Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Caut masina - BMW ursulet (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/3848-caut-masina-bmw-ursulet.html)

adi01 26-02-05 22:13

dap.. oricum ... planuiesc un BMW Ursulet.. dar consumu cum e la el?

Hondarul 26-02-05 22:35

depinde ce motor. Daca iei 318 (adica motor 1.8 ) consuma subtire. Daca iei 325 (motor de 2.5) consuma cam mult, 12-15 in orash.

Masina ta insa este diesel si pt asta e facuta, consum. :wink:

adi01 27-02-05 00:29

Nush la faza asta cu consumu nu l-am mostenit pe tata :lol: ... nu ma uit la consum.. fac plinu si dai ... un BMW 320i .. sau 323 eventual .. cat ar consuma.. si cam ce performante ar avea masinile astea 2 :wink:

Hondarul 27-02-05 09:04

Pai intra mah pe www.carfolio.com si afla performante despre orice masina.

Dai la search BMW 323 si vezi acolo.

adi01 27-02-05 13:12

Thanx :) si cam la ce pret ar ajunge un 323i sau 320i .. la noi .. in ROmania... SH .. dar nu prea fugarit... ( daca exista asa ceva ) :wink:

Hondarul 27-02-05 18:14

Pai cred ca unul frumushel este cam 3000 E.

adi01 01-03-05 21:05

3000E hmm si la pretu asta poate sa fie si in rodaj nu ?: :lol: :lol: :lol: .. asta pana in 5000E sa gasesc ceva .. mijto

driver 02-03-05 14:44

pai frate daca ai 5000 dc nu iei pisica? la 3000gasesti un urs 320 super

teddy 02-03-05 15:51

confirm, daca ai rabdare gasesti E36 \"pisica\" !!!BUNA!!! la 5000 de euro de prin 92-93... si nu se compara cu E30, totusi :)

R3Kin 07-03-05 11:28

Am un ursulet de vanzare 323,caroserie de M3(aripi umflate)piele,jante,etc.Vreau pe el 2300e.Mai ai de bagat bani in el pentru look.Mecanica este ok(motor,cutie,bucsarae)Si daca esti cunoscator are autoblocant.Pentru poze mail la [email protected]

Gabi_323i 13-03-05 09:39

sigur caroserie de m3, te credem

COObra 13-03-05 11:56

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Am un ursulet de vanzare 323,caroserie de M3(aripi umflate)piele,jante,etc.Vreau pe el 2300e.Mai ai de bagat bani in el pentru look.Mecanica este ok(motor,cutie,bucsarae)Si daca esti cunoscator are autoblocant.Pentru poze mail la [email protected]

de ce trebuie sa fii cunoscator pentru un autoblocant? :roll:

R3Kin 13-03-05 22:12

In primul rand am poze cu masina asa ca se poate vedea ca este de M3 caroseria.Am spus ca trebuie sa fie cunoscatori pentru autoblocant deoarece cunosc cateva specimene care pun problema:da a mea de ce nu face cerculete asa? :wink:

disco3 17-03-05 14:16

in privinta consumului la 323 iti pot spune eu pt ca am unul si in oras mers la blana, cel putin mie imi ia 22-25l\\100km, iar la mers normal adica schimbat la 2500-3000 tot nu scapi fara 14, decat poate la mers de noapte cand toate stopurile sunt pe intermitent, iar ca masina de vanzare iti pot oferi un 318 carburatie in 4 portiere din 85 care este in stare bunicica dar tre sa alergi putin pt acte, care exista dar e un pic de alergat si vreau pe ea 1000E, asta nu sare de 10 in oras ., dar nici nu fuge ca 2.3, :lol: :lol: asa ca va trebui sa alegi vrei fuga sau vrei consum redus :lol: :lol: :lol:

Gabi_323i 17-03-05 14:27

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
In primul rand am poze cu masina asa ca se poate vedea ca este de M3 caroseria.Am spus ca trebuie sa fie cunoscatori pentru autoblocant deoarece cunosc cateva specimene care pun problema:da a mea de ce nu face cerculete asa? :wink:

.


ia arata-ne si noua pozele cu masina, daca tot zici ca e caroserie de m3 :shock:

disco3 17-03-05 14:31

si eu sunt foarte curios daca nu cumva o fi ceva de genul VITAN-TUNING, facut din fibra si gata a iesit o coaja de M3.Iar daca este pa bune M3, si cu autoblocant si cu ce mai zice el pe acolo pretul este destul de atragator :lol: :lol: :lol: :lol:

aleks 21-09-05 12:08

si marmota... se dadea cu m3-ul :lol: :lol:

cc13 22-09-05 07:51

voi chiar credeati ca exista masina ???
abia asteptam sa-mi incarce pagina sa vad si io acea masina cu caroseri de M3 dar cred ca s-a speriat omu' :roll:

yo_tipu 21-04-07 10:29

Re: Caut masina - BMW ursulet
 
in 3000 de euro imi gasesc un 325ix in 2 usi in stare buna , cum credeti ca e mai bine sa ma apuc de cautat: pe net , in ziare sau prin tirgurile din orase mai mici (ex:bacau,etc) ca sigur nu toti oamenii stiu sa intre pe net. poate am bafta sa-l iau de la vreun mos sau de la vreun baiat care a avut grija de ea ca de ochii din cap.

si la ce probleme majore ar trebui sa ma astept

paul_boss 26-05-07 23:57

Re: Caut masina - BMW ursulet
 
am si eu un urs din 87 modificat in germania (tunat frumusel) in 93 motor 2500 171 cp, 170.000 km, nustiu daca au fost facuti toti cu motoru asta sau cu ala vechi. il dau in 4000 euro. am sa adaug si foto curand.

Turbo110 05-06-07 23:10

Re: Caut masina - BMW ursulet
 
frate......cind vrei bmw nu te mai intereseaza consumu........daca vrei masina sa consume putin orienteazate spre alta masina
........iti spun asta ca nu cunosc bmw care sa consume sub 12% care iti spune mai putin parerea mea ca minte.....

Turbo110 05-06-07 23:12

Re: Caut masina - BMW ursulet
 
pentru baiatu cu caroseria de m chiar as fi curios sa vad niste poze.....

MC Mate 09-06-07 21:12

Re: Caut masina - BMW ursulet
 
exact cum a spus turbo, vrei bmw nu tre sa te intereseze consumul, k poti sa-ti iei si un 2.0 care sa-ti manance 18 si la fel poti sa-ti iei un 2.5 care sa consume 12.Eu am 2.5 si mananca 17-18 si am un prieten, acelasi motor 12-13 deci vrei BMW pune deoparte bani de benzina

mariursulet 13-06-07 19:49

Re: Caut masina - BMW ursulet
 
salut! un 320i sport in perfecta stare ff frumos, intretinut ,nu te intereseaza ?suna-ma ! 0724 697 496 marian jante 17 super frumoase.


All times are GMT +2. The time now is 09:38.

- Copyright 2026 4Tuning