geamuri, faruri, proiectoare ceata inclusiv lampa spate, oglinzi electrice incalzite, volan reglabil scaune reglabile 2 directii cu suport lombar, parasolare iluminate si ultima achizitie din SUA suport pahare in consola centrala. Proiecte: instalare MAF si climatronic

este motorul de 1,8 benzina de vreo 90 cai? daca da, spune-mi te rog de unde iti iei Clima, cat costa si cum ti-o montezi?

aaaaa
si inca ceva.....
cum pot si eu sa fac rost de un suport de pahare?

ErdVento 29-06-07 09:35

Re: Proprietari de vw vento
 
Si yo vreau suport pahar.....................!!!!!stiam ca la modelele din sua e din fabrica dar noi cum putea face rost de ea??

ErdVento 29-06-07 13:32

Re: Proprietari de vw vento
 
4 Attachment(s)
Poze.....
VW Vento CLX 1.8 75CP
airbag,trapa,faruri elect.,inch. centr.,alarma,geamuri spate fumurii -->fabrica!
+ Sony MP3
Inca nimik tuning dar sunt planuri...jante(vara asta),ceasuri plasma si becurile de la bord schimbate pe rosu dupa astea mai vedem cum stam cu banii!!!
Putin murdar masinuta dar e programata deja la spalatorie....:D :D :D

paul_ral 29-06-07 14:39

Re: Proprietari de vw vento
 
@don_vento Am motorul de 90 cai, tip ABS. Partea de climatronic am gasit-o, mai am partea legata de compresor si conducte. Vreau sa iau una neinmatriculata cu aer pt transplant

@ErdVento cu tot cu shipping si comision expediere bani a fost 80 ron. E cam multisor dar a fost deajuns sa vars odata cafeaua si am zis ca merita banii. Am mai luat stopuri spate(4 buc) total 20$ la care mai adaug transportul +taxe. Am in plan si altele, am gasit cu 100$ cruise controlul, dar lipseste pedala de acceleratie pe care a pus-o la un proiect de-al lui

ErdVento 29-06-07 16:39

Re: Proprietari de vw vento
 
paul ral
Deci ai cumparat de la o persoana anume sau de la o firma sau ......nu-nteleg!?Eu cum pot face rost de ea........imi poti tu comanda eventual??

paul_ral 30-06-07 02:23

Re: Proprietari de vw vento
 
Intri pe www.vwvortex.com, te inregistrezi, din frontpage accesezi forumul şi apoi intri pe volkswagen classifieds, de aici in sectiunea Golf III/JettaIII si apoi in rubrica de vânzări/cumpărări piese. 99% din anunturi sunt ale persoanelor fizice. Urmaresti in special anunturile cu foto sau dai search pe cupholder.După ce ai gasit piesa iei legatura cu vanzatorul pe topicul acestuia.Merge si pe privat dar este posibil sa nu poti lua imediat legatura, banuiesc ca este o conditie de timp sau de numar de posturi pt. a putea discuta pe privat. La mine privatul s-a activat de la vreo 5 zile de la inregistrare. Dupa stabilirea legaturii verifici bonitatea vanzătorului pe topicul
vwvortexUnOfficial Buyer / Seller Feedback Thread. Este posibil ca nu toti sa fie trecuti acolo, desi sunt persoane serioase. Personal, i-am spus ce ma intereseaza, ca sunt din Ro si nu am paypal, dar ca îi pot trimite banii prin Western Union, in avans. Întreaba-l cat este shippingul pana in Ro, prin serviciile postale obisnuite. Sunt si alte servicii de expeditie dar sunt foarte scumpe.A acceptat, am facut schimb de adrese, am expediat banii (vezi ca se percepe comision) comunicandu-i tracking number-ul pentru a verifica daca banii au fost virati. A confirmat primirea si mi-a trimis coletul in aceeasi zi . Dupa 3 saptamâni l-am primit . Pentru a instala suportul trebuie decupat puţin din consola centrala.Pot spune ca sunt in marea majoritate corecti, un feedback negativ îi face practic sa nu mai poată vinde nimic pe forum.Pretul se poate negocia putin, depinde acum si de pretul cerut.In general lucrurile pe care la dezmembrari la noi le iei pe sume modice la ei sunt foarte scumpe şi invers. Ex. un compresor clima cu alternator si suport aferent l-am găsit cu 100$ cu shipping pt SUA, in timp ce la noi numai comprsorul este 200euro.

ErdVento 30-06-07 15:22

Re: Proprietari de vw vento
 
Mersi de raspuns......
Am gasit si yo pe un forum din ungaria.........sper sa pot lua legatura cu omu!

