![]() |
VW Vento - Proprietari
4 Attachment(s)
aici poate sa prezinte masina proprietarii de vw vento poze, modificari ,probleme orice legat de acest model de vw este binevenita
cateva poze cu masina mea o sa mai urmeze poze dupa ce ii montez stopuri si semnalizatoarele clare asta pt un mic inceput nimeni nu are vento sau golf3 pe forumul asta??? |
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Am si eu un vento si voi posta curand poze cu acestea. vroiam sa te intreb de unde ai luat semnalizatoarele si halogenele?
|
Re: Proprietari de vw vento
Eventual sa-mi spui si despre pleoapa de sub capota.
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
la fel si masca fara sigla si pleopa |
Re: Proprietari de vw vento
https://forum.4tuning.ro/176-cluj-street-racing/12240-garaj/page-19.html
aici ,mai sunt ceva poze cu stopuri noi ce le-am pus si semnalizatoare clare din aripa |
Re: Proprietari de vw vento
frumos vento cu toate ca ....kind vad aceasta masina ma gindesc la militia romana
|
Quote:
o sa mai vina si chestii noi ;) ;) o sa vina si pozele:D Quote:
asta iti zic eu sigur:-) |
Quote:
eventual da-mi un nr. de telefon sau un ID pe meseger. ca sa discutam mai usor. |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
ti-ma lasat id pe pm |
Re: Proprietari de vw vento
bzsa!!!
din serie ai avut halogene? sau dupa ce ai cumparat-o de la FK ai montat-o pe pozitie,sau ai buton separat? felicitari pentru stopurile..........sunt frumoase!! |
Re: Proprietari de vw vento
don vento...
e super frumoasa masina e GTD?imi plac la nebunie pragurile si barile diferite de cele pe care avem noi pe cele cu benzina..........si mai in plus si ceva din plastic pe aripi!!!! e super......numai bine la masina!!! sper sa vin si yo cu cateva poze........doar ca pana acum nu prea am nimik modificata.....dar va urma... |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
pe langa ce se vede la exterior are suspensie sport, scaune modificate, volanul mai micut si in trei spitze, discuri ventilate fata si spate, si astea toate de fabrica. multumesc pt. felicitarile referitoare la masina |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
:x |
Re: Proprietari de vw vento
pozele cu stopurile nu au iesit chiar bine dar o sa revin cu poze
|
Re: Proprietari de vw vento
bzsa
eu nu am din fabrica halogenele dar daca cumpar si yo de la fk cum pot monta??sau de ce am nevoie ca sa functioneze??? |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
cam de asta ar fi nevoie eu am unul acasa complet cu fire intrerupator releu asa am cumparat-o de nou scrie ca e pt opel dar o sa revin cu poze sa ca sa te lamuresc |
Re: Proprietari de vw vento
4 Attachment(s)
Vento 1,8i GL geamuri, faruri, proiectoare ceata inclusiv lampa spate, oglinzi electrice incalzite, volan reglabil scaune reglabile 2 directii cu suport lombar, parasolare iluminate si ultima achizitie din SUA suport pahare in consola centrala. Proiecte: instalare MAF si climatronic
|
Quote:
alta solutie ar fi sa-ti schimbi intrerupatorul cu care aprinzi farurile, dar e mult mai costisitoare si nu cred ca merita. un electrician bunisor ar trebui sa-ti rezolve problema. si.......... scuze daca m-am bagat in discutia voastra.;) Quote:
aaaaa si inca ceva..... cum pot si eu sa fac rost de un suport de pahare? |
Re: Proprietari de vw vento
Si yo vreau suport pahar.....................!!!!!stiam ca la modelele din sua e din fabrica dar noi cum putea face rost de ea??
|
Re: Proprietari de vw vento
4 Attachment(s)
Poze.....
