![]() |
Machete in lucru - Kyd
10 Attachment(s)
Am sa pun aici cateva din machetele la care am lucrat,lucrez si am sa lucrez. Din pacate acestei machete nu i am facut poze inainte sa ma apuc de ea. Tot ce pot sa va zic este ca a fost rosie,fara o roata si fara scaune. Iata ce a iesit din ea:
Chevrolet Corvette C5 (Bburago) 1:18 |
Re: Machete in lucru - Kyd
2 Attachment(s)
Si totusi am gasit doua poze
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Felicitari, arata foarte bine, ce vopsea ai folosit?
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Vopseaua a fost facuta intr un laborator. Au fost doua nuante de albastru amestecate si puse in spray
RAL 5002 cod vopsea Multumesc pentru apreciere |
Re: Machete in lucru - Kyd
cat te-a costat spray-ul?
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
25 ron spray lac mat Plus ce mi a mai trebuit dar dintr-un spray de vopsea faci 7-9 machete. Este foarte bun pt ca acopera foarte foarte foarte bine. |
Re: Machete in lucru - Kyd
felicitari! Inca un colectionar caruia ii place sa restaureze. Arata senzational. Interiorul este belea...
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
cum se cheama?
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Noul proiect :D
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
:)) o idee originala si interesanta, spor la treaba, ce sa zic !?
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
cat de mica si ce vrei sa faci mai exact cu freza?
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Din cand in cand apar in Lidl modele mici de la Parkside, dar eu as merge pe una din magazinele de bricolaj care sa aiba cablul ala specific (pe ala nu l-am vazut niciodata la frezele Parkside). E deosebit de util cand incerci sa ajustezi piese mici sau trebuie sa "frezezi" in spatii inguste. Dremel e "cireasa de pe tort", dar costa pe masura. Eu am o trusa Einhell de ani de zile, am utilizat-o inclusiv la operatiuni "industriale" si inca nu m-a dezamagit.
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
1 Attachment(s)
Asa cum am promis:
- Golf 4 1/24 Welly Proiect: -schimbarea culorii -interior modificat -adaugat noi elemente La final: Golf 4 1/24 Welly "Masina de scoala" |
Re: Machete in lucru - Kyd
Astept sa termini proiectul, chiar sunt curios ce iese. Spor la treaba.
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Sarbatori fericite tuturor va doresc
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Si tie la fel!
|
Re: Machete in lucru - Kyd
interesant proiect...astept rezultatul final!spor la treaba sa ai si paste fericit iti doresc!
|
Re: Machete in lucru - Kyd
1 Attachment(s)
Primii pasi:
Asta este prima mana de vopsea. Mai urmeaza una sau doua dupa care lacul si polish. |
Re: Machete in lucru - Kyd
salut! nu trebuie sa te gandesti neaparat ca tre sa dai polish. Totul consta sa fie bine aplicat lacul...
pentru un luciu sporit si eliminarea "cojii de portocala", teoretic se procedeaza asa. matuit tot in 3000, apoi 6000, apoi polish la masina de polishat si la mana. spor la treaba! |
Re: Machete in lucru - Kyd
I-am dat si a treia mana de vopsea. A iesit fara "coaja de portocala" dar se poate poate mai lucioasa :). Am sa-ti urmez sfatul
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Ai grija la grosime. Daca aplici prea multa vopsea si mai dai si cantitati generoase de lac exista riscul sa se ciobeasca pe muchiile portierelor/capotelor.
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
4 Attachment(s)
Din pacate am avut putin timp la dispozitie pentru ea dar nu am renuntat.Cam asa arata in prezent. Mai am de lucru la bord,la jante,sa o colantez si sa ii fac caseta cu SCOALA. Cam atat pentru azi...din pacate
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Frumos ce ai facut pana acum!
|
Re: Machete in lucru - Kyd
incet, incet ajungi tu la final...imi place culoarea! mult de tot!
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Foarte fain. Ai talent man :lol: La cat mai multe proiecte
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Frumos ti-a iesit Golful! Felicitari pentru munca depusa si pentru rezultat!
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
finisezi si bordul, scaunele, da?
ce firma pui pe masina? |
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
-interiorul -jantele -sa lipesc reclamele etc (SCOALA DE SOFERI SOSO AUTO) -sa fac caseta cu "SCOALA" |
Re: Machete in lucru - Kyd
sa faci si un capac pt caseta SCOALA cu inscriptia EXAMEN, sau 2 casete separate din care una sa aiba o mica husa
|
Re: Machete in lucru - Kyd
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Kyd
tu, fata de mine esti "the next level" ce fain le lucrezi! :> :))
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:44. |
- Copyright 2026 4Tuning