Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   orice masina cu maxim 180cp (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/3925-masina-maxim-180cp.html)

AudiPerformance 05-03-05 03:04

orice masina cu maxim 180cp
 
provoc orice masina cu maxim 180cp! honda civic vti

zGb 05-03-05 10:23

<-------
am undeva pana in 180 de cai...nu sunt nici mult prea departe

AudiPerformance 05-03-05 18:40

eu oricum am 160cp! si nici o modificare.... ideea era ca pe mine ma interesa o masina stock (neumblata) dar nu e nici un fel de problema ne dam cand vrei!

im570rm 10-03-05 04:53

i wanna see this...cand cand cand? :D

AudiPerformance 10-03-05 08:04

pai nu stiu... eu il astept pe zgb sa vina cu o propunere si atunci se va sti clar.... totusi sper ca nu azi pt k ninge afara si eu nu mai am baterie la masina... :lol: :lol: :lol: :lol:

EvLSant0S 10-03-05 13:51

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"im570rm\"
i wanna see this...cand cand cand? :D

ntz ntz ntz :lol: ce`i cu intrebarea asta man ? :) se stie... la legale :) :)

stai pe fir.. :P

im570rm 11-03-05 06:09

asta e varianta oficiala...dar neoficial... :lol:

AudiPerformance 11-03-05 09:06

neoficial nr meu de tel este 0722.429.422/0788.215.543.... astept un tel si vorbim si neoficial :).... pentru mine nu este o problema.....
aaaa... dar fi-ti atenti ca eu ma dau numai pe 2-3000 de coco cum scrie in ziare :lol: :D :lol: :D (era doar o gluma ca sa mai destindem atmosfera) eu ma dau si cu masini modificate (acum depinde si cat de modificate)
cum am zis masina mea este stock deci din cauza asta am pus max 180cp stock (dar se poate si altfel)

Soichiro 12-03-05 09:15

Respect proprietarului de Honda, mult succes in distrugerea tractoarelor flash-uite cu impresii de bolid. Rezultatul este deja clar, oricum. :lol: :lol:

EvLSant0S 12-03-05 12:07

inca nu e asa clar , la honda mai e un picutz de lucru , dupa aia... va papa ... golfurile..

im570rm 13-03-05 05:39

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
inca nu e asa clar , la honda mai e un picutz de lucru , dupa aia... va papa ... golfurile..


daca stia ca nu fuge cum trebuie dc mi-a zis ie inainte ca nu crede ca o sa aiba probleme cu golful...

EvLSant0S 13-03-05 08:16

haios e faptul ca TRAGEA ! .. bine ! ... pe magheru si peste tot.. insa.. s`a phutut.. asta e.. revansa.. alta data...

DnI 13-03-05 11:45

nu se compara cuplul unui 1.9 TDI chipuit cu un 1.6 aspirat...
hai sa fim seriosi...

Soichiro 13-03-05 13:06

Nu cuplul face treaba in turatii mari, acolo deja e in scadere. Cu ce Golf s-a dat Civicul? Are 6 viteze Golf-ul?

EvLSant0S 13-03-05 13:27

Dap , eu asa tin minte ..372 nm , 165 cp la roata .. fuge bine bine golful ..

AudiPerformance 13-03-05 15:35

mai oamenilor voi chiar nu intelegeti!!! putea sa aiba cuplu 1000 ca tot nu-l ajuta asa mult... dieselul nu este o masina de sprint si asta o stie toata lumea... am si eu 2 dieseluri acasa si sunt foarte bune, cuplu mare DAR nu sunt masini de acceleratie!
da im570rm am zis ca nu o sa am probleme dar nu stiam ca o sa-mi faca figuri pt ca nu am schimbat filtru de benzina si nu am curatat injectoarele! e o mare diferenta intre o masina din 1992 si 2002 sunt cam 10 ani daca ma ajuta pe mine matematica... si acesti 10 ani constau in tehnologie, diferente de km si multi alti factori! eu imi fac masina saptamana asta, o aduc la zi si ma dau cu toate golfurile din insomnia nu e problema!
sa vedem atunci daca TRAGE SAU NU! sa vedem daca mai conteaza cuplul asa mult...

