![]() |
9 Attachment(s)
Bună, aș dorii să imi prezint și eu mașina...
După o lungă perioadă de timp mam hotărât să îmi prezint mașina. Este vorba de un E36 Sedan din 1997 cu motor de 1.8 benzină 116cp, ca și dotări în data achiziției aș putea enumera Servodirecție, Oglinzi electrice heliomate, jante aliaj pe 16 originale Bmw, mașina în momentul de față are 242630 de km și de când am cumparat-o adică de aproape 2 ani avea 234000 deci nu prea am circulat cu ea, pe parcursul acestor 2 ani am schimbat unele piese pe mașină dintre care aș enumera jantele care acum sunt niște Oz Hartge pe 17, am schimbat Volanul care este acum de piele, am schimbat maneta de schimbător cu una de la Opel Astra bineînțeles am tăiat pentru că vroiam să fie cât mai scurtă și simplă, am schimbat farurile cu unele Bosch cu lupă la care am pus Xenon pe fază scurtă, kit retrofit, și angel Eyes ccfl, am schimbat tapițeria la scaunele din față că erau rupte, am schimbat finala de la evacuare cu unul universal dar mie imi place sunetul lui. Pe viitorul apropiat vreau să achiziționez Bară față M cu lip, suspensie reglabilă sport, jante care sper să fie Style 22... Climatronic pe viitorul mai îndepărtat... Vă pun câteva poze cum era mașina la achiziție, și cum arată acum, aștept orice fel de sugestii păreri indiferent că sunt bune sau rele More pics... Angel Eyes + Retrofit 😄 Jante Oz Hartge 8j ET 35 Mașina în starea în care era astă vară... Winter mode On |
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Mulțumesc de Edit skillzu 😄😄😄
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Nice levy . . . sunt alex :) mult succes si sper sa iasa ceva frumos din proiect si fara avioane , te salut
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Quote:
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
1 Attachment(s)
A sosit și prima piesă 😀😀😃
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
1 Attachment(s)
Să zicem bun venit suspensiilor reglabile😀😀😀, încet încet vin piesele...
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Bafta in continuare! Ai inceput bine si sigur o sa iasa ceva frumos :D
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Quote:
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Pe mine ma depaseste putin ideea ca o masina care nu are nici macar geamuri electrice pe fata, ca sa nu mai zic de un A/C (fie el chiar si manual), are nevoie de o bara de M sau alte chestii "ca sa arate bine". Dar asa sunt eu, mai ciudat in gandire....
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Quote:
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
1 Attachment(s)
Între timp au ajuns jantele... Welcome Bmw Style 22 7,5j ET 41 😜😜😜
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Quote:
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Quote:
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
1 Attachment(s)
A sosit kitul de brațe față de la Ta-Technix... Să fie binevenit😜😜😜
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
brate Ta Technix ?? Nu exista asa ceva
Pana acum ai dat o in bara cu suspensia,bratele...singurele ok sunt jantele. Decat sa fi luat toate gunoaiele alea,puneai niste brate si bucse Lemforder. |
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Quote:
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Quote:
felicitari pentru proiect.. masina TA..o faci pentru TINE nu pentru altii consider ca multa lume nu isi da seama de costurile pe care le implica personalizarea unei masini..si nu tin cont nici de bugetul posesorului..normal ca fiecare dintre noi ar dori sa puna cele mai smechere piese sus pe masina..dar trebuie sa fim totusi si realisti. bafta pe mai departe |
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Quote:
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Cand ajungi la un nivel mai ridicat al gandirii si al resurselor financiare , realizezi ceva mai greu ca unele persoane care isi doresc o masina cat de cat intretinuta si frumoasa nu au asa multi bani de spart pe o suspensie de 2000 e sau o pereche de jante de 1000-2000 e . Daca stam sa studiem 4tuning la sectiunea noastra 90% au suspensie ca a ta , inclusiv eu . Personal daca as da timpul inapoi nu as mai opta pentru Ta Technix , o consider mult prea rigida pentru drumurile noastre ... Astept sa-ti vad masina echipata ! Numai bine ! ;)
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Quote:
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Sa făcut comanda și pe partea de audio, ca și Head Unit sa mers pe Alpine un CD player cu USB simplu, boxele față sunt de 13cm de 50w și pe spate 17cm de 60, tot de la Alpine, ca și amplificator am găsit una de la Magnat de 500w, și subwoofer tot de la Magnat de 300w... Vreau ca subwoofer-ul să fie legat pe amplificator, și boxele să fie legate pe cd player... Pozele pun când vin produsele 😄😄😄
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
4 Attachment(s)
Quote:
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
1 Attachment(s)
Încet încet avasnăm, sa montat și interiorul Recaro 😜😜😜... Pe viitor urmează instalația Audio și de schimbat plafonul, încet încet prinde formă mașina 😊😊😊
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
1 Attachment(s)
A sosit și clima cu toate componentele, sper să reușim să montăm, să fie funcționabil, masina începe să imi placă din ce in ce mai mult😜😜😜 se așteaptă primăvara când se va monta jantele bara față și suspensia să fie într-un ceas bun sper 😃😃😃
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Avansezi repede.
Bafta cu proiectul. |
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
Quote:
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
1 Attachment(s)
Pe mașină se montează clima săptămâna viitoare, jantele merg la sablat după care se revopsesc... Am probat bara pe mașină, urmează să iau pielea de pe bancheta spate să pun pe una nerabatabilă că așa nu pot să o prind calumea... Sper ca întro lună să pot circula cu ea😁😁😁 sa schimbat kit-ul pentru faţă sa montat suspensiile când sunt gata jantele se vor regla după jante sunt din ce în ce mai aproape ca să o văd gata pentru monent abia aștept 😉😉😉
|
Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
6 Attachment(s)
Salutare, între timp mașina a primit interior de piele complet ce a fost montat, sa montat suspensia reglabilă, cu bara faţă, sau sablat și vopsit și jantele, care într-un final au ajuns pe mașină, urmează plafon negru, și corectat punctele de rugină rămase pe mașină... Începem să prindem formă 😋😋😋
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:48. |
- Copyright 2026 4Tuning