![]() |
E36 - `le meu !!!
9 Attachment(s)
Dupa o lunga perioada..mai exact cam 1an jumate de cand am masina ,m`am gandit s`o prezint si eu pe forum....
Este nascuta in 11.12.1996,de culoare Montreal blue metalic,sedan si cu un motor de 2.3i Automat.... Adusa in Romania in ianuarie 2011...si inmatriculata in Mai 2011...evident...Bulgaria...in posesia mea a intrat in iulie 2011...oferind o alta pisica coupe.... Ca dotari de fabrica a avut... -interior reccaro incalzit -asc -2x airbaguri -obc 18 butoane -dublu climatronic digital -car kitt -oglinda interioara cu senzor antiorbire -pachet lumini -pachetul de nefumatori -stropitori.butuce.oglinzi incalzite -2x geamuri electrice -cotiera piele De cand este l`a mine ....am mai schimbat eu cate ceva pe la ea cea mai mare bataie de cap mi`au dato jantele(o sa vedetzi si de ce in poze) o sa incerc sa mi amintesc in ordine ce iam cumparat..... difuzor bara spate ///M praguri ///M bara fatza de ///M eleron ZeeMax bandourile de ///M(ink nu toate :D si nemontate ink) macarale geamuri electrice spate consola de 4 geamuri electrice butonul de PDC ledul de la alarma(cautat 2 luni) cel in plastic rosu pt ca ea avea ledul pus intr`un plastic din consola.... presurile originale pe fatza suspensia pe spate Raceland reglabila suspensia pe fatza fixa -60(taiata 1 spira)Hartge stopuri ///M ++multe altele care or sa se vada prin poze....:D (k nu mi mai aduc aminte) zicand ca totusi nu este bine si mai trebuie ceva....i`am facut sticlele la faza lunga galbene...proietoarele galbele...semnalele galbele...si urmeaza si luksurile care momentan sunt rosii... ...iam mai vopsit bara fatza,pleoapele eleronul si spatele de sub stopuri culoarea masinii....spatele l`am vopsit pt ca am luat`o atinsa in spate pe langa multe alte indoituri... -la capitolul muzica i`am pus (de curand) casetofon sony Xpload cu usb boxele fatza sunt originale...pe spate sunt 2 boxe ovale(imi scapa numele) un subwoofer (carcasa-tub magnat si diff BM) si o statzie Magnat de vroe 200w(mai mult e de boxe :D ) trebuie sa povestesc si de jante ...:)) ...am inceput cu jante de tabla cand am luat masina...apoi am luat un set de jante M3 DS2 7.5 cu 8.5 j 17"....apoi am luat un set de jante de M3 e46 pe 18"...dupa care am zis sa le mai schimb o data de data asta am luat Borbet BS 16" 9j toate 4....astea le am acuma pe masina dar......am si jante de X5 19" 9.5j fatza cu 10j spate...dar cum este iarna acuma mergem cu jante de tabla... pentru iarna am suspensia stock...iam luat un set de jante de tabla..4 gume noi noutze pe 15" si un set de capace oridinale bmw..toata afacerea a costat 10 mil (in mare) dar iarna`i iarna.. am scris destul cred pt inceput...o sa las si pozele sa mai vb.... incerc sa le pun in ordine...cel putzin primele poze sunt de cand am luat eu masina...apoi dumnezeu cu mila :D:D:D ENJOY..!!! |
Re: E36`le meu !!!
20 Attachment(s)
apoi au urmat modificarile :)) pozele sunt amestecate nu in ordinea in care au fost puse pe masina pt ca am prea multe poze si nu mai stiu cum si unde sunt puse..:))
|
Re: E36`le meu !!!
alea de la arcurile spate sunt reglaje ceva sau 'flansele' alea pe care vin puse ?
|
Re: E36`le meu !!!
8 Attachment(s)
si au mai urmat...
|
Re: E36`le meu !!!
17 Attachment(s)
sunt reglajele la arcurile pe spate...urmeaza in poze (ca sa intelegi..)
si asha arata masina acuma.... |
Re: E36`le meu !!!
Si eu am aceeasi finala.... Sunt curios cum iti suna ?!!
Frumoasa masina ! spor la treaba in continuare |
Re: E36`le meu !!!
nu vinzi reglajele alea ?
|
Re: E36`le meu !!!
Nice !
|
Re: E36`le meu !!!
12 Attachment(s)
-finala se aude ca cea stock ca putere de zgomot...dar mai gros...dar nu se aude in masina de loc.....
-reglajele nu le vand ...si nu merg pe arcuri stock... ............ |
Re: E36`le meu !!!
arata ff bn masina.felicitari!
|
Re: E36`le meu !!!
multumesc...acuma k a venit frigul ...mai strangem piese pt ea... :D:D:D
|
Re: E36`le meu !!!
3 Attachment(s)
................cred ca am sa le schimb cu unele pe 17" :?::idea::?:
|
Re: E36`le meu !!!
Nu ma asteptam ca o "pisica pe bulgaria" sa ajunga asa...felicitari, arata foarte bine ;).
|
Re: E36`le meu !!!
conteaza unde e inmatriculata?poate si ricko o pune la anul pe Congo,dar masina tot aia ramane!;):)
|
Re: E36`le meu !!!
...cel putzin pentru mine nu conteaza pe ce este inmatriculata si sa inmatriculezi la noi un 2.5 + taxele aberante de la noi nu este rentabil.....
ma bucur ca va place... aaa si app aseara au "imprumutat" baitzii o oglinda de la mine....nu de alta dar s`au gandit ca 2 sunt prea multe.....:D ... romania ce sa faci.... |
Re: E36`le meu !!!