FANEX 01-07-07 13:26

Re: Proprietari de vw vento
 
Salut Am Achizitionat De Curind Un Vw Vento 1,8 Benzina 1994

FANEX 01-07-07 13:50

Re: Proprietari de vw vento
 
Salut. Ma ajuta cineva cu o problema ?
Nu stiu cit ulei sa bag in cutie si ce tip ? VW VENTO 1.8 CL 1994 model motor ABS.

paul_ral 01-07-07 14:13

Re: Proprietari de vw vento
 
La cutiile manuale, de regula, uleiul nu se schimbă, se completează daca se pierde. Este bun orice ulei de transmisie. Cantitatea de ulei pentru cutia ta cod 020 este de 1,9 litri. Verifici cantitatea de ulei demontând surubul de umplere dinspre partea stângă(vizibil din dreptul roţii). Dacă la demontare curge ulei inseamna ca nivelul este bun.

FANEX 01-07-07 14:20

Re: Proprietari de vw vento
 
Multumesc! Am sa verific cantitatea de ulei din cutie.

bzsa 01-07-07 15:33

Re: Proprietari de vw vento
 
3 Attachment(s)
o prelungir la bara din fata :D

FANEX 01-07-07 16:06

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa ! mai ai sticla de la stopurile spate ? ca mie imi trebuie dreapta dar daca le ai le iau pe amandoua ..........

FANEX 01-07-07 16:12

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa ! mai ai sticla de la stopurile spate ? ca mie imi trebuie dreapta dar daca le ai le iau pe amandoua ..........

paul_ral 01-07-07 17:21

Re: Proprietari de vw vento
 
6 Attachment(s)
Înainte de un mic tuning:pleoape Kamei, prelungiri spoiler VR6, telescoape capota INXX, pindoors Volfsburg Edition, maner deschidere usi cromat

ErdVento 01-07-07 17:53

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
bzs
a iesit frumos vopsitu si prelungirea spoilerului......de la dezmembrari???
acest ceas plasma am gasit pana acum:???: ..........daca stiti mai frumoase
aratati-mi va rog!!!

bzsa 01-07-07 19:46

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 975882)
bzsa ! mai ai sticla de la stopurile spate ? ca mie imi trebuie dreapta dar daca le ai le iau pe amandoua ..........

le am dar nu sunt de vanzare
sorry

bzsa 01-07-07 19:47

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 976034)
bzs
a iesit frumos vopsitu si prelungirea spoilerului......de la dezmembrari???
acest ceas plasma am gasit pana acum:???: ..........daca stiti mai frumoase
aratati-mi va rog!!!

nu aste facuta din fibra dar se gaseste modelul asta pe comanda si la jedesign si la rieger

don_vento 02-07-07 01:38

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 975831)
o prelungir la bara din fata :D

nu mai tin minte daca mi-ai spus. prelungirea e facuta de ala care trebuia sa fac si spoilerul spate? sau l-ai cumparat. ca tare mult mi-ar place si mie unu.

don_vento 02-07-07 01:39

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 976034)
bzs
a iesit frumos vopsitu si prelungirea spoilerului......de la dezmembrari???
acest ceas plasma am gasit pana acum:???: ..........daca stiti mai frumoase
aratati-mi va rog!!!

astea le-ai gasit ca fiind de vazare? de unde si cu cat?

bzsa 02-07-07 08:49

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by don_vento (Post 976755)
nu mai tin minte daca mi-ai spus. prelungirea e facuta de ala care trebuia sa fac si spoilerul spate? sau l-ai cumparat. ca tare mult mi-ar place si mie unu.

da exact, dar eu iti recomand sa iti comanzi unul am vazut in catalogul de la rieger cam 100 de oiro da e din plastic nu fibra si nu mai trebuie finisat numa montat si daca vrei vopsit

ErdVento 02-07-07 11:22

Re: Proprietari de vw vento
 
don vento
https://forum.4tuning.ro/670-firme-piese-tuning/40585-ceasuri-plasma-new-design-marci-preturi-bune/post967522.html
aici am gasit ceasurile
modelu asta e la 77Eu,dar mai caut ca asta nu prea imi place!!!

don_vento 02-07-07 11:32

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 977092)
don vento
https://forum.4tuning.ro/showthread.php?p=967522
aici am gasit ceasurile
modelu asta e la 77Eu,dar mai caut ca asta nu prea imi place!!!

sa ne areti si noua daca mai gasesti ceva. mersi


All times are GMT +2. The time now is 20:14.

- Copyright 2026 4Tuning