![]() |
Un Cielo
4 Attachment(s)
Salut sunt nou pe forum si vreau si eu niste pareri despre masina mea:Cielo din `97 ,full.Am inceptu sa il mai modific la aspect (nu prea ma dau in vand dupa performante) si sa imi spuneti si mie ce mai trebuie sa mai pun ......sau sa mai dau jos de pe ea.Vreau sa va spun ca am comandat un set de pleoape si tre sa ajunga.Am pus si o poza cu pleoapele.Mersi mult
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Pleoape de`alea am si eu, numai ca mai trebuie vopsite si montate.
o rugaminte am si eu sti cumva de unde se poate lua o masca fatza sport, ca nu prea am chef sa ma bag eu la taiat lipit si toate chestiile alea... merci mult ! app. bine ai venit pe forum, dragutza masina sa o stapanesti sanatos ! |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Chiar nu am nici o idee unde se pot gasi ca vreau si eu.Aia ce am facut eu este doar asa de moment.Cum sunt pleoapele??Din ce material ??Si prin ce metoda se pun pe faruri?Mersi de incurajare
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
eu nu m as baga sa mi o fac singur grila am pe cineva care poate face asa ceva dar vroiam sa ma interesez cam pe la ce pretzuri se invarte toata chestia. daca esti intersat da mi un PM si mai vb. pleoapele sunt din fibra de sticla si se pot monta destul de usor cu silicon sau cu banda dubla adeziva.
Bafta ! |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Da as fi interesat dar.....esti multtt prea departe.Si pe la ce pretzuti ??Aaaaaa scuze da nu situ ce e ala PM.Adresa mea de mess k sa vb direct k_gula_0
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
k_gula_0 deci: pune in loc de plasa aia de tantari placa calumea. apoi scapa de porcatia aia de tips si pune unu calumea care sa nu se vada ca-i prins cu suruburi, apoi pleoape din alea nu-s asa de faine erau la 50 ron ceva modele meseriase rau undeva pe forum.
ploeapele se fac din fibra si se lipesc cu silicon cel mai simplu. jenti, folie, ceva prin itnerior, schimba volanu, scaunele...ce sa-ti mai zic? |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Quote:
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
ca mare dreptate ai
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
o suspensie sport ceva,si sa rezolvi cu franele ca nu prea sunt bune,o finala ca sa se auda frumos,si de aici in colo mai vezi si u c mai faci
spor la munca in continuare si daca nu vrei performante,pune niste becuri mai bune(daca nu ai vrea xenon),si totusi zic ca se merita sa pui un filtru sport ceva,sa urce macar mai repede in ture si dupa aceea vedem ce mai facem frumoasa masina oricum |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Deci solo24 hai sa incep cu inceputu
1 Finala mea se aude binisor dar oricum intentionez sa o schimb 2 Becuri:am halogen verde super bright Phillips daca nu ma insel 3 Filtru sport vreu sa ii pun urmatorul lucru la ea (chiar se simte diferenta ?? putere ceva in plus ?? Da consumul il afecteaza ??) Mersi de sfaturi sunt chiar bune si o se le urmez cat se poate de aproape ;) |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
aia nu-i finala este doar un ornament prins cu suruburi., ideea era sa-l prinzi mai adanc sa nu se vada deloc ca-i fals.
becuri de alea am si eu si mi le-am adus din germania...ca am crezut ca-s mai de doamne ajuca ca la noi, dar daca-mi pui o lumanare in fata cred ca vad mai bine. cu filtrul sport urca mai repede in ture aia-i drept, scade umpic consumul si avantajul ii ca-l poti spala >:D< |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Hai sa te lamuresc si pe tine Dacia WRC.Am o toba finala deia de cielo care e zgomotoasa.Sunt 2 feluri de tobe la cielo (originale)
1 zgomotoasa (cred k si mai puternica avand in vedere k are mai putine site ) 2 Silentzioasa. |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
aaaaa era sa uit.Mai am o intrebare daca ma puteti ajuta:
Pot spala motorul la o spalatorie?? Nu intra apa pe la sistemul electric??:?: |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
parerea mea ii ca acolo tu ai doar ornamentul nu toata toba, dar fie
de spalat poti eu il spal tot la 3 exterioare :P adica tot o data pe luna :P in ultimi 2 ani la aceeasi spalatorie la aceeasi persoana :P |
Un Cielo ce trebuie comentat!!
