Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Calibra SFI vs espero SFI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/3768-calibra-sfi-vs-espero-sfi.html)

R3Kin 22-02-05 14:48

Calibra SFI vs espero SFI
 
Orice distanta

RCS. 22-02-05 19:15

Arad-Paris !!! :paper:

vec 23-02-05 01:30

un astra sfi merge???????????????????

vec 23-02-05 01:31

dar facem si returul de la paris:)

catalin rs4 23-02-05 03:47

Re: Calibra SFI vs espero SFI
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Orice distanta

tati fara suparare dar nu mai deschideti topicuri din astea asa pur si simplu fara un rost ii plin forumul de prostii din astea!! :twisted:

R3Kin 23-02-05 08:11

Merge orice SFI si topicul l-am deschis pentru ca am clientii mei in Constanta.Aici la doua masini a treia are SFI 16 valve.

R3Kin 24-02-05 06:52

DMX ce va ma frate o provocare nu poti sa accepti? Am deschis topicul degeaba?
AM CEL MAI TARE SFI DIN ORAS.

X-Ray-Eyes 28-02-05 15:44

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
DMX ce va ma frate o provocare nu poti sa accepti? Am deschis topicul degeaba?
AM CEL MAI TARE SFI DIN ORAS.

:evil_laug
Si atunci de ce de fiecare data cand dam o linie ramai in spate ? :zombie: :shock:
Vrei sa o facem acum si pe 3 Km ??? :yikes:
:twisted:
O astfel de \" liniutza \" e chiar de domeniul SF(i)-ului ... sincer ... si asta poate sa confirme oricine de aici !
Ca pe 400 si pe 2 Km te-am vazut numai in oglinda retrovizoare si in aia de la sofer !
:twisted: :twisted: :twisted:

Ce rau sunt ... nu ?
:lol:

CeReS 01-03-05 00:40

o fi uitat ca si tu ai SFi :twisted: :twisted: :twisted:
gabi, eu zic sa editezi postul cu \"am al 2-lea SFi din oras\"
cel putin pana la proba contrarie :twisted: :twisted:
poate ai surpriza ca nu e nici macar al 2-lea :lol: :lol:

R3Kin 01-03-05 12:42

Sfi neumblat in el si dopat pana si-a borat matele din el si era vorba de espero.Daca to tii sa postezi aici pentru tine cand o sa fiu gata o sa fac un topic special,cu dedicatie si filmuletul de rigoare sau crezi ca m-am lasat la mana mea? :))

CeReS 01-03-05 13:23

Daca tu ma faci cu Calibra aia, promit ca pun eu filmuletzul pe site alaturi de toate felicitarile mele!! :twisted: :twisted:
Hai sa nu mai visam frumos :!:

X-Ray-Eyes 01-03-05 18:38

Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Sfi neumblat in el si dopat pana si-a borat matele din el si era vorba de espero.Daca to tii sa postezi aici pentru tine cand o sa fiu gata o sa fac un topic special,cu dedicatie si filmuletul de rigoare sau crezi ca m-am lasat la mana mea? :))


Pai ce sa ii fac frate ... eu bag masina in garaj , ma duc sa dorm , ea se duce frumos in farmacie si haleste Naposim , Decanofort , testosteron , Substanon 500 ... nu ai vazut ce scrie pe aripile de fata ? Numai anabolizante pentru ea.
Si dimineatza cand ma trezesc e fresh ... si inca i se mai scoala ... si cand prinde cate o gagica buna , o pisicutza , o calibra , o vectra , etc mai poate sa ii dea la buci ...
:twisted:
Cand o sa fie \" gata \" SFI-ul tau atunci nu o sa mai aiba rost sa ma fac cu tine ...
Ptr ca nu o sa mai am SFI ... o sa am LET ... e pe drum dragul de el ... si are vreo 270Bph ...
:peace:

R3Kin 02-03-05 22:47

Cristi gasim frate si de masina ta concurent da eu vb cu Andrei.Si cu motorul ala de nu;s cati cai o sa ai facem ceva nu stam degeaba.Eu unul iti urez mult noroc da sti ca mai vroiai tu si turbo...si ai ramas la sfi.Toate la vremea lor keep in touch.

X-Ray-Eyes 02-03-05 23:13

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Eu unul iti urez mult noroc da sti ca mai vroiai tu si turbo...si ai ramas la sfi.Toate la vremea lor keep in touch.

