Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Suceava (https://forum.4tuning.ro/91-suceava.html)
-   -   Masini si discutii din Vatra Dornei (https://forum.4tuning.ro/91-suceava/40407-masini-discutii-vatra-dornei.html)

Y O B 06-05-07 16:27

Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Aici suntem noi cei cativa din Vatra Dornei care suntem pasionati de masini si de tuning.

Y O B 06-05-07 16:32

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
2 Attachment(s)
Cateva masini din Vatra Dornei. Din umilul nostru oras.

07_XRL 06-05-07 16:36

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
2 Attachment(s)
Attachment 263986 Attachment 263987

Soferu' 06-05-07 16:37

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
5 Attachment(s)
Bai fratzilor ce tot va mutati de colo colo. Stati intr-un loc. Sa pun si aici pozele cu doua masinutze din Dorna dar care stau mai mult pe la Bucuresti, dar pana la urma sunt din dorna si ne mandrim cu ele.

07_XRL 06-05-07 16:37

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
super tari masinile, a trecut omu cu volvo zilele trecute pe langa si ia ridicat putzin turatiile , se auzea frumos tare blow off valve`ul si asta numai cu 200 si ceva de cai , dar cand va ajunge la 600 .....

Y O B 06-05-07 16:40

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Fratilor da ce rapizi mai sunteti. Il asteptam si pe bull sa ne arate muzica lui din Dacie.:peace: :peace: :peace:

maf 06-05-07 17:16

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
dc nu organizati anul urmator cu ocazia serbarilor zapezii acolo la voi, pe un lac inghetzat sau unde e alunecos dar destul spatiu, o cursa de manevrabilitate :) ? ...... masini vad ca aveti ;) .......

bull 06-05-07 17:25

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Nu e o ideea rea maf , vom tzine cont de propunere si vom incerca sa facem ceva , sunt destui impatimiti ai driftului si ar fi frumos sa vedem ce stiu pe gheata

Y O B 06-05-07 18:46

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
1 Attachment(s)
:peace: .......................................:peace:

Low_Ridah 07-05-07 00:23

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Frumoasa Cupra ...dar si Volvoul ...e destul d sarmant :)....imi pare bine k ati facut un topic aparte ...desi ...voi sunteti acolo o comunitate :) mica ...dar ...sunteti ..va urez bafta :D

Y O B 07-05-07 20:20

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Quote:

Originally Posted by Low_Ridah (Post 888104)
Frumoasa Cupra ...dar si Volvoul ...e destul d sarmant :)....imi pare bine k ati facut un topic aparte ...desi ...voi sunteti acolo o comunitate :) mica ...dar ...sunteti ..va urez bafta :D

Multam frate. Ce sa facem si noi. Incetu cu incetu speram sa intram si noi in lumea tunerilor, mai ales ca intentionam sa org o cursa. Dar nu e nimic concret doar niste intentii.

Y O B 07-05-07 20:30

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
3 Attachment(s)
Sa mai bag ceva poze

Low_Ridah 07-05-07 21:06

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Clubul Crazy Drivers sprijina activitati de genu ...:)....sa ne auzim la start ...:) asa ar fi frumos ;)

CoCaine 08-05-07 00:40

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Eu sunt din Campulung,deci suntem "vecini" :-) Va urez multa bafta,sa ne "auzim" in numar cat mai mare :-P
Curse nu cred ca aveti voi unde sa organizati,cel putin la cat cuneosc eu Dorna..
Va salut!;)

maf 08-05-07 01:03

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
nu cont, sa fie o iarna geroasa sa inghetze iazu de la flt si vedem :)) 2 km lungime si vreo 200 si cv de metrii latime :D ....... sa tina gheatza :D

care e cea mai rapida masina din vatra ?

bull 08-05-07 01:19

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
pai ar fi loc si de liniute se pot face chiar pe centru orasului , si de ceva drifturi este loc , asa cum am mai spus vom incerca sa facem ceva , daca ar fi dupa noi maine vor fi curse dar cum sunt legile si la cat de mult iubeste politia evenimentele de acest gen cred ca va trebui sa ducem ceva munca de convingere cu ceva pers prin acel oras ....

cea mai rapida masina din vatra nu stiu exact care e sunt cateva volvo , rx-8 , leon cupra .....