VW Vento CLX 1.8 75CP airbag,trapa,faruri elect.,inch. centr.,alarma,geamuri spate fumurii -->fabrica! + Sony MP3 Inca nimik tuning dar sunt planuri...jante(vara asta),ceasuri plasma si becurile de la bord schimbate pe rosu dupa astea mai vedem cum stam cu banii!!! Putin murdar masinuta dar e programata deja la spalatorie....:D :D :D |
Re: Proprietari de vw vento
@don_vento Am motorul de 90 cai, tip ABS. Partea de climatronic am gasit-o, mai am partea legata de compresor si conducte. Vreau sa iau una neinmatriculata cu aer pt transplant
@ErdVento cu tot cu shipping si comision expediere bani a fost 80 ron. E cam multisor dar a fost deajuns sa vars odata cafeaua si am zis ca merita banii. Am mai luat stopuri spate(4 buc) total 20$ la care mai adaug transportul +taxe. Am in plan si altele, am gasit cu 100$ cruise controlul, dar lipseste pedala de acceleratie pe care a pus-o la un proiect de-al lui |
Re: Proprietari de vw vento
paul ral
Deci ai cumparat de la o persoana anume sau de la o firma sau ......nu-nteleg!?Eu cum pot face rost de ea........imi poti tu comanda eventual?? |
Re: Proprietari de vw vento
Intri pe www.vwvortex.com, te inregistrezi, din frontpage accesezi forumul şi apoi intri pe volkswagen classifieds, de aici in sectiunea Golf III/JettaIII si apoi in rubrica de vânzări/cumpărări piese. 99% din anunturi sunt ale persoanelor fizice. Urmaresti in special anunturile cu foto sau dai search pe cupholder.După ce ai gasit piesa iei legatura cu vanzatorul pe topicul acestuia.Merge si pe privat dar este posibil sa nu poti lua imediat legatura, banuiesc ca este o conditie de timp sau de numar de posturi pt. a putea discuta pe privat. La mine privatul s-a activat de la vreo 5 zile de la inregistrare. Dupa stabilirea legaturii verifici bonitatea vanzătorului pe topicul
vwvortexUnOfficial Buyer / Seller Feedback Thread. Este posibil ca nu toti sa fie trecuti acolo, desi sunt persoane serioase. Personal, i-am spus ce ma intereseaza, ca sunt din Ro si nu am paypal, dar ca îi pot trimite banii prin Western Union, in avans. Întreaba-l cat este shippingul pana in Ro, prin serviciile postale obisnuite. Sunt si alte servicii de expeditie dar sunt foarte scumpe.A acceptat, am facut schimb de adrese, am expediat banii (vezi ca se percepe comision) comunicandu-i tracking number-ul pentru a verifica daca banii au fost virati. A confirmat primirea si mi-a trimis coletul in aceeasi zi . Dupa 3 saptamâni l-am primit . Pentru a instala suportul trebuie decupat puţin din consola centrala.Pot spune ca sunt in marea majoritate corecti, un feedback negativ îi face practic sa nu mai poată vinde nimic pe forum.Pretul se poate negocia putin, depinde acum si de pretul cerut.In general lucrurile pe care la dezmembrari la noi le iei pe sume modice la ei sunt foarte scumpe şi invers. Ex. un compresor clima cu alternator si suport aferent l-am găsit cu 100$ cu shipping pt SUA, in timp ce la noi numai comprsorul este 200euro. |
Re: Proprietari de vw vento
Mersi de raspuns......
Am gasit si yo pe un forum din ungaria.........sper sa pot lua legatura cu omu! |
Re: Proprietari de vw vento
Salut Am Achizitionat De Curind Un Vw Vento 1,8 Benzina 1994
|
Re: Proprietari de vw vento
Salut. Ma ajuta cineva cu o problema ?
Nu stiu cit ulei sa bag in cutie si ce tip ? VW VENTO 1.8 CL 1994 model motor ABS. |
Re: Proprietari de vw vento
La cutiile manuale, de regula, uleiul nu se schimbă, se completează daca se pierde. Este bun orice ulei de transmisie. Cantitatea de ulei pentru cutia ta cod 020 este de 1,9 litri. Verifici cantitatea de ulei demontând surubul de umplere dinspre partea stângă(vizibil din dreptul roţii). Dacă la demontare curge ulei inseamna ca nivelul este bun.
|
Re: Proprietari de vw vento
Multumesc! Am sa verific cantitatea de ulei din cutie.
|
Re: Proprietari de vw vento
3 Attachment(s)
o prelungir la bara din fata :D
|
Re: Proprietari de vw vento
bzsa ! mai ai sticla de la stopurile spate ? ca mie imi trebuie dreapta dar daca le ai le iau pe amandoua ..........
|
Re: Proprietari de vw vento
bzsa ! mai ai sticla de la stopurile spate ? ca mie imi trebuie dreapta dar daca le ai le iau pe amandoua ..........
|
Re: Proprietari de vw vento
6 Attachment(s)
Înainte de un mic tuning:pleoape Kamei, prelungiri spoiler VR6, telescoape capota INXX, pindoors Volfsburg Edition, maner deschidere usi cromat
|
Re: Proprietari de vw vento
2 Attachment(s)
bzs
a iesit frumos vopsitu si prelungirea spoilerului......de la dezmembrari??? acest ceas plasma am gasit pana acum:???: ..........daca stiti mai frumoase aratati-mi va rog!!! |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
sorry |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
don vento
https://forum.4tuning.ro/670-firme-piese-tuning/40585-ceasuri-plasma-new-design-marci-preturi-bune/post967522.html aici am gasit ceasurile modelu asta e la 77Eu,dar mai caut ca asta nu prea imi place!!! |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:14. |
- Copyright 2026 4Tuning