Corect Gabi ... Toate la vremea lor ...
Turbo ala ar trebui sa aiba o vama platita ca sa il bag pe masina si o factura fiscala ...
Si singur nu m-as fi descurcat cu treburile astea daca nu m-ar fi ajutat in gasirea lui catziva baietzi de nota 10 de la Bucuresti ... care au mai gasit o Vectra Turbo de 330Bph , o Delta Integrale de 305 Bph , si asha mai departe.
Nu mi-o lua in nume de rau dar asteapta sa isi rezolve \" problema\" DMX cu espero ptr ca in a 3-a ii face cateodata nazuri si tare sunt si eu curios sa vad rezultatul.
Am inteles ca il haleste pe GNT la prima strigare.
Si am si eu clientzii mei , tot in Constanta.
Si GNT este printre ei.
Dar toate la vremea lor ... cum ai spus si tu.
8)

radu_lkv 02-03-05 23:26

x-ray: eu deja ti-am luat-o inainte cu let-ul si am avut si ceva timp pentru modificari 8)
daca vrei, dupa ce iti vine, poate ne dam si noi o data :twisted:
P.S. motorul meu este din '97 si masina avea immobiliser.eu nu am stiut si nu am luat si contactul cu cheia, asa ca am avut o groaza de probleme(si inca mai am) ca fara ele nu iti va porni masina nici cu cip tuning.

X-Ray-Eyes 03-03-05 09:59

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"radu_lkv\"
P.S. motorul meu este din '97 si masina avea immobiliser.eu nu am stiut si nu am luat si contactul cu cheia, asa ca am avut o groaza de probleme(si inca mai am) ca fara ele nu iti va porni masina nici cu cip tuning.

Pana in 1995 nu au avut probleme de genul cu cheia si contactul ptr ca nu s-au montat chipuri in ele.
Dupa aceea au bagat astia de la Opel chip in cheie si contact.
De aceea ai avut tu probleme .

radu_lkv 03-03-05 16:45

stiu :lol:

79BYG 05-03-05 00:17

X-ray : salutare ... si bine te-am gasit acasa.... Dar din cate stiu eu ( si sper sa nu am informatiile grsite ) si GNT te-a avut pe tine in retrovizoare ... nu ii i-au apararea si nu il cunosc personal... daca gresesc corecteaza-ma....SI INCODATA BINE TE_AM GASIT ACASA SI SA NE VEDEM PRIN ORAS SI SA DAM NOROC SI SA MAI STAM DE VB..CA A TRECUT O GRAMADA DE TIMP

X-Ray-Eyes 05-03-05 15:16

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"79BYG\"
X-ray : salutare ... si bine te-am gasit acasa.... Dar din cate stiu eu ( si sper sa nu am informatiile grsite ) si GNT te-a avut pe tine in retrovizoare ... nu ii i-au apararea si nu il cunosc personal... daca gresesc corecteaza-ma....

Wellcome Back BYG-ule ...
M-a avut GNT-ul in retrovizoare cand am avut placa si discul de ambreiaj duse ...
Acum e alta poveste ... am kit nou , si asta poate sa o confirme si el ca era in magazin cand l-am comandat.
:lol:
Sa vedem acum rezultatul ...
Si cate eugenii vrea sa bage la mijloc.

79BYG 06-03-05 23:48

tu stii mai bine X-ray : am incredere .. oricum mersii ca mi-ai zis si mie sa mai ma pun si eu al punc cu ultimile detalii

R3Kin 07-03-05 11:36

Hmm! Mai multa lume te-a avut in retrovizoare si nu s-a repezit sa posteze.Da nu toti \"e\" rau ca altele.Una peste alta cat te-a costat ca al meu e gata rau.Ma refer tot kit-ul cu disc, placa, rulment.Dupa ce-l schimb mai bag eu niste eugenii.

X-Ray-Eyes 07-03-05 22:23

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Hmm! Mai multa lume te-a avut in retrovizoare si nu s-a repezit sa posteze.Da nu toti \"e\" rau ca altele.Una peste alta cat te-a costat ca al meu e gata rau.Ma refer tot kit-ul cu disc, placa, rulment.Dupa ce-l schimb mai bag eu niste eugenii.

Vezi ca la ASKA este 8 mil sau 9 tot kitul de la Sachs.
Pe bucati nu gasesti ... si daca e sa le iei asha te ajunge mai mult.
M-au avut si altii dar tot respectul la 735 AC Snitzer , BMW 540 etc.
Mai tzii minte drumul de la Braila inapoi cand am temelit Goful si am luat ceatza de la 5-ar ?

X-Ray-Eyes 07-03-05 22:23

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Hmm! Mai multa lume te-a avut in retrovizoare si nu s-a repezit sa posteze.Da nu toti \"e\" rau ca altele.Una peste alta cat te-a costat ca al meu e gata rau.Ma refer tot kit-ul cu disc, placa, rulment.Dupa ce-l schimb mai bag eu niste eugenii.

