Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Botosani (https://forum.4tuning.ro/107-botosani.html)
-   -   polish & ceara (https://forum.4tuning.ro/107-botosani/35630-polish-and-ceara.html)

siminelsimi 12-03-07 16:31

polish & ceara
 
unde se face cel mai bun polish & ceara in botosani si la ce preturi? multumesc

HOT 13-03-07 15:11

Re: polish & ceara
 
Ma simi nimik pe aici.???Eu unul am facut-o acasa(handmade)Cu polish de la magazin si scule(flex+pisla)din bazarul Suceava.Si am iesit foarte multumit.Am lucrat la ea 3 zile cate 2,3 ore pe zi.

Lucyfer 13-03-07 21:00

Re: polish & ceara
 
imi deschid eu in maxim doua luni salon cosmetica auto shi .. care promitetzi ca macar incercatzi serviciile mele !?? :)) imi fac clienteala :P :-P

siminelsimi 14-03-07 13:04

Re: polish & ceara
 
mersi cezar! lucyfer, eu promit sa fiu client fidel :))) am auzit ca pe bulevard la valy-serv sau ceva de genu fac treaba buna, am sa incerc acolo

vLLLad 14-03-07 15:53

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by siminelsimi (Post 794110)
unde se face cel mai bun polish & ceara in botosani si la ce preturi? multumesc

[email protected], daca te mai intereseaza:-)

siminelsimi 14-03-07 17:39

Re: polish & ceara
 
bine ai venit LLL :D

vLLLad 14-03-07 17:41

Re: polish & ceara
 
m-ai recunoscut !!! :lol:

Lucyfer 13-05-07 12:05

Re: polish & ceara
 
3 Attachment(s)
ultima spalatorie din bt la standarde europene eu am incercat va recomand !!

vLLLad 13-05-07 16:16

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by Lucyfer (Post 898623)
ultima spalatorie din bt la standarde europene eu am incercat va recomand !!

a facut si primarul ceva pt BT !! o fantana arteziana!! imi place ca sta melitia si pazeste frumusetea, sa nu faca trecatorii poza :twisted:

FaraonuCPN 15-05-07 02:17

Re: polish & ceara
 
:)) misto !:D cat e interior exterior?! .. e pe baza de programare?

vLLLad 15-05-07 21:40

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by FaraonuCPN (Post 901807)
:)) misto !:D cat e interior exterior?! .. e pe baza de programare?

nu....acolo spala numai dedesubt...e singura spalatorie din oras :D

kiddo 17-09-07 11:56

Re: polish & ceara
 
am si eu o rugaminte la voi imi puteti spune unde se face cel mai bun polish in botosani si la ce preturi? plzzzzz

vLLLad 18-09-07 15:00

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by kiddo (Post 1104453)
am si eu o rugaminte la voi imi puteti spune unde se face cel mai bun polish in botosani si la ce preturi? plzzzzz

eu nu inteleg cu polishul asta ceva! se face? sau se da ? :shock:

kiddo 18-09-07 15:18

Re: polish & ceara
 
se face cu un aparat eu la polo meu am zgariat capota de asta intreb

vLLLad 18-09-07 21:19

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by kiddo (Post 1106789)
se face cu un aparat eu la polo meu am zgariat capota de asta intreb

nici nu mi-am dat de cateva ori masina? parca ai face mamaliga?

kiddo 19-09-07 14:03

Re: polish & ceara
 
nici nu mi-am dat de cateva ori masina? parca ai face mamaliga?
=)))))))))) tare faza vlllad

maD_angel 19-09-07 19:55

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by kiddo (Post 1108484)
nici nu mi-am dat de cateva ori masina? parca ai face mamaliga?
=)))))))))) tare faza vlllad

Eu te'as impusca... Exista "Quote"!!!:x Habar n'ai cat mi'a luat sa inteleg ce vrei tu sa zici ... :shock:

ZBENG 19-09-07 21:42

Re: polish & ceara
 
Quote se foloseste doar daca dai reply unui mesaj si dupa el a postat altcineva , pentru a preciza cu exactitate cui se adreseaza.

vLLLad 20-09-07 14:20

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by kiddo (Post 1108484)
nici nu mi-am dat de cateva ori masina? parca ai face mamaliga?
=)))))))))) tare faza vlllad

super tare ;)

ionut_gl 22-02-08 13:02

Re: polish & ceara
 
salut, am si eu o intrebare......polish-ul se poate folosi si pt a remedia zgarieturile de pe display-ul telefoanelor?..........multumesc

grozadan 23-02-08 10:40

Re: polish & ceara
 
pt plastic foloseste asa ceva: SO305000 - Crema pentru inlaturarea zgarieturilor,il gasesti aici www.magazinpiese.ro

Auto Detailing 25-03-08 00:10

Re: polish & ceara
 
Daca doriti un tratament de detailing exterior,ce include si polish,va astept in Suceava , Calea Unirii nr 25 . telefon 0731.570.570

aici aveti cateva poze cu masini lucrate de noi :)

https://forum.4tuning.ro/91-suceava/70397-auto-detailing.html

vLLLad 25-03-08 11:47

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by Auto Detailing (Post 1443986)
Daca doriti un tratament de detailing exterior,ce include si polish,va astept in Suceava , Calea Unirii nr 25 . telefon 0731.570.570

aici aveti cateva poze cu masini lucrate de noi :)

https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=70397

cat ajunge un polish? abraziv si luciu?

