![]() |
Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
20 Attachment(s)
Dragii mei, am găsit pe net niște poze interesante din străinătate.Și mi-am dat seama că de fapt,în străinătate,nu curge lapte și miere,ci e la fel ca în România..sunt și locuri frumoase, dar și mai puțin frumoase..
Dar cum o poză face cât o mie de cuvinte, să lăsăm pozele să vorbească.. Poza 1. Georgia Poza 2. Haiti Poza 3. Skadar,Albania Poza 4. Skadar,Albania Poza 5. Skadar,Albania Poza 6. Georgia Poza 7. Quito Poza 8. Serbia Poza 9. Serbia Poza 10. Prizren, Kosovo Poza 11. Polonia Poza 12. Polonia Poza 13. Polonia Poza 14. Polonia Poza 15. Polonia Poza 16. Azerbaijan Poza 17. Azerbaijan Poza 18. Batumi Poza 19. Kosovo Poza 20. Rusia |
Random pictures
19 Attachment(s)
Alte poze din diverse țări..Ucraina,Serbia,Georgia,Argentina,Macedonia,C roația,Serbia,Mexic,India..
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
9 Attachment(s)
Niște poze din Turcia,prima e din Georgia.
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Interesant threadu.. oricum si in Romania vezi ce am vazut aici.
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
2 Attachment(s)
Maroc :)
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Quote:
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
1 Attachment(s)
Una de la bulgari
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
2 Attachment(s)
Sofia, Bulgaristan
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Toate pozele puse de tine sunt din tari precum a nostra, vai mama lor.
Cauta poze(in cazul in care nu ai fost acolo) din tari putin mai civilizate si o sa vezi diferenta, o sa vezi unde e mierea ! |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
4 Attachment(s)
Având în vedere că sunt încă mulți românași care cred că în străinătate totul e ”mișto” , și mulți dintre ei își fac vacanțele în țări precum Ucraina,Ungaria,Bulgaria,Serbia,Armenia,Georgia,Tu rcia,Siria,Maroc,Egipt,Congo etc, m-am gândit să pun poze de prin țările astea.
Astăzi,Cipru-Nicosia |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Te inseli amarnic in legatura cu Egiptul si pot spune asta dupa 2 saptamani petrecute acolo dar la fel de bine pot spune si despre Turcia. Te invit sa te plimbi prin Antalya si sa-mi spui dupa aceea ce parere ai !
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
10 Attachment(s)
Da,văd ,e superb prin Cairo..Oameni buni,nu mai fiți snobi,nu mai mergeți în străinătate..Oricum 90% dintre românii care își fac vacanele afară sunt de fapt snobi care nici măcar nu sunt pasionați de călătorii,dar se duc fiindcă a fost vecinul X,care la rândul lui a fost fiindcă a fost și vecinul Y..DECI SE DUC „Afară” fiindcă e la modă. Chiar nu înțeleg,spuneți că nu vă place România dar vă petreceți vacanțele în țări care sunt mult mai urâte decât România?
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Singura din vechile minuni ale lumii se afla in Cairo, Marea Piramida dn Ghiza care pentru multi nu inseamna nimic. Oare stii ce senzatie ai atunci cand intrii in piramida sau atunci cand vizitezi mormintele faraonilor din Vale Regilor?
Nu ma intelege gresit, am vazut tara noastra in proportie de 90%, unele locuri de 3-4 ori in decurs a 4-5 ani dar sunt si alte lucruri care merita vazute. Este mizerie in Cairo, isi arunca gunoiul de pe geam si ii dau foc cand creste mormanul prea mare, vezi animale moarte plutind, vezi oameni care se spala in aceeasi apa si altii care spala haine, vezi animale in casa, vezi saracie foarte mare, vara la 50grade miroase dar sunt alte lucruri pentru care merita vizitat si nu poti sa arunci cu pietre doar pentru ca tie nu-ti place. Nu stiu cat si ce ai vizitat dar tind sa cred ca mare lucru nu. P.S. Nici un vecin nu si-a permis sa mearga unde am fost eu, inseamna ca eu sunt cel dupa care se iau ei? |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Pai e de inteles, eu nici daca as fi milionar in euro nu as cheltui mai mult de 100-200 euro pentru o vacanta..Iar de obicei o vacanta in strainatate,in special in tari de rahat precum Egiptul,costa o groaza de bani.Asa ca scuzati-i pe vecinii dvs care si-au permis sa nu mearga in Egipt
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
``Din pacate ``fac parte dintre aceia care spun :Romania !!! este cea mai frumoasa tara //si din fericire nu ma insel :D sper !
Este foarte frumos in toata lumea ...dar ROMANIA este Tara Mea !(frumoasa,dichisita,plina de bulangii,politicieni,parfumata,plina de cele mai frumose femei ,de oameni care isi vand copii , de ingrati de........plus infinit DAR este cea MAI FRUMOASA ..sa fie clar !! P.S mai sunt locuri la MArCUta?? |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
5 Attachment(s)
Pentru că am fost învățați să credem că „afară” e mai „mișto” iată câteva poze din Georgia, țară în care și câțiva români își fac concediul..