Vezi ca la ASKA este 8 mil sau 9 tot kitul de la Sachs.
Pe bucati nu gasesti ... si daca e sa le iei asha te ajunge mai mult.
M-au avut si altii dar tot respectul la 735 AC Snitzer , BMW 540 etc.
Mai tzii minte drumul de la Braila inapoi cand am temelit Goful si am luat ceatza de la 5-ar ?
De el vorbeam ... trepadushul ala la costum si cu ocheari.
:lol:

R3Kin 08-03-05 22:32

Ala era un pensionar de 5 lei cu masina de masina sub cur si care se dadea ca perversul cu 130 pana l-am enervat.Da gagica din golf are cosmare si acum de la cum s-a trezit din somn. :D :D :D :D

D_M_X 20-03-05 10:02

Gabi eu acum am vazut acest topic si asta ptr ca mi-au zis baietii
HAI sa vedem cum stau lucrurile la ora asta intre sfi-urile din oras(care se dau)
GNT/DMX.....la ora cand ne-am dat la-am facut si martori juma de oras(numai pe timis si ferdinand) Acum aud ca face afirmatia nesimtita ca el m-a facut....NO COMENT
REKIN /SAD......SAD castigator
SAD/GNT GNT castigator
SAD/DMX sad castigator....
Deci cam fiecare a facut pe altcineva .......si vorbim de sfi neumblat la motor sau cipat
Acum sa-ti zic eu Domnu GABI cam care este pozitia mea
DE DAT nu am sa ma mai dau cu NIMENI decat la LEGALE ptr ca sunt multi mancatori de k@k@t pe aici si multa invidie...apropo cand ne-am facut noi 2 si mi-ai dat 2-3 tiruri in fata(afirmatie facuta de Domnul George solenta rosie gxg)....si nu are rost sa-mi omor masina si sa se zica dupa aceea ca m-a facut nu stiu cine
DOMNUL gnt am inteles ca are montata iar admisia LEXMAUL .....si auzind ca eu am probleme vrea revansa acum ca atunci se uita cum plec de langa el...in fine
SCuze se gasesc mereu dar raman rezultatele si la ora asta in cta intre sfi-uri cam cele enumerate de mine mai sus sunt.......
SA stii ca afirmatii de genul EU AM CEL MAI BUN SFI DIN ORAS nu tin la mine...si nu stiu ce te-a mintit lumea de mine dar stai calm ca daca te-a facut andrei te fac si eu si singurul motiv ptr care nu o mai bag momentan la linii este ca nu-i gases buba ptr care nu se mai alimenteaza la un moment dat si imi da in nas.........dar stai linistit ca am sa rezolv problema si atunci o sa stam toiti de vorba si vedem ce si cum
Bafta si ne mai vedem pe strada

R3Kin 21-03-05 10:35

Ne dam la primele legale daca altfel nu vrei si eu unul nu am afirmat ca am facut pe nimeni.Asa ca cel mai bine de acum incolo ne dam,filmam,si punem filmuletul aici sa vada si lumea de ce ne certam.Si eu tot de motoare neumblate vorbeam.
P.S.
Mi-am luat si motor.Ne dam? :lol: :lol:

vec 27-05-05 16:35

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"D_M_X\"
Gabi eu acum am vazut acest topic si asta ptr ca mi-au zis baietii
HAI sa vedem cum stau lucrurile la ora asta intre sfi-urile din oras(care se dau)
GNT/DMX.....la ora cand ne-am dat la-am facut si martori juma de oras(numai pe timis si ferdinand) Acum aud ca face afirmatia nesimtita ca el m-a facut....NO COMENT
REKIN /SAD......SAD castigator
SAD/GNT GNT castigator
SAD/DMX sad castigator....
Deci cam fiecare a facut pe altcineva .......si vorbim de sfi neumblat la motor sau cipat
Acum sa-ti zic eu Domnu GABI cam care este pozitia mea
DE DAT nu am sa ma mai dau cu NIMENI decat la LEGALE ptr ca sunt multi mancatori de k@k@t pe aici si multa invidie...apropo cand ne-am facut noi 2 si mi-ai dat 2-3 tiruri in fata(afirmatie facuta de Domnul George solenta rosie gxg)....si nu are rost sa-mi omor masina si sa se zica dupa aceea ca m-a facut nu stiu cine
DOMNUL gnt am inteles ca are montata iar admisia LEXMAUL .....si auzind ca eu am probleme vrea revansa acum ca atunci se uita cum plec de langa el...in fine
SCuze se gasesc mereu dar raman rezultatele si la ora asta in cta intre sfi-uri cam cele enumerate de mine mai sus sunt.......
SA stii ca afirmatii de genul EU AM CEL MAI BUN SFI DIN ORAS nu tin la mine...si nu stiu ce te-a mintit lumea de mine dar stai calm ca daca te-a facut andrei te fac si eu si singurul motiv ptr care nu o mai bag momentan la linii este ca nu-i gases buba ptr care nu se mai alimenteaza la un moment dat si imi da in nas.........dar stai linistit ca am sa rezolv problema si atunci o sa stam toiti de vorba si vedem ce si cum
Bafta si ne mai vedem pe strada



dmx -le te-a batut sad?????????????

D_M_X 01-06-05 11:29

da

GABBY_ 01-06-05 11:44

pacat.as fii pus toti banii pe tine dar bine ca nu m-am bagat. :lol:

D_M_X 02-06-05 15:38

eu zic sa-i pui ca nu se stie....unii stiu ce zic eu :lol:

HolySoul 19-06-05 00:35

sonda lambda ?
Debitmetru ?


All times are GMT +2. The time now is 08:26.

- Copyright 2026 4Tuning