Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   Audi 80 (B2) quattro (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/39287-audi-80-b2-quattro.html)

BN-01-WSO 23-04-07 22:44

Audi 80 (B2) quattro
 
2 Attachment(s)
Salutare! Acesta este Audi-ul meu

BN-01-WSO 24-04-07 13:16

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by BN-01-WSO (Post 867699)
Acesta este furtunul de care am nevoie. Eu is din bistritza

cine ma poate ajuta? PM

GAby645 26-04-07 22:12

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
da ala nu e 1.8s e injectie :oops:

GAby645 26-04-07 23:43

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
"s" ... din cate stiu eu e carburatie! Am avut B3 1,8s si era carburatie

swat_delta1 06-05-07 01:33

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 873193)
"s" ... din cate stiu eu e carburatie! Am avut B3 1,8s si era carburatie

ala din imagine sigur e injectie ca nu seamana cu al meu care e tot 1,8 da carburatie...si poti sa incerci la dezmembrari ca tre sa aiba si furtunu ala cre ca nu iti ia mai mule de 10 ron pe el..

BN-01-WSO 08-05-07 13:28

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by swat_delta1 (Post 886718)
ala din imagine sigur e injectie ca nu seamana cu al meu care e tot 1,8 da carburatie...si poti sa incerci la dezmembrari ca tre sa aiba si furtunu ala cre ca nu iti ia mai mule de 10 ron pe el..

ala din stanga i carburatzie da iam facut transplant de pe alalalt. :D Am facut rost shi de furtun darnu merge cum ar trebui. Se ineaca sau nu jtiu ce draq are.
Sper sai dau de cap :(

GAby645 10-05-07 22:24

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
mai pune si u niste poze !!
ai mai facut ceva pe la ea??

BN-01-WSO 11-05-07 08:54

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 895171)
mai pune si u niste poze !!
ai mai facut ceva pe la ea??

Iam mai schimbat aripile, ushile dar prioritar este motoru sa mearga shi dupa aia in functzie de fonduri mai vad eu ceo sai mai fac. Acum ashtept sami pun diferentzialu shi cardanu k nu lea avut pe ea. Dupa aia cu timpu nijte jentzi shi o vopsea.

maier sergiu 11-05-07 20:59

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
E cam belea cu injectiile alea sunt puternice dar foarte pretentioase verifica-ti prima si prima data pompa de benzina tre sa bage minim 10 atmosfere altfel nu va merge bine niciodata am umblat de nebun cu o injectie din aia la toate servisurile din judet si nimeni nu io dat de capat tre sa gasesti pe cineva care chiar se pricepe la ele vacumurile tre sa fie la locul lor sa nu traga deloc aer fals e complicat :rolleyes2

BN-01-WSO 12-05-07 00:37

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by maier sergiu (Post 896635)
E cam belea cu injectiile alea sunt puternice dar foarte pretentioase verifica-ti prima si prima data pompa de benzina tre sa bage minim 10 atmosfere altfel nu va merge bine niciodata am umblat de nebun cu o injectie din aia la toate servisurile din judet si nimeni nu io dat de capat tre sa gasesti pe cineva care chiar se pricepe la ele vacumurile tre sa fie la locul lor sa nu traga deloc aer fals e complicat :rolleyes2

Pompa parerea mea e ca baga din moment ce se deschid injectoarele numa treaba e k nu am conductele ei originale ci am pus nijte furtune in locul unde vine legata pompa posibil sa traga aer, nu shtiu ce sa mai cred:shock: In acelashi timp ma gandesc k ar fi aprinderea. Apas acceleratzia o tzin la un anumit punct, sta o vreme dupa aia se accelereaza cum ar trebui dupa care iar scad turele shi tot asha. Dak incerc sa pornesc de pe loc, o tzin accelerata in blana cum iau picioru depe ambreiaj scad turele shi da sa moara. :rolleyes2 draq shti ce are:cry:

maier sergiu 12-05-07 20:33

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
majoritatea problemelor vin de la pompa de benzina tre sa bage min 10 atmosfere degeaba deschid injectoarele ca si cu 4,5 atm. deschid pune un manometru pe ea si vezi exact debitul oricum tre sa ai mult noroc sa-l faci sa mearga singur nu te chinui sincer cauta un specialist altfel nici o sansa credema tre sa verifice presiunea pe cap sunt multe si nu merge cu testerul ca e mecanic, cunosc situatia atata am umblat cu a mea ca deja cunosc bine cum functioneaza inj. mecanica oricum multa bafta :sad:

GAby645 24-05-07 21:21

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
vad ca mai ai unu de piese!! ala ce motor are??

BN-01-WSO 28-05-07 08:36

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 918269)
vad ca mai ai unu de piese!! ala ce motor are??

poi de pe ala am loat motoru 1.8 gte 112CP

Cretzu_bv 02-07-07 12:49

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
super buna masinutza!!!ai grija de ea si s-o stapanesti sanatos!!am si eu un B2 d 1.6 numa k nu CC k al tau da oricum sunt mandru d el:)

BN-01-WSO 02-07-07 18:41

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by Cretzu_bv (Post 977224)
super buna masinutza!!!ai grija de ea si s-o stapanesti sanatos!!am si eu un B2 d 1.6 numa k nu CC k al tau da oricum sunt mandru d el:)

