Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Opel Astra vs. orice masina 150 cp (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/3465-opel-astra-vs-masina-150-cp.html)

vec 27-01-05 23:34

Opel Astra vs. orice masina 150 cp
 
opel astra 2000cm3 150 cp.... astept masina orice masina pana in 150 cp

supersev 28-01-05 08:41

un golf4 1.9 tdi 130cp te intereseaza ?

Aki 31-01-05 01:11

Si eu...si eu :lol:
Stii tu...Civic-ul ala de 1.6l :!:

supersev 01-02-05 16:18

mai astra ! pai ce faci ? ai spus ca astepti rivali de 150 cp ...
sau pe noi nu ne bagi in seama cu 125 si 130 cp ????

Bogdan_16v 01-02-05 16:27

150, 125 si 130cp cand o zbura porcu'... :lol: :lol: Ce sireti sunteti! :lol: Hai ca Aki n-a mai specificat decat cilindreea...

supersev 01-02-05 16:31

bogdan ... nu ti-am vazut locul la linia de start in intrecerea asta ...
mi-ai pus tu mie masina pe tester sa imi vezi puterea ?
sau poti sa imi arati o persoana care mi-a facut mie la masina ceva mai mult de skimbat finala ?
de ce vorbesti fara sa ai habar ce e sub capota mea ????????

Bogdan_16v 01-02-05 16:54

Da, da, bine, bine... :lol: Good luck! Romanian people... :lol:

Aki 01-02-05 18:09

hai sa specific si eu...1.6l- 125hp + chip ( DimSport made by Ceky)
Cat am acum...nu stiu...poate-mi spuneti voi :lol: Cred ca in jur de 140hp :!:
Astept... :pelvic_th

D_M_X 04-02-05 17:21

vec punema si pe mine la socoteala..am un espero 2.0 sfi. La viitoarele legale...ne vedem

vec 09-02-05 01:57

ok merge si cu sev si cu aky si cu espero chiar daca ai cumparat motorul de la andrei:)

Razvan P 11-02-05 13:14

motorul de pe astra e cel de calibra de 204 cai ? :) sau nu vorbim de van ?

DnI 11-02-05 13:38

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Razvan P\"
motorul de pe astra e cel de calibra de 204 cai ? :) sau nu vorbim de van ?

204CP de pe calibra este turbo si nu cred ca avea rost sa zica pana in 150CP :lol: :lol:

catalin rs4 11-02-05 18:53

ma dau eu cu un opel kadett gsi cu tine asa ca de la opel la opel :D

D_M_X 11-02-05 19:19

Nu VEC nu l-am cumparat de la andrei.

maryo 12-02-05 15:01

Astra are 150 cai stock!

Aki 12-02-05 15:06

Inseamna ca nu o sa am probleme :mrgreen:
:wave: :wave: :wave:

vec 14-02-05 10:42

mario tu cu vrei sa te dai>>> :D cu rotile de iarna sau cu slicku-ri :wink: hahahahahaha

im570rm 15-02-05 20:54

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Aki\"
Inseamna ca nu o sa am probleme :mrgreen:
:wave: :wave: :wave:



daca ai in jur de 140 pe bune ma dau eu cu tine...me 110hp tdi +flash ala ceky :) tot 140 hp

Aki 16-02-05 00:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"im570rm\"
Quote:

Originally Posted by \"Aki\"
Inseamna ca nu o sa am probleme :mrgreen:
:wave: :wave: :wave:



daca ai in jur de 140 pe bune ma dau eu cu tine...me 110hp tdi +flash ala ceky :) tot 140 hp

Mai mult de atat nici nu prea am ce sa-i fac, in afara de a-i pune un filtru sport si evacuarea.
UGA mi-a spus ca chip-ul ala nu mi-a dat mai mult de 13hp. Deci 125+13...
OK, cum facem? :boogy:

