Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   no limits design work (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/32964-no-limits-design-work.html)

no limits design 09-02-07 21:27

no limits design work
 
3 Attachment(s)
cateva desene facute din creion........am sa revin cu mai multe

(!8Y_M 09-02-07 21:56

Re: no limits design work
 
Moaaa.. super adevarat... talent nu gluma frate... uite unul care se descurca si cu mausul si cu creionul:D

no limits design 09-02-07 22:09

Re: no limits design work
 
ms ......sper sa pot sa fac rost de un scaner sa le csanez pe celelalte........sunt destule shi sigur o sa va plak

import_skillzzz 10-02-07 08:17

Re: no limits design work
 
la perspectiva e binisor in general, dar ai si u mai multa grija la hasura - in rest e bine (pt primul desen de aici ...)

Andre3y 10-02-07 08:34

Re: no limits design work
 
Intradevar frumos te ai sa desenezi si cu mana iti urez bafta incontinuare.;)

giubau_v8 10-02-07 19:11

Re: no limits design work
 
frumos...asteptam si restu

Mihaitza_tdi 10-02-07 21:17

Re: no limits design work
 
Frumos imi place mult camionul! Bafta in continuare!;)

no limits design 11-02-07 19:49

Re: no limits design work
 
ms de comentarii tuturor .maine vin cu noutatzi.sper.o sa va plak

no limits design 14-02-07 14:38

Re: no limits design work
 
6 Attachment(s)
am facut nishte foto la cateva mashini made by me shi sper sa va plak......................am shi eu o intrebare.........cum intru in freehand design usergroup????????????(intrebare pentru cei care sunt deja in grup)...............astea sunt mashini facute prin 2002(ink eram in generala)cu carioca...........o sa mai postez

Ace Axel 14-02-07 15:02

Re: no limits design work
 
nu sunt rele, dar sunt km vekiutze; au probleme de perspectiva. ar trebui sa pui si tu lucrari noi. in usergroup se intra cand se considera k ai ajuns la un anumit nivel si esti invitat :)

no limits design 14-02-07 15:46

Re: no limits design work
 
am sa pun shi mai noi da un pic mai incolo k am incercat de cateva ori shi nu am putut uploada....incerk mai tarziu

no limits design 14-02-07 17:09

Re: no limits design work
 
3 Attachment(s)
nu merge sa uploadez dekat doua sau trei nuj ce are....da tot le pun eu pana la urma.....................aste sunt mai noi da sunt facute in creion...........(sry k stresez da mai am o ultima intrebare...............cine trebuie sa ma invite???)

giubau_v8 14-02-07 17:11

Re: no limits design work
 
am si eu o intrebare....tu te uiti la poze cand le faci sau le faci din cap...din amintiri? doar curios

no limits design 14-02-07 17:12

Re: no limits design work
 
2 Attachment(s)
altele nu foarte vechi..........de prin septembrie....;)

no limits design 14-02-07 17:16

Re: no limits design work
 
3 Attachment(s)
depinde;) ...........de exemplu knd vreau sa tunez o mashina ma uit la ea intr-o revista:shock: .......desenez stockul :???: shi dupa aia imi bat capul cu restu:lol: (body kit,jante,restu`...........)......da u???(giubau_v8)

(!8Y_M 14-02-07 17:20

Re: no limits design work
 
Cam blury:D:P glumeam... arata bine.. da ai grija cum urmaresti liniile caroserie... BV tie.. ai talent ;)

no limits design 14-02-07 17:23

Re: no limits design work
 
4 Attachment(s)
mai multe variante de tuning pe un 525:rolleyes2 ....shi am mai facut una(cea mai mijto)da pe care am facut-o cadou unui prieten shi nu o mai am

giubau_v8 14-02-07 17:25

Re: no limits design work
 
eu de obicei nu fac desene dupa masini existente...le scot eu de la mine....da cand e vreun challenge unde trebuie sa modific o masina stock ma uit la poza....desenele mele facute pana acum sunt 99% din cap....n-am modificat decat cateva stock
bafta si spor la treaba cu creionu :)

Ionut_M 14-02-07 17:29

Re: no limits design work
 
Wow nici nu jtiam k se poate desena asa de mana mam chinuit si eu cu ceva da nu a iesit nimic.Dar oricum BRAVO imi place.