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
4 Attachment(s)
Azi,Armenia și bineînțeles, Bulgaria.
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
1 Attachment(s)
Kosovo,Serbia
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
6 Attachment(s)
Macedonia...
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
3 Attachment(s)
Nepal :)
A 3-a poza e cu paris ghetto... Diferenta e ca asa cum arata la ei gheotul arata la noi toate cartierele "normale " muncitoresti... Adica toate orasele exceptand centrul... |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
9 Attachment(s)
Adaug câteva poze de la vecinii noștri de la Sud,pe care culmea majoritatea românilor îi laudă și vorbesc despre Bulgaria ca și cum ar fi un paradis..Din păcate,realitatea e alta..În Bulgaria e cam ca la noi(cu excepția Ardealului). Bulgaria se aseamănă foarte mult cu Dobrogea,ca și relief și localități.
Totuși,aș putea spune că la ei satele și orașele arată mai rău decât la noi..Și drumurile lor sunt destul de rele,peticite,pline de gropi.. |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
1 Attachment(s)
Cine zicea că în SUA sunt drumurile mai bune??
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
1 Attachment(s)
Superbul Ruse,paradisul rromânilor..
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
1 Attachment(s)
Tot prin preafrumoasa Bulgarie
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
2 Attachment(s)
O poză din străinătate(pe undeva prin Ardeal)..
Vroiam să evidențioez că omul sfințește locul..un exemplu de casă superbă(Așa Da) vs o casă oribilă, multicoloră..AȘA Nu. |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
1 Attachment(s)
uNA DURĂ de prin vecini..îndepărtați.
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Cel mai inutil thread de pe tot forumul asta.
Eu am impresia ca tu esti mega frustrat ca n-ai bani sa te duci nici 2 zile la mare si ii faci snobi pe aia care isi permit sa mai scoata capul prin lume.. Ai fost vreodata in Europa vestica? Sa nu imi raspunzi ca "nu si nici nu ma intereseaza, in Romania e foarte frumos etc" PS: De acum incolo cand mai postezi cauta si tu poze de prin tari mai civilizate, nu Congo, Haiti si ce plm tari de lumea a7a ai mai pus pe acolo. |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Nu-ți place nu te uiți..sau faci parte dintre acei cocalari care își reneaga țara,crezând,naivi,că în Hoccident umblă câinii cu covrigi în coadă?Fără supărare,ești mai bronzat de fel?
Dacă tu ești un snob parvenit care o arde numai prin Hantalya,Sunny Beach sau alte locuri pline de fițe,nu te da mare pe aici..îți recomand un bar de maneliști prin București,acolo te poți lăuda cu banii,mașinile și femeile pe care le deții! |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Quote:
Nu esti snob parvenit daca alegi sa pleci in vacanta undeva unde nu esti sufocat de mizerie, tigani, manele, nesimtire si toate celelalte elemente din peisajul cotidian al Romaniei. Inca nu mi-ai raspuns la intrebare, ai fost vreodata intr-o tara civilizata? Germania, Austria, Olanda, Marea Britanie etc? Sau vorbesti din filme, cand tu nu ai nicio idee cum e acolo..? PS: Nu am fost niciodata nici in Sunny Beach nici in "Hantalya" ;) |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Domnule Ceangău de la Bacau, aveți comportament de cocalar..deși vă pretindeți un intelectual de mare finețe...ați venit aici să înjurați,să jigniți,ce nu vă convine..oamenii civilizați discută,nu se ceartă.
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
Acest topic”inutil” a fost o simplă reacție a mea la o stare de fapt...am observat că mulți gândesc eronat, crezând că România e nașpa,etc...și că dincolo,totul e roz...am încercat să fiu realist..pentru că, adevărul e că și la noi sunt destule locuri precum sunt cele prezentate în aceste poze!
Dar nu românii sunt de vină?Doar n-au venit extratereștrii să ne distrugă țara..să pună termopane,polistiren și Metigla la toate casele ,bisericile,cetățile,castelele monument istoric..tot unii ca tine au mutilat țara..probabil și tu locuiești într-o casă văruită cu roz,verde,mov,cu termopane,și poate turnulețe... În schimb,în Ardeal mai poți găsi NORMALITATE...mai ales acolo unde sunt/au fost maghiari,sași..vezi Sibiul |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
O singura intrebare mai am si cu asta inchei, ca esti o cauza pierduta.. Daca tot ai vrut sa demonstrezi ca Romania e frumoasa si merita vazuta, de ce nu ai pus poze cu locuri interesante din tara noastra si ai ales sa balacaresti alte tari??
Repet, imaginile puse de tine sunt irelevante, toate sunt din tari sarace sau post-comuniste, vai de steaua lor.. |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
15 Attachment(s)
Voi ține cont de sfatul tău...
Uite o mică demosntrație.. |
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
7 Attachment(s)
Am mai găsit câteva.
|
Re: Poze cu locuri„nașpa” din străinătate..
2 Attachment(s)
Ceva turcisme...
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:43. |
- Copyright 2026 4Tuning