Soichiro 13-03-05 15:53

Atunci asteptam cu nerabdare rezultatul DUPA ce iti pui masina la punct. Eu cel putin o sa-l savurez. :lol:

AudiPerformance 13-03-05 15:58

oricum acum cu masina asa cum este zgb a avut doar 30-40cm in fata.... in aceste conditii nu stiu cam cat a contat cuplul lui -372nm- si cuplul meu 160nm (am gresti cand am spus ca am cuplu 180)
vorbim la sfarsitul acestei saptamani!!!

Hondarul 13-03-05 16:01

Masina ta are mai multi cai decat cuplu... Cuplu ai undeva pe la 145 Nm.

Uita-te pe carfolio.com :wink:

zGb 13-03-05 16:05

el nu crede in carfolio :)
audi ai uitat sa spui ca eu am avut de recuperat ca am plecat tarziu dar bine :)
oricum sunt destul de convins ca daca iti pui masina la punct fuge mai rau ca a mea chiar daca imi pun harta cealalta!

AudiPerformance 13-03-05 16:06

eu am in fata cartea masinii.... daca aia de pe carfolio stiu mai bine decat aia de la honda ce cuplu are masina mea inseamna ca eu sunt cel putin nebun sa mai tin cartea masinii....

AudiPerformance 13-03-05 19:28

nu mai conteaza cine a plecat primul, cine a avut masina pregatita sau ce mai am eu de facut la masina si tu... conteaza doar ca la finalul cursei tu ai fost in fata mea! nu sunt suparat, nu port ranchiuna ci pot sa spun doar RESPECT! tine-o tot asa si abia astept sa ne mai dam...

zGb 13-03-05 19:45

Corect!
Respect!
Cu placere te astept cu toate ca imi dau seama de rezultat!

im570rm 18-03-05 04:09

sunt f. curios cum trage cand o sa o pui la punct.Respekt gia! :lol: :lol:

Marinica 21-03-05 18:40

Cuplul nu conteaza decat la tractoare(sa fie cat mai mare la turatie cat mai mica), la masinile sport conteaza ca, cuplul sa fie la o turatie mai mare si pe o plaja de turatii cat mai mare(ca sa te poti baza pe masina cand dai si tu o inferioara...) Si tipul cu Honda nu stiu de ce se lauda atata, pana la urma sunt masini si masini(nimeni nu stie ce e sub capota lor). Deci mai gandeste-te, pana sa provoci toata lumea.

Marinica 21-03-05 18:41

P.S. Nu am vrut sa-ti compar Honda cu un tractor... :twisted:

AudiPerformance 21-03-05 19:40

ma laud?? nu inteleg care este problema... faptul ca am o masina foarte capabila (cel putin o sa ma cat de curand pentru ca va suferi niste reparatii foarte serioase si modificari) pentru ce motor are cred ca imi permite sa-mi laud masina... nu stiu daca ai citit bine dar eu nu m-am laudat cu masina ci doar masina... si faptul ca vreau sa ma dau cu toti care au pana in 180cp stock eu nu cred ca e un motiv sa ma laud ci doar placerea pe care o am atunci cand fac asta... ma rog sunt fel de fel de oameni cu fel de fel de idei....

AudiPerformance 21-03-05 19:45

si inca ceva.. in viata nu castigi totdeauna si trebuie sa inveti sa accepti ca si pierzi... daca vroiam sa castig spuneam ca provoc toate masinile stock pana in 140cp.. dar atunci ce satisfactie mai aveam??? si daca ma dau cu altii mai jos decat mine ma injosesc... asa ca eu zic sa te mai gandesti

EvLSant0S 22-03-05 11:56

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Marinica\"
P.S. Nu am vrut sa-ti compar Honda cu un tractor... :twisted:

and you are...... ?! :roll:

AudiPerformance 22-03-05 12:47

marinica vroiam sa te intreb si eu ceva... ai carnet??? pura curiozitate... ai masina? daca ai masina ti-ai cumparat-o din banii tai sau ti-au luata parintii tai?

Bogdan_16v 22-03-05 14:51

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Marinica\"
(nimeni nu stie ce e sub capota lor).

