Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Sleepy 3 D Cars (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/37457-sleepy-3-cars.html)

Sleepy_85 02-04-07 21:05

Sleepy 3 D Cars
 
29 Attachment(s)
Salut lume!!
Am vrut sa pun si aici pe forumul din Iasi cateva poze cu masinile pe care le fac in 3D, mai am un thread in Sectiunea 3D, dar am zis sa pun si aici la orasul meu cateva poze cu munk mea pentru cei care nu au apucat sa se uite la masinile de acolo, sper sa nu fie o problema:D. Unele masini le-am conceput eu 100%, altele le-am tunat pur si simplu, sper sa va plak.

Sleepy_85 02-04-07 21:14

Re: Masini 3D
 
6 Attachment(s)
ink ceva poze:D

CRyS` 03-04-07 00:49

Re: Masini 3D
 
Bravo Colegu`! Bravo!Chiar sunt faine!Si pe cand te vad si pe tine la vreun mare constructor cu ideile tale?

Cand imi faci si mie Opelu :D si vezi si tu cum rezolvi cu add`ul ala pe YM :D

cryo 03-04-07 01:38

Re: Sleepy 3 D Cars
 
frumos... thumbs up ;)

Sleepy_85 03-04-07 01:56

Re: Sleepy 3 D Cars
 
6 Attachment(s)
De astea uitasem:D , peugeot-ul si jag-ul sunt mai vechi putin

slip 03-04-07 09:41

Re: Sleepy 3 D Cars
 
bv man... bun asa..te tii bine :D
am studiat o vreme si ceea ce fac ceilalti ... la 3D si ..kiar imi place ce vad,,,
tine-o tot asa.. si.. vino p la intalniri...sa discutam..
bafta si spor la munci

corraptor_evo 08-04-07 22:45

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Intr-adevar, remarcabil! Da, da, RE-MAR-CA-BIL!!!
Imi adaug si eu invitatia de a veni la intilnirile noastre. Tu exersezi 3D pe masinile noastre, iar noi punem in practica.

Sleepy_85 09-04-07 19:07

Mersi pt complimente lume:peace: ,la invitatie voi raspunde.

Si in leg cu propunerea de a modifica masinile pe 3D eu sunt de acord pentru cine se ofera si daca am si masina pe 3D, daca n-o am deja va trebui sa o fac in totalitate masina, va dura mai mult oleak, oricum e mare diferenata sa stii cum o sa arate masina inainte sa pui mana sa faci ceva la ea, pentru doritori stabilim detaliile si vedem ce iese ;)

ktalyn 10-04-07 22:11

Re: Sleepy 3 D Cars
 
10+ din partea mea !!!!Super tari ideile tale....mult succes in continuare....

Sleepy_85 12-04-07 22:16

Re: Sleepy 3 D Cars
 
4 Attachment(s)
Asta e masina la care lucrez acuma, nu sunt ink multumit de ea mai am de facut niste mici retusuri in unele locuri

ktalyn 13-04-07 14:30

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Super tare....arata mortal.....oare cand o sa vedem asea ceva si pe strazile de pe la noi:)).....oriqum sunt super tari ideile tale... spor la munci in contunuare si bafta pe viitor...:peace: :wave: KEEP UP THE GOOD WORK!!!

Sleepy_85 22-04-07 00:54

Re: Sleepy 3 D Cars
 
2 Attachment(s)
Un update la masina, a inceput sa arate mai bine, imi plac mai mult culorile astea, am refacut si interiorul, acum mai am oleak si termin retusurile la motor:D

Sleepy_85 17-05-07 16:10

Re: Sleepy 3 D Cars
 
2 Attachment(s)
Niste poze noi cu masina, a mers mai greu treaba ca am mai avut si altceva de lucrat, si acuma vine si sesiunea:rolleyes2, poate dupa sesiune ma apuc si de un clip;)

CoCaine 17-05-07 16:14

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Bai da` tu ai talent,nu gluma :shock: Felicitari..

