Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/41101-logan-restu-masinilori-7-9-cai-putere-lumea.html)

frectzie 13-05-07 22:57

logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
Dragi tovarasi si soferi uitaizi ce am gasit http://www.autoexpert.ro/el/arhiva/n...acia+logan/?j= asta e pt. voi:D bost de 7-9 cai putet si costa 2 milioane sau 60 euro:evil: :twisted: :-P :lol: 8)

einstein1984 15-05-07 15:00

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
Cat rahat maninca aia..........!
Amestecul ala era bogat pentru ca era sonda lambda si catalizatorul rece (si motorul era reglat in bucla deschisa)! Nu pentru ca filtrul lor de rahat face mare lucru. La al doilea test era motorul incalzit corect si normal ca dadea puterea nominala.
Bine, daca habar nu ai de functionarea motorului, te duci imediat si-ti iei 2 filtre din astea sport, ca deh, dau jdamiii de cai putere!

NT33EXE 15-05-07 15:12

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
ei, nu mai fi rautacios...8)
si oricum nu se merita sa dopezi un logan...

fuzzy 15-05-07 15:34

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
hai ca un pic acolo tot se merita... nu se merita sa investesti bani cu duiumul dar sa o personalizezi eu zic ca merita :D

keemo 15-05-07 15:35

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
boostu e doar ptr logan sau ptr orice dacie..sau orice masina ?? nu inteleg..nu am citit tot articolul imi explica cineva ?!

Pro-Racer 15-05-07 15:39

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
E pt orice masina cum spune si titlul threadului numa k a fost testata pe un logan.

keemo 15-05-07 15:42

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
hmmmm dar nush dak se merita ptr 2 milioane....??? nu prea sunt incantat ...mai mult de 9 cai nu poti sa storci ?!

einstein1984 15-05-07 19:34

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
Nepoate, e frectzie (filtrul, nu initiatorul topicului). Aia 9 cai nu sunt in plus, ii avea motorul si cu filtrul lui, insa nu erau treziti la prima masuratoare.
Cine nu ma crede e liber sa arunce un oci aici: http://www.max-boost.co.uk/max-boost...mentAirFilters
sau aici, daca vreti sa vedeti uzura marita la motor cu filtru de aer "sport": http://www.max-boost.co.uk/max-boost...ge%20Board.htm

Eagleee 16-05-07 12:12

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
Prostie mare, este pur reclama...JR...de acum in colo nici nu am sa ma uit la filtrele astea, it fool's you...importatorul ne ia pa misto...
Despre Valentin Manus, ori nu stie ce vorbeste, ori numai numele este pus peste un articol...

Nemilosu 21-05-07 16:58

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
frectie frectie frectie

adiv 22-05-07 03:38

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
BOOST ? de la un filtru de aer ? :lol: 9 cai ? Asta ar insemna o crestere de putere (BOOST :lol: ) de 12%. Cam mult doar de la un filtru de aer nu ?

200SX 23-05-07 19:04

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
o chestie e sigura diferenta de sunet intre filtrul din carcasa cu care vine masina standard si un filtru conic, chiar se simte (daca ai un pic de ureche muzicala)

frectzie 23-05-07 20:35

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
adevarul de k e multa munca da dk vrei un pik de senzatzi tari suportzi costul:)):)):))

OveR 24-05-07 01:43

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
frate si io inainte traiam cu impresia ca filtru sport e vezi domne tare...
dar sincer am ajuns la concluzia ca imi da motorul peste cap .. cum se incalzeste trage aer cald si nu mai trage masina sub nici o forma

TheForce 27-05-07 14:52

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
E fix p..a filtru d aer...nu are rost..

Bobby boss 27-05-07 15:25

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
Investitie inutila

mae 28-05-07 14:36

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
e cam mult 2 mil .daca tot vre filtru sport se gasesc la preturi mult mai mici si calitate buna

Geo_ZGA 29-06-07 17:42

Re: logan(si restu masinilori) => 7-9 cai putere in plus PENTRU TOATA LUMEA
 
:lol: mai punem si un ornament de toba, mai luam si de acolo 2-3 cai...ca arata frumos, e lucios :lol: si cu un eleron de neam prost taiem aerul :P ca sa nu se ridice masina de la sol cand atingem 200 km/h cu a 2a :lol:
e reclama de cel mai prost gust...dar frumos facut articolul, aproape ca il crezi :lol:
eu ma gandesc asa: filtrul de aer "sport" nu ajuta cu nimic masina, decat daca...sufera modificari majore si atunci motorul necesita mai mult aer RECE. atunci, da, scoti tubulatura veche si pui filtru "sport", altfel...castigi un sunet mai simpatic :)


All times are GMT +2. The time now is 22:24.

- Copyright 2026 4Tuning