Daca tu nu stii, nu generaliza. Poate lumea stie si tu esti singurul amarat ramas pe-afara. Ce zici de asta?

Quote:

Nu am vrut sa-ti compar Honda cu un tractor...
Daca taceai, filozof ramaneai. Greuceanu nr. n-shpe s-a trezit vorbind. Oricum, era o vorba, \"vrabia malai viseaza\".

SEBASTIAN 08-05-05 05:29

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Marinica\"
Cuplul nu conteaza decat la tractoare(sa fie cat mai mare la turatie cat mai mica), la masinile sport conteaza ca, cuplul sa fie la o turatie mai mare si pe o plaja de turatii cat mai mare(ca sa te poti baza pe masina cand dai si tu o inferioara...) Si tipul cu Honda nu stiu de ce se lauda atata, pana la urma sunt masini si masini(nimeni nu stie ce e sub capota lor). Deci mai gandeste-te, pana sa provoci toata lumea.


Sti tu ceva dar esti departe de adevar.

vec 01-06-05 20:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"AudiPerformance\"
ma laud?? nu inteleg care este problema... faptul ca am o masina foarte capabila (cel putin o sa ma cat de curand pentru ca va suferi niste reparatii foarte serioase si modificari) pentru ce motor are cred ca imi permite sa-mi laud masina... nu stiu daca ai citit bine dar eu nu m-am laudat cu masina ci doar masina... si faptul ca vreau sa ma dau cu toti care au pana in 180cp stock eu nu cred ca e un motiv sa ma laud ci doar placerea pe care o am atunci cand fac asta... ma rog sunt fel de fel de oameni cu fel de fel de idei....


Vorba multa, multa saracia omului. Un Astra de 150cp il accepti ? Unde si cand ? Ca vorbesti prea mult.

vec 01-06-05 20:19

Re:
 
[quote=\"Marinica\"]Cuplul nu conteaza decat la tractoare(sa fie cat mai mare la turatie cat mai mica), la masinile sport conteaza ca, cuplul sa fie la o turatie mai mare si pe o plaja de turatii cat mai mare(ca sa te poti baza pe masina cand dai si tu o inferioara...) Si tipul cu Honda nu stiu de ce se lauda atata, pana la urma sunt masini si masini(nimeni nu stie ce e sub capota lor). Deci mai gandeste-te, pana sa provoci toata lumea.[/quote



Marinica du-te tata si fa putina nanita ca poate ti-e somn, pentru masinile de strada cuplu conteaza, pt dragstere care au cai mai multi decat Nm nu conteaza.. oricum tu nu ai nici o treaba cu masinile. :D

AudiPerformance 02-06-05 08:22

vecule dar sti prea bine ca nu mai am masina! cu ce vrei sa ma dau cu franta? cu tractorasul?

daca vrei ma dau cu tine cu cielo pentru ca suntem pe acolo!

ce zici? cielo vs elantra????

hai pune poneii in miscare si astept un raspuns!!

D_M_X 02-06-05 15:42

vec-ule am eu o vectra ptr frantza...cred ca o stii (din cate am auzit masina ca i-a dat-o lu frantza a luat-o de la vectra asta de care zic eu) si apropo stai sa-mi fac masina si la primul drum de buc vedem ce poate frantza asta ca am vazut ca lu sad-u i-a dat-o la legale.

Gabi 04-06-05 05:47

Intrebare: who is Frantza ?! :oops: GSi-ul cu numere de France, de care zicea Andrei la Baneasa \"Au, ma impacheteaza asta!\" ?

viviesp 06-06-05 20:10

pacat ca ai vandut masina.... :evil:
mai vroiam si eu o data. :wink:

AudiPerformance 06-06-05 20:13

lasa lasa vivi ca iti pregatesc eu ceva! de fapt sti despre ce e vorba dar se modifica anumite aspecte in datele problemei!!

come prepared :lol:

RoSonic 06-06-05 20:24

Provocare incheiata.... ca nu mai exista obiectul provocarii...


All times are GMT +2. The time now is 07:12.

- Copyright 2026 4Tuning