CoCaine 08-05-07 01:22

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Quote:

Originally Posted by bull (Post 890072)
pai ar fi loc si de liniute se pot face chiar pe centru orasului , si de ceva drifturi este loc , asa cum am mai spus vom incerca sa facem ceva , daca ar fi dupa noi maine vor fi curse dar cum sunt legile si la cat de mult iubeste politia evenimentele de acest gen cred ca va trebui sa ducem ceva munca de convingere cu ceva pers prin acel oras ....

Tocmai,sa nu credeti ca e usor sa organizezi un eveniment de genul asta..In principiu,la cat e de mica Dorna (no offence) ar trebui sa aveti o pila ceva pe la Politie,Primarie si ce mai trebuie..
Va recomand mai intai sa participati la alte intalniri,sa vedeti cum e,sa va faceti o echipa,iar altii va vor da o mana de ajutor cu logistica si alte chestii..
In toate e un inceput..
Numai bine va ureaza 'vecinu' CoCaine ;)

bull 08-05-07 01:26

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
pe la concursuri de gen am fost si stim care sunt mersurile cei drept nu am participat, avem ceva cunostinte care au organizat evenimente de genu si care cred ca ne vor sprijini , vom vedea....nimic nu e usor

bull 08-05-07 01:33

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
3 Attachment(s)
ceva foto cu masina....

Attachment 264977 Attachment 264978 Attachment 264979

Low_Ridah 08-05-07 11:17

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Ihiiii ....ce seamana cu Dacia lu' Nitro ;))..si in portbagaj la fel ...:P....numai k u ai oleak mai multa putere :P....

Poate ne auzim pe la cursa pe la Suceava ...cand va fi asta ....totusi ...din cate ati vazut pe forum la Crazy Drivers ....nu cred k se va mai tine la sfarsitul lunii mai ...din cauza cupei Fia GT ...oricum ...sa speram k se va tine pe undeva paproape de zilele Sucevei :)...si puteti veni atunci ...si veti vedea exact ce implica o cursa....Eu sper din toata inmia sa aducetzi macar o parte din Sporturile cu Motor si prin Vatra :)....

Domnu CoCaine ...u nu stai prin T13 :-? ...:P....k o vad parcata pacolo cu stikeru 4tuning tzantsos pe ea ;))...

Numai bine si sa ne auzim cat d curand :)

CoCaine 08-05-07 15:54

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Quote:

Originally Posted by Low_Ridah (Post 890371)
Domnu CoCaine ...u nu stai prin T13 :-? ...:P....k o vad parcata pacolo cu stikeru 4tuning tzantsos pe ea ;))...

Yeah baby,that`s me :-P

Low_Ridah 08-05-07 17:51

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Observasi eu ceva suspect cu masina din fatza la 13 ....si asta din poza....ideea e k am facut legatura prea greu :))) poate ne auzim la o cafea prin Camelot :)

CoCaine 08-05-07 20:53

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Quote:

Originally Posted by Low_Ridah (Post 890950)
Observasi eu ceva suspect cu masina din fatza la 13 ....si asta din poza....ideea e k am facut legatura prea greu :))) poate ne auzim la o cafea prin Camelot :)

Cum sa nu?da si tu un pm cu id tau de mess si ne 'auzim' ;)

Y O B 09-05-07 11:49

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Bai fratilor, chiar nu-mi vine sa cred cata agitatie pe topicul asta. Curse mai putem face si pe aeroporul de la Floreni(10km de Dorna) e destul de lung, pista e foarte buna numai ca trebuie curatata de mizerie. Oricum la cursa de la Sv vreau sa particip, numai sa se faca odata ca numai am rabdare. La Cluj nu m-am bagat
din cauza ca era masina in rodaj.

CoCaine 09-05-07 11:59

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Dar ce masina ai?Cred ca ar fi bine sa incepeti cei din Dorna sa va prezentati masinile pe acest topic..;)
Va salut!

