Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Seat Leon TDI vs putere asemanatoare (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/3159-seat-leon-tdi-vs-putere-asemanatoare.html)

im570rm 05-01-05 05:29

Seat Leon TDI vs putere asemanatoare
 
Seat Leon 1.9TDI 110hp nemodificat ,fara chip pe el si alte turbulente :)

zetemte 05-01-05 13:43

Daca nu ai chip ... si ai 110 ... Eu am 100 1.6, fara modificari la motor.

Vrei? 8)

Hondarul 05-01-05 15:36

Ce inseamna putere asemanatoare ??? 122 cp (in talon, ca acum au mai murit saracii de ei... :cry: ) e bine ?

catalin rs4 06-01-05 01:11

bossu 115 cp opel kadett gsi...si la pariu daca vrei.. :D

im570rm 06-01-05 20:29

Daca vreti ma dau cu voi that's no problem...sper sa fie si adevarat ce ziceti voi pt ca urmaresc acest forum aproape zilnic(chiar daca nu postez pe el) si nu mi s-ar parea corect sa aveti masini tunarite si sa ziceti aiurea ca au mai putini cai...E ca si cum s-ar da o dacie cu un bmw.Dar ma rog i don't care.....it's all about fun here. :)
Pana akum nu m-am dat decat cu un logan la stop care nu prea a inteles mai nimik si un e classe (cdi) nu mai stiu de care exact care m-a facut.
That's it.
JUST SAY WHERE AND WHEN!

mara 07-01-05 14:46

Daca esti pe forumu zilnic ar trebui sa cunosti masinile baietilor! :) :)

im570rm 08-01-05 06:05

pai nu?:)

HolySoul 11-01-05 13:22

salut ... vreau sa ma dau eu cu tine . Da-mi PM daca te tzine .

zetemte 11-01-05 23:29

De unde esti? Cel mai bine, daca ne dam la urmatorea cursa legala ...

im570rm 12-01-05 01:00

pai cand e urmatoarea legala vin si ma dau cu voi

im570rm 12-01-05 01:31

HolySoul tu ce masina ai?

aR99bMw 12-01-05 02:44

chiar....cand e urmatoarea legala ? :roll: :ballbounc :ballbounc :paper:

im570rm 17-01-05 06:18

beats me

HolySoul 17-01-05 22:06

eu am un opel vectra 1.6 de 101 cai
E STOCK MASINA . Deci daca ai masina tunata si te-ai dat cu mine sa nu te aud laudandu-te ca m-ai facut ca avem masini la fel. ..

im570rm 18-01-05 03:14

eu ma dau....si a mea e stock

HolySoul 18-01-05 08:42

ma tzine da stiu sigur ka mi-o iau TDI-urile au plecarea buna tare ...

zGb 18-01-05 14:00

ba storm fa-ti flash repede :D

im570rm 19-01-05 23:09

:D ...de fapt o sa imi pun chip la vara ca akum nu are rost.Stie careva cat costa chip-ul ala cu buton...adik de fapt iti lasa amndoua chipurile(ala vezi si asta nou) si iti pune un switcher la bord sa le comutezi cum vrei.

zGb 20-01-05 11:31

www.chiptuning.ro cei de la aspad fac chestia asta cu switch parca

Bogdan_16v 20-01-05 11:33

Daca vb de chip OBD, Aspad, cu 500 E, comuti de la o telecomanda care ti-o dau ei...e buna si ca sa nu afle service-ul ca ai umblat la calculator si sa iti pastrezi garantia...

im570rm 20-01-05 19:35

Exact asta vreau...chip cu telecomanda...am avut sansa sa fak unu cu 100 de euro(in germania) dar din pacate nu se potrivea tipul de motor or something.Oricum garantzie?ce garantie? nu e cu garantie :D

im570rm 27-01-05 10:41

deci cand e urmatoarea legala...stie careva?

Zyx 03-02-05 02:58

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Bogdan_16v\"
Daca vb de chip OBD, Aspad, cu 500 E, comuti de la o telecomanda care ti-o dau ei...e buna si ca sa nu afle service-ul ca ai umblat la calculator si sa iti pastrezi garantia...

Bogdane, nu este chiar asa... Am vrut si io sa imi pun pe Seat dar nu este ceea ce pare... Cea mai buna solutie pentru a iti modifica masina fara sa ai probleme cu cei de la service sau (de fapt) cu cei de la garantie este sa faci flash, pentru ca acolo nu se conecteaza decat 2 mufe si se remapeaza. Deci, nu se scoate nici un calculator, nu se schimba nici un chip...

im570rm 15-02-05 20:55

din pacate pt voi baieti tocmai mi-am upgradat masina ieri si nu mai sunt stock:)) .Sorry...

Doc 15-02-05 22:47

Ce ai pus pe ea? Chip sau ai facut remapare?

im570rm 16-02-05 03:59

flash(remapare cum ii zici tu)...si nu imi pare rau...fuge bine rau akum :))

Doc 17-02-05 07:50

Daca esti ala de aseara se pare ca nu fuge chiar asa rau. Cel putin se cam vede ca 307 are plecare mai buna. :lol: Te astept cand imi schimb si eu gumele de iarna cu unele de vara. Acum nu prea pot sa plec de pe loc la cum derapeaza. :(

im570rm 17-02-05 18:03

eu is...n-ai vazut ce plecari aveam...de stateam 2 secunde pe lok :)...de fapt cred ca si in a doua facea la fel ca ajungea prea repede la 4000 de ture si eu astept sa imi pun gume de vara sa vedem atunci diferenta


All times are GMT +2. The time now is 17:08.

- Copyright 2026 4Tuning