![]() |
Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
47 Attachment(s)
Peugeot Design Contest 2007 - cele 10 concepte finaliste Concursul de Design Peugeot a ajuns in faza finalelor. Conceptul castigator va fi construit de Peugeot pana la sfarsitul anului, si va fi "personajul" principal dintr-un joc destinat consolelor XBOX. |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
e-Motion si Flux sunt cele mai interesante...si Speedline.Celelalte sunt mult prea sf...kinder.
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Mie imi place cum arata LiiON Concept :D ;) deci votat !!!
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
LiiOn imi place mult.....:D cel mai urat mi se pare N Joy
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Mie mi se pare interesant Allscape
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
E-Motion e cea mai tare...Flux si Speedlite
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
cel mai mult mia placut e-motion e foarte reusit, flux e iar frumos si mai realist parca
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Cel mai frumos concept:e-Motion shi cel mai sf N Joy Concept :)
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
votat liion:)
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
votat flux. marfa. cum o fi sa apara astea pe str .:))
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
sant frumoase toate e greu sa alegi fiecare are unpik de zuzu in el dar unele sant si sfuri cred ioo k ne tre incao o viatza k sa vedem asa ceva in romania
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Emotion cea mai tare fara discutii.
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Speed lite si e-motion sunt mai ok...in rest sunt cam prea de tot, stiu ca sunt concept dar totusi prea de tot!
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
sper din toata inima sa observati si cei doi romani finalisti, sa le uram multa bafta ;)
Matei Panaitescu Cristian Sano |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Desi sunt roman ... Allscape Concept le-a luat votul celor doi .... poate data viitoare
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
E-Motion e super-tare, celor 2 romani le urez bafta si e mishto ca au ajuns pana aici, si la Tv. se vorbea de ei... respect :peace:
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
mie mi se pare interesant faptul ca masina lui cristi sano seamana cam mult cu a mea https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/23615-masinile-mele-vechi/page-3.html, cel putin la idei este aproape identik,interesanta coincidenta:???: , au ales-o pe a lui doar ca e desenata mai bine,:roll:,nu vreau sa insinuez nimik dar e totusi cam bizar ca doi romani au avut exact aceleasi idei de design cred ca si cei de la peugeot s-au cam mirat, conceptul cu masini care se inclina nu este de acum au fost o groaza de masini cu ideea asta,dar sunt curios el de unde a venit cu ideea???:?:Oricum ma bucur ca au ajuns in finala doi romani poate cine stie o sa fie si pe un podium unu,bafta lor si celorlalti
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Mie imi plac e-Motion Concept & SPEEDLITE Concept ...
Nice job guys...:D |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
cel mai mult mia placut ceea ce am votat adik LiIon concept mi sa cel mai frumos ,oricum cu toti au facut o treaba destul de buna !!!
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
dak sunt shi romani pe acolo e clar....maxim respect..ink o data demosntram k avem gust shi k sunt in top desi suntem condushi de maimutze care neau dus in jos...romanii au cam shi bun gust...nu totzi'...dar asta e ..e bine k macar sunt catziva care ne reprezinta bine acolo unde merg...numai bine...
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
FLUX -= imi place mai mult decat toate celelalte
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
In primul rand felicitari romanasilor nostrii.
Trebuie felicitati toti, pentru ca fiecare proiect are ceva unic, altfel nu ar fi ajuns printre priectele finaliste. Let the best man win! :-) |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
va felicit si eu pe totzi pt munca depusa dar votez cu e-motion.....mi se pare cea mai aproape de prezent si in acelasi timp o masina care poate fi scoasa pe strazi fara prea mare probleme :)
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
1 Attachment(s)
Castigatorul concursului Peugeot Design Contest este conceptul FLUX, realizat de romanul Mihai Panaitescu. |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Ce poti sa mai spui???Unu din putinele motive cu care ne putem mandri ca suntem romani.E bine totusi ca suntem si noi apreciati...sunt curios ce premiu a primit castigatorul.
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
din cate stiu eu premiul e de vreo 6000 de euro...si prototipul va fi realizat dupa schite si afisat la un salon auto! BRAVO lui...e tare romanul nostru
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
bravo lui si mult succes in continuare ... dar ca o parere personala : e-motion era mai reusit .
Bafta ! |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
wow felicitari sa speram ca vor fi tot mai multi de acum inainte si vad ca e-motion na gastigat nimic chiar daca noua la majoritatea de pe forum nea placut oricum nu mai conteaza felicitari inca o data
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
eu l-am votat din prima pe mihai :D,stiam ca o sa ajunga un roman pe podium, abia astept sa vad masina in realitate ;), pacat ca desteptii de la ORBservator, sau celelalte posturi nu au zis nik de acest lucru, in schimb ne toak urechile cu politik si fotbal, traiasca rrumania:dribble: :drunk:
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Am intuit bn :D .... am votat din prima ;) romanul nostru ... bravo lui !!
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
felicitarile mele, se pare ca i-a dat gata pe francezi cu imaginatia lui...
bravo lui, si la cat mai multe modele..... ;) |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
bv lui si felicitari tre sa fimmandri ca santem romani k santem inventivi si ca avem putere de munca
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Bravo lui.Merita sa castige..dar nu locul 1:D.Dupa parerea mea e-motinul a fost cea mai bine creata masina;)
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Bravo lui.Merita sa castige..dar nu locul 1.Dupa parerea mea e-motinul a fost cea mai bine creata masina
ai dreptate si mie mia placut e-motion mai mult dar a lui mihai panaitescu pare mai reala nu asa sf ca altele si probabil ca asta cautau arbitri aia sau ma rog cei care aleg castigatoru |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
e-motion concept ,zic eu ca e cel mai interesant
|
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
Bravo lui....
Cum a mai zis cineva, ne mai putem mandri si noi cateodata k suntem romani... |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
multumesc pentru sustinere:)
de ce v-a placut atat de mult E-motion? nimeni nu a explicat:) mihai panaitescu |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
salut mihai, cum a fost la salonul auto de la geneva?
Uita-ti filmuletul cu premierea;) http://www.peugeot-concours-design.com/index_en.htm |
Re: Peugeot Design Contest - cele 10 concepte finaliste
salut,
Fu bine:) foarte obositor totusi si imi pare rau ca nu am avut timp sa vad salonul cum trebuie. Ma asteptam sa fie mai mare salonul ca intindere:) |
| All times are GMT +2. The time now is 03:19. |
- Copyright 2026 4Tuning