![]() |
Audi 80 (B2) quattro
2 Attachment(s)
Salutare! Acesta este Audi-ul meu
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
da ala nu e 1.8s e injectie :oops:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
"s" ... din cate stiu eu e carburatie! Am avut B3 1,8s si era carburatie
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Quote:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Quote:
Sper sai dau de cap :( |
Re: Audi 80 (B2) quattro
mai pune si u niste poze !!
ai mai facut ceva pe la ea?? |
Re: Audi 80 (B2) quattro
3 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
E cam belea cu injectiile alea sunt puternice dar foarte pretentioase verifica-ti prima si prima data pompa de benzina tre sa bage minim 10 atmosfere altfel nu va merge bine niciodata am umblat de nebun cu o injectie din aia la toate servisurile din judet si nimeni nu io dat de capat tre sa gasesti pe cineva care chiar se pricepe la ele vacumurile tre sa fie la locul lor sa nu traga deloc aer fals e complicat :rolleyes2
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Quote:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
majoritatea problemelor vin de la pompa de benzina tre sa bage min 10 atmosfere degeaba deschid injectoarele ca si cu 4,5 atm. deschid pune un manometru pe ea si vezi exact debitul oricum tre sa ai mult noroc sa-l faci sa mearga singur nu te chinui sincer cauta un specialist altfel nici o sansa credema tre sa verifice presiunea pe cap sunt multe si nu merge cu testerul ca e mecanic, cunosc situatia atata am umblat cu a mea ca deja cunosc bine cum functioneaza inj. mecanica oricum multa bafta :sad:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
vad ca mai ai unu de piese!! ala ce motor are??
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Quote:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
super buna masinutza!!!ai grija de ea si s-o stapanesti sanatos!!am si eu un B2 d 1.6 numa k nu CC k al tau da oricum sunt mandru d el:)
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Quote:
Mi-am luat bucshe, vreau s-o izolez, sa-i pun diferentzialu shi cardanu shi intr-un final o vopsea! Astea in functzie de bani k ashtias marea problema:( . Bafta shi tzie cu al tau. Pune nijte poze. Ciao |
Re: Audi 80 (B2) quattro
2 Attachment(s)
Shtie careva unde ash putea gasi o pereche de faruri de audi 90 shi stopuri spate roshii de v8? ms fain
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Quote:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Sal sunt din timisoara si am si eu un audi butoias si 89 si am o problema:imi curgea lichid de frana pe la un etrier si am vrut sa schimb garnituri le asa ca l-am desfacut iar acuma nu mai pot sa il montez ca are un arc in inerior ca nu se poate monta decat cu o presa speciala am inteles as vrea sa stiu da ati mai facut care va dinre voi asa ceva si cum ati reusit sa il asamblati eu am umblat peste tot in oras si nu are la nici un servis v-as ruga mult sa ma ajutati.
va multumesc anticipat |
Re: Audi 80 (B2) quattro
5 Attachment(s)
ZbaCk in bizZniss. A inceput procesul de restaurare:D:D:D
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
10 Attachment(s)
Neshte poze cu ce-am mai lucrat:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Urmeaza peticitul, izolatul shi instalatul motorului. Un 1.8 ke-jetronic. Bani shi timp sa fie:D:rolleyes2
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
mai ai ceva de munca dar pina la urma cred ca vei reusi!bafta in continuare
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Quote:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
in ce stadiu sunt lucrarile?de sarbatori mergi cu ea?
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
10 Attachment(s)
Intre timp am mai lucrat cate ceva: am sudat spatele, podu pedalier, am scos suportul bateriei, vopsit shi bucshat bratele shi punte fatza & spate, vopsit compartimentul motor, etc.
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Salutare!Interesant ce faci tu!Am o masca nou nouta pt masina ta si mai multe sigle Audi noi daca te intereseaza da'mi un PM!
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Mai pune poze cu ceai mai lucrat
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
bafta si sper sa iasa cat mai frumos
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Mi-am pus motoru, cutia, diferentzialu, cardanu si instalatzia electrica, conductele de benzina, etrierii etc. Urmeaza sa-mi ttrag conductele de frana, sa-mi vopsesc interioarele. Dupa aia pus rezervoru si dat cheie :peace:
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Sper sa pot face nejte poze saptamana asta.
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Foarte frumos ce faci tu acolo,mai ales dupa atata timp, felicitarile mele si spor la munca.
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Hai cu pozele alea8)
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
misto masina spor la treaba esti un adevarat pasionat
felicitari :) |
Re: Audi 80 (B2) quattro
foarte frumos gestul :D , m-ai tinene la curent :-)
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
eu am unu ca al tau dar i-am pus motorul de pe modelulde 93 quatro si iti recomand sa faci la fel la cat ai lucrat la caroserie
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
in sfarsit am mai apucat sa mai fac cate ceva! Mi-am facut rost si de faruri de audi 90. Am tras conductele de frana, miam vopsit interioarele. Sper sa o termin cat mai repede ca deja mam saturat.
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
6 Attachment(s)
Am facut rost de un aaparat shi am facut si cateva poze.
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
ai gasit faruri de audi 90 pe unde ca si eu caut o perechie :?:iese super misto ce faci tu acolo :)
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
aceashi culoare sau ai de gand sa faci ceva mai iesit in evidentza?
|
Re: Audi 80 (B2) quattro
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:56. |
- Copyright 2026 4Tuning