Quote:
P.S: Nu conteaza unde este inmatriculata. Am spus asta pentru ca majoritatea masinilor pe BG sunt cazaturi. |
Re: E36`le meu !!!
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: E36`le meu !!!
:D ha ha ha...e super tare dar nu stiu de ce am eu impresia ca dak am sa pun asta in geam o sa mi`o fure si pe cealalta spargandu`se de ras.....:D:D:D
app pt cei din bucuresti ..prin ROA am ramas fara oglinda ...adik pt cei ce frecventeaza zona avetzi grija cu patzitzi k mine :)) a si ca sa fie tot in ton cu topicul.... sa mai spun ca vara asta s`au schimbat pe parte de mecanica urmatoarele.... bielete bara stabilizatoare, bucsi bara stabilizatoare,bucsi bascula,flanse amortizor,garnitura baie ulei,garnitura mare de la capacul de tacheti,cele 2 garnituri a cate 3 inele din jurul bujiilor,ulei , filtru ulei, filtru aer,filtru polen,bujii,antigel,freon,amortizoare spate,bucsi brate spate.... avem si o poza cu muntele de piese dar n`o mai gasesc cred ca a fost prin vechiul telefon..:rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2 |
Re: E36`le meu !!!
Quote:
p.s foarte frumoasa masina ! o seara buna |
Re: E36`le meu !!!
as putea spune si eu k ma bucur ca am scapat doar cu o oglinda lipsa.....dar tzara asta e jalnica.....
|
Re: E36`le meu !!!
Ai mare grija cu banditii astia :) de te-au furat ca arata prea bine masinuta..bafta
|
Re: E36`le meu !!!
10 Attachment(s)
multumesc.....
iam mai luat cate ceva la masinutza... -senzori parcare -schimbator mahon(pe care m`am decis sa nul pun,nu se asorteaza cu interiorul) -4 gume pe 19" pt jantele de X5 255/40...totusi am impresia ca nu se vor intinde pe jante...(primul cauciuc este pe 17" de iarna -bonus) |
Re: E36`le meu !!!
Quote:
Sunt de aceiasi parere in legatura cu schimbatorul ! |
Re: E36`le meu !!!
da pare din alt film...o sal tzin pe masina cat o sal tzin pe al meu la imbrakt...
|
Re: E36`le meu !!!
14 Attachment(s)
astazi am mai mesterit cate ceva pe la masina....
am montat senzorii de parcare... am rezolvat si problema car kit`ului care nu incarca(poveste lunga) am schimat becurile de pozitie.... si ledul butonului de PDC (dar am uitat sa luminez si scrisul cu PDC):D:D:D tipic romanesc :D:D:D |
Re: E36`le meu !!!
2 Attachment(s)
astazi am reusit sa fac rost si de restul de bandouri de ///M care imi lipseau..:twisted:
sambata am ce monta :D:D:D |
Re: E36`le meu !!!
:shock: din ce in ce mai frumoasa si mai "dotata".
nuca aia cu mahon e ff ok numai ca ar trebui s colantezi acel mahon intr-o culoare potrivita si ai rezolvat problema.;) |
Re: E36`le meu !!!
iarna este sezonul de strans piese....:D
cat despre nuk este de X5 si nu are blokzul pe centru si se misk stanga dreapta....nu este o varianta decat pt scurt timp cat o rezolv cu imbraktul.... |
Re: E36`le meu !!!
4 Attachment(s)
dupa o mik pauza ..am mai facut cate ceva pe la masina...
am montat bandourile de ///M(evident cu mult silicon de parbriz ca doar e Romania) app dak are cineva dintre cei care citesc pe aici o emblema de bandou cu ///M sa ma anuntze si pe mine ca una nu o am...multumesc si am mai montat lukas`uri de e46(evident cu mici modifikri k nu intrau) initzial albe pe care le`am facut tot galbene sa mearga cu restul.... :D |
Re: E36`le meu !!!
Salut,oglinda retrovizoare trebuie intoarsa. :oops:
Esti multumit de automata? Numai bine. |
Re: E36`le meu !!!
salut , frumoasa masina , felicitari, si cat mai multi km fara probleme;)
|
Re: E36`le meu !!!
multumesc.....
de automata sunt multumit e mult mai relaxant de condus in special la drumuri lungi dar si in orash este ok...defectul ei este consumul...:D cat despre oglinda retrovizoare ...nu am inteles...:D |
Re: E36`le meu !!!
Quote:
|
Re: E36`le meu !!!
da asa pare , este pusa cu susul in jos ;)
|
Re: E36`le meu !!!
pot sa ma scot si eu si sa spun ca "asha vad eu in ea" ????:D:D:D
o sa ma uit si la alte masini sa vad dak asha e...k eu habar nu am :oops: |
Re: E36`le meu !!!
Quote:
Numai bine. P.S.: Nu merge aia cu vazutu' :)) e cam greu sa vezi mai bine cum este pusa acum :D |
Re: E36`le meu !!!
3 Attachment(s)
De sezon....:D
|
Re: E36`le meu !!!
2 Attachment(s)
goodies pack ..... :twisted:
|
Re: E36`le meu !!!
Quote:
|
Re: E36`le meu !!!
:)))))) acum nu ma mira faptu' ca oglinda aia nu te.a deranjat deloc! :)))))
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:34. |
- Copyright 2026 4Tuning