![]() |
Calibra SFI vs espero SFI
Orice distanta
|
Arad-Paris !!! :paper:
|
un astra sfi merge???????????????????
|
dar facem si returul de la paris:)
|
Re: Calibra SFI vs espero SFI
Quote:
|
Merge orice SFI si topicul l-am deschis pentru ca am clientii mei in Constanta.Aici la doua masini a treia are SFI 16 valve.
|
DMX ce va ma frate o provocare nu poti sa accepti? Am deschis topicul degeaba?
AM CEL MAI TARE SFI DIN ORAS. |
Re:
Quote:
Si atunci de ce de fiecare data cand dam o linie ramai in spate ? :zombie: :shock: Vrei sa o facem acum si pe 3 Km ??? :yikes: :twisted: O astfel de \" liniutza \" e chiar de domeniul SF(i)-ului ... sincer ... si asta poate sa confirme oricine de aici ! Ca pe 400 si pe 2 Km te-am vazut numai in oglinda retrovizoare si in aia de la sofer ! :twisted: :twisted: :twisted: Ce rau sunt ... nu ? :lol: |
o fi uitat ca si tu ai SFi :twisted: :twisted: :twisted:
gabi, eu zic sa editezi postul cu \"am al 2-lea SFi din oras\" cel putin pana la proba contrarie :twisted: :twisted: poate ai surpriza ca nu e nici macar al 2-lea :lol: :lol: |
Sfi neumblat in el si dopat pana si-a borat matele din el si era vorba de espero.Daca to tii sa postezi aici pentru tine cand o sa fiu gata o sa fac un topic special,cu dedicatie si filmuletul de rigoare sau crezi ca m-am lasat la mana mea? :))
|
Daca tu ma faci cu Calibra aia, promit ca pun eu filmuletzul pe site alaturi de toate felicitarile mele!! :twisted: :twisted:
Hai sa nu mai visam frumos :!: |
Quote:
Pai ce sa ii fac frate ... eu bag masina in garaj , ma duc sa dorm , ea se duce frumos in farmacie si haleste Naposim , Decanofort , testosteron , Substanon 500 ... nu ai vazut ce scrie pe aripile de fata ? Numai anabolizante pentru ea. Si dimineatza cand ma trezesc e fresh ... si inca i se mai scoala ... si cand prinde cate o gagica buna , o pisicutza , o calibra , o vectra , etc mai poate sa ii dea la buci ... :twisted: Cand o sa fie \" gata \" SFI-ul tau atunci nu o sa mai aiba rost sa ma fac cu tine ... Ptr ca nu o sa mai am SFI ... o sa am LET ... e pe drum dragul de el ... si are vreo 270Bph ... :peace: |
Cristi gasim frate si de masina ta concurent da eu vb cu Andrei.Si cu motorul ala de nu;s cati cai o sa ai facem ceva nu stam degeaba.Eu unul iti urez mult noroc da sti ca mai vroiai tu si turbo...si ai ramas la sfi.Toate la vremea lor keep in touch.
|
Re:
Quote:
Turbo ala ar trebui sa aiba o vama platita ca sa il bag pe masina si o factura fiscala ... Si singur nu m-as fi descurcat cu treburile astea daca nu m-ar fi ajutat in gasirea lui catziva baietzi de nota 10 de la Bucuresti ... care au mai gasit o Vectra Turbo de 330Bph , o Delta Integrale de 305 Bph , si asha mai departe. Nu mi-o lua in nume de rau dar asteapta sa isi rezolve \" problema\" DMX cu espero ptr ca in a 3-a ii face cateodata nazuri si tare sunt si eu curios sa vad rezultatul. Am inteles ca il haleste pe GNT la prima strigare. Si am si eu clientzii mei , tot in Constanta. Si GNT este printre ei. Dar toate la vremea lor ... cum ai spus si tu. 8) |
x-ray: eu deja ti-am luat-o inainte cu let-ul si am avut si ceva timp pentru modificari 8)
daca vrei, dupa ce iti vine, poate ne dam si noi o data :twisted: P.S. motorul meu este din '97 si masina avea immobiliser.eu nu am stiut si nu am luat si contactul cu cheia, asa ca am avut o groaza de probleme(si inca mai am) ca fara ele nu iti va porni masina nici cu cip tuning. |
Re:
Quote:
Dupa aceea au bagat astia de la Opel chip in cheie si contact. De aceea ai avut tu probleme . |
stiu :lol:
|
X-ray : salutare ... si bine te-am gasit acasa.... Dar din cate stiu eu ( si sper sa nu am informatiile grsite ) si GNT te-a avut pe tine in retrovizoare ... nu ii i-au apararea si nu il cunosc personal... daca gresesc corecteaza-ma....SI INCODATA BINE TE_AM GASIT ACASA SI SA NE VEDEM PRIN ORAS SI SA DAM NOROC SI SA MAI STAM DE VB..CA A TRECUT O GRAMADA DE TIMP
|
Re:
Quote:
M-a avut GNT-ul in retrovizoare cand am avut placa si discul de ambreiaj duse ... Acum e alta poveste ... am kit nou , si asta poate sa o confirme si el ca era in magazin cand l-am comandat. :lol: Sa vedem acum rezultatul ... Si cate eugenii vrea sa bage la mijloc. |
tu stii mai bine X-ray : am incredere .. oricum mersii ca mi-ai zis si mie sa mai ma pun si eu al punc cu ultimile detalii
|
Hmm! Mai multa lume te-a avut in retrovizoare si nu s-a repezit sa posteze.Da nu toti \"e\" rau ca altele.Una peste alta cat te-a costat ca al meu e gata rau.Ma refer tot kit-ul cu disc, placa, rulment.Dupa ce-l schimb mai bag eu niste eugenii.