Ms ms. Acuma m-am apucat de ea: reparatzie capitala (sau ceva de genu)!
Mi-am luat bucshe, vreau s-o izolez, sa-i pun diferentzialu shi cardanu shi intr-un final o vopsea! Astea in functzie de bani k ashtias marea problema:( . Bafta shi tzie cu al tau. Pune nijte poze. Ciao

BN-01-WSO 04-08-07 08:40

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
2 Attachment(s)
Shtie careva unde ash putea gasi o pereche de faruri de audi 90 shi stopuri spate roshii de v8? ms fain

BN-01-WSO 04-08-07 08:40

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by BN-01-WSO (Post 1029607)
Shtie careva unde ash putea gasi o pereche de faruri de audi 90 shi stopuri spate roshii de v8? ms fain

shi spoilere la unn pretz bun :D

cipiysarbu 22-08-07 11:09

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Sal sunt din timisoara si am si eu un audi butoias si 89 si am o problema:imi curgea lichid de frana pe la un etrier si am vrut sa schimb garnituri le asa ca l-am desfacut iar acuma nu mai pot sa il montez ca are un arc in inerior ca nu se poate monta decat cu o presa speciala am inteles as vrea sa stiu da ati mai facut care va dinre voi asa ceva si cum ati reusit sa il asamblati eu am umblat peste tot in oras si nu are la nici un servis v-as ruga mult sa ma ajutati.
va multumesc anticipat

BN-01-WSO 06-11-08 22:05

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
5 Attachment(s)
ZbaCk in bizZniss. A inceput procesul de restaurare:D:D:D

BN-01-WSO 06-11-08 22:07

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
10 Attachment(s)
Neshte poze cu ce-am mai lucrat:

BN-01-WSO 06-11-08 22:14

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Urmeaza peticitul, izolatul shi instalatul motorului. Un 1.8 ke-jetronic. Bani shi timp sa fie:D:rolleyes2

powerbmw2001 08-11-08 11:52

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
mai ai ceva de munca dar pina la urma cred ca vei reusi!bafta in continuare

BN-01-WSO 09-11-08 09:41

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by powerbmw2001 (Post 1850821)
mai ai ceva de munca dar pina la urma cred ca vei reusi!bafta in continuare

Ms pt incurajari. De lucru este la greu, cam greu cu fondurile. Bafta shi tzie.

powerbmw2001 03-12-08 09:02

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
in ce stadiu sunt lucrarile?de sarbatori mergi cu ea?

BN-01-WSO 01-02-09 13:46

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
10 Attachment(s)
Intre timp am mai lucrat cate ceva: am sudat spatele, podu pedalier, am scos suportul bateriei, vopsit shi bucshat bratele shi punte fatza & spate, vopsit compartimentul motor, etc.

nospherat 02-02-09 20:45

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Salutare!Interesant ce faci tu!Am o masca nou nouta pt masina ta si mai multe sigle Audi noi daca te intereseaza da'mi un PM!

BN-02_TZY 15-02-09 20:56

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Mai pune poze cu ceai mai lucrat

dmo.mihai 04-03-09 13:49

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
bafta si sper sa iasa cat mai frumos

BN-01-WSO 06-04-09 00:06

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Mi-am pus motoru, cutia, diferentzialu, cardanu si instalatzia electrica, conductele de benzina, etrierii etc. Urmeaza sa-mi ttrag conductele de frana, sa-mi vopsesc interioarele. Dupa aia pus rezervoru si dat cheie :peace:

BN-01-WSO 06-04-09 00:07

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Sper sa pot face nejte poze saptamana asta.

Ingerasul99 12-04-09 20:28

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Foarte frumos ce faci tu acolo,mai ales dupa atata timp, felicitarile mele si spor la munca.

CoCaine 15-04-09 23:13

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Hai cu pozele alea8)

audi90 13-07-09 16:57

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
misto masina spor la treaba esti un adevarat pasionat
felicitari :)

Bogdan.IS 22-07-09 21:41

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
foarte frumos gestul :D , m-ai tinene la curent :-)

dell 26 21-08-09 21:37

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
eu am unu ca al tau dar i-am pus motorul de pe modelulde 93 quatro si iti recomand sa faci la fel la cat ai lucrat la caroserie

BN-01-WSO 07-12-09 17:37

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
in sfarsit am mai apucat sa mai fac cate ceva! Mi-am facut rost si de faruri de audi 90. Am tras conductele de frana, miam vopsit interioarele. Sper sa o termin cat mai repede ca deja mam saturat.

BN-01-WSO 07-12-09 17:45

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
6 Attachment(s)
Am facut rost de un aaparat shi am facut si cateva poze.

audi90 01-01-10 16:37

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
ai gasit faruri de audi 90 pe unde ca si eu caut o perechie :?:iese super misto ce faci tu acolo :)

neschimbat 03-01-10 09:53

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
aceashi culoare sau ai de gand sa faci ceva mai iesit in evidentza?

BN-02_TZY 03-01-10 20:50

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by audi90 (Post 2938429)
ai gasit faruri de audi 90 pe unde ca si eu caut o perechie :?:iese super misto ce faci tu acolo :)

Mi-am gasit o pereche de faruri si leam pus lupa pe faza scurta shi leam facut negre. Poate reusesc sa le fac o poza. Intre timp mi-am facut rost de o pereche de jante OZ TURBO. Saptamana asta o sa-mi pun alta chiuloasa de golf2 gti cu injectzie electronica si la sfarsitul saptamanaii sper sal pornesc. Toate cele bune si un an fericit


All times are GMT +2. The time now is 08:56.

- Copyright 2026 4Tuning