![]() |
buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
curand vreau sa imi cumpar o masina,curand insemnand 1-2 saptamani.pot sa o iau de aici sau de afara.problema este ca imi plac prea multe !
vreau o masina in cam 15.000 euro,poate sa depaseasca cu 2-3 mii acest buget,vreau ceva mai special putin,versiune coupe sau micutza(ex bmw seria1),sunt satul de 'matahale break'.prin special ma refer sa nu fie vazuta la toate colturile strazii. Am postat deja cateva anunturi pe acest forum despre intrebarile mele si nesiguranta in achizitie.Pt moment preferintele mele sunt alfa romeo GT,Golf 5 sau GTI,bmw seria 1,mitsubishi eclipse si un mitsubishi-dodge stratus.Cel din urma pt moment este preferat de mine,il pot achizitiona in aprox 15.000 euro,are motor 2.4 si 150 cp,2 usi si e din decembrie 2005.Singurul lucru care m-a pus pe ganduri este faptul ca provine din america de la o firma de inchirieri auto,am auzit lucruri destul de nasoale despre aceste masini.are 20.000 km,cat rau se putea face in aceasta distanta?in rest masina este intr-o stare f buna interior si exterior. Am nevoie de ajutor,simt ca imi ies peri albi.este prima masina care o cumpar,prima masina personala si va rog foarte mult sa ma ajutati cu aceasta decizie. Va multumesc. |
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Quote:
In primul rand, daca tot veni vorba de o masina americana, gandste-te cat de "des" ai sa asesti piese pt ea, pt ca , ca orice masina, se poate strica... Sau in caz exceptional , te busheste vreounul... costa prea mult piesele... dak le gasesti aici in zona, si nu trebe comanda speciala pe S.U.A. ... Dak esti pasionat de mitshubishi, iti recomand Eclipse-ul nou ; saui cu mai putini bani, un eclpipse varianta `97- modificata sau modificabila ( se preteaza f bine la tuning.). Masini excsiviste.. ce zici de Jaguar X-type 2.5i 196CP din `02 ? Cauta pe *********** si gasesti, pret super. Sau daca nu un MG ZS BERLINA 2,5 I 177CP, la fel frumoasa si rara masina. Sau ... BMW 330 COUPE 3,0 I 231CP ALBASTRU Pret: 17,000 EURO . Depinde ce anume vrei de la masina, in ce scop o utilizezi, daca e pt vreun scop anume, dak vrei lux, si ce mai vrei tu. |
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Alfa gt si VW Golf 5 GTI sar din schema din start...nu stiu ce sa iti spun , sincer cred ca as lua un C Coupe de banii astia , sau un BMW seria 3 coupe...daca preferi o astfel de masina. Mult succes
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
alarik , 15000 euro + taxe sau 15000 cu totul ? As avea eu ceva de vinzare dar sare de pretul ala :)))
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
O masina noua ramane totusi o masina noua. Prima masina noua pe care am avut-o a fost Skoda Fabia. La 18.000 euro iei o Fabia RS. Arunca un ochi si cine stie?(www.pba.ro sau alti dealeri Skoda). Pentru mine ca bani era f. mult dar mi-a placut ce am vazut.
