![]() |
Masini tari din Iasi
3 Attachment(s)
Haideti sa punem aici poze cu toate frumusetile din Iasi.. avem cateva si e pacat sa nu apara aici..
Bijuteria asta am gasit-o plictisindu-se in parcare la Mall ;) |
azi am putut vedea un masseratti .... super marfa in iasi ... cu nr de BT .... inmatriculat ( deci nu avea nr de leasing ) marfa tare
|
yeah l-am vazut in trecere pe pacurari si eu azi, nu ne-am putut tine de el ca eram in citroenu diesel :( Oricum, asezata masina ;)
|
am ramas cu gura cascata cand am vazut-o nu am ce spune .... dak ai bani ai ce vrei ;) .. las' ca o sa castig eu la loz in plic ;)
|
si eu la Bingooooooooooooooooooooooooooo.....ink un numar si castigam.....
|
hmmm ... vrem poze ca si eu am vazut multe masini !
|
da` chryslerul crossfire l-ati vazut? e negru si se ascundea in spate la Tester. Nu am avut camera la mine ca tare l-as fi tras in poza. daca luni mai e acolo ... nu scapa
|
4 Attachment(s)
:arrow: Care Asta? :peace:!!!
|
3 Attachment(s)
:arrow: 206 Tunat!
|
3 Attachment(s)
pai da...
|
mai Codrine . .da tare modest mai esti :))
|
daca nu-i frumoasa....o scot..
|
hai ca`i frumos rx-8, da mai frumos ii peugeotu` :lol: :P
|
Quote:
Quote:
Quote:
|
wei daca va mai certati si aici va rup urekile :lol: :P
|
Hai ca avem si un Ferrari 550 Maranello care circula prin Iasi :D
|
eu am pus consumul acolo ca sa nu se mai pacaleasca si altii....dar fiecare a inteles altceva...
|
Re:
Quote:
|
vrei sa spui ca pt 231 CP ai baga in ea 30 de litri pt fie care suta? :roll: gandeste-te ca masina lui stefan consuma 12-13 si are 200 de cai. cu un cip, filtru si evacuare ajungi lejer performantele rx-ului, poate chiar le si intreci.. mult mai ieftin, mai fiabil si chiar destul de frumos ;)
|
dar gandeste`te ca RX`ul are altfel de motor..... Wankel daca mai tzii tu minte!.....Si ala P A P A AAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!Si crezi ca ajungi cu CIP`ul si evacuarea si`un amarat de filtru la 230 de cp ?Asa usor............... :roll:
|
cu tristete va anunt ca mercedesul meu a plecat intr-o lume mai buna...
a fost cumparat de un baiat din iasi, sper sa il pastreze si sa-l faca mai frumos decat am reusit eu sa-l fac... pentru detalii despre masina il puteti intreba mai multe pe Andrei LaMishto... el stie istoricul ei... |
pai dc ai renuntat la masina ?
PS: am vazut un SLK 56 AMG argintiu....mi`o cazut fatza :yikes: ! e al lui Nedal daca nu ma insel :roll: |
ma duc sa-mi iau un 320 d din 2000-2002 si-mi mai trebuiau niste bani... :(
|
da un slk c200 compresor nu`tz placi ? 1,8 16v 160 CP :roll:
|
Re:
Quote:
am mers cu unul, si e inghesuit... |
nu prea cred eu ca e masina de femeie slk`u :roll: ! oricum daca zici ca nu incapi in el e nasol...SLK e cea mai buna varianta de la mercedes avind in vedere rap. calitate/eleganta/sportivitate !
cand a fost expozitia auto la sala sporturilor din iasi, a fost si mercedes cu un C200 si ajungea la 31,200 E cu tot cu taxe vamale...iar dupa parerea mea, era cea mai buna alegere dintre toate masinile prezente acolo ! |
Re:
Quote:
parca ai zice 31 milioane lei....maaamaaa....e ditamai suma!....... |
Re:
Quote:
|
Re:
nu iti iei mertzan de dragul de a spune ca ai mertzan ! daca vrei o masina adevarata de la mercedes, alegerea e SLK...restul sunt praf in oki !