Auto Detailing 25-03-08 16:18

Re: polish & ceara
 
Este impropriu spus abraziv si luciu, compound-urile abrazive se folosesc in ultima instanta,cand vopseaua este extrem de zgariata si matuita.La un tratament de detailing exterior se porneste intotdeauna cu cel mai fin polish si NU cu unul abraziv.Luciul vine de la sine,de la pasii de polish,apoi de la straturile de protectie (sealant ) . Pentru o masina de dimensiuni medii ( Passat,Seria 3,etc) un detailing exterior costa 370 ron,cu garantie 6 luni,si 420 ron cu garantie 1 an.Durata de lucru variaza de la minim 3 ore la 6 ore,in functie de uzura masinii.Pentru mai multe info sunati-ma la 0731.570.570

Bogdan-sbt 18-04-08 00:07

Re: polish & ceara
 
:?:si pana la urma se mai face undeva polish k-lumea in BOTOSANIUL asta?:)
Am o mica zgarietura..dusmanii astia cred:))...si m-ar interesa..si mai ales la ce preturi...
Ms si mai da=ti si voi pe aici fratilor...ca forumul e varza..e gol si toata lumea ..nu scrie nimic pe el!

maD_angel 18-04-08 12:52

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan-sbt (Post 1490710)
:?
Ms si mai da=ti si voi pe aici fratilor...ca forumul e varza..e gol si toata lumea ..nu scrie nimic pe el!

Decat mult si prost, mai bine putin si bun;) Scuze de off-topic

Bogdan-sbt 26-04-08 01:04

Re: polish & ceara
 
1 Attachment(s)
la asta se mai poate face ceva?

Auto Detailing 26-04-08 01:08

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan-sbt (Post 1503302)
la asta se mai poate face ceva?

In principiu da,se poate polisha....

Bogdan-sbt 26-04-08 14:46

Re: polish & ceara
 
OK,se poate polisha..dar iese bine ...sau...doar asa...
Am auzit ca este nush ce creion...acum..exact la vopsea si s-ar duce asa elegant...dar nush exact despre ce e vb!
Ms oricum..
Apropo cat m-ar ajunge polishul?

grigorean 24-03-09 14:13

in botosani dau si eu polish daca este cineva interesat

Quote:

Originally Posted by siminelsimi (Post 794110)
unde se face cel mai bun polish & ceara in botosani si la ce preturi? multumesc

depinde de masina si depinde daca vrei polish integral sau numai pe anumite elemente de caroserie....te pot ajuta eu daca vrei.

apropo pentru polish...ca sa iasa ceva de calitate nu se folosesc pastele si cerurile de la arexons sau mai stiu eu ce pocnitori gasiti in benzinarii...

3Xtreme 24-03-09 17:27

Re: polish & ceara
 
1: Threadul asta era mort.
2: Exista edit. Foloseste-l ca sa nu scrii 3 posturi unul dupa altul.

siminelsimi 24-03-09 21:40

Re: polish & ceara
 
@grigorean: ce pret ai pt o alfa 147 ? toata caroseria, e in 3 portiere. polish+ceara. mersiii

ondin 02-05-09 21:41

Re: polish & ceara
 
Daca e zgariata pana la tabla nu cred ca ajuta doar un simplu polish.Cred ca ai nevoie intai si de un scrath remover.


Ma refeream la Loganul albastru al lui Bogdan, din poza asa se vede, cum ca aripa e zgariata serios.Poate nu am vazut eu bine.


asa este, dupa analiza amanuntita a busonului de alimentare, e focusache, dar dupa poza focalizata pe problema e greu sa-ti dai seama din prima, my bad, sper ca nu se supara proprietarul ca i-am nationalizat masina.
:lol:

oricum eu cred ca polishul asta este cam 80% fitza, adica face masina sa straluceasca o scurta perioada de timp, asemeni pregatirii pentru nunta a unui pantof, cu creme si periat frumos iti vezi mecla in el si apoi iar trebuie sa mergi la doctor shine cu ea.

:lol:

kiddo 04-05-09 13:30

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by ondin (Post 2283589)
Daca e zgariata pana la tabla nu cred ca ajuta doar un simplu polish.Cred ca ai nevoie intai si de un scrath remover.


Ma refeream la Loganul albastru al lui Bogdan, din poza asa se vede, cum ca aripa e zgariata serios.Poate nu am vazut eu bine.



ii ford focus

Xcars 05-08-14 08:19

Re: polish & ceara
 
Ce parere aveti de asa ceva?


All times are GMT +2. The time now is 20:14.

- Copyright 2026 4Tuning