![]() |
Seat Leon TDI vs putere asemanatoare
Seat Leon 1.9TDI 110hp nemodificat ,fara chip pe el si alte turbulente :)
|
Daca nu ai chip ... si ai 110 ... Eu am 100 1.6, fara modificari la motor.
Vrei? 8) |
Ce inseamna putere asemanatoare ??? 122 cp (in talon, ca acum au mai murit saracii de ei... :cry: ) e bine ?
|
bossu 115 cp opel kadett gsi...si la pariu daca vrei.. :D
|
Daca vreti ma dau cu voi that's no problem...sper sa fie si adevarat ce ziceti voi pt ca urmaresc acest forum aproape zilnic(chiar daca nu postez pe el) si nu mi s-ar parea corect sa aveti masini tunarite si sa ziceti aiurea ca au mai putini cai...E ca si cum s-ar da o dacie cu un bmw.Dar ma rog i don't care.....it's all about fun here. :)
Pana akum nu m-am dat decat cu un logan la stop care nu prea a inteles mai nimik si un e classe (cdi) nu mai stiu de care exact care m-a facut. That's it. JUST SAY WHERE AND WHEN! |
Daca esti pe forumu zilnic ar trebui sa cunosti masinile baietilor! :) :)
|
pai nu?:)
|
salut ... vreau sa ma dau eu cu tine . Da-mi PM daca te tzine .
|
De unde esti? Cel mai bine, daca ne dam la urmatorea cursa legala ...
|
pai cand e urmatoarea legala vin si ma dau cu voi
|
HolySoul tu ce masina ai?
|
chiar....cand e urmatoarea legala ? :roll: :ballbounc :ballbounc :paper:
|
beats me
|
eu am un opel vectra 1.6 de 101 cai
E STOCK MASINA . Deci daca ai masina tunata si te-ai dat cu mine sa nu te aud laudandu-te ca m-ai facut ca avem masini la fel. .. |
eu ma dau....si a mea e stock
|
ma tzine da stiu sigur ka mi-o iau TDI-urile au plecarea buna tare ...
|
ba storm fa-ti flash repede :D
|
:D ...de fapt o sa imi pun chip la vara ca akum nu are rost.Stie careva cat costa chip-ul ala cu buton...adik de fapt iti lasa amndoua chipurile(ala vezi si asta nou) si iti pune un switcher la bord sa le comutezi cum vrei.
|
www.chiptuning.ro cei de la aspad fac chestia asta cu switch parca
|
Daca vb de chip OBD, Aspad, cu 500 E, comuti de la o telecomanda care ti-o dau ei...e buna si ca sa nu afle service-ul ca ai umblat la calculator si sa iti pastrezi garantia...
|
Exact asta vreau...chip cu telecomanda...am avut sansa sa fak unu cu 100 de euro(in germania) dar din pacate nu se potrivea tipul de motor or something.Oricum garantzie?ce garantie? nu e cu garantie :D
|
deci cand e urmatoarea legala...stie careva?
|
Re:
Quote:
|
din pacate pt voi baieti tocmai mi-am upgradat masina ieri si nu mai sunt stock:)) .Sorry...
|
Ce ai pus pe ea? Chip sau ai facut remapare?
|
flash(remapare cum ii zici tu)...si nu imi pare rau...fuge bine rau akum :))
|
Daca esti ala de aseara se pare ca nu fuge chiar asa rau. Cel putin se cam vede ca 307 are plecare mai buna. :lol: Te astept cand imi schimb si eu gumele de iarna cu unele de vara. Acum nu prea pot sa plec de pe loc la cum derapeaza. :(
|
eu is...n-ai vazut ce plecari aveam...de stateam 2 secunde pe lok :)...de fapt cred ca si in a doua facea la fel ca ajungea prea repede la 4000 de ture si eu astept sa imi pun gume de vara sa vedem atunci diferenta
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:08. |
- Copyright 2026 4Tuning