![]() |
Pagani Zonda R
6 Attachment(s)
Pagani Zonda R Zonda R are un motor realizat de Mercedes AMG ce dezvolta o putere 750 de cai la 8000rpm si dispune de un cuplu de 710nm. Cutia de viteze este una secventiala cu 6 trepte. |
Re: Pagani Zonda R
interesant timpurile in hockenheim:
pagani zonda s: 1:11,8 pagani zonda f: 1:10,8 pagani zonda r: 1:09,8 deci pt ultima secunda aproximativ juma de million in plus;) :rolleyes2 |
Re: Pagani Zonda R
da pai o sa ii zic lu tati sa imi ia si mie una ...;)
|
Re: Pagani Zonda R
e super tare masian are super lini eleronu ala e prea potrivit pe ea e jmechera rau
|
Re: Pagani Zonda R
cum se spune..performantele se vad pe circuit..iar din cate se pare dif sunt de 1 sec intre modele... ce-i drept r-ul arata super tare dar..pt jum de milion de $ in plus...:rolleyes2
|
Re: Pagani Zonda R
Deja incep sa devina penibili constructori de supercaruri,acum incep sa se bata intre ei cine construieste o masina mai scumpa vad!,in curand o sa se spele cu ele pe cap!!:))......deh,asa se construieste renumele,cu preturi mari,cum a facut si ferrari.
|
Re: Pagani Zonda R
Nice...mult prea tare mashina:-) mai ales ca performantze
|
Re: Pagani Zonda R
Supercar Suuuperpret...
|
Re: Pagani Zonda R
parca e prea exagerata... sau poate e ceva in stilul fxx sau mc12 corse..shi deacolo shi pretul...totusi... la pagani totul era arta.. mai mult imi place varianta f... sa vdm poate imi schimb parerea cand o sa apara poze reale..poate nu e varinta finala..
|
Re: Pagani Zonda R
nu arata rau masina dar la banii astia mi-as lua un mercedes slr si l-as tuna atat de smecher incat ar murii lumea pe strada:D
|
Re: Pagani Zonda R
Quote:
|
Re: Pagani Zonda R
1.2 mil dolari... sa fim seriosi... sa dea cine are... si daca as avea 100 mil nu as da atat pe asta... de ce e asa scumpa??? ca 750cp gasesti si la 300mii doar de impresii
|
Re: Pagani Zonda R
Quote:
|
Re: Pagani Zonda R
arata bine masina , dar tot un veyron e mai tare , parerea mea
|
Re: Pagani Zonda R
masinutza asta e data DRAQ
|
Re: Pagani Zonda R
performante calumea si pret pe masura
|
Re: Pagani Zonda R
superba masinuta asa. sunt curios cum arata la interior ca exteriorul e prea tare.
|
Re: Pagani Zonda R
super masina !!!(batmobil):):):)dar si un pret .........!!!:D:):)
|
Re: Pagani Zonda R
masina este un adevarat bolid .....e criminala .:)) cum are spatele ala lung garv ...parka se intinde pe asfalt :P)0:))
|
Re: Pagani Zonda R
oricum , la banii astia merita un ZONDA mai mult decit un KOENIGGSEGG,...
:rolleyes2 |
Re: Pagani Zonda R
Quote:
dar la 1.2 mil $ trebuia sa aiba 1200 cp sa fie in tandem,nu? 750 cp ...putin...f putin... |
Re: Pagani Zonda R
arata super marpha masina si pretul e cam exagerat
|
Re: Pagani Zonda R
Frumusica, dar nu cred k pretul e pe masura....
Cam mult... Partea tehnica e foarte tare, frate... |
Re: Pagani Zonda R
eu cred ca nu e o chestie de pret la zonda, cine vrea masina absoluta, acolo merge.... e mai tare decat ferarri, saleen si are tot ce-i mai bun in design si materiale. nu-ti iei zonda sa mergi cu ea la curse si sa iei bataie de la o masina de 150.000 tunata toata... e mai mult decat atat, e pentru excentrici si pretul reflecta asta
|
Re: Pagani Zonda R
Quote:
Masinile de genu asta isi maresc valoarea in timp din cauza raritatii si faimei lor.. |
Re: Pagani Zonda R
faptul ca a detinut recordul pe circuitul topgear pe o perioada destul de indelungata....pana la Koeggnisegg ......spune totul despre ea...
|
sal
f tare masina!dar prea mare diferenta de pret dintre varianata normala si asta!nu ma multumeau oare si aia 600 si ceva de cai?mai bine imi cumpar un Bugati Veyron!cred ca e o masina mai buna la banii astia
|
sal
f tare masina!dar prea mare diferenta de pret dintre varianata normala si asta!nu ma multumeau oare si aia 600 si ceva de cai?mai bine imi cumpar un Bugati Veyron!cred ca e o masina mai buna la banii astia!ce ti-e si cu exclusivismul asta
|
Re: Pagani Zonda R
o varianta mai sport a lu Pagani Zonda
|
Re: Pagani Zonda R
Masina este una exotica ...
La fel cum e un Ferrari Enzo, Lamborghini Diablo si alte masini pe aceasta arie ... Nu se cauta sa fie o masina de serie care sa aiba n-spe mii de vanzari, ci doar o masina pentru cei care apreciaza masinine exotice sau pentru colectionari ... Ma uit la userii cu o varsta relativ mica, care abea si-au luat permisul (sau nu) si spun: "la 1.2mil$, nu ma multumesc 720 de cai, mai bine veyron" Am si eu o parere, nu aruncati dupa mine cu rosii sau alte chestii: deocamdata sunteti incepatori, nici nu stiti sa sofati bine si faceti afirmatii din astea? |
Re: Pagani Zonda R
Ma intreb daca varianta asta ar fi mai rapida pe circuitul de la Nurburgring decat carrera gt (7:28:00). Macar carrera gt este street legal..
|
Re: Pagani Zonda R
Asta vrea sa fie mai scumpa decat Bugatti Veyron sau Ferrari Enzo
|
Re: Pagani Zonda R
am inteles ca e cam cea mai rapida masina la momentul asta...
|
Re: Pagani Zonda R
Quote:
|
Re: Pagani Zonda R
sper ca asta sa fie ultima versiune de zonda si sa sa scoata si un model nou intr-un an doi... imi place zonda normal, si e grozav ca inca o inbunatatesc, dar sunt sigur ca nu vor sa devina un fabricant de o singura masina
|
Re: Pagani Zonda R
Sigur apare o versiune noua de Pagani. Au si anuntat ca urmatoarea va fi street legal si in state. E o piata foarte importanta pt ei. Intr-un an, un an si ceva vom vedea o noua masina de la Pagani. Oricum ZOnda e supercar-ul meu preferat :)
|
Re: Pagani Zonda R
Quote:
|
Re: Pagani Zonda R
in ce an a inceput sa se fabrice Zonda?:?:
|
Re: Pagani Zonda R
de vreo 4-5
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:31. |
- Copyright 2026 4Tuning