3 Attachment(s)
Haide-ti ca am mai revenit cu niste poze :lol:
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
mdea pare a fi toba de care zici tu.
de ce ti asa lasata de spate masina? |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Masina e asa lasata pentru k atunci cand am facut pozele era plina de marfa.Da nici goala nu e super ridicata de spate.Imi place mie asa mai joasa.8) (LOW RIDE)
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
asa arata am mea cu 5 persoane in masina acuma dupa ce i-am schimbat suspensia :P poate umpic umpic mai jos...dar nu o cobor mai mult pt ca apoi nu mai pot intre in garaj :(
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Deci dupa parerea ta....cum ti-se pare masina joasa??Mie unu imi place la nebunie.Si apropo cred k am avut greutate pe ea kam cat vreo 3 persoane in portbagaj si am avut ceva ceva si in spate pe bancheta.
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
unde ai schimbat luminile din bord? imi plac....bafta !
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
luminile din bord le-am schimbat chiar eu:lol: .Am dat jos chestiile alea verzi jos de pe becuri.La ace am vrut sa pun led da nu am reusit asa k am dat pese ace cu markeru.;)
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Deci mai vreau si eu idei de chip "tuning" plss oricine orice idee e bine venita si poate pusa in practica .mersi
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Da...apropo de lumini in bord.Dupa cum se stie ledul bate intr-un singur loc (din cauza lupei) mi-a dat cineva o idee super la mine a functionat.Leduri mate.si se vad super acum bat ca un bec obisnuit in toate directiile.O sa imi pun pe masina in weekendu asta si o sa pun nise poze ;).abia astept
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
7 Attachment(s)
ultimele poze cu masina mea :
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
da la motor ce i`ai facut? i`ai pus filtrul?
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Dap la motor i-am pus filtru sport.
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
ce becuri ai pe faruri?
xenon de care?cat te-au ajuns? |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
2 Attachment(s)
Xenoanele nici nu mai stiu cat am dat pe ele sau ce marca (culoare )sunt....ma refer la cifre.Stiu doar k se vad alb....(matura soseaua).Uite poze.+husele (maieuri)
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Man fara suparare ...dar husele alea....beahhh,,,mie unu nu imi plac deloc ...dar daca tie iti plac...:rolleyes2
Farurile iti lumineaza cum trebe?? |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
4 Attachment(s)
vrei bord cu leduri??? e tel meu cam aiurea la poze... sper sa-ti placa
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
cam mare relantiul, cam putina benzina, parca sunt eu :P
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
nu...la relantiu sta chiar sub 1000....incercam eu sa fac poze la turatii mari...dar nu a iesit nici 1 :))...naspa cu benzina...dk ramai fara...
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
ma masina e simpla ..e frumusika....dar park cam cocosata de spate ..;)
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Matza...in caz ca nu ai observat bordul meu este cu leduri.....
Maieurile alea le tin asa sa mai protejez husele originale Masina e cocosata....fiind tot timpul plina cu marfa....plinu gaz,jumate rez benzina,se aduna,se aduna |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
dar daca ai benzina de ce mai ti gazu?
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Pi mie imi trebe benzina sa o pornesc....porneste pe benzina si se da singura pe gaz cnd trec de 2000 de ture..Deci ii trebe si benzina .....;)
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Nu-mi plac cateva chestii la masina:
-ornamentele cromate de la exterior -maiourile cele noi anti-praf (aveai si alte variante mai discrete...) -capacele....sa speram ca in curand ai in vedere inlocuirea lor cu altceva :D -literele chinezesti...din pacate lumea nu realizeaza ca au ajuns la fel de po****re ca GTI-ul pe Dacie, si oricum n-au nici o valoare, nici un farmec, nici macar nu arata bine :evil: -"pleoapele" si prelungirea lor de pe grila... Plasa de la grila imi place; filtrul sunt curios cum se aude, fara tubulatura rigida...poate poti face un filmulet sa auzim si noi (are un amic de-al meu filtru sport pe cielo, si se aude bine, dar tubulatura nu e din cauciuc) Esti sigur ca luminile tale sunt xenon-xenon? au balasturi si instalatie sau sunt becuri tip xenon? Mie nu prea mi se pare lumina de xenon... Succes la tunareala! |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
Nu am instalatie xenon....am doar becur tip xenon.Am spus pe undeva pe aici ca`s becuri si nu instalatie.;)
|
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
2 Attachment(s)
Apropo cu literele chinezesti.Mie chiar imi plac + ca sunt discrete nu ies in evidenta prea mult.
Capacele......:)) la masina am un capac diferit fata de celelalte pt k mi-a sarit unu.uite capacele ei. Filtru se aude superb...o sa vad poate reusesc o filmare ceva cu sunetul. bafta |
Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
poate ma lasi pe mine sa pun cu filtrul meu...2 filmulete... :D le stii ;)
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:25. |
- Copyright 2026 4Tuning