Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   X Type :D astept sugestii de modificare (https://forum.4tuning.ro/400-europene/326118-type-astept-sugestii-modificare.html)

mihaiyrd 04-07-12 11:54

X Type :D astept sugestii de modificare
 
De curand sunt posesor al unui jaguar X type 2.0 tdi an 2005 ...
As vrea sa schimb mai multe pe la ea poate poate veniti si voi cu propuneri :D ms

B XX ADI 04-07-12 12:32

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5089810)
De curand sunt posesor al unui jaguar X type 2.0 tdi an 2005 ...
As vrea sa schimb mai multe pe la ea poate poate veniti si voi cu propuneri :D ms

trebuie sa pui poze ca sa vada lumea starea actuala a masinii:)..pe langa faptul ca e murdara:lol:

mihaiyrd 04-07-12 12:36

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
4 Attachment(s)
Cateva poze :

cristi_xj6 11-09-12 00:29

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
frumoasa masina felicitari!! am avut si eu jaguar xj6 si e greu cu modificarile la jaguar....jante si un kit exterior ARDEN cu o evacuare pe masura si cam asta e tot parerea mea...

mihaiyrd 06-11-12 07:44

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by cristi_xj6 (Post 5169616)
frumoasa masina felicitari!! am avut si eu jaguar xj6 si e greu cu modificarile la jaguar....jante si un kit exterior ARDEN cu o evacuare pe masura si cam asta e tot parerea mea...

ai idee de unde fac rost de prelungirea de la bara de fata de la arden??

cristi_xj6 06-11-12 13:59

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5236678)
ai idee de unde fac rost de prelungirea de la bara de fata de la arden??

www.ebay.co.uk

mihaiyrd 12-11-12 10:15

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by cristi_xj6 (Post 5237091)

nu gasesc .... ma intereseaza doar prelungirile alea bara fata si spate ... si grila as vrea sa o mai schimb cu modelul de facelift

cristi_xj6 12-11-12 11:18

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5244454)
nu gasesc .... ma intereseaza doar prelungirile alea bara fata si spate ... si grila as vrea sa o mai schimb cu modelul de facelift

Uite bara fata spate si praguri.

http://www.ebay.co.uk/itm/JAGUAR-X-T...item564bda1ae7


http://www.ebay.co.uk/itm/JAGUAR-X-T...item564bda1de8



http://www.ebay.co.uk/itm/JAGUAR-X-T...item564bda189f

mihaiyrd 12-11-12 11:28

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
bara fata nu o vad e doar grila la linkul al 2 lea ... oricum sunt niste preturi ft mari ... ai idee daca bara de fata e lipita de prelungirea aia sau e separat? m ar interesa doar prelungirea

cristi_xj6 12-11-12 11:32

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5244548)
bara fata nu o vad e doar grila la linkul al 2 lea ... oricum sunt niste preturi ft mari ... ai idee daca bara de fata e lipita de prelungirea aia sau e separat? m ar interesa doar prelungirea

Prelungirea e prinsa de bara originala asa e kitul de arden...e normal sa fie scumpe...asa e la jag mai ales la arden....si oriunde cand te duci sa iti iei cv pt masina si te intreaba ce masina e si zici jaguar iti mareste pretul....eu mereu ocoleam sa zic c masina e....

mihaiyrd 12-11-12 11:48

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
da mi s a intamplat si mie in parcare la un concert ... era 50 lei biletul la concert si tiganusul ala mi a cerut si el 50 lei la parcare ... a crezut ca nu ma uit la bani probabil :)) ... am preferat sa o parchez o starada mai sus ...


in primavara sau chiar mai repede o sa o vopsesc alta culoare ... eu as vrea atlantis blue de pe m3 ... imi place mult culoarea ... tu ai vreo alta idee de nuanta de albastru mai frum a asta ?

cristi_xj6 12-11-12 12:05

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5244589)
da mi s a intamplat si mie in parcare la un concert ... era 50 lei biletul la concert si tiganusul ala mi a cerut si el 50 lei la parcare ... a crezut ca nu ma uit la bani probabil :)) ... am preferat sa o parchez o starada mai sus ...


in primavara sau chiar mai repede o sa o vopsesc alta culoare ... eu as vrea atlantis blue de pe m3 ... imi place mult culoarea ... tu ai vreo alta idee de nuanta de albastru mai frum a asta ?


