Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Comunitatea globala 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/30-comunitatea-globala-4tuning.html)
-   -   Caut Bmw in Bucuresti !!! (https://forum.4tuning.ro/30-comunitatea-globala-4tuning/369473-caut-bmw-bucuresti.html)

Euroedy 07-04-13 07:19

Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Cine este din Bucuresti si ma poate ajuta ofer recompensa !
Caut bmw 525 fabricat 1991 culoare verde ! masina are numere de Botosani !
Ofer recompensa celui ce imi trimite placutele de inmatriculare !
Nu scriu numarul complet al masinii , ci doar judetul pentru a fii sigur ca cel ce le gaseste,gaseste masina corecta. Eu sunt proprietar si nu o pot radia . Astept PM de la cel ce gaseste BMW verde model E34 cu numere de Botosani . Masina se afla in Bucuresti !

alex.panciu 08-04-13 20:36

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by Euroedy (Post 5430338)
Cine este din Bucuresti si ma poate ajuta ofer recompensa !
Caut bmw 525 fabricat 1991 culoare verde ! masina are numere de Botosani !
Ofer recompensa celui ce imi trimite placutele de inmatriculare !
Nu scriu numarul complet al masinii , ci doar judetul pentru a fii sigur ca cel ce le gaseste,gaseste masina corecta. Eu sunt proprietar si nu o pot radia . Astept PM de la cel ce gaseste BMW verde model E34 cu numere de Botosani . Masina se afla in Bucuresti !

pai spune care este problema cu masina,pui lumea sa fure numere de pe masina aiurea????
spune care este problema cu ea si poate te pot ajuta eu legal.....fara recompensa ca sa ne intelegem,nu am nevoie de nimic de la tine.....

Euroedy 09-04-13 04:26

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Pai masina a fost data de 2 ani si a fost revanduta la X persoane iar eu platesc in continuare impozite si amenzi !

alex.panciu 09-04-13 11:26

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by Euroedy (Post 5432985)
Pai masina a fost data de 2 ani si a fost revanduta la X persoane iar eu platesc in continuare impozite si amenzi !

Da-mi un p.m cu tot nr masinii....

usman3741 10-04-13 17:13

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
pai spune care este problema cu masina,pui lumea sa fure numere de pe masina aiurea????
:-P

Euroedy 11-04-13 14:32

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by usman3741 (Post 5434946)
pai spune care este problema cu masina,pui lumea sa fure numere de pe masina aiurea????
:-P

Masina este proprietate personala , si cel ce a cumparat-o nu a venit sa faca actele.Eu i-am zis ca daca nu vine o sa radiez masina din circulatie!Acum am 20 milioane de plata la impozit dupa urma lui !

Euroedy 18-04-13 14:46

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
inca valabil , daca a vazut cineva ceva ....

giubau_v8 18-04-13 17:07

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by Euroedy (Post 5444257)
inca valabil , daca a vazut cineva ceva ....


Cand ai vandut prima oara masina nu ai facut contract ? Daca nu, cam esti bun de plata. Fa o plangere la politie.

Ford_V6 20-04-13 16:06

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Te pisi pe ele de numere ... daca ai cartea faci un contract si o radiezi instant ....daca nu ai cartea poti sa spui adio radierii !

alex.panciu 20-04-13 16:28

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by Ford_V6 (Post 5446331)
Te pisi pe ele de numere ... daca ai cartea faci un contract si o radiezi instant ....daca nu ai cartea poti sa spui adio radierii !

o radiezi din financiar,nu si de la politie....

Ford_V6 20-04-13 23:02

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
si cu contractu si fiscalu te duci la politie si le arati ca nu mai e a ta ....

Dupa ce faci contractul si se elibereaza fiscal tu nu mai ai nici o obligatie fata de masina ... noul proprietar face ce vrea cu ea ... inclusiv sa circule asa ! Radiere de la politie nu exista (decat cu bon remat sau acte doveditoare ca masina e distrusa/furata sau stocata undeva in spatiu amenajat) ... doar reanmatriculare pe alt nume.

alex.panciu 21-04-13 03:40

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Originally Posted by Ford_V6 (Post 5446723)
si cu contractu si fiscalu te duci la politie si le arati ca nu mai e a ta ....