in alte oridine de idei, daca nu iti permiti, nu te bagi...sau poti apela la o alta marca de masina care ofera aceeasi putere, dar mai putin lux si calitate ! aici ar trebui sa se mearga pe ideea \"de ce sa beau coniac cand pot sa beau bere si sa ma simt la fel de bine\" :wink: PS: Quote:
vorbeam cu HolySoul printr`un topic pe aici de dotarile standard si optionale (preturi) si zic io ca daca iti iei mertz probabil ca vrei geamuri electrice si spate + incalzire...si astea sar lejer peste 1000 E ! in concluzie, tre` sa ai banu` gros ca sa achizitionezi un mertz ! daca esti figurant de 2 lei (ca numa astia vin cu suma la limita, si nu se gandesc ca masina aia mai trebuie intretinuta, gazu costa o gramada la consumul pe care il are, is daca cumva tre` sa schimbi bucsaraia mai dai si un rinichi) vii frumos cu 20.000 E max, ai luat un model mai vechi o tzira, dotari standard, si incepi sa te spargi in figuri ca ai mertz ! pe de alta parte, un om care se respecta, ori se limiteaza la alta masina ori are prea multi bani din start si isi permite sa achizitioneze masina si are si bani de gaz, reparatii, etc. nu poti sa achizitionezi o masina ca mercedes, bmw, sau alte marci luxoase cu bani stransi in 1-2 ani si fara o afacere in prealabil care sa iti asigure banii de gaz, reparatii si ce mai trebuie ! parerea mea... :roll: Quote:
PS2: http://www.wdtrading.com/motor/new/BENZ%20SLK.jpg :lol: 8) |
Quote:
La motoarele turbo castigul de putere doar din CIp este de aprox. 15% de unde daca facem un calcul simplu ies 29.25 CP, daca mai punem si filtru si evacuare ies cahiar mai multi de 231. Normal ca motorul este altfel. Asta este si farmecul lui Maxda RX8. Mie mi-a placut foarte mult masina asta. Pana in momentl in care am vazut ca are 4 usu. Nu suport un Coupe in 4 usi. Nu mai este coupe. Dar asta este problema mea si nu trebuie generalizata. Bafta |
eu am 190 si am vrut slk, insa am renuntat in favoare lui rx-8 pentru ca are doar doua locuri... cine spune ca nu-i loc in modelul nou de slk nu stie ce vorbeste... eu sunt si corpolent pe langa faptul ca sunt inalt
slk 200 are 170 de cai aprox slk 250 are 270 de cai aprox - e futere de tampesti masina...dar... precum am spus... 2 locuri si nu-i de femeie... nu te joci cu acceleratia...cu nimic in masina aia... e prea tare... dar si foarte scumpa la dotari(sistemul audio harman kardon 2500 euro, jante amg pe 18 inca 1300, pachet optic amg 3000, si mai sunt cateva chestii care lipsesc: scut, senzor de ploaie, alarma... nimicuri) |
Re:
Quote:
p.s. incearca sa pastrezi un ton moderat, nu-mi place cand cineva spune despre mine ca nu stiu ce vorbesc, am suficienta experienta in auto ca sa nu deschid gura daca nu stiu ce vreau sa spun |
Acuma 20 min am vazut`o in Iasi!Superba masina....Ma refer la Mertzu din Bacau....Adik noul Mertz din Iasi!.... Felicitari!!! Pentru munca depusa la ea!aaaaa...si`am vazut si Ferarriul Maranello......in actiune prin centru la Semafor...A plecat PUSCA....si un sunet de admirat!....O masina de nota 10!!!
|
io inca n`am vazut pe ala cu ferrari da sper sa`l bunghesc odata prin oras :lol:
|
citeste cu atentie ce-am spus... eu vorbeam de noul slk si tu de vechiul...te-ai simtit lezat degeaba
|
alooo ! poate va prind ca va certati :twisted:
PS: am vazut si eu pe ala cu ferrari ! PS2: mi`o cazut fatza :yikes: |
Care fatza?Aia de la spate??
:lol: :peace: |
nu inteleg ce va tot agitati atata dupa un ferrari ... mare schema .... important e cel care-l conduce dupa parerea mea ... strainii cand vad un ferrari nu le cade fata precum romanilor
|
Re:
Quote:
|
poti zice ce vrei .. pe mine nu ma impresioneaza prea tare si asta pentru ca nu sunt un fan al masinilor de acest gen.
la intrebarea daca ai avea-o ce ai face cu ea ... as raspunde ceea ce gandeste toata lumea :) http://img219.echo.cx/img219/3439/fe...torclub.th.jpg |
| All times are GMT +2. The time now is 22:34. |
- Copyright 2026 4Tuning