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
daca tot exista in optiunile tale alfa gt poti sa incerci un fiat stilo gt 3 usi(2.4 gt 5 cil 170 cp- cu rezerva pana la 250 cp, full options undeva la 16.000 euro);)
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Quote:
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Golful lui zGb , daca mai e de vanzare , arata f bine , si cred ca merita sa o vezi
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Quote:
daca nu poti incerca un eclipse gs (daca nu ma insel asta are motorul de 2.4 si e euro 3) dar asta inseamna cam 3000 de eu pentru taxa... daca esti dipus sa dai banii in speranta ca o sa ti-o recuperezi, asa cum vrea uniunea... atuncea cred ca ar fi o alegere excelent, si fiind o japoneza teoretic nu ar trebui sa ai probleme cu fiabilitatea... gt-ul de la alfa, pe mine personal ma incanta! mi se pare geniala masina, dar fiind o alfa intervine eterna loterie a fiabilitatii... din categoria masinilor noi poti sa iti arunci privirea si asupra unui fiesta st (noua cu toate optiunile care le poti pune o scoti cam la 15 000 daca nu ma insel) si inca ceva la care nu cred ca te-ai gandit: un lexus is 200(ca de exemplu) masina care nu prea o vezi pe strazile din romania si e si dotata... arata bine.. dar nu intra exact in cerintele tale.. posibilitati sunt destule... trebuie doar tu sa iti dai seama exact ce vrei de la o masina si atuncea o sa fie mult mai usor de ales... bafta ;) |
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
arata mai bine FABIA decat GOLF? HAHAHAHA ce gluma :D mai e si skoda...ma rog nu ca ar conta prea mult...vezi ca platforma de golf4 a fost una dintre cele mai fiabile platforme facute vreodata de vw :)
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
4 Attachment(s)
Sal!poate o preluare de leasing???
Eu imi dau seatul LEON 1.6 16v SPIRIT 3.500 euro rata lunara 8300000 lei inclus casco |
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
a zs ceva rar..gasesti leon modificate destul ded es, si puternice, nu jucarii de 1.6i..dar ai cam abandonat discutia. ai aruncat o intrebare si gata?
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
4 Attachment(s)
Quote:
Daca vrei o masina rara si vorbim aici de 500 de exemplare in toata lumea...nu de golf 4 sau citroen vtr.Nici nu este scumpa si arata si bine daca vorbim de monstruleti atunci cred ca taticul lor este Alfa Romeo 145 1.6 Twin Spark Limited"500" 120 CP CU RESPECT!!!:-P |
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
masina are interiorul si exteriorul personalizat dupa nr de fabricatie din serie si multe alte functii ...abs,esp,euro 3,etc...
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Golful lui zgb...e masina frate, nu jucarie, daca vrei ceva tare aia e...daca nu, cumparati pistole cu apa, sau 330 ca nu poti sa zici ca aia nu e masina, e tare si 330 dar acum ...cum crezi tu.
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
da nu a zis nimeni nimic de nici un 330:)...sau cel putin nu cel ce cauta sa isi ia masina:)
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Citeste ce a zis SemeCristian pe prima pagina, si dupa da ti o palma ok?;)
P.S: Cred ca FMM, este printre putinele masini care poti sa zici ca fuge si nu consuma mult ok? ce sa vrei mai mult de atat? Eu personal as cumpara o daca as ramane in tara...dar pm... |
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Daca as fi in postura ta mi-as lua un E Klasse de dincolo,din 2004-2005 cu motor intre 2700 si 3500.
Am vazut unul demential,adus de o sapt in Timiosara. E o masina impresionanta si sigura. |
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
mah eu zic sa-ti iei o toyota auris cu motor de 1.6 124cp, e o masina noua si super tare, ca sa nu mai vb de fiabilitate
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
LA 15.000 poti sa iti iei si un Jeep fain.
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
CE mertz e iti iei tu din 2004 cu 15k?
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Quote:
si nu e de taxi |
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Quote:
si 270 CDI nu e tot una cu 220 CDI...oricum varianta asta cred ca pica din schema ca sa nu mai vorbim si de nr de km care la 200.000......c sa mai vorbesc |
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Quote:
Era vorba de Mertz in pricipiu. Apropo de 200.000,eu am mers cu E-Klasse-le meu pana 675.000 fara nici o problema,apoi l-am vandut,si tot mai merge,fara probleme. La E si S,daca-ti faci toate reviziile la reprezentanta,cu toate cele, da 1.000.000 garantie pe motor,din 2003 in coace(in Germ,nu stiu la noi) |
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
Frate in banii astia iti iei citroen c4 coupe si iti raman bani si de un bodykit.
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
sau opel astra gtc
|
Re: buget de 15.000 euro si prea multe alegeri
ia-ti un SH bine intretinut, ca vei fi mult mai multumit. sau o japoneza.
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:28. |
- Copyright 2026 4Tuning