Dupa ce faci contractul si se elibereaza fiscal tu nu mai ai nici o obligatie fata de masina ... noul proprietar face ce vrea cu ea ... inclusiv sa circule asa ! Radiere de la politie nu exista (decat cu bon remat sau acte doveditoare ca masina e distrusa/furata sau stocata undeva in spatiu amenajat) ... doar reanmatriculare pe alt nume.

Da te duci la politie si le arati ca nu mai e a ta,mie mi-a venit amenda de la targu mures si am sunat la ei si mi-au spus ca nu ii intereseaza ca trebuie sa depun contestatie la judecatoria din targu mures,daca imi vine si de la suceava ce fac? O masina vanduta in iunie anul trecut si scos fiscal pe loc...am toate hartiile si ei ma trimit la judecatorie...

Euroedy 21-04-13 10:47

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Marea problema este ca eu am dat masina cu tot cu carte, si nu am facut nici un contract de vanzare cumparare, iar acum masina este la al zecelea cumparator si a fost vazuta in capitala.

Euroedy 23-08-13 04:04

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Up...inca o mai caut...

Gabriel_xenon 23-08-13 10:34

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
fa plangere la politie pe treaba asta... si in 2-3 zile dau cei de la politie de ea

Euroedy 29-08-13 21:26

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Up up up

julaikos 29-08-13 21:47

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Quote:

Actele necesare obţinerii unui duplicat al cărţii de identitate sunt:
- cerere activitate R.A.R. (cererea se va completa olograf de către solicitant pe propria sa răspundere, va fi semnată în prezenţa angajatului R.A.R. care efectuează prestaţia);
- act de identitate deţinător sau reprezentant;
- act de reprezentare (delegaţie dacă deţinătorul este persoana juridică sau împuternicire notarială dacă deţinătorul este persoana fizică);
Delegaţia trebuie să particularizeze vehiculul prin numărul său de identificare (seria de sasiu), să specifice prestaţia solicitată (eliberare duplicat al cărţii de identitate), să poarte număr de înregistrare şi să fie semnată şi ştampilată de către emitent.
- cerere de eliberare duplicat vizata de autoritatea de înmatriculare;
- exemplar Monitor Oficial cu anunţul publicat.

Vă comunicăm că cele două cereri mai sus menţionate şi trimiterea pentru publicare în Monitorul Oficial se obţin de la sediul unei reprezentanţe RAR.

Pentru această activitate nu este necesară programare prealabilă şi nici prezentarea vehiculului la RAR

Informaţii suplimentare se pot obţine la tel.: 021 318.17.30
Scoti duplicat dupa carte,faci si alt talon o dai furata,dupa care

Quote:

Documente necesare radierii in cazul autovehiculelor furate

radiere auto in caz de furt

Afla care sunt documente necesare pentru radierea autovehiculelor in cazul in care aceastea au fost furate.
Intocmire cerere tip
Cartea de identitate a vehiculului, daca este mentionata in certificatul de inmatriculare
Fisa de inmatriculare cu viza circumscriptiei financiare
Document emis de politie care atesta furtul vehiculului in tara sau strainatate, in urma cu cel putin trei luni
Trei exemplare completate ale certificatului de radiere
Documentul de identitate al solicitantului (original si copie)
Certificatul de inmatriculare
Placile cu numere de inmatriculare
In cazul in care detinatorul, nu se poate prezenta la ghiseu, acesta poate fi reprezentat de catre o alta persoana, pe baza unei procuri notariale speciale.
SI scapi de ea,iar cine o sa mearga cu ea sa fie sanatos daca e prins cu masina data ca furata...

faustino 20-09-13 15:14

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Placile cu numerele de inmatriculare cum le pot da daca masina e furata? :?:

julaikos 20-09-13 19:23

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Daca scoti talon nou te prezinti la police ca vrei 2 numere,platesti 40 ron ,faci o cerere si aia e ;)

cannavaro 08-11-13 12:12

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
si cum scoti cartea si talonul daca nu ai masina?

adrianpaul 12-01-14 23:24

Re: Caut Bmw in Bucuresti !!!
 
Pentru duplicat carte de identitate nu trebuie sa te prezinti cu masina la RAR, scrie si mai sus.
La fel si la certificat de inmatriculare.

Atata timp cat esti proprietar in acte, poti obtine duplicat CIV, respectiv duplicat certificat de inmatriculare....fara a prezenta masina.


All times are GMT +2. The time now is 16:08.

- Copyright 2026 4Tuning