![]() |
Tico BH-81-SLY
4 Attachment(s)
banuiesc ca unii stiti masinuta aceasta ....acum amsina va lua o forma noua un paint nou ...va disparea ice age ..va primi si un lambo dors .....capota sar putea sa o taiem in doua sa se deschida totu diferit la ea ..si portbagajul ...dar deocamdata raman doar usile ....
pareri |
Re: Tico BH-81-SLY
super tare frate :D cred ca e cel mai tunnat tico din toata tara :) bafta in continuare cu proiectul :)
|
Re: Tico BH-81-SLY
azi am reusit sa inaintam ...am imbrxcat scaunele in material ...tigrat alb ....si am reusit sa facem claxonul .....ca draq azi am fost prin oras si incercam si noi sa claxonam dupa fetite si nu avaeam claxon ...si neam enervat ...
|
Re: Tico BH-81-SLY
salutare si felicitari pentru achizitie. Am vazut-o si eu pe la show-urile de pe la noi. Am vazut-o in mai multe etape. sincer , partea frontala nu e deloc pe gustul meu. In rest , alte jante mai speciale ca astea is cam pe toate matizurile , deja au devenit o banalitate....si in rest bafta la proiect. Acuma fiecare cu gusturile lui.
|
Re: Tico BH-81-SLY
masina nu e amea e a unui prieten lucram impreuna ...si mai lucram si la a lui ...eu i-am zis de jante dar omu nu vreaa....ce sa ii fac ...nu pot sa te caci in gustu omului
|
Re: Tico BH-81-SLY
Unde e masian acuma in oradea sau in constanta?
Nu am mai vazuto de ceva vreme prin oradea. |
Re: Tico BH-81-SLY
E prima oara knd o vad si sincer nu am cuvinte .MUlt prea tare , succes in ceea ce vretzi voi sa ii facetzi si asteptam dovezi :P
|
Re: Tico BH-81-SLY
Quote:
|
Re: Tico BH-81-SLY
:lol: Pot as spun k masina este superba :lol: Oricum TICO :lol:
|
Re: Tico BH-81-SLY
wow , e super tare masina , am mai vazut tico tunat dar asta e bestial , bafta in continuare !
|
Re: Tico BH-81-SLY
Sincer vreau sa spun si eu parerea mea !
1.Felicit pe posesor pt ca a incercat ceva nou .. si uimitor pt un tico ! 2.Dar daca stai sa analizezi fiecare lucru de pe masina .. iti poti da seama ca se pierde o anumita linie ! Adica , desenele alea sunt Hilare, spoilaru pe fatza parca nu ii sta pe tico , jantele se gasesc peste tot, TICO e o masina mica si patratoasa ... , iar in interior e misto dar parca pare un patut de copil mic cu toate jucariile posibile insirate ! PAREREA MEA ... ca putea sa-l faca mult mai tare daca nu se aglomera cu atatea lucruri inutile! " de ex. suporturile de telefon de pe stalpul stanga al soferului" REPET imi place masina ... dar se putea si mai bine ! acum fiecare cu gusturile lui ! |
Re: Tico BH-81-SLY
nu poti sa te caci in gustul omului .....dupa cum am zis ...masina va capata un nou paint ....nu va mai fii ice age ....jantele nu vrea baiatu sa le shimbe ....plus ca acum facem si evazarile la aripi ..daca am pune alte jante riscul e sa atiga la fiecare gropita ....daca el vrea asa .....asa face ..oricum nu mai e tico ca asta....
|
Re: Tico BH-81-SLY
3 Attachment(s)
un proiect virtual facut in 5 minute ...cam asa ar trebuii sa iasa
|
Re: Tico BH-81-SLY
Quote:
ar fi una dintre cela mai tunate masinutze felicitari tot respectu pt munca |
Re: Tico BH-81-SLY
eleronu ala nu prea are ce cauta acolo..in rest super mashinutza..bafta in continuare
|
Re: Tico BH-81-SLY
Noi enam gandit sa facem ca totu sa se deschida diferit...usi fata lambo spate butelfry ...prtbagaj(inca ne gandim) capota in 2 de la jumate ......decamdata ramnem decat la usi ..spatele e facut ...urmeaza fata ....zilele astea e gata si fata.....dar pt capota si portbagaj inca nu sunt bani ....