no limits design 14-02-07 17:32

Re: no limits design work
 
3 Attachment(s)
pai.eu m-am axat mai mult pe tuning shi nu pe design de asta de la zero dar sunt convins k pot face orice..............(aporape orice).spor la treaba shi tzie:D

no limits design 14-02-07 17:37

Re: no limits design work
 
3 Attachment(s)
acuma am observat shi eu.............la unele foto perspeciva pare greshita din cauza unghiului la care am facut foto:cry:

no limits design 14-02-07 17:44

Re: no limits design work
 
3 Attachment(s)
altele 3.........mie imi place peugeotu`

no limits design 14-02-07 17:49

Re: no limits design work
 
3 Attachment(s)
inca cate ceva...............................nu mai am multe de pus....

no limits design 14-02-07 17:54

Re: no limits design work
 
2 Attachment(s)
postul asta shi ink unu shi gata.....>...........................>>>>>>>>>>>>: arrow: :arrow: :arrow:

no limits design 14-02-07 18:02

Re: no limits design work
 
4 Attachment(s)
ultimele......am sa mai vin cu altele mai incolo.sper k vau placut astea...........pacat k nu le-am pus in ordinea in care le-am facut

giubau_v8 14-02-07 18:16

Re: no limits design work
 
frumos gt40-ul....

no limits design 14-02-07 18:20

Re: no limits design work
 
mersi.............mai am cateva mashini dar nu am apucat sa le fac foto...poate mai incolo.........

Ace Axel 14-02-07 23:32

Re: no limits design work
 
man sa nu o iei in nume de rau ... dar tre sa mai exersezi ... problemele de perspectiva nu sunt doar de la camera, credema p cuvant. apoi, ai mana nesigura, trasezi liniile aiurea; iar hasura, c pot sa zic... eu cred k ar trebui sa renunti la carioci si sa inveti sa dai volum cu creionul. ink o data... nu o lua in nume de rau ... ai potential, dar tre sa til dezvolti. exerseaza !! bafta ;)

Mihaitza_tdi 15-02-07 08:12

Re: no limits design work
 
Frumoase golfuri!;)

Barum 15-02-07 12:19

Re: no limits design work
 
arata bine desenele ;) curand o sa postez si eu cateva desene :-P

LKS 15-02-07 13:13

Re: no limits design work
 
Quote:

Originally Posted by no limits design (Post 749700)
mai multe variante de tuning pe un 525:rolleyes2 ....shi am mai facut una(cea mai mijto)da pe care am facut-o cadou unui prieten shi nu o mai am


tunning ?!

Barum 15-02-07 19:27

Re: no limits design work
 
Quote:

Originally Posted by LKS (Post 751058)
tunning ?!

o zis pe romaneste :D :lol:

no limits design 19-02-07 13:43

Re: no limits design work
 
dak te refereai la mgtunning.e vechiul meu "id"........shi habar n-am d c scriam cu doi de n...eram mai micutz da mashnile nuz najpa..........

LKS 19-02-07 16:40

Re: no limits design work
 
Quote:

Originally Posted by no limits design (Post 758343)
da mashnile nuz najpa..........

parerile sunt impartite ...dar oricum progresezi incet si sigur

no limits design 19-02-07 16:59

Re: no limits design work
 
crede-ma k am vazut mashni shi mai najpa....aveam vreo 12 ani mah.........ms oricum de comentarii

import_skillzzz 20-02-07 14:17

Re: no limits design work
 
Quote:

Originally Posted by no limits design (Post 758684)
crede-ma k am vazut mashni shi mai najpa....aveam vreo 12 ani mah.........ms oricum de comentarii

deci eshti batranel pe forum ... :D - oricum faci progrese mari la perspectiva :-P - sper sa te vad la concursul de 1 aprilie - sa ne batem umar la umar :twisted:

giubau_v8 20-02-07 20:31

Re: no limits design work
 
e concurs pe 1 aprilie?

no limits design 21-02-07 17:34

Re: no limits design work
 
dap...shi nu e pacaleala........suces la totzi....eu deja mi-am facut mashina in cap.urmeaza sa o pun pe hartie:P

import_skillzzz 22-02-07 07:03

Re: no limits design work
 
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 761430)
e concurs pe 1 aprilie?

AUTOMAT CE TE-AI INSCRIS, SPER CA TE-AI CONVINS CA EXISTA :-P

Ace Axel 22-02-07 10:01

Re: no limits design work
 
dak erai mai atent vedeai k sa inscris dupa c a intrebat de concurs... si facem Ot degeaba


All times are GMT +2. The time now is 09:26.

- Copyright 2026 4Tuning