slip 17-05-07 18:02

Re: Sleepy 3 D Cars
 
foarte frumos ;) bv...
spor la munci in continuare...
am o rugaminte la tine.. dak iti fac rost.. de niste poze.. imi poti face un audi coupe? :D te rog eu... :P
in ce lucrezi 3dsmax?sau ce?
bafta

Sleepy_85 21-05-07 01:05

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Sal'tare again, mersi de post-uri, in legatura cu rugamintea ta slip, vreau sa-mi zici ce fel de Audi Coupe un S80 sau ce ca poate il am deja pe pc, si va fi mai usor asa, si da lucrez in Max :D

slip 21-05-07 09:35

Re: Sleepy 3 D Cars
 
4 Attachment(s)
salut.. uite ... masina mea e un audi 80 coupe.. din 86.. am uploadat niste poze .. sa vezi despre ce e vb...
farurile sunt exact ca astea... 4 la nr.. nu 2 lungi.. :D
dak ai cum ..si ai timp.. poate imi faci si mie o kestie acolo..
masinutza mea e gri.. si vroiam sa o fac un gri mat cu vinyl-uri gri metal...
dar pana atunci o sa mai vb ;)
bafta si spor la munci

Sleepy_85 12-06-07 16:52

Re: Sleepy 3 D Cars
 
1 Attachment(s)
sal slip, uite si o poza cu audi-ul 3D, e ceva facut asa in scurt ca sa iti formezi o idee,o sa arate mai bine, dak vrei putem colabora pe viitor pt masina ta

Sleepy_85 12-06-07 16:56

Re: Sleepy 3 D Cars
 
1 Attachment(s)
Am mai facut si ceva de-al meu, de acum urmeaza alta masina, ca m-am cam lungit cu asta

slip 12-06-07 23:16

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Quote:

Originally Posted by Sleepy_85 (Post 945459)
sal slip, uite si o poza cu audi-ul 3D, e ceva facut asa in scurt ca sa iti formezi o idee,o sa arate mai bine, dak vrei putem colabora pe viitor pt masina ta

salut... man mersi frumos.. imi place cum a iesit pentru inceput.. banuiesc k dak mai lucrezi la ea se mai rotunjesc unele colturi..cercuri..si alte alea.. dar ideea e buna..
si sper si eu sa colaboram.. nu numai noi doi.. ci si oamenii din osms care au tot felul de idei si vor sa vada cum ar fi inainte sa l;e puna in practica ;)
e ceva frumos ce faci tu acolo.. si sunt constient k o sa iasa o colaborare frumoasa..

numai bine si spor la lucru/...

cu respect/....slip

Sleepy_85 13-06-07 17:31

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Poza am facut-o asa ca sa-ti formezi o idee la cum o sa arate ca model, aici e doar un test render, o sa mai imbunatatesc si modelul, dar momentat am de dat niste examene, dupa care o sa fiu mai liber:).Si mie mi-ar place sa colaboram, si sa discutam mai multe idei, e mult mai usor cand stii deja cum o sa iasa masina inainte sa faci ceva la ea.

slip 13-06-07 23:50

Re: Sleepy 3 D Cars
 
ma bucur k si tu vrei sa colaboram...
uite..atunci..te invit vineri seara.. .la ora 21:00 in rond agronomie..sa bem un suc..sa stam de vb..sa primesti felicitari live pt masinile facute.. si.. am sa te rog o treaba.. ;) :D tot ceva de stilizat...dar usor.. nu masina..doar o sigla..

te astept vineri.. si.. tinem legatura pe nnet.. dak vrei sa discutam mai mult sau in privat.. da-mi un PM..