Y O B 09-05-07 12:01

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Deocamdata am un 307 benzinar. In scurt timp va urma un A4 2.5 Tdi

Low_Ridah 09-05-07 13:00

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
De ce nu un A4 ...tot benzina :-s.....de ce stricati masinile cu dieseluri :(....oricum ...fiecare cu cel doare ...dar ....jtiu multi oameni care cred k dieselurile sunt mai eficiente k benzinarele ...nu contesc acest lucru asupra uinor marci ...dar ...totusi ..:( un A4 3.0 q ;;) nu suna :D

Y O B 09-05-07 13:10

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Quote:

Originally Posted by Low_Ridah (Post 892438)
De ce nu un A4 ...tot benzina :-s.....de ce stricati masinile cu dieseluri :(....oricum ...fiecare cu cel doare ...dar ....jtiu multi oameni care cred k dieselurile sunt mai eficiente k benzinarele ...nu contesc acest lucru asupra uinor marci ...dar ...totusi ..:( un A4 3.0 q ;;) nu suna :D

Imi i-au diesel pt ca in Vatra Dornei benzina este foarte proasta, indiferent de la ce benzinarie pun, fie ea Rompetrol, Petrom sau Lukoil. La toate pun apa si imi frec masina. Deja cu 307 am o groaza de probleme din cauza benzinei. Si intr-adevar ai drepate suna frumos 3.0 dar ce zici de 2.7 T quattro. Am avut ocazia sa merg cu un A6 motorizarea asta si crede-ma ca ii da ceata la 3.0

Low_Ridah 09-05-07 15:45

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Nu zic k nu shefu....ziceam si eu aja ....k un 3.0 suna mai bine decat 2.5 tdi...doar ata ...

oricum ....nu miar placea nici A4 ...nici A6 ...poate doar RS4 ...RS6....S3 ...de la Audi ...in rest ...mai nimic ...S1 ....S2 si astea suna bine :P

Y O B 09-05-07 16:20

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Quote:

Originally Posted by Low_Ridah (Post 892648)
Nu zic k nu shefu....ziceam si eu aja ....k un 3.0 suna mai bine decat 2.5 tdi...doar ata ...

oricum ....nu miar placea nici A4 ...nici A6 ...poate doar RS4 ...RS6....S3 ...de la Audi ...in rest ...mai nimic ...S1 ....S2 si astea suna bine :P

Si mie mi-ar place sa fie cu S in fata cifrelor da de unde atatea finante:D . Da tu ce masina ai vrea?

Low_Ridah 09-05-07 18:05

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
incepe cu M si se termina cu 3....;)) nu fac pretentzii prea mari ...ma multumesc cu E30 :) ...asta e visul meu

Y O B 09-05-07 18:11

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Quote:

Originally Posted by Low_Ridah (Post 892901)
incepe cu M si se termina cu 3....;)) nu fac pretentzii prea mari ...ma multumesc cu E30 :) ...asta e visul meu

sper sa ti se indeplineasca

Low_Ridah 09-05-07 19:44

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Se va indeplini asta cand va ramane si Tiriac fara bani :(

Y O B 10-05-07 20:29

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
2 Attachment(s)
Lume lume se vinde una Bucata Vw Passat 1.9 TDI 131Cp, full fara navigatie
PRET 13 500E

Soferu' 10-05-07 22:22

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Servus baieti,. Care mai e viata p-aici? Auzi Yobule isi vinde Marius masina. Pacat ca e frumoasa rau. Oricum in curand ceva poze noi. Si e o idee buna sa ne prezentam noi si masinile noastre.

Y O B 10-05-07 22:25

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
Quote:

Originally Posted by Soferu' (Post 895168)
Servus baieti,. Care mai e viata p-aici? Auzi Yobule isi vinde Marius masina. Pacat ca e frumoasa rau. Oricum in curand ceva poze noi. Si e o idee buna sa ne prezentam noi si masinile noastre.

Da soferule si-l vinde. Intradevar e frumoasa masina dar deja e veche. Isi mai schimba si omul masina nu? Oricum cred ca-si va lua un A6 ultimu model. Am fost cu el la Bistrita si s-a interesat de un A6 ultimu model.

Y O B 10-05-07 22:30

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
4 Attachment(s)
Si inca ceva poze. Multe cu masina mea.

07_XRL 14-05-07 00:48

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
2 Attachment(s)
in sfarsit am reusit si io sa fac foto ziua....

Attachment 268185 Attachment 268186

07_XRL 14-05-07 00:53

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
ultima achizitie.....
Attachment 268187 Attachment 268188 Attachment 268189

PoToS 14-05-07 16:21

Re: Masini si discutii din Vatra Dornei
 
hm,,,frumoase masini pe aici..imi plac.. sa le stapaniti cu placere si la tot mai multi cai :D


All times are GMT +2. The time now is 04:54.

- Copyright 2026 4Tuning