Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Constanta (https://forum.4tuning.ro/339-constanta.html)
-   -   Peugeot 205 Gti (https://forum.4tuning.ro/339-constanta/32285-peugeot-205-gti.html)

ady_gti 01-02-07 22:18

Peugeot 205 Gti
 
2 Attachment(s)
Cu Un Motor De 1.9 Aspirat Care L-am Dat Jos Si L-am Inlocuit Cu Un 2,0 Turbo ,, :)) Prietenii Stiu Dc .. Mai Departe Nici Eu Nu Stiu ,,, See You On The Street

Yackone 02-02-07 02:14

Re: Peugeot 205 Gti
 
felicitari mele adi....jos palaria;)

LKS 02-02-07 09:37

Re: Peugeot 205 Gti
 
acum avem 2 d`astia "mici" ...sa ne traiasca !

DnI 02-02-07 11:25

Re: Peugeot 205 Gti
 
felicitari... ma tot uit de 10 min la poza cu motoru parca nu vad bine :D

mikafly 02-02-07 18:35

Re: Peugeot 205 Gti
 
Sa nu cumva sa uiti sa mentionezi si pe cei (cel)...care stii tu....
Mai ai mult de munca..dar ce a fost greu a trecut.....urmeaza v8...hihiih

ady_gti 02-02-07 19:47

Re: Peugeot 205 Gti
 
1 Attachment(s)
. si acum ca ne-am ajuns sa nu uitam de unde am plecat .. ii MULTZUMESC prietenului meu MIHAY FLY care fara el nu as fi ajuns aici .. si care ma indrumat spre toate aceste imbunatatiri aduse masinii cu noul motor si care este singurul care ma ajutat cu adevarat la terminarea masinii

Lucian 02-02-07 20:16

Re: Peugeot 205 Gti
 
Bun venit si .... sa auzim de victime (nu umane) !

M Y U 02-02-07 22:24

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by ady_gti (Post 727982)
. .. ii MULTZUMESC prietenului meu MIHAY FLY ... care este singurul care ma ajutat cu adevarat...

...binenteles...

mikafly 02-02-07 23:35

Re: Peugeot 205 Gti
 
M-am emotionat!!!!!...de ce nu povestesti Aditza si cum face micul leu turbo...pe mine ma speriat.Cu matzele puse aiurea...fara lambda...rupea asfaltul......am ramas profund impresionat.Cat despre victime...o sa fie cu sigurantza f multe...si f de renume.
Sa nu cumva sa ii montezi terminatia aia de toba care o ai in portbagaj...e nasoala...parerea mea.
Dar mai ai ceva in portbagaj care trebuie montat.....hihihihihi.......
Nu pot decat sa ma bucur sincer.....pt ca esti preten de-al meu..si mai nou...esti in Speedline.

mikafly 02-02-07 23:45

Re: Peugeot 205 Gti
 
1 Attachment(s)
AAA...am uitat sa zic....trebuie montat GPL-ul din portbagaj ca sta butelia degeaba...si pacat...ca e 17 mii l de gaz.Dar tot e bine ca e butelia mica,si nu incape mult.

ady_gti 03-02-07 11:48

Re: Peugeot 205 Gti
 
pai daca incarc butelia de GPL ajung pana in cta dar nu stiu daca ma mai intorc:P))

mikafly 03-02-07 12:00

Re: Peugeot 205 Gti
 
EEE nu...felicitari Aditza pt cursa cu Caymanul......loool

Yackone 03-02-07 15:46

Re: Peugeot 205 Gti
 
scor ceva:?: ;)

ady_gti 03-02-07 17:20

Re: Peugeot 205 Gti
 
1 1 si a castigat FLY:))))))

mikafly 03-02-07 17:51

Re: Peugeot 205 Gti
 
nu stiu despre ce vorbesti..faza cu 1.1...cred ca ai incurcat rubrica.
Eu te felicitam pt cursa porsche cayman vs Bmw 330ci.