|
Re:
Quote:
Pe bucati nu gasesti ... si daca e sa le iei asha te ajunge mai mult. M-au avut si altii dar tot respectul la 735 AC Snitzer , BMW 540 etc. Mai tzii minte drumul de la Braila inapoi cand am temelit Goful si am luat ceatza de la 5-ar ? |
Re:
Quote:
Pe bucati nu gasesti ... si daca e sa le iei asha te ajunge mai mult. M-au avut si altii dar tot respectul la 735 AC Snitzer , BMW 540 etc. Mai tzii minte drumul de la Braila inapoi cand am temelit Goful si am luat ceatza de la 5-ar ? De el vorbeam ... trepadushul ala la costum si cu ocheari. :lol: |
Ala era un pensionar de 5 lei cu masina de masina sub cur si care se dadea ca perversul cu 130 pana l-am enervat.Da gagica din golf are cosmare si acum de la cum s-a trezit din somn. :D :D :D :D
|
Gabi eu acum am vazut acest topic si asta ptr ca mi-au zis baietii
HAI sa vedem cum stau lucrurile la ora asta intre sfi-urile din oras(care se dau) GNT/DMX.....la ora cand ne-am dat la-am facut si martori juma de oras(numai pe timis si ferdinand) Acum aud ca face afirmatia nesimtita ca el m-a facut....NO COMENT REKIN /SAD......SAD castigator SAD/GNT GNT castigator SAD/DMX sad castigator.... Deci cam fiecare a facut pe altcineva .......si vorbim de sfi neumblat la motor sau cipat Acum sa-ti zic eu Domnu GABI cam care este pozitia mea DE DAT nu am sa ma mai dau cu NIMENI decat la LEGALE ptr ca sunt multi mancatori de k@k@t pe aici si multa invidie...apropo cand ne-am facut noi 2 si mi-ai dat 2-3 tiruri in fata(afirmatie facuta de Domnul George solenta rosie gxg)....si nu are rost sa-mi omor masina si sa se zica dupa aceea ca m-a facut nu stiu cine DOMNUL gnt am inteles ca are montata iar admisia LEXMAUL .....si auzind ca eu am probleme vrea revansa acum ca atunci se uita cum plec de langa el...in fine SCuze se gasesc mereu dar raman rezultatele si la ora asta in cta intre sfi-uri cam cele enumerate de mine mai sus sunt....... SA stii ca afirmatii de genul EU AM CEL MAI BUN SFI DIN ORAS nu tin la mine...si nu stiu ce te-a mintit lumea de mine dar stai calm ca daca te-a facut andrei te fac si eu si singurul motiv ptr care nu o mai bag momentan la linii este ca nu-i gases buba ptr care nu se mai alimenteaza la un moment dat si imi da in nas.........dar stai linistit ca am sa rezolv problema si atunci o sa stam toiti de vorba si vedem ce si cum Bafta si ne mai vedem pe strada |
Ne dam la primele legale daca altfel nu vrei si eu unul nu am afirmat ca am facut pe nimeni.Asa ca cel mai bine de acum incolo ne dam,filmam,si punem filmuletul aici sa vada si lumea de ce ne certam.Si eu tot de motoare neumblate vorbeam.
P.S. Mi-am luat si motor.Ne dam? :lol: :lol: |
Re:
Quote:
dmx -le te-a batut sad????????????? |
da
|
pacat.as fii pus toti banii pe tine dar bine ca nu m-am bagat. :lol:
|
eu zic sa-i pui ca nu se stie....unii stiu ce zic eu :lol:
|
sonda lambda ?
Debitmetru ? |
| All times are GMT +2. The time now is 08:26. |
- Copyright 2026 4Tuning