SpeedeR 16-02-05 00:53

asteptati prima etapa legala :roll: :roll:

im570rm 16-02-05 04:29

desigur :))

Aki 18-02-05 00:25

va spun eu ca...nu a asteptat :mrhappy:

im570rm 18-02-05 05:18

va minte nu il credeti :lol:

Catalyn 18-02-05 10:46

Re: Opel Astra vs. orice masina 150 cp
 
Quote:

Originally Posted by \"vec\"
opel astra 2000cm3 150 cp.... astept masina orice masina pana in 150 cp

ok ..accept eu provocarea

vec 23-02-05 01:19

da Cataline(megan)spune tu cind vrei cu cit msi repede cu atit mai bine:)))

vec 23-02-05 01:23

ba a-ti inebunit pina cind sa astept .................o cursa pina la vara .........hahahah

catalin rs4 23-02-05 01:24

la care catalin te referi? :D la mine? :?: daca la mine merge pe o sticla de cola la 2 litri ok? :D

R3Kin 23-02-05 08:29

Te dai cu mine?Am 2000 16 valve.Pe 10 martie sunt la Bucuresti?

Turbo110 23-02-05 15:09

:D
 
Ce bine imi pare nu intelegetzi nimic vs Opel powa =))

Slym 24-02-05 12:03

Golf IV TDI + Filtru + Chip + Evacuare ~ 140 CP
Te intereseaza ???

vec 27-02-05 20:22

bai cataline(RS4) cand inveti sa citesti baga-te si tu in seama, am scris catalin(megan), sau nu ai invatat sa citesti ?

vec 27-02-05 20:24

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Slym\"
Golf IV TDI + Filtru + Chip + Evacuare ~ 140 CP
Te intereseaza ???

zii cand vrei tu, da sa se faca timpu frumos, imi pare rau ca a inceput sa ninga ! Cum se face timpul frumos, cu cea mai mare placere

vec 27-02-05 20:25

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Te dai cu mine?Am 2000 16 valve.Pe 10 martie sunt la Bucuresti?

De ce nu? Oricand!

catalin rs4 27-02-05 20:30

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"vec\"
bai cataline(RS4) cand inveti sa citesti baga-te si tu in seama, am scris catalin(megan), sau nu ai invatat sa citesti ?

unde ai scris ma catalin megane? ai scris doar catalin si cred ca stiu sa citesc si sa scriu mai bine decat tine in **** mea de taran prost ce esti :evil: dupa ce ti-ai modificat postul mda..esti pus pe scandal...

Greddy T67 27-02-05 20:54

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"vec\"
bai cataline(RS4) cand inveti sa citesti baga-te si tu in seama, am scris catalin(megan), sau nu ai invatat sa citesti ?

Din pacate incepi sa jignesti fara macar sa gandesti......chiar daca Cata nu a vazut megan sau tu ai corectat intre timp nu trebuie sa faci pe inteleptul....posibil ca scoala la tine a inceput de la 5 ani ca cei \"7 ani de acasa\" iti lipsesc....
Nu vreau sa intru de la inceput in offtopic dar c-am asta e adevarul...

Turbo110 28-02-05 01:13

:D
 
Potolitziva iar inceopetzi sa va certati iar mi se se face scarba de forumul asta 1-na 2-o plm taran nu sti sa citesti mie scarba de deja !

Catalyn 28-02-05 20:26

provocari
 
sa treaca odata zapada sa reusim si noi sa concretizam provocarile :wink:

vec 31-03-05 19:12

gata zapada a trecut va asteptam ........ca de vorbe m-am saturat singurul care s-a tinut de cuvint a fost Aki......astept megamul ,espero si alfa147....... :D

EvLSant0S 31-03-05 20:50

VEC`ule :D

l-ai uitat pe slym

Golf 4 - \"140\" de cp :D

Soichiro 01-04-05 17:44

Cine a castigat, Honda sau Opel?


All times are GMT +2. The time now is 17:07.

- Copyright 2026 4Tuning