spor la munci..
cu respect..slip

Sleepy_85 13-01-08 23:15

Re: Sleepy 3 D Cars
 
6 Attachment(s)
Am mai facut si eu ceva un tuning la o Alfa 147 GTA, de data asta.:D

Sleepy_85 14-01-08 22:35

Re: Sleepy 3 D Cars
 
1 Attachment(s)
U ce cald si bine e in poza8-)
Am mai facut un render cu Alfa

J_right 19-09-08 17:00

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Da' sunt faine rau de tot!
Pacat ca la noi sunt mici sansele sa le pui in practica!

andreyutzu 12-02-09 15:10

Re: Sleepy 3 D Cars
 
ohoo ce masini :D bravo sleepy

Sleepy_85 17-05-09 12:14

Re: Sleepy 3 D Cars
 
9 Attachment(s)
Mai stergem prafu putin si de pe aici....asta e Nissanu cu care am participat la 4Tuning Days din aprilie, am luat locu II, puteti vedea aici si pagina cu rezultatele https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/123811-rezultate-4t-3d-car-battle-special-edition-6-individual.html

MnezO 16-06-09 17:43

Re: Sleepy 3 D Cars
 
LOCU 1 frate nu ai cum sa nu castigi cu asa ceva BRavo

METEORSHOP 17-06-09 08:57

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Super munca ta! Bravo!!!Ne-ar interesa o colaborare in sensul ca tu faci schitele iar noi le executam(ne permitem sa facem si teste:).Ce parere ai?

danielddd 17-06-09 14:49

Re: Sleepy 3 D Cars
 
cu ce program `` te joci``?:)..super tare/...

skimpy 17-06-09 17:13

Re: Sleepy 3 D Cars
 
a spus mai sus. 3d studio max.

si din cate observi, nu se joaca !

Sleepy_85 17-06-09 21:57

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Quote:

Originally Posted by skimpy (Post 2415393)
a spus mai sus. 3d studio max.

si din cate observi, nu se joaca !

Mersi pentru aprecieri :), da softu care-l folosesc e 3DStudioMax, totu a inceput ca o joaca dar incetu incetu se transforma in ceva serios ;)

Sleepy_85 03-08-09 21:01

Re: Sleepy 3 D Cars
 
3 Attachment(s)
Un work in progress cu o masina facuta pentru Meteorshop :)
Cine ghiceste ce era:?:

vlad87 03-08-09 21:44

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Arata foarte tare.
Zic si eu ...Damas ?!:)))))

skimpy 04-08-09 09:33

Re: Sleepy 3 D Cars
 
sigur damas :)
si am vazut poza - wallpaper la meteor :D

Sleepy_85 04-08-09 09:55

Re: Sleepy 3 D Cars
 
nu-i Damas :D, try again

skimpy 04-08-09 11:34

Re: Sleepy 3 D Cars
 
eu zic sa te uiti la matizul meu din semnatura si sa te joci si sa mi`l faci si mie digital, eventual un wallpaper, doua, trei, patru, cinci cu tenta punk.

asta daca ai binevointa si timpul necesar.
multumesc :)

vlad87 04-08-09 19:16

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Un VW din ala "flower power" ?! :D

Sleepy_85 06-08-09 15:04

Re: Sleepy 3 D Cars
 
Quote:

Originally Posted by skimpy (Post 2533451)
eu zic sa te uiti la matizul meu din semnatura si sa te joci si sa mi`l faci si mie digital, eventual un wallpaper, doua, trei, patru, cinci cu tenta punk.

asta daca ai binevointa si timpul necesar.
multumesc :)

Momentan nu am destul timp, m-am bagat la un concurs de design si am de lucru ca vreau sa fac ceva frumos. Dar mai vb.

Sleepy_85 06-08-09 15:07

Re: Sleepy 3 D Cars
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by vlad87 (Post 2534643)
Un VW din ala "flower power" ?! :D

Nope :D
Adevaru e ca asta-i o masina destul de rara si sunt putine sanse sa nimereasca cineva.
Masina e un Ford Econovan, si arata cam asa in varianta stock.
Asta ca sa va faceti o idee de modificarile aduse.


All times are GMT +2. The time now is 10:59.

- Copyright 2026 4Tuning