Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   AfterDark Racing (https://forum.4tuning.ro/64-afterdark-racing.html)
-   -   BMW 325 24V COUPE (https://forum.4tuning.ro/64-afterdark-racing/3639-bmw-325-24v-coupe.html)

aR99bMw 11-02-05 16:48

BMW 325 24V COUPE
 
deci

BMW 325 24V COUPE 1993

va rog cat mai multe critici :))

TEKIN 11-02-05 16:57

beton,beton,beton zic eu arata super faina masina mah astazi te am vazut te am salutat

aR99bMw 11-02-05 16:59

5 Attachment(s)
am uitat poznele:)) :roll:

pimp_lex 11-02-05 17:43

Parerea mea:

faruri - beton normal, doar sunt angel eyes

jante - beton, se imbina frumos cu caroseria si stilul masini, sigur ca se poate mai bine dar e exelent oricum

kit caroserie - beton (finutz cum trebuie pe genu asta de masina)

toba - beton - merge perfect cu masina si kitul

eleron luneta - beton - se imbina perfect cu restul

stopuri -beton- alb-rosu - arata bine , ma bucur ca n-ai pus altezza(Lexus style)

Suspensii - nu stiu de care sunt, dar la capitolul cat de lasata e, e acceptabila, dar ar merge si mai lasata, in general bmw-urile arata super \"slammed\"

eleron - Naspa rau - e pus ok (putin cam inaltat) , se vede ca nu-i de la Vitan tuning, dar n-are nici o treaba cu masina si restul modificarilor, strica tot lookul classic si elegant pe care il are in rest masina

Note finala - acceptabila

Scoate eleronul si mai las-o si masina e peste multe masini modificate nu numai din Ro, dar de oriunde in lume!

aR99bMw 11-02-05 18:55

multumesc pt. aprecieri,

in legatura cu suspensia e BOGE TURBO pe gaz ,(acu 1 sap am schimbato) iar arcurile sunt sport H&R rosii
mai jos de atat nu pot sa o las pt ca nu permite drumu :) oricum e foarte joasa am cele mai joase arcuri care le-am gasit....


in legatura cu eleronul: daca nu am ceva eleron in spate pe portbagaj mi se pare mie ca lipseste ceva....:) si mie imi place mult cu eleron de aluminiu...recunosc ca nu e ala cine stie ce dar nu am gasit altceva si am fost grabit sa-mi pun eleron de aluminiu.....acu am gasit prin usa BOMZ adevaraciuni...o sa-l schimb cu unu de ala acusi:) da tot ramane un eleron de aluminiu :))
chestia e ca nu se potriveste cu stilu clasic...dar nici nu vreau sa se potriveasca cu stilul clasic...e stilul meu :)

pimp_lex 11-02-05 19:20

mai, daca iti palce tie mult eleronu de aluminiu, asta e, am zis si o parerea mea.

daca te uiti atent, ai sa vezi ca majoritatea BMW-uri 3-series coupe ca al tau au eleron (fie din fabrica, fie pus de ei), deci sa fie joasa fara eleron credema ca vezi mult mai rar. Eu ce ziceam cu stilul , ziceam stilul masinii tale, nu cel clasic la modu general, adica pe masina ta nu se potriveste.
Oricum, la masina ta macar are face si ceva elronul ala ca e RWD masina, nu e numai de frumusete acolo.

criss 11-02-05 19:20

BETON,te-am vz azi in oras cu ea,pe viu arata mai bine ca-n poze :wink:

aR99bMw 11-02-05 19:24

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"pimp_lex\"
Oricum, la masina ta macar are face si ceva elronul ala ca e RWD masina, nu e numai de frumusete acolo.

chiar apasa mult spatele la viteza....testat....

mutzu 12-02-05 10:33

Mai are rost sa zic ce-am votat ? :roll:

TEKIN 12-02-05 11:10

cu cine ai votat mutzu??? psd sau pnd :lol: :lol:

mutzu 12-02-05 12:01

hahaha :)
PUR ... de lamaie :lol: :lol:

mutzu 12-02-05 12:03

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"criss\"
BETON,te-am vz azi in oras cu ea,pe viu arata mai bine ca-n poze :wink:

Nu inteleg, voi nu va intalniti ?:)
Defapt nu v-ati intalnit niciodata? :roll:

xxdadixx 12-02-05 15:13

Gurile rele si-au facut aparitia si aici! Poate comenteaza de ce au ales Naspa rau!

aR99bMw 12-02-05 16:22

ajtept.,.... 8)

Fitzosul 13-02-05 11:48

Betonela masina :pistoles:

Ce-i frumos e frumos.....nota 10 cu felicitari :wink:

akimoto 13-02-05 16:10

am votat actzeptabil :wink: noroc cu farurile alea...

alexutzu 13-02-05 17:11

nu am citit celelalte posturi asa ca nu stiu daca trebuia sa isi dea cu parerea doar cei din After Dark sau toti dar totusi imi dau si eu cu parerea, daca am facut ceva ce nu trebuia rog un moderator sa imi stearga postul

iata si parerea mea:

in afara de faruri, care mi se par super tari si imi plac la nebunie, de pleoapa aia dupa luneta (cred ca asa se numeste :oops: ) si de eleron, majoritatea pieselor sunt cam des intalnite, aici ma refer la spoilere si praguri.

ce as schimba eu daca as fi eu in locul tau? ELERONUL, nu stiu mi se pare nepotrivit, eu as pune unul mai lasat pe spate cam la aceeasi inaltime dar mai lasat pe spate, asta al tau parca e prea drept..... as mai schimba stopurile, dar nu te gandi ca as punea din alea transparente LEXUS sau nu stiu cum le zice, as pune ceva mai interesant, eventual modelul cu leduri. poate si o priza de aer FINUTZA pe capota ar merge, ceva mic si folositor.

SI DACA AS GASI UN MESERIAS ADEVARAT I-AS UMFLA ARIPILE.
bineinteles tot ceea ce am insuruit eu costa enorm de mult per total asa ca logic ca toate le-as face in timp...... oricum pana una alta am tot dreptul sa visez, nu? :lol: (nici masina mea proprie si personala nu o am si uite cate idei am ptr altii :evil: )

alexutzu 13-02-05 17:13

am uitatt sa precizez am votat acceptabil , ptr ca sunt prea departate calificativele, daca era ceva intre votam ceva mai sus decat \"acceptabil\" :wink:

aR99bMw 13-02-05 17:34

eleronul este reglabil :)daca gaseam alt eleron cand l-am cumparat pe asta (nu conta pretzul) il luam....dar nu am gasit..asta e

stopurile o sa le schimb cu altele cu leduri si fumurii de la fk...

prize de aer nu-mi fac...***....daca observi am scos ornamentele de pe usi...tot e drept.....incuietorile mai trebuia sa le scot....da ...asta e:)


daca umflu aripile tre sa-i pun iara alte jante mult mai late....cel putin 10/17....

shadow 13-02-05 17:35

Vad ca cel care a votat \"nashpa rau\" nu are curajul sa se arate, si sa spuna macar motivele pt care a facut aceasta alegere!!!

aR99bMw 13-02-05 17:38

p.s in legatura cu spoilere...ce sa zic...sunt de e36 toate.....si daca nu sunt originale...sunt de fibra....

in fatza vreau sa-mi pun spoileru de la SEIDL cu tot cu nas...da nu l-as lua orijinal ca e prea scump 500 euro....si il sparg repede...

alexutzu 13-02-05 17:48

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"aR99bMw\"
daca umflu aripile tre sa-i pun iara alte jante mult mai late....cel putin 10/17....


pai ai avea o alternativa......flanse/distantiere nu mai stiu cum drq se numesc.....
asta pana ti-ai lua niste jante si mai late si mai mari (cred ca incap si mai mari, nu sunt sigur)

alexutzu 13-02-05 17:49

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"shadow\"
Vad ca cel care a votat \"nashpa rau\" nu are curajul sa se arate, si sa spuna macar motivele pt care a facut aceasta alegere!!!

probabil e unu care il are la suflet pe proprietar :wink:

:lol:

Corse 13-02-05 18:05

am votat prima varianta. totushi, singura problema pare sa ramana eleronul. oricum, felicitari :D

aR99bMw 13-02-05 18:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"alexutzu\"
Quote:

Originally Posted by \"aR99bMw\"
daca umflu aripile tre sa-i pun iara alte jante mult mai late....cel putin 10/17....


pai ai avea o alternativa......flanse/distantiere nu mai stiu cum drq se numesc.....
asta pana ti-ai lua niste jante si mai late si mai mari (cred ca incap si mai mari, nu sunt sigur)


nu merita investitia!
daca o faceam asa de la inceput...asa tot pot schimba o gramada.....

