![]() |
cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
stie cineva? sau vreun service in ploiesti care pune asa ceva? si unde pot sa ionizez geamurile si cam care ar fii pretul? |
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
plasa oiti pun eu in schimbul a 2-a tigari(cam atat dureaza operatiunea) dar iti poti face si tu
este foarte simplu, da jos grila, desfaci interiorl grilei(are 10-12 suruburi mici) apoi prinzi plasa si pui grila la loc. ar fi mai indicat folie decat ionizare(parerea mea) |
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
si plasa de unde pot sa iau??
dar de ce folie k nu mi-o omologheaza aia la RAR am inteles k ionizarea e omologata |
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
Nu aveti targuri si kitchmagazine in ploiestiul ala?? Plasa ti-o schimbi cu mana si...mai bine folie OMOLOGATA decat ionizare!
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
plasa din piata de la "rusi" sau voi nu aveti asa ceva/
in jur la vreo 35 lei ii in cluj |
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
aham
inteles mi-au mai spus cativa prieteni k ar fi mai bine folie omologata decat ionizare cred k asa o sa fac:P |
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
aoleu decat sa pui plasa daia varza care rugineste a ploi sau altceva si se indoaie si de la o musca si iti rman toate insectele pe acolo prin ea mai bine iti pui o grila tot de cielo cromata mijto.iti arat eu poza cu una marfa dak te intereseaza,o am eu pe masina
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
Quote:
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
nu toate sunt din aluminiu frate,sunt alea din targ vitan care e sarma pura,si ti-am zis mai multe probleme care sutn cu ele....asta e pararea mea..ca e un kitch,dak vrei iti arat poza cu grila mea sa vezi ca se pisa pe orice plasa (fara sa ma laud)
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
in cluj nu este targ vitan, 1 la mana
2 plasa de aluminiu nu rugineste, poate este ceva solutie ce ataca aluminiul...dar in mers normal, prin oras nu prea cred ca dai peste ceva ce sa atace plasa. eu o am din 2004 si culmea, nu a ruginit. |
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
pune o poza sa vad si eu cum arata.......
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
6 Attachment(s)
pozaaaaaaaaaa
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
sorry de off topic
dacia mai spal-o frate ca sa nu zica omu ca a ruginit a ta :) |
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
=)) alea sunt formalitati, prea putin ma intereseaza curatenia...doar cand plateste nevastamea :P pozele alea is facute de anu trecut...ma tem ca erau chiar in primavara
acolo la motor ai vazut tu mizerie? motorul il spal o data la 3 luni(o medie) si masina cam de 2 ori pe luna(interior exterior) oricum din 95 pana acuma este ceva timp, eu zic ca inca arata chiar bine masina...cu toate ca are 540.000 km si o fost masina de firma si la nici un angajat nu i`a pasat de ea |
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
Ti-ai scris numele pe scaun ca sa nu ti le fure careva???:P
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
aia o fost o idee cretina
la un targ in cluj era o firma care putea face orice pe orice. si era grastis si nu aveam cum sa ma conving si i`am dus tetierele oricum alea le`am dat de mult jos...era o porcarie macar daca scrie my si my bitch era altceva |
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
io zic ca le-ai scris asa sa nu cumva sa va inversati locurile....ca sa se stie clar unde ii este locu fiecarui;))....j/k!!
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
E off topic...@ Dacia, mi se par urate rau pleoapele alea, parca nu au nici o legatura cu masina si forma farului...am vazut ca ti le-a facut parca tot cineva de pe forum. Cat te-au costat? asa...informativ.
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
3 Attachment(s)
Hop si eu cu grila mea pusa de cateva luni bune si daca tot sunt pe aici controverse legate de pleoape le atasez si pe ale mele sa va dati cu parerea.
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
Stiu pleoapele tale, am vazut posturile....sincer mi se par urate cu draci si f prost finisate. Nu au nici o treaba cu linia masinii sau a farului...dar gusturile nu se discuta. aa, si mai sunt si destul de scumpe.
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
nu vreau sa-mi sariti in cap dar pana acum decat la un cielo mi-au placut pleoapele cu cadeau pe fac. si anume la unu alb tre sa il stiti AR05DAN. dar el isi facuse si farurile fumurii si grija iar partea de sus a grilei si pleoapele erau albe ca masina. aratau mult mai bine ca astea de pe aici. yo am ales sa nu-mi decat sa se vada aiurea
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
KTL, de unde ti-ai luat plasa? ca nu arata rau... e aluminiu sau fier? am vazut prin multe locuri plasa, dar nu prea imi place cum arata...zici ca e plasa de Buzau :lol: vre-un model mai deosebit de gaseste pe undeva?
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
aluminiu deobicei.
dar de ce ai las numa rama de ce nu ai prins plasa de suruburile de la rama interioara? sau nu vad eu bine din poze? |
| All times are GMT +2. The time now is 03:42. |
- Copyright 2026 4Tuning