|
Re: Tico BH-81-SLY
8 Attachment(s)
am mai pus cateva poze cam cu ce am mai facut la el am incercat sa pun si un fimlmuletz ca sa vedeti ce zgomot scoate ..dar vad ca nu am reusit sa il bag .......
|
Re: Tico BH-81-SLY
se vede si o butelie de nos pe acolo :lol: marfa
|
Re: Tico BH-81-SLY
am zis si repet, s-au bagat multi bani in masina, dar pe langa lucrurile frumoase pe care le prezinta (spoilerul spate, tobele, aranjamentul subwooferelor etc.) nu poti sa nu dai cu ochii de elemente de kitsch...spoilerul fata e o inspiratie nereusita dupa rieger (bora/golf), butelia aia de nos e de fapt un extinctor...animalutele de asemenea mi se par aiurea intr-o masina, si nu in ultimul rand faptul ca masina are in fiecare an alt motiv zoo (the furious lion, the polar car...) -> asta denota personalitatea fluctuanta a proprietarului (nu ca ar avea relevanta in vreun fel...ideea e ca masina ar fi mai apreciata fara animale in&out)
in afara de asta, respect pentru ca faptul ca investeste intr-o cutie de chibrituri si ... multa bafta cu proiectele, baieti! aveti mult de munca la ajustari si reglari ;) Most_Wanted, cat va costa lambo doors pe fata si cum le-ati facut pe cele pe spate? (pm daca se poate) |
Re: Tico BH-81-SLY
Am vazut masina live in vara lui 2006, in Oradea. Singurl lucru care mi-a placut (si inca imi place) de pe masina a fost volanul!
|
Re: Tico BH-81-SLY
Quote:
de ce esti rau ... ca are si multe lucruri frumoase ! evacuarea , subwooferu ... si cam atat :| Volanu a fost decupat sau asa l-a cumparat ? Butoanele alea 2 mici rosii fac ceva ? |
Re: Tico BH-81-SLY
Quote:
|
Re: Tico BH-81-SLY
Si eu m-am intalnit cu proprietarul sau cu fostul proprietar si l-am felicitat in multe randuri pt ca e CEVA NOU ! nu am mai vazut si ne-a demonstrat ca se poate , dar acum dupa o experienta acumulata , pot spune ca analizand la rece sunt multe lucruri ne-la-locul lor !
Bafta baieti cu masina sa o faceti asa cum doriti ... chiar daca o sa mai critic putin acolo unde nu-mi place , macar sunt sincer si va spun fara pic de rautate sau stiu eu ! Totusi imi plac spoilarele ca sunt finisate destul de bine ;) ! Dupa mine as dori sa fie sute de tico tunate in romania ! |
Re: Tico BH-81-SLY
Quote:
din cate stiu eu tipu asta de bara e facut cu 2 luni de zile inainte de a aprea pt golf si bora......eu iti spun ca am vazut asta vara in constanta stilul asta pe un audi a 4 portocaliu poate ca i stii ....dar asta nu cred ca inseamna kitch (intrun fel e ca e copiat...dar repet stiuca e facut inainte de a aparea la rieger acum ca o fii asa nush eu asa am auzit ) ...insa la noi cuvantu kitch parerea mea e ca a deviat putin ...kitch pt mine inseamna daciile alea pline de porcarii si dungi ......mai cum am mai ziso e un tuning de show ...plin ...... usile sunt facute simplu ....2 balamale ......un amortizor de 600N......sistemu de inchidere este mutat jos .....nar fi prea greu .... acum vrea sa schimbe si jantele ..d.ar ..nu sunt bani ..... Volanu este decupat.... |
Re: Tico BH-81-SLY
Misto masina dar la capitolul motorizare cum sta?E ceva mai vioi decat un Ticozaur normal sau e stock???
|
Re: Tico BH-81-SLY
Quote:
|
Re: Tico BH-81-SLY
Quote:
n-am zis ca masina e facuta toata kitsch, dar daca tot a investit, e pacat sa imbine uratul cu frumosul...si la unele aspecte, orice ai zice, nu mai tine de gusturi per total, am zis ce nu-mi place, in schimb apreciez ce e frumos...si va sustin, ca doar si eu am tico :D |
Re: Tico BH-81-SLY
Sa zicem ca nu is innebunit dupa mashina insa am tot respectu l pt voi care baga-tzi bani in ea si va chinuitzi sa facetzi ceva special , pt k trebe sa recunoastem ca e ceva special chiar daca sunt unele defecte(in functie de gusturi).Succes in continuare
|
Re: Tico BH-81-SLY
frumusica dar necesita o groaza de finisaje
|
Re: Tico BH-81-SLY
9 Attachment(s)
LAMBO DORS ...primul tico cu lambo ......frumos nuh ...mai avem putin de lucru la el .....acum asteptam sa ne vina niste telescoape pt el ....
ce bine ii sta nuh? am avut cateva probelmute cu el dar am cam ajuns la final ..... cinea intreba de motor '...nu as putea zice ca e chiar cumintel........evacuarea schibata total dubla BORLA..... sa lasam pozele sa vorbeasca :D :twisted: |
Re: Tico BH-81-SLY
no comment! cu asta ati dat lovitura! astept sa ii dati de cap complet cu ajustarile, cu siguranta ma veti avea de client!
chip nu are cum sa aiba pe motorul de tico....poate doar sa fie de matiz motorul, sau de spark. oricum...m-ati dat gata, ce mai...visul meu (de fapt visul tuturor) vi s-a implinit voua! felicitari! |
Re: Tico BH-81-SLY
Quote:
e bine ca ideile voastre le pune-ti si in practica succes in continuare |
Re: Tico BH-81-SLY
Dupa cum se vede in poza "tigaia" de la carburator, chip are poate doar in mp3 player :D
|
Re: Tico BH-81-SLY
E motor de MATIZ ;)...are cip si ce uitasem sa zic e ca are axa cu came schimbata ....plm eu asa stiu chiar nici nu prea ma interesat ...eu lam intrebat pe propietar si asa zice ...
quick 5hifter zilele astea vin in constanta ....poate ne intalnim la un suc pt cateva discutii ... |
Re: Tico BH-81-SLY
In poza de mai sus vad un motor de tico cu carburator, daca era matiz trebuia sa aiba rampa de injectoare si corpul clapeta de acceleratie, pentru care trebuie ridicata putin capota ;) Daca chiar are motor de matiz, pune si tu o poza, sunt f curios cum ar arata, pt ca si pe mine ma bate gandul...
|
Re: Tico BH-81-SLY
Quote:
|
Re: Tico BH-81-SLY
Most_Wanted - te rog sa-mi comunici pretul pe pm la lambo doors ! mersii frumos :D
o sa vb eu si cu alex... |
Re: Tico BH-81-SLY
si filtrul de aer la matiz ii in partea opusa ca in poze
|
Re: Tico BH-81-SLY
Topser, cand vine Most_Wanted in C-ta te anunt si ne intalnim toti 3 la un suc. Te aduc eu daca nu poti veni. Pana una-alta, vezi ca ai PM.
@Most_Wanted: da-mi un PM cu nr. tau de mobil daca se poate, sau da un sms la nr. 0743.065.556 / 0724.281.564. scrie "MW" la sfarsitul sms-ului :D |
Re: Tico BH-81-SLY
geniala ideea..cu usiile spate...:)
foarte fain.. |
| All times are GMT +2. The time now is 20:34. |
- Copyright 2026 4Tuning