RCS. 13-02-05 19:21

Imi place masina : nota 9,50 ca 10 nu pot sa-ti dau deoarece respectiva nota este pentru M3 :lol: !!! Legat de toba finala, am doua intrebari : cat a costat si ce firma este !!! :ciggy:

darkager 14-02-05 16:05

hai ca e faina .... shi la mai mare

restecpa :chew:

cristi_ubs 17-02-05 20:09

tare de tot masina!mie imi place dar nu uita ca cel mai important e sa-ti place intai tie!cred ca daca tie iti place nu mai conteaza ce spune lumea!MI-A PARET BINE

aR99bMw 17-02-05 23:29

:D of course...

zetemte 18-02-05 00:53

Masina arata f. frumos in afara de eleron ... 8)

Imi place jenti mari si low suspension :)

mutzu 18-02-05 02:11

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"zetemte\"
Masina arata f. frumos in afara de eleron ... 8)

Imi place jenti mari si low suspension :)

Si rupeeeeeeee :wink:

baby 27-02-05 13:58


PUIUTZ, ITI IMAGINEZI CE AM VOTAT CE AM VOTAT, NU? ...SI PAREREA MEO..O STII ..NU AI TRE SAREPET NU??.... :) :hug:

EvLSant0S 27-02-05 14:32

^
| :lol:

de aratat... arata bine...

dar de fugit fuge ? cand ne arati ce poate ?

LEXUS 27-02-05 14:47

masinuta aia chiar merge in Romania:???mai ridic-o si tu putin:))..in rest 8)

mutzu 27-02-05 17:30

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
^
| :lol:

de aratat... arata bine...

dar de fugit fuge ? cand ne arati ce poate ?

Daca cauti atent pe aici .. pe la AfterDark, o sa gasesti o gramada de filmulete..
daca nu cauta-ma pe messenger, sa-ti trimit... :wink:

aR99bMw 27-02-05 19:28

:D :D

LEXUS: ar fi culmea sa o ridic acuma:)

Undercover 27-02-05 23:38

Caline te asteptam in Bucuresti la Tuning Show sper sa iti aduci si bijuteria.

CBY 09-03-05 17:26

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"mutzu\"
Quote:

Originally Posted by \"zetemte\"
Masina arata f. frumos in afara de eleron ... 8)

Imi place jenti mari si low suspension :)

Si rupeeeeeeee :wink:

de unde stii? ai condus-o tu ? :lol: :D :lol: :lol:

mutzu 09-03-05 17:56

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"CBY\"
Quote:

Originally Posted by \"mutzu\"
Quote:

Originally Posted by \"zetemte\"
Masina arata f. frumos in afara de eleron ... 8)

Imi place jenti mari si low suspension :)

Si rupeeeeeeee :wink:

de unde stii? ai condus-o tu ? :lol: :D :lol: :lol:

Ce prost esti, parca n-ai fost cu minesi cu el in masina :)

Jaba_[hd] 10-03-05 00:07

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"mutzu\"
Quote:

Originally Posted by \"CBY\"
Quote:

Originally Posted by \"mutzu\"
Quote:

Originally Posted by \"zetemte\"
Masina arata f. frumos in afara de eleron ... 8)

Imi place jenti mari si low suspension :)

Si rupeeeeeeee :wink:

de unde stii? ai condus-o tu ? :lol: :D :lol: :lol:

Ce prost esti, parca n-ai fost cu minesi cu el in masina :)

Ba o fost da vrea sa te dispere pe tine ca stie ca esti nebun dupa bmw-u ala


All times are GMT +2. The time now is 10:58.

- Copyright 2026 4Tuning