Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   Club Cosworth (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/38152-club-cosworth.html)

bogdan 11-04-07 14:45

Club Cosworth
 
hai ca stiu ca suntem putini adica 3 cu motoare de 2000 si inca cativa cu V6 da poate ne strangem,mai e cineva si eu nu stiu?
escort,sierra,scorpio............numai coss sa fie

bil1706 11-04-07 19:33

Re: Club Cosworth
 
Ia baga si tu ceva poze bre' pe aici.....daca tot vrei sa se stranga cossie'sitii

cosworthbg 11-04-07 22:54

Re: Club Cosworth
 
Hi,are there many cosworths in Romania? Do you have a club? When do you gather together on meetings? What models are your cars? We could make BG-Romanian cosworth fens meeting,there are several enthusiasts over here :lol:

bogdan 12-04-07 08:35

Re: Club Cosworth
 
poze cu ce?

bil1706 12-04-07 09:30

Re: Club Cosworth
 
Pai cu ce ai putea pune poze...... cu Sierra/ Escort ...

bogdan 12-04-07 10:03

Re: Club Cosworth
 
nu am facut topicul asta sa vedeti cum arata o sierra sau un escort coss ,eu vreau sa gasesc posesorii lor care sunt sigur ca stiu cum arata masinile lor ,iar daca vor ei pot sa posteze poze cu ele

bogdan 12-04-07 12:36

Re: Club Cosworth
 
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...lbum=387&pos=4
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...bum=387&pos=52
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...bum=387&pos=77
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=387&pos=136
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=387&pos=161
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=387&pos=179
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=387&pos=192
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=387&pos=201
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=387&pos=212
https://www.4tuning.ro/gal/displayima...um=387&pos=223
asta sunt eu la ultima aparitie

bil1706 12-04-07 17:14

Re: Club Cosworth
 
eeeee...asa mai merge, dar sa stii ca tu nici nu aveai masina cand ma uitam eu la filmuletele astea :))
Le stiu, si "e" salvate de mult pe CD
Auzi bre', nu ai si tu 4 jante de tabla pe 14 pt Sierra ?

bogdan 12-04-07 18:19

Re: Club Cosworth
 
cum adica nu aveam masina cand te uitai tu la filmele astea :)) le-ai vazut acum 5-6 ani?:)) nu nu am jante de tabla ca nu am ce sa fac cu ele, eu folosesc doar 16

bil1706 12-04-07 19:28

Re: Club Cosworth
 
am glumit bre' la faza cu masina :))

Prelud Hondarescu 14-04-07 08:12

Re: Club Cosworth
 
New in the club :D
Sierra Cosworth 4x4 `92
Stiti pe cineva care are 2 planetare de fata?

cosworthbg 14-04-07 09:36

Re: Club Cosworth
 
2 Attachment(s)
My car :!: 8)

codrin44 14-04-07 09:40

Re: Club Cosworth
 
nice picture! some movies with the beast runing?

cosworthbg 14-04-07 10:07

Re: Club Cosworth
 
http://www.vbox7.com/play:95b834f2
http://www.vbox7.com/play:1278e81a

:-)

codrin44 14-04-07 17:33

Re: Club Cosworth
 
i can't see them :( and from the title (cossie vs. suzuki) seems to be "interesting". maybe, if u can, upload here.
is it 24v?

florin_cars 14-04-07 19:13

Re: Club Cosworth
 
merg filmele codrine..si e 16V..motor de Sierra Cosworth..cum sa fie V6?:D
si asa 16V e longitudinal si de abia intra acolo..ce sa mai zicem de un V6 :-P

wowww nu cred k a avut sanse Suzuki turbo, de la inceput a pierdut mult..auch..ce a plecat Cossu :shock: :shock: :twisted:

0-400m 11.97sec :peace:

codrin44 14-04-07 20:16

Re: Club Cosworth
 
nu pot sa le vad....si mi-e ciuda.stiu cat loc trebuie unui V6 de la gabi, da...verificam si eu, ca e cam ciudat, hop tzop, un bulgar

florin_cars 14-04-07 20:47

Re: Club Cosworth
 
hop tzop :lol: esti dus :oops:

pai la Gabi e loc k e RWD..dar pt 4x4 sau FWD..chiar e putin loc sub capota aia de Escort...

eu dau pe link..apare fereastra si se incarca mai greu, dar apare f rpd banda rosie si incep filmele ...ciudat k nu-ti merge..oricum sunt faine :D:D iar racheta rosie zboara rau..si pe urma e convertita la 500HP..dar nu mai este film dupa modificare :(

codrin44 15-04-07 12:12

Re: Club Cosworth
 
a cui are 500? a bulgarului care posteaza?

florin_cars 15-04-07 12:27

Re: Club Cosworth
 
dap..
acum are 500, iar in prima parte a filmului avea 400 si mergea tare masinutza, sunt curios dk ne mai pune film si cu cei 500CP ..k asa zicea in finalul filmului :D:D

bogdan 16-04-07 13:21

Re: Club Cosworth
 
Quote:

Originally Posted by Prelud Hondarescu (Post 850724)
New in the club :D
Sierra Cosworth 4x4 `92
Stiti pe cineva care are 2 planetare de fata?

salut!!
daca citeam mai devreme poate ne vedeam ca am fost la VTM la BV saptamana asta .cat de curand o sa ajunga si sierra mea la BV pentru niste interventii,poate stam la o barfa langa masini

Prelud Hondarescu 16-04-07 19:43

Re: Club Cosworth
 
Spre rusinea mea..am ratat VTM-ul de weekendul asta :(
As fi fost curios sa-l vad pe-al tau..pui o poza?
:D
Trebe sa o bag si pe a mea la o sesiune foto

bogdan 16-04-07 22:41

Re: Club Cosworth
 
din pacate toate pozele mele sunt doar pe site si pe forumul asta nu am salvat nimic dar le caut si mai pun ,in linkurile de pe prima foaie sunt cateva filme cu ea dar arata jalnic,am fost interesat mai mult de performante decat de aspect:)) tocmai acum este la "estetica" su dupa la putin "dopaj"

vladimir_VLM 19-04-07 01:24

Re: Club Cosworth
 
primiti in club si... viitori... doritori de motoare cosworth ?! :p

bogdan 19-04-07 09:46

Re: Club Cosworth
 
pai la tine vad o aripa de urs acolo vrei sa-l faci coss?

florin_cars 19-04-07 14:40

Re: Club Cosworth
 
dk este pisicutza(sau modelul ulterior..) VTEC..why not..I think :oops:

bogdan 20-04-07 11:13

Re: Club Cosworth
 
nu cred ca merita ,BMW are motoare destul de puternice asa ca nu vad de ce ar monta un Coss pe BMW ,sincer,si e pacat ,stiu ca multi vor un coss dar lui cel mai bine-i sta pe FORD

florin_cars 24-04-07 23:24

Re: Club Cosworth
 
am spus mai sus...de ce dk are motoare destul de puternice(BMW-ul) altii i-au montat de Honda? din diverse motive..usurime, ture mari...consum mic+putere mare, etc...n-am idee, nu-mi pasa...incercam sa make a point..atata:D

bogdan 30-05-07 09:10

Re: Club Cosworth
 
nimeni nou?

cosworthbg 31-05-07 00:00

Re: Club Cosworth
 
http://videos.streetfire.net/search/...3c0048ac23.htm

bogdan 31-05-07 08:02

Re: Club Cosworth
 
very nice!!!!


All times are GMT +2. The time now is 05:29.

- Copyright 2026 4Tuning