Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 318IA 1988 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/381688-e30-318ia-1988-a.html)

rekinu10yun 13-07-13 11:51

E30 - 318IA 1988
 
6 Attachment(s)
salut...m-am decis sa-mi prezint masina mea.un e30 318i automat,stoc,l-am prcurat in urma cu 1an,luni vor iesi numerele:).ceva poze cu el din iarna.

Xelo 13-07-13 16:58

Re: E30 - 318IA 1988
 
Nu il vinzi ? :)

bobo2889 13-07-13 19:01

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by rekinu10yun (Post 5525588)
salut...m-am decis sa-mi prezint masina mea.un e30 318i automat,stoc,l-am prcurat in urma cu 1an,luni vor iesi numerele:).ceva poze cu el din iarna.

f frumos, am si eu unu din 89 cu motor de 2000 dar am de lucru la motor, nu merge in parametrii lui deloc si e f greu sa gasesti un mecanic bun

rekinu10yun 13-07-13 21:43

Re: E30 - 318IA 1988
 
nu e de vanzare...abea astept sa ies cu el dupa 1 an de stationare in garaj

hmg15 13-07-13 21:53

Re: E30 - 318IA 1988
 
l-ai inmatriculat ? cat te-a dus ?

rekinu10yun 25-07-13 14:50

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by hmg15 (Post 5525973)
l-ai inmatriculat ? cat te-a dus ?

a sarit pragul de 2000 euro total

rekinu10yun 07-08-13 21:42

Re: E30 - 318IA 1988
 
gata am terminat si cu inmatriculatul,o sa revin cu poze recente

RacerJunior 07-08-13 22:37

Re: E30 - 318IA 1988
 
Frumoasa masina. Succes cu ea.

Adam-Adrian 08-08-13 09:12

Re: E30 - 318IA 1988
 
Ce viitor se aude pentru ea ? Modificari ceva ?

rekinu10yun 08-08-13 14:27

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by RacerJunior (Post 5544618)
Frumoasa masina. Succes cu ea.

mersi,cat despre modificari,o sa ramana cam stoc,doar la interior cu scaunele si bancheta o sa le schimb sau le tapitez,si probabil o suspensie mai joasa:-)

rekinu10yun 22-09-13 18:15

Re: E30 - 318IA 1988
 
4 Attachment(s)
niste poze proaspete cu ursu'

last_don 23-09-13 10:16

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by rekinu10yun (Post 5576876)
niste poze proaspete cu ursu'

Sfat...Da jos chinezaria aia argintie de pe masca..Chiar nu e mai interesanta masina...

scrisit 23-09-13 15:29

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by last_don (Post 5577289)
Sfat...Da jos chinezaria aia argintie de pe masca..Chiar nu e mai interesanta masina...

Ba e, are personalitate.

11alex 23-09-13 20:18

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by last_don (Post 5577289)
Sfat...Da jos chinezaria aia argintie de pe masca..Chiar nu e mai interesanta masina...

+1...

rekinu10yun 24-09-13 19:34

Re: E30 - 318IA 1988
 
3 Attachment(s)
mai stie careva din bucuresti ceva de masina asta?am vandut-o in urma cu 2 ani pe undeva in bucuresti nu stiu care sector...vroiam sa vad daca mai exista

83 EPU 24-09-13 20:08

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by last_don (Post 5577289)
Sfat...Da jos chinezaria aia argintie de pe masca..Chiar nu e mai interesanta masina...

De acord cu tine don-ule!

rekinu10yun 31-05-14 16:19

Re: E30 - 318IA 1988
 
2 Attachment(s)
Un upgrade

BMWE3O 08-06-14 01:27

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by rekinu10yun (Post 5711924)
Un upgrade

Salut , am tot vazut ursu-l prin trafic in Brasov ce pot spune . . . foarte original , ingrijit si frumos , pune o suspensie sport si o sa fie perfect :) in rest e ce trebe ! sa ai parte de el si noroc de el.

rekinu10yun 08-06-14 13:55

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by BMWE3O (Post 5714390)
Salut , am tot vazut ursu-l prin trafic in Brasov ce pot spune . . . foarte original , ingrijit si frumos , pune o suspensie sport si o sa fie perfect :) in rest e ce trebe ! sa ai parte de el si noroc de el.

sper sa o montez pana pe 20 la fest:-)

Cipilica 11-06-14 21:47

Re: E30 - 318IA 1988
 
Mă īnșel sau duminică ne_am intersectat pe Siriu?

rekinu10yun 14-06-14 10:54

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by Cipilica (Post 5715530)
Mă īnșel sau duminică ne_am intersectat pe Siriu?

mai mult ca sigur,prietena mea e din buzau,si merg mai des pe ruta asta:))

rekinu10yun 17-06-14 15:08

Re: E30 - 318IA 1988
 
1 Attachment(s)
Am vopsit si barile

rekinu10yun 09-07-14 19:10

Re: E30 - 318IA 1988
 
am si eu o problema cu semnalu luminos din bord,semnalizarea pe stanga nu vrea sa se aprinda,am luat becuri noi si leam schimbat,dar tot nu vrea sa se aprinda,poate ma puteti ajuta...

316i 11-07-14 11:03

Re: E30 - 318IA 1988
 
Ai un traseu intrerupt pe placa de la ceasuri. Probeaza cu alte ceasuri functionale.

rekinu10yun 12-07-14 20:48

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by 316i (Post 5724555)
Ai un traseu intrerupt pe placa de la ceasuri. Probeaza cu alte ceasuri functionale.

asta nu am incercato' desi ma gandisem la asta,mersi pt sfat,o sa incerc...

rekinu10yun 04-08-14 19:39

Re: E30 - 318IA 1988
 
3 Attachment(s)
si suspensia

topser 05-08-14 18:14

Re: E30 - 318IA 1988
 
asa mai merge, s-a asezat bine ...bravo

Adam-Adrian 07-08-14 13:06

Re: E30 - 318IA 1988
 
Altă treabă . 1 sfat : dă jos stickerele cu D ( Germania ) și ăla cu ABS . Nu de alta , dar n-au treabă și se vede urāt . Mult succes cu ea īn continuare .

rekinu10yun 26-01-15 12:51

Re: E30 - 318IA 1988
 
4 Attachment(s)
am pus antena electrica si semnale fumurii

lalyus 26-01-15 14:49

Re: E30 - 318IA 1988
 
Quote:

Originally Posted by rekinu10yun (Post 5775911)
am pus antena electrica si semnale fumurii

Frumos tare ursu, ar mai trebui coborat nitel :D in rest forta spor la treaba incontinuare.

rekinu10yun 16-02-15 16:35

Re: E30 - 318IA 1988
 
1 Attachment(s)
una din vara


All times are GMT +2. The time now is 20:21.

- Copyright 2026 4Tuning