E foarte frumoasa nuanta...ar fi bine sa gasesti ceva arpopiat de la jaguar.... Interiorul ce culoare e? Eu la exterior daca as avea un x-tupe las face verdele din poza...se vede genial culoarae asta mai aels in soare.

mihaiyrd 12-11-12 12:07

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
interiorul e negru

care nuanta verde ?

cristi_xj6 12-11-12 12:07

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
2 Attachment(s)
si pozele

mihaiyrd 12-11-12 12:09

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
stiu culoarea ... dar e mult mai special atlantisul stai sa urc o poza ... mi au vopist baietii de la serviceul unde vreau sa vopsesc masina o aripa de logan sa vad cam cum le iese

mihaiyrd 12-11-12 12:28

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
nu amreusit decat asa ... sper sa mearga https://img441.imageshack.us/i/imagedln.jpg/

mihaiyrd 18-01-13 19:41

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
I am cumparat niste jante pe 18 ... inca nu le am pus pe masina pt ca vreau sa le tin de vara... Ce modificari a mai primit masina ... i am anulat intermediara si finala si urmeaza sa ii fac y si sa o duc pe 2 parti

mihaiyrd 01-02-13 18:58

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
masina a mai primit grila de facelift si eleron pe portbagaj ! In curand o sa urmeze sa ii schimb culoarea dar inca nu m am decis ... As vrea un albastru special ... sau alta culoare mie unul imi place albastru alta alternativa ar fi ipanema brown de pe audi

mihaiyrd 26-02-13 21:36

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
Masina a intrat la vopsit:D

B XX ADI 27-02-13 02:31

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
usor usor stresul tau cu privire la culoare dispare:)

cristi_xj6 27-02-13 09:23

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Frumoase jantele se potrivesc pe jag. Ce culoare ai ales???

mihaiyrd 27-02-13 09:41

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
Asta este culoarea ... ipanema braun .A intervenit o problema tre sa schimb chederele de la usi si au un pret enorm ... dar va trebuii sa le cumpar asta este ... o alta problema este ca nu sunt pe stoc si vin in 2 saptamani jumatate

cristi_xj6 27-02-13 16:14

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
superba culoarea....vezi poate gasesti ceva bun la dezmembrari...

mihaiyrd 27-02-13 20:09

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
nu am cum sa iau de la dezmembrari ca asa refoloseam chederele mele .. da cica din mom ce le dai jos de pe usa ca sa vopsesi usa nu mai merg puse si nu merge nici sa le izolezi ptr ca sunt facute din silicon si aluneca scociul pe ele

cristi_xj6 27-02-13 20:12

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5381306)
nu am cum sa iau de la dezmembrari ca asa refoloseam chederele mele .. da cica din mom ce le dai jos de pe usa ca sa vopsesi usa nu mai merg puse si nu merge nici sa le izolezi ptr ca sunt facute din silicon si aluneca scociul pe ele

nasol....alti bani in plus...cat te costa??

mihaiyrd 27-02-13 20:13

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
20 de mil ... cand am auzit mi a picat fata ... si mai dureaza inca 2 saptamani sa vina din anglia ... masina mea saptamana asta trebuia sa fie gata ...

cristi_xj6 27-02-13 20:22

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5381313)
20 de mil ... cand am auzit mi a picat fata ... si mai dureaza inca 2 saptamani sa vina din anglia ... masina mea saptamana asta trebuia sa fie gata ...

waaaaw:)))) si vopsirea cat te-a dus??

mihaiyrd 27-02-13 20:33

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
aia a fost cadou ;)) stii cumva de unde mi pot lua si eu o bara de facelift? de fata

cristi_xj6 27-02-13 20:37

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
din pacate sh nu prea cred k gasesti pe la noi....

mihaiyrd 06-03-13 15:41

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
am fost la service am cateva poze cu niste piese vopsite ... e superba culoarea .

mihaiyrd 06-03-13 15:43

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
nu merge sa pun mai multe de odata de pe tel

mihaiyrd 06-03-13 15:44

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
1 Attachment(s)
abia astept sa o vad pe toata gata ... dar din pacate mai dureaza 2 saptamani pt a astept niste piese din anglia

cristi_xj6 06-03-13 16:23

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
foarte frumos!!!! i-mi place ca sa vopsit calumea...usi date jos, manere....

cristi_xj6 06-03-13 16:24

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5389505)
abia astept sa o vad pe toata gata ... dar din pacate mai dureaza 2 saptamani pt a astept niste piese din anglia

ce piese mai astepti??:D

mihaiyrd 06-03-13 16:35

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
parbriz , faruri chedere si tot ce inseamna crom pe masina de la geamuri etc..

cristi_xj6 06-03-13 16:37

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5389569)
parbriz , faruri chedere si tot ce inseamna crom pe masina de la geamuri etc..

oho....o galagie de bani:)))

mihaiyrd 06-03-13 16:38

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
o sa arate ca o masina noua ... cum ti se par piesele vopsite ?

cristi_xj6 06-03-13 16:41

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
Quote:

Originally Posted by mihaiyrd (Post 5389575)
o sa arate ca o masina noua ... cum ti se par piesele vopsite ?

da sunt convins....mi-ar palcea sa o vad dp ce e gata in realitate! in poze par impecabile. in lumina soarelui se vor vedea cel mai bine cum ai iesit:D

cristi_xj6 06-03-13 16:42

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
dupa ce termini cu totul...ar merge un detailing interior-motor sa fie treaba treaba:D

mihaiyrd 06-03-13 16:45

Re: X Type :D astept sugestii de modificare
 
cu siguranta ... singurul lucru de care imi pare rau e ca nu am putut sa fac rost de o bara facelift ... ala e dingurul lucru care mi lipseste


All times are GMT +2. The time now is 09:56.

- Copyright 2026 4Tuning