![]() |
Re:
Quote:
|
turbo110 nu se stie niciodata... nu o fi masina mea cine stie ce masina dar spre deosebire de multe alte masini trage.... si pentru un motor de honda de 1.6 care face suta in 7.1 secunde si 0-400m in 15.2 secunde eu zic ca trage bine...
dar ma rog... niciodata nu se stie ce surprize ti se rezerva... P.S: eu ma refer la RC nemodificat pentru ca masina mea este stock! |
pentru cei care nu au inteles: eu vreau sa ma dau cu Sebastian pentru ca are o masina foarte apropiata de masina mea si pentru ca stiu ca este suficient de bun pentru a scoate tot ce poate masina aia... pentru ca la 2 asemenea masini diferenta o face in general soferul...
iar pentru ci care inca nu au inteles... eu ma dau doar de placere si nu pentru a arata cuiva ce masina am eu sau ce sofer sunt eu! acesa a fost de fapt si motivul provocarii (sa ma dau cu o masina aproape la fel ca a mea si cu un sofer foarte bun la volanul ei)... Sebastian sper ca macar tu ai inteles ce trebuie |
=))
roman de dragoste ! 8)
|
Re:
Quote:
Nu te baza pe ditributia vartiabila a Hondei are si RC-ul meu. Sunt oricand dispus sa vedem cum stau lucrurile in realitate insa te anunt ca pleci cu handicap si ca stiu sa-mi duc masina la limta. 0...100km/h face in 6,5s real acum am roti de iarna dar nu pierde suficient de mult. Ia relatii de la Moartea si sunt dispus sa si castig ceva. Acum sper ca m-ai inteles tu. |
6,5s??? pai asta e aproape o secunda fata de datele tehnice declarate de Peugeot...
fiecare dintre noi vrea sa castige mereu cate ceva... problema e ca de multe ori suntem nevoiti sa ne declaram invinsi... Acum ramane doar de vazut... |
sper s`o faceti lata peste o saptamana... :lol:
ne mandrim si noi cu 2 vtecuri interesante... speram la castig :wink: |
Acel model de Honda are si el acelasi avantaj: 1000 Kg. Despre castig, ramane de vazut.
|
La timpul pe care l-a postat Sebastian, iti trebuie un TYPE-R :(
Iar legat de handicap, tu esti STOCK, cu 20hp in minus pe cand Sebastian... :roll: Dar legat de distributia variabila :) ESTE MAI BUNA AIA A HONDEI!!! :lol: |
Distributie variabila la Peugeot? Hahahaha, asta-i tare de tot. PSA se poate lauda doar cu diesel-urile lor exceptionale, ce tine insa de sportivitate e cam slabut. Cei 174cp la 2.0 aspirat pe RC exista doar datorita sistemului de injectie foarte performant realizat de italienii de la Magneti-Marelli, coraborat cu turatia ridicata de exploatare si compresia ridicata. Daca cele 2 masini sunt stock, RC-ul are slabe sanse.
|
Re:
Quote:
plina lumea de cunoscatori :blahblah: |
Pot sa testez cu unBMW 330i inainte de o cursa cu Honda.
Are o pozitie la schombator Honda, nu-mi place deloc. Cred ca pot fi mai rapid cu Rc-ul. |
Re:
Quote:
E foarte adevarat ca si Cielo e o masina lenta.Dar mai bine vorbiti dupa. |
gata , n-ati fost destul de rapizi ... masina s-a vandut ..
poate vine din nou .. de la timisoara ... sa .. se joace cu rc`ul |
Re:
Quote:
Cred ca Rc-ul se joaca cu Honda. |
da' ce i-ai pus prezoane mai usoare si la pejo sau ? :suspiciou
|
Re:
Quote:
spune-mi te rog frumos si mie , ce modificari are pejou' in mom. de fata |
Re:
Quote:
am pus cam tot ce se poate pune. set motor de 2,2l, axe cu came mai impinse, chiulasa cu supape modificare si trasee largite+lustruite, traseu evacuare supersport, injectoare mai mari , pompa de benzina, galerie admisie, clapeta de acceleratie, filtru admisie-directa, kompressor-volumetric, intercooler,cutia a re un diferential activ cu alta demultiplicare, 6trepte, frane tarox, capota de aluminiu brate usurate, suspensie mai rigida. Nos entercooler, nos admisie umed, electronica si cu comanda la nos cu injectoare aditionale. Cam atat are in momentul de fata. Vrei si o fisa tehnica sumara? 0...100km/h in 5,1 secunde, are peste 300cp, viteza finala 275km/h, franare 100km/h pana la 0 in 36,7m. Gestiune electronica de tractiune. Cred ca nu puneti botul la gluma asta! Asa arata un raspuns la misto care inchide gura la lume pe net! |
********** :wink:
Este super masinutza si la o asa provocare ar trebui sa vedem un filmuletz ceva, cand are loc cursa. |
sebi, baga niste poze daca-i asa belea masina...sa ne clatim si noi okii :shock:
|
Nu se vede mare lucru pentru ca totul e pus profi si doar filtrul se vede sub capota, restul sunt pe sub si e cam inghesuiala si multe capace peste.
|
traseu evacuare supersport - se vede
galerie admisie - se vede filtru admisie-directa -se vede intercooler - se vede frane tarox - se vad suspensie mai rigida - se vede Nos entercooler - asta n-am idee ce-i nos admisie umed - se vede io chiar is ahtiat dupa poze cu turbaciuni, da' nah..daca nu vrei sa pui... |
Re:
Quote:
|
hai ma ce dreaq...omu rade de voi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sau nu?... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: |
Re:
Quote:
Se vad mai multe de sub masina daca dai scutul jos.Scutul care nu-l are. E de serie total! |
ahaa :paper:
|
Civicul Tipe-R e mai rapid in varianta de serie amandoua decat RC-ul.
Fiecare are avantaje si dezavantaje. |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
dj05dpx, te asigur eu ca daca Sebi vine cu 206 asta fantastic (a.k.a. Matiz EVO 1) la Timisoara, Ova, care are acuma VTI-ul se da cu el fara indoiala si emotie :wink: |
L E G A L R A C I N G
asta e un topic unde se vorbeste mult la misto, sa vedem care-s fraieri ce pun botul. |
Re: L E G A L R A C I N G
Quote:
|
Acum cred ca s-a lamurit si dansul asupra faptului ca Civic-ul tavaleste cu RC-ul pe jos.
|
Topic inchis...
Cel care a provocat nu mai are masina respectiva... deci nu-si mai are rost provocarea! |
| All times are GMT +2. The time now is 13:55. |
- Copyright 2026 4Tuning