Lucian 03-02-07 18:45

Re: Peugeot 205 Gti
 
Si nu numai tu il feliciti pt acea cursa ;)

ady_gti 03-02-07 19:25

Re: Peugeot 205 Gti
 
am uitat sa va zic .. in aceeasi seara cand m-am dat eu cu pocheul .. s-a dat si mihay FLY si l-a ucis pe unul cu FIAT BARCHETA .. super tare .. numai campioni si pilotzi aici ...

M Y U 03-02-07 19:28

Re: Peugeot 205 Gti
 
1 Attachment(s)
Felicitari ..AGZu'[cum ti-a zis pestele:))].

M Y U 03-02-07 19:30

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by ady_gti (Post 729446)
.. super tare .. numai campioni si pilotzi aici ...

Da...da..piloti..malu canalului..alea..alea:))..glumeam..

mikafly 03-02-07 19:41

Re: Peugeot 205 Gti
 
Si la raliuri se intampla greseli...si ce daca unii is mai cascadori decat altii?Asta e.....a fost un incident izolat....bine ca nu a fost epidemie.

ady_gti 03-02-07 20:49

Re: Peugeot 205 Gti
 
ce treaba ... m-ati luat in buze gata .... ce daca eu vroiam sa fac macadam asta e .. sa-i multzumesc lu dumnezeu ca nu am sarit in canal ;))

Yackone 06-02-07 20:39

Re: Peugeot 205 Gti
 
ceva noutati.... poze... filme cu bestia???:?: ;)

mikafly 07-02-07 07:18

Re: Peugeot 205 Gti
 
Inca se toarna pelicula.....o sa facem un foileton.hihhihii
Tot imi face invitatii dragalase sa vin sa ne dam.....ori esti bolnav.
Ce sa fac eu cu cotetzul meu impotriva la 2.0t?.....esti nesimtit.Sau vrei doar sa vezi cate tir-uri imi dai?......
Cauta pe altcineva sa se dea cu tine...unu mai de soi...nu eu amarastean.

M Y U 07-02-07 07:59

Re: Peugeot 205 Gti
 
Ar trebuii sa incerce revansa cu skoda care ia dat-o la 330i...

Lucian 07-02-07 08:21

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 735803)
Inca se toarna pelicula.....o sa facem un foileton.hihhihii
Tot imi face invitatii dragalase sa vin sa ne dam.....ori esti bolnav.
Ce sa fac eu cu cotetzul meu impotriva la 2.0t?.....esti nesimtit.Sau vrei doar sa vezi cate tir-uri imi dai?......
Cauta pe altcineva sa se dea cu tine...unu mai de soi...nu eu amarastean.

Cred ca ma risc eu cand e gata . Tre sa salveze cineva onoarea novei . :twisted:

mikafly 07-02-07 08:22

Re: Peugeot 205 Gti
 
Dap...o idee buna ar fi sa incerci cu Skoda 1.8 t care te-a zapacit cu 330i.
Sa iit iei revansa.

Lucian 07-02-07 08:22

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by M Y U (Post 735838)
Ar trebuii sa incerce revansa cu skoda care ia dat-o la 330i...

Ce sa faca ??? Skoda care bate 330i ? :shock: :shock: :shock:

mikafly 07-02-07 08:31

Re: Peugeot 205 Gti
 
Lool!!!...Skoda care rupe pe genunchi 330i...cel putin noua asa ni sa parut......tragea f bine....uimitor de bine.

ady_gti 07-02-07 10:54

Re: Peugeot 205 Gti
 
da ma facut skoda pt ca nu este un 330i -- este un 330 cabrio care este cu 400 de kg mai greu decat seria 3 normala ,,, asta este un avantaj pt ala cu skoda ,,, si nu uitatzi ca a fost 1 - la -1 l-am facut si eu 1 data ..

M Y U 07-02-07 16:49

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by ady_gti (Post 736117)
da ma facut skoda pt ca nu este un 330i -- este un 330 cabrio care este cu 400 de kg mai greu decat seria 3 normala ,,, asta este un avantaj pt ala cu skoda ,,, si nu uitatzi ca a fost 1 - la -1 l-am facut si eu 1 data ..

Da asa este referitor la greutatea 330i-ului..,sa nu uitam ca 330i-ul a facut un porshe...deci skoda il umileste pe acel porshe... nici skoda octavia nu este o masina usoara si mai are si FWD.., atunci seara da' era 1 la 1 dar daca o mai facea-ti odata eu cred ca tot skoda facea...Deci in concluzie pt 205u tau este numai buna skoda pentru o cursa.

mikafly 07-02-07 17:33

Re: Peugeot 205 Gti
 
You're right my friend!!...e cea mia potrivita pt o cursa cu 205.
Si azi a fost ceva action......e 200 kompressor.......1.1

mikafly 07-02-07 18:55

Re: Peugeot 205 Gti
 
4 Attachment(s)
Old times..amintiri mai vechi.......tii minte Aditza?...ahh...ce vremuri...hihihihihi
De fapt nu e chiar de demult...dar merge sa iii zicem ca si cum ar fi..parca a trecut o vesnicie de atunci.......

ady_gti 08-02-07 08:37

Re: Peugeot 205 Gti
 
in privintza greutatzii masinii m-am inselat .. peugeotul are 1300de kg .... ieri mi-a aratat fly ca era o serie pansonata cu kg masinii .. nu-mi vine sa cred .. dar asta e

mikafly 08-02-07 09:54

Re: Peugeot 205 Gti
 
deap!...chiar asa scria....1300kg...si 2100..aia crec ca era maxima admisa.
si impartirea pe punti 680 cu nu mai stiu cat...mau mult pe fatza

M Y U 08-02-07 10:22

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by ady_gti (Post 737676)
in privintza greutatzii masinii m-am inselat .. peugeotul are 1300de kg .... ieri mi-a aratat fly ca era o serie pansonata cu kg masinii .. nu-mi vine sa cred .. dar asta e

Cand ai bani sa ii dai de un suc fetii [secretara] de la Ticuleanu fier vechi,mergi acolo unde zicea-i ca ai mai fost si o pui pe cantar,chiar am sa vin si eu cu a mea,acolo vezi exact cate kg ai.Nu cred ca 205u tau are mai mult de 1000kg cu tot cu motoru asta turbo.

PS:405u lu schili are in jur de 1600kg care este inca odata ca a ta...

mikafly 08-02-07 10:26

Re: Peugeot 205 Gti
 
Tu nu citesti biine?..*****ie pe masina 1300kg...nu vrei sa intelegi?...ori aia de la peugeot erau tampitzi sa puna 1300 la misto?......asa e poansonat pe masina.....
Adevarul e ca nu pare de peste 1000 kg......dar cica are.

M Y U 08-02-07 10:36

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 737836)
Tu nu citesti biine?..*****ie pe masina 1300kg...nu vrei sa intelegi?...ori aia de la peugeot erau tampitzi sa puna 1300 la misto?......asa e poansonat pe masina.....
Adevarul e ca nu pare de peste 1000 kg......dar cica are.

Atunci nu mai ramane decat cantaru sa decida cat are exact...
Asteptam sa o puna pe cantar...

PS:AZG vino azi pe la service cu ea si mergem impreuna la cantar...

mikafly 08-02-07 10:58

Re: Peugeot 205 Gti
 
Am cautat si eu pe net...peste tot scrie ca are 875 kg...numai pe mainsa lui scrie 1300...poate e la misto

Lucian 08-02-07 17:53

Re: Peugeot 205 Gti
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 737899)
Am cautat si eu pe net...peste tot scrie ca are 875 kg...numai pe mainsa lui scrie 1300...poate e la misto

E mai simplu sa o pui pe cantar .

mikafly 08-02-07 17:58

Re: Peugeot 205 Gti
 
Cel mai simplu.....assa o sa si faca.....de fapt asa o sa facem toti....sa stim ce si cum


All times are GMT +2. The time now is 02:55.